Informacje prasowe

Poniżej prezentujemy publikowane przez nas informacje prasowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 • 13.03.2023

  Portal „Praca w Polsce” ze wsparciem konsultantów Zielonej Linii

  „Praca w Polsce” to portal skierowany do obywateli Ukrainy, którzy szukają zatrudnienia w naszym kraju. Wsparcia w obsłudze tego serwisu udzielają konsultanci Zielonej Linii.

 • 22.02.2023

  Zatrudnianie obywateli Ukrainy na podstawie powiadomienia w 2023 r.

  W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, obywatele tego kraju mogą pracować w Polsce na podstawie powiadomienia urzędu pracy. Oznacza to, że są zwolnieni z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę czy oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. W styczniu br. znowelizowano ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy i wprowadzono pewne zmiany w procedurze zatrudniania na podstawie powiadomienia. Czego one dotyczą i jak obecnie pracodawcy, korzystając z przepisów ustawy specjalnej, mogą zatrudnić cudzoziemców z Ukrainy?

 • 30.01.2023

  Zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy

  27 stycznia 2023 r. ogłoszono nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zmianie uległy m.in. przepisy dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy i ich pobytu na terenie RP. Co się zmieniło? Odpowiadamy.

 • 07.12.2022

  Działalność gospodarcza a prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  Czy osoba, która zakończy działalność gospodarczą lub zawiesi jej prowadzenie, po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, uzyska prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Jaka jest w tym przypadku różnica między zakończeniem a zawieszeniem działalności? Odpowiadamy.

 • 29.11.2022

  Umowa zlecenia, umowa o dzieło a prawo do zasiłku

  Zarówno umowa zlecenia, jak i umowa o dzieło są umowami cywilnoprawnymi. Czy w sytuacji gdy osoba pracowała na jednej z tych umów i chce się zarejestrować w urzędzie pracy, otrzyma prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Odpowiadamy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.