• Barbados, Hawaje czy Dubaj w zasięgu ręki. Egzotyczne miejsca kuszą zdalnych pracowników
  Długoterminowe wizy, ułatwienia, zniżki, wysokie pensje – w taki sposób różne kraje na świecie kuszą pracowników zdalnych. Choć na horyzoncie naszego zawodowego życia widać już powrót do pracy stacjonarnej, jest wielu, którzy nadal będą mogli pracować z komputerem na kolanach, skąd tylko będą chcieli. A sposobów, by nie robić tego z własnego mieszkania, jest całkiem sporo.

 • Będą odszkodowania za błędy medyczne
  Fundusz odszkodowawczy dla ofiar błędów lekarskich zapowiedział w sobotę Jarosław Kaczyński; w ocenie części lekarzy kary mogą zniechęcą do praktykowania medycyny, a wypowiedź prezesa PiS i wicepremiera do fali emigracji - pisze "Rzeczpospolita" w poniedziałek.

 • Bonusy dla pracowników za zaszczepienie się są ryzykowne
  Firmy oferują zatrudnionym np. dzień wolny lub dodatek pieniężny za zaszczepienie się. Tym samym narażają się na ryzyko wypłaty odszkodowań z tytułu nierównego traktowania.

 • Branża ma problemy z motywacją pracowników. Co piąty skarży się na jej niski poziom
  Pandemia mocno odbiła się na poziomie motywacji do pracy wśród handlowców. Przed pandemią 60 proc. z nich twierdziło, że poziom ten jest wysoki. Obecnie, jedynie 34 proc. ankietowanych stwierdziło, że ma wysoką motywację do realizacji swoich zadań. Takie wnioski płyną z badania „Hybrydowy handlowiec” przeprowadzonego przez firmę HRK.

 • Firmy zadbały o pracowników na home office
  Aż 70 proc. osób pracujących zdalnie uważa, że firmy powinny zapewniać osobom pełniącym obowiązki służbowe w formule home office jakiś rodzaj benefitów.

 • Firmy z Niemiec i Holandii walczą o polskich pracowników
  Sytuacja epidemiologiczna powoduje niedobory kadrowe i zmusza firmy w Niemczech czy Holandii do walki o polskich pracowników - wskazali eksperci z agencji pracy OTTO Work Force. Dodano, że dla pracowników sezonowych oznacza to m.in. wzrost wynagrodzeń.

 • Gigantyczne zwolnienia grupowe w Hiszpanii
  Działające w Hiszpanii firmy zlikwidowały w okresie pandemii Covid-19 ponad 45 tys. miejsc pracy w ramach zwolnień grupowych - wynika z opublikowanych w poniedziałek (17 maja) danych hiszpańskiego banku centralnego BdE oraz szacunków agencji EFE.

 • Gowin: w przyszłym tygodniu przedstawimy projekt ustawy regulującej pracę zdalną
  W przyszłym tygodniu przedstawimy gotowy projekt ustawy regulującej pracę zdalną do konsutacji społecznych i uzgodnień resortowych - poinformował wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin. Jak przekazał, projekt zakłada wypłacanie przez pracodawców ryczałtu pokrywającego koszty pracy w domu.

 • Maląg: Emerytura bez podatku to dodatkowe rozwiązanie, trzynastki będą nadal wypłacane
  Emerytura bez podatku dla świadczeń poniżej 2,5 tys. zł to dodatkowe rozwiązanie, trzynastki będą nadal wypłacane – zapewnia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Poinformowała, że zmiany w opodatkowaniu rent i emerytur mają obowiązywać od przyszłego roku.

 • Polski Ład zakłada stworzenie kontraktu o pracę. Co na to eksperci?
  Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział likwidację umów śmieciowych. - Naszym celem jest stworzenie jednego modelu kontraktu o pracę - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu. Jak pomysł ten oceniają eksperci?

 • Polski Ład zakłada ulgi dla mikrofirm, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw
  Polski Ład to plan Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na czas po pandemii. Będzie realizowany w 10 obszarach. Na nowy program PiS składają się: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

 • Praca bez podatku dla emerytów, którzy chcą i mogą pracować
  Emerytura i renta do 2,5 tys. złotych bez podatku oraz wprowadzenie zwolnienia od podatku dla emerytów, którzy po osiągnięciu wieku emerytalnego zdecydują się dalej pracować, nie pobierając przy tym emerytury, to propozycja dla emerytów - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, prezentując w sobotę elementy Polskiego Ładu.

 • Praca wykonana, zapłaty brak. Jak odzyskać należne wynagrodzenie?
  Pan Kamil ma firmę, która jest podwykonawcą u dewelopera budującego duże osiedla mieszkaniowe, zajmuje się pracami elektrycznymi. Po skończonej pracy, nie otrzymawszy żadnych uwag co do jej wykonania, nie dostał należnego wynagrodzenia. Co może zrobić? Jak się zabezpieczyć na przyszłość? Zapytaliśmy o to prawnika.

 • Rejestr beneficjentów nie wystarczy. Zaostrzenie obowiązków dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy
  Na instytucje obowiązane czekają dodatkowe obowiązki w zakresie stosowania środków bezpieczeństwa oraz identyfikacji beneficjentów rzeczywistych.

 • Ryczałt za pracę z domu. Projekt ustawy regulującej pracę zdalną już za kilka dni
  W przyszłym tygodniu przedstawimy gotowy projekt ustawy regulującej pracę zdalną do konsutacji społecznych i uzgodnień resortowych - poinformował PAP wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin. Jak przekazał, projekt zakłada wypłacanie przez pracodawców ryczałtu pokrywającego koszty pracy w domu.

 • Rząd definiuje polską klasę średnią
  Podwyższone koszty uzyskania przychodu i minimalna ryczałtowa składka zdrowotna dla osób prowadzących działalność gospodarczą – to nowe elementy Polskiego Ładu, które poznał "DGP" - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.