• Warszawiacy najlepiej wykształceni w Unii. Korzystają na tym osoby... bez dyplomu
  Według danych Eurostatu region stołeczny w Polsce ma najwyższy odsetek osób z wyższym wykształceniem w całej Unii.

 • 300 zł podwyżki dla pracowników wojska zatwierdzone
  Zaproponowana kwota 300 zł jest najwyższą od kilkunastu lat kwotą systemowej podwyżki dla pracowników cywilnych wojska - podkreślają służby prasowe MON.

 • ABSL i Zwolnieni z Teorii razem na rzecz rozwoju kompetencji miękkich
  ABSL oraz Zwolnieni z Teorii łączą siły. Razem uruchomią program, który ma pomóc młodym ludziom w rozwijaniu kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania projektami oraz pracy zespołowej.

 • Dubajskie linie lotnicze Emirates rekrutują. Do spełnienia sporo wymagań
  Dubajskie linie lotnicze Emirates szukają w Polsce osób, które chciałyby dołączyć do załogi pokładowej. Poza wynagrodzeniem pracownicy linii lotniczej otrzymują pakiet pracowniczy.

 • Dyplomacja to męski świat. Proporcje?
  – Uwzględniłyśmy w naszym badaniu takie grupy, jak polityczki, dziennikarki, urzędniczki, zarówno szczebli centralnych, jak i bardziej lokalnych, oraz dyplomatki.

 • Ekonomista: można oczekiwać stopniowego spowolnienia wzrostu wynagrodzeń
  Utrzymujące się braki kadrowe podtrzymują presję na wzrost płac; w średnim terminie można oczekiwać stopniowego spowolnienia wzrostu wynagrodzeń, czemu będzie sprzyjać hamujący wzrost gospodarczy.

 • Japoński producent rdzeni silników elektrycznych stawia na Polskę. Będą nowe miejsca pracy
  Mitsui High-tec (MHT) zbuduje w Polsce swą pierwszą europejską fabrykę rdzeni silników elektrycznych do aut hybrydowych i elektrycznych. Japońska spółka zainwestuje ponad 160 mln zł, docelowo ma zatrudnić do 200 osób.

 • Opiekunowie medyczni lekiem na braki kadrowe wśród białego personelu
  Opiekunowie medyczni mają być receptą na wypełnienie dziury kadrowej wśród pielęgniarek i położnych. - Jeśli nie będzie dodatkowych pieniędzy na ich zatrudnianie, problem pozostanie.

 • Ostatnie dni na zgłoszenie się do wielkiego start-upowego konkursu
  Zostały ostatnie dni za zgłoszenie się do konkursu European Start-up Challange, który w ramach European Start-up Days będzie towarzyszyć Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

 • PGE Energia Ciepła, Ardagh Glass, JSW, Emitel, Lerg z tytułem „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom”
  PGE Energia Odnawialna, oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, PGE Energia Ciepła, oddział Elektrociepłownia w Kielcach czy Kopalnia Soli „Wieliczka”.

 • Pracodawcy RP: Pakiet Przyjazne Prawo to krok w dobrym kierunku
  Pakiet Przyjazne Prawo to krok w dobrym kierunku, który powinien ułatwić przedsiębiorcom funkcjonowanie - uważa główny ekonomista Pracodawców RP dr Leszek Juchniewicz. Organizacja czeka teraz na szczegóły planowanych rozwiązań.

 • Sklepy respektują zakaz handlu w niedziele? Oto wyniki kontroli PIP
  Od momentu wejścia w życie przepisów do 31 grudnia 2018 r. inspektorzy PIP z własnej inicjatywy lub w związku ze zgłoszeniami na telefony dyżurne w OIP-ach przeprowadzili ponad 11,4 tys. kontroli placówek handlowych.

 • Zawód szefa kuchni awansował społecznie. Aleksander Baron o swoich doświadczeniach
  Aleksander Baron to artystyczna dusza. Wiele lat temu, trochę przez przypadek, rozpoczął swoją kulinarną przygodę. Dzisiaj jest szefem kuchni restauracji Zoni, wcześniej znany jako m.in. twórca kultowego stołecznego miejsca - Solec 44.

 • Stawka godzinowa nie ułatwiła przekształceń umów
  Firmy mogą odetchnąć z ulgą. Konieczność ewidencjonowania godzin pracy zleceniobiorców nie wymusza zawierania z nimi umów o pracę.

 • Automatyzacja w Europie wchodzi w nową fazę. Czas na "dopasowanie" pracowników
  Proces automatyzacji pracy w gospodarce przyciąga uwagę od lat. Jakie są najnowsze oceny tego zjawiska? Oto kilka obserwacji.

 • Bank JPMorgan Chase testuje rekrutację za pomocą gier wideo
  Bank JPMorgan Chase testuje nabór pracowników za pomocą neuronaukowych gier wideo start-upu Pymetrics. Mają być one pomocne przy rekrutacji kandydatów z niewielkim doświadczeniem na stanowiska niższego szczebla, np. stażystów.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.