Informacje prasowe

Poniżej prezentujemy publikowane przez nas informacje prasowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 • 18.04.2024

  Prace interwencyjne. Dlaczego warto skorzystać z tego wsparcia z urzędu pracy?

  Co kryje się pod pojęciem prac interwencyjnych? Dlaczego warto je zorganizować? Jakie korzyści płyną dla bezrobotnego, a jakie dla pracodawcy? Co trzeba zrobić, by zorganizować prace interwencyjne, a co, żeby zostać na nie skierowanym? Odpowiadamy.

 • 13.03.2024

  Zielona Linia – kontakt w języku migowym

  Zielona Linia, jako nowoczesne centrum konsultacyjno-informacyjne, udziela informacji na temat urzędów pracy i rynku pracy, w tym, przede wszystkim, zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Aby Klienci mogli swobodnie korzystać z usług Centrum, stworzono kilka kanałów kontaktu. Najpopularniejszym jest infolinia, pod numerem telefonu 19524. Ponadto Klienci Zielonej Linii mogą uzyskać informację kontaktując się na czacie lub pisząc mail. Od niemal dwóch lat istnieje również możliwość skorzystania z usługi tłumacza języka migowego. Jak z niej skorzystać? Odpowiadamy.

 • 22.02.2024

  Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Właśnie weszła w życie długo wyczekiwana nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wydłuża ona legalny pobyt obywateli Ukrainy w RP. Do kiedy? Odpowiadamy.

 • 09.01.2024

  Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) – priorytety w 2024 roku

  Pracodawcy, którzy chcą podnieść kompetencje swoje i swoich pracowników, mogą skorzystać ze wsparcia z urzędu pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Na szkolenia można otrzymać nawet około 20 tys. złotych na jednego uczestnika. Jakie warunki należy spełnić, by skorzystać ze środków z KFS?

 • 11.12.2023

  Ponad 40 tysięcy zł na otwarcie firmy

  Osoby planujące założenie firmy, mogą skorzystać ze wsparcia z urzędu pracy. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej to ponad 40 tysięcy złotych na początek. Co należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie? Odpowiadamy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.