Informacje prasowe

Poniżej prezentujemy publikowane przez nas informacje prasowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 • 27.09.2022

  Dodatek aktywizacyjny. Co warto wiedzieć?

  Dodatek aktywizacyjny jest jedną z form wsparcia (świadczeniem pieniężnym) urzędów pracy, przyznawaną niektórym osobom bezrobotnym pobierającym zasiłek. Ile wynosi, komu przysługuje, przez jaki okres jest wypłacany i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Odpowiadamy.

 • 29.08.2022

  Zatrudnianie obywateli Ukrainy na podstawie powiadomienia

  Od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę minęło już ponad pół roku. W tym czasie do Polski wjechało kilka milionów obywateli Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Wielu z nich znalazło u nas pracę. Aby ułatwić zatrudnianie obywateli Ukrainy, w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa znalazł się zapis o możliwości zatrudniania obywateli Ukrainy na podstawie powiadomienia. Co warto wiedzieć o tej procedurze?

 • 01.08.2022

  Zielona Linia – nowa forma kontaktu w języku migowym

  Oprócz znanych dotąd form kontaktu z konsultantami Zielonej Linii (telefon, czat, e-mail), teraz informacje o rynku pracy mogą uzyskać również osoby niesłyszące lub słabosłyszące, posługujące się polskim językiem migowym (PJM). Ponadto, tłumacz języka migowego (konsultant Zielonej Linii) pomoże w komunikacji z pracownikiem urzędu pracy.

 • 27.06.2022

  Zasiłek dla osób bezrobotnych – nowa wysokość świadczenia

  Jak co roku w czerwcu zmienia się wysokość zasiłku dla osób bezrobotnych. Ile obecnie wynosi kwota tego świadczenia? Jakie są warunki przyznawania zasiłku? Od czego zależy jego wysokość i na jaki okres jest przyznawany? Odpowiadamy.

 • 25.05.2022

  Zielona Linia - wsparcie obywateli Ukrainy

  Od 24 lutego 2022 r. granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 3,5 miliona osób. Wiele z nich oczekuje w Polsce na zakończenie wojny i możliwość powrotu do ojczyzny. Zarówno instytucje państwowe, jak i osoby prywatne starają się pomóc obywatelom Ukrainy w przetrwaniu tego trudnego czasu i odnalezieniu się w nowych warunkach życia w Polsce. Również Zielona Linia, infolinia urzędów pracy, wspiera sąsiadów zza wschodniej granicy. Głównie w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Na jakie wsparcie Zielonej Linii mogą liczyć obywatele Ukrainy? Odpowiadamy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.