• Jak przygotować się na cyfrową transformację w HR?
  Cyfrowa transformacja w HR już trwa. Automatyzacja procesów selekcji i rekrutacji, internetowe bazy kandydatów, aplikacje komputerowe dedykowane dla pracowników, platformy e-learningowe, gamifikacja czy duże zbiory danych umożliwiające wyznaczanie wskaźników efektywności.

 • Danone rusza z pierwszą kampanią EB dla całej grupy. W jej centrum pracownicy
  Danone wystartowała z pierwszą wspólną kampanią wizerunkową dla grupy. Prezentuje kulturę organizacyjną firmy i wartości bliskie jej pracownikom.

 • Oto regiony z największą liczbą ofert pracy
  Ostatni kwartał 2019 r. ma przynieść więcej ofert pracy w Polsce południowo-zachodniej i południowej. Duże chęci do powiększania zespołów zgłaszają też przedsiębiorstwa ze wschodniej i północno-zachodniej części kraju Tam rozegra się walka o pracownika.

 • Ruszyło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton w Poznaniu
  Od września 2019 r. KIDS&Co. prowadzi dwujęzyczne przedszkole firmowe w Poznaniu dla dzieci pracowników Franklin Templeton Investments Poland. Z placówki skorzysta 124 maluchów w wieku od roku do pięciu lat.

 • Sierpień 2019. Zatrudnienie dalej zwalnia, płace w górę
  Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu 2019 r. wyniosło 5125 zł 26 gr. Oznacza to wzrost o 6,8 proc., czyli więcej niż spodziewali się analitycy. Gorzej wypadają jednak dane na temat zatrudnienia.

 • Gmina testuje 4-dniowy tydzień pracy. Urzędnicy mają pracować krócej
  Urząd gminy w duńskiej gminie Odsherred będzie pracował tylko cztery dni w tygodniu. Według lokalnych władz to wystarczy. Testy krótszego tygodnia pracy mają potrwać trzy lata.

 • Pierwsze rysy na ryku pracy. Zatrudnienie przestało rosnąć?
  Liczba zatrudnionych w sektorze dużych przedsiębiorstw zmalała w sierpniu o 7,6 tysięcy – poinformował Główny Urząd Statystyczny. W szybkim tempie wciąż rosły nominalne płace.

 • Tania praca szybko drożeje
  Jednostkowe koszty pracy w Polsce wciąż należą do jednych z najniższych w Unii Europejskiej, ale równocześnie w ostatnich kwartałach szybko rosną. Ten sam proces obserwujemy także w pozostałych krajach naszego regionu.

 • Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 6,8 proc. rdr w sierpniu
  Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu 2019 roku wyniosło 5.125,26 zł, co oznacza wzrost o 6,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze rdr wzrosło o 2,6 proc.

 • Czas niskopłatnej siły roboczej minął. Musimy postawić na jakość i specjalizację
  Mamy brak rąk do pracy, dlatego nie chodzi o to, by stymulować powstawanie jakichkolwiek, ale wysokospecjalizowanych, wysokopłatnych miejsc pracy w branżach, które dopiero się rozwijają - uważa Marcin Mrowiec, główny ekonomista Banku Pekao.

 • Polska firma farmaceutyczna szuka talentów już w liceach. Najlepsi dostaną stypendia
  Adamed, jedna z największych w Polsce firm farmaceutyczno-biotechnologicznych, poszukuje młodych talentów. 5 lat temu uruchomiła program ADAMED SmartUP, którego celem jest wyszukiwanie i wspieranie utalentowanych młodych ludzi w dziedzinie nauk ścisłych oraz przyrodniczych już na etapie liceum.

 • Programiści przebierają w ofertach pracy. 8 tysięcy na wypłacie to standard
  Zapotrzebowanie na specjalistów IT jest wciąż znaczne, a małe firmy często korzystają z zewnętrznych programistów. Najbardziej poszukiwani są ci, którzy znają języki C/ C++ oraz JAVA, a ich miesięczne dochody to około 8 tysięcy złotych - wynika z raportu Oferteo.pl.

 • Rekrutacja oczami rekruterów. Nietypowa ankieta w sieci
  Serwis kariery InterviewMe.pl przygotował ankietę dla rekruterów. Chce dzięki odpowiedziom przeanalizować oczekiwania pracodawców wobec rekrutacji pracowników.

 • Spowolnienie gospodarcze widać już na rynku pracy. Hamuje nie tylko zatrudnienie
  Już nie pędzące z maksymalną prędkością prawie 300 km na godzinę włoskie Pendolino, a polski Dart jadący do 230 km/h. Czyli nadal szybko, ale nieco wolniej. Takie porównanie idealnie pasuje do sytuacji na rynku pracy.

 • Usługi dla biznesu podsumowane. Oto raport GUS
  470 tysięcy przedsiębiorstw w Polsce stanowią podmioty sektora usług biznesowych. To 27 proc. (wzrost o 0,8 p. proc. w porównaniu z 2016 r. ) z ponad 1,7 mln przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w 2017 r.

 • Zaangażowanie pracowników i rola nagród w jego budowaniu
  Rozwój gospodarki opartej na wiedzy powoduje wzrost znaczenia indywidualnych i behawioralnych charakterystyk pracowników, w szczególności zaangażowania, jako tej cechy pracowników, która w dużym stopniu determinuje wykorzystanie potencjału tkwiącego w pracownikach.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.