Informacje prasowe

Poniżej prezentujemy publikowane przez nas informacje prasowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 • 21.04.2022

  Aplikacja „Moja Praca” – znajdź pracę marzeń

  „Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji dostępne są, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Sercem „Mojej Pracy” są dostępne symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. Aplikacja umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

 • 21.04.2022

  Zielona Linia - wsparcie obywateli Ukrainy

  Od 24 lutego 2022 r. granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 3,5 miliona osób. Wiele z nich oczekuje w Polsce na zakończenie wojny i możliwość powrotu do ojczyzny. Zarówno instytucje państwowe, jak i osoby prywatne starają się pomóc obywatelom Ukrainy w przetrwaniu tego trudnego czasu i odnalezieniu się w nowych warunkach życia w Polsce. Również Zielona Linia, infolinia urzędów pracy, wspiera sąsiadów zza wschodniej granicy. Głównie w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Na jakie wsparcie Zielonej Linii mogą liczyć obywatele Ukrainy? Odpowiadamy.

 • 24.03.2022

  Urzędy pracy – pomoc obywatelom Ukrainy

  Jedną z form pomocy uchodźcom z Ukrainy jest wsparcie oferowane przez urzędy pracy. Cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy mogą zarejestrować się jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy i korzystać ze wsparcia oferowanego przez urząd, w tym pośrednictwa pracy. Obywatele Ukrainy zainteresowani taką pomocą mogą nawiązać kontakt telefoniczny albo bezpośredni z urzędem pracy lub z ogólnopolską infolinią urzędów pracy, Zieloną Linią – tel. 19524.

 • 21.03.2022

  Zatrudnianie obywateli Ukrainy na podstawie przepisów specustawy z 12.03.2022 r.

  W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie polski rząd przygotował ustawę specjalną, w której znajdują się m.in. przepisy dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy. Dzięki nowym regulacjom prawnym, cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy mają otwarty dostęp do polskiego rynku pracy. Potrzebują jedynie legalnego pobytu. Ten również regulują przepisy ustawy specjalnej o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Co powinni wiedzieć pracodawcy zatrudniający Ukraińców? Odpowiadamy.

 • 07.02.2022

  Zatrudnianie cudzoziemców – zmiany w przepisach

  29 stycznia 2022 r. weszły w życie znowelizowane przepisy o zatrudnianiu cudzoziemców. Zmianie uległy m.in. niektóre zapisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. To w tym dokumencie zawarte są przepisy dotyczące zezwolenia na pracę, zezwolenia na pracę sezonową oraz oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Co się zmieniło? Przedstawiamy najważniejsze modyfikacje przepisów.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.