• Aplikujesz do pracy? Lepiej posprzątaj w mediach społecznościowych
  Media społecznościowe stanowią wartościowe źródło informacji dla rekruterów. Zanim zaproszą kandydata na rozmowę kwalifikacyjną, najpierw sprawdzają, jak wygląda jego aktywność na Facebboku, Twitterze czy GoldenLine i LinkedIn. Zdyskwalifikować kandydata mogą zarówno wpisy, jak i publikowane zdjęcia.

 • Dobry rekruter na wagę złota. Wysoka pensja mu nie wystarczy
  W obecnej sytuacji na rynku pracy skuteczny rekruter to prawdziwy skarb. Żeby przyciągnąć najlepszych, agencje są skłonne zapewnić im nie tylko dobrą pensję, ale też mieszkanie, dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego czy opiekę dentystyczną. Chętnie też szkolą i kształcą przyszłych rekruterów.

 • Emerytury mundurowych po nowemu. Sejm uchwalił nowelizację ustawy
  W piątek (19 lipca) Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która przyznaje pracownikom mundurowym prawo do emerytury po 25 latach służby bez konieczności ukończenia 55 lat oraz 100 proc. płatnych nadgodzin. Przepisy mają zacząć obowiązywać z mocą wsteczną od 1 lipca 2019 r.

 • Emirates po raz kolejny szuka pracowników w Polsce
  Linia lotnicza Emirates poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi.

 • KGHM wzięło "pod skrzydła" kolejne szkoły
  Dwie kolejne szkoły – z Chocianowa i Polkowic – dołączyły do programu kształcenia kadr, któremu patronuje KGHM. Dzięki temu do promowanych przez KGHM zawodów dołączą: technik mechatronik i mechatronik w szkole branżowej I stopnia oraz elektromechanik w szkole branżowej I stopnia.

 • Młodzi bezrobotni z szansą na znalezienie pracy. PUP ogłasza nabór
  Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej rozpoczął kolejne projekty dotyczące aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych powyżej 18. roku życia. Organizowane są szkolenia - dla osób pomiędzy 18 a 29 rokiem życia, staże oraz prace interwencyjne - dla wszystkich grup wiekowych. Oferta skierowana jest do osób zarejestrowanych w PUP w Rudzie Śląskiej.

 • Od września dodatkowe pieniądze dla rolników. Minister zapowiada nowy program
  We wrześniu rolnicy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie inwestycji tzw. małej retencji, czyli na budowę zbiorników wodnych, studni głębinowych i systemów nawodnieniowych - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 • Pracownicy medyczni zarobią więcej. Sejm przyjął nowelizację
  Kwota bazowa, na której podstawie oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze, zostanie podwyższona z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł – przewiduje nowelizacja ustawy, którą w piątek (19 lipca) uchwalił Sejm. Oznacza to wzrost wynagrodzeń najmniej zarabiających pracowników medycznych.

 • Przyjazne Prawo do sejmowej komisji
  Wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie. Prawo do błędu dla mikro, małych i średnich firm. Ochronę konsumencką, ułatwienia dla rzemiosła. M.in. takie elementy zakłada projekt Pakietu Przyjazne Prawo skierowany przez Sejm do komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji.

 • To może być jedyny sposób na braki kadrowe w firmach
  Outsourcing to nie tylko niższe koszty. W obecnej sytuacji na rynku pracy zdarza się, że to jedyny sposób na braki kadrowe w firmach.

 • Zmiany w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dodatek stażowy wyłączony
  W piątek (19 lipca) Sejm uchwalił rządową nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowela przygotowana przez MRPiPS zakłada wyłączenie tzw. dodatku stażowego z podstawy wymiaru wynagrodzenia minimalnego za pracę.

 • 50 mln zł na poprawę bezpieczeństwa w pracy. Ruszył konkurs ZUS
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje przeznaczyć 50 mln zł na wsparcie przedsiębiorstw, które chcą poprawić warunki bezpieczeństwa w pracy.

 • Brexit. Polacy najwolniej rejestrują się w systemie osiedleńczym
  Polacy pozostają najwolniej rejestrującą się grupą narodową w brytyjskim systemie osiedleńczym, gwarantującym prawa obywateli przebywających w Wielkiej Brytanii po brexicie - wynika z opublikowanych w czwartek (18 lipca) oficjalnych danych ministerstwa spraw wewnętrznych.

 • Firma otwiera centrum technologiczne w Polsce. Zatrudni 100 osób
  C.H. Robinson otwiera nowe biuro w Warszawie, w którym zlokalizowane będzie centrum technologiczne firmy.

 • Kluczowa rola team leaderów. Ich kompetencje mają wpływ na sukces firmy
  Jak wskazuje Tomasz Bereźnicki, prezes DPC Polska, sukces rynkowy danego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży czy wielkości, w największej mierze zależy od kompetencji kadry zarządzającej średniego i niskiego szczebla i jej gotowości do ciągłego zdobywania nowych umiejętności.

 • McDonald’s stawia na studia dualne. Sfinansuje naukę 100 pracowników
  W Akademii Leona Koźmińskiego od października rusza nowy kierunek „Zarządzanie w sektorze QSR (quick service restaurants)”, który powstał we współpracy z McDonald’s Polska.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.