• COVID-19 uzasadnia zmiany w służbie cywilnej
  Premier zyska możliwość wydzielania w urzędach wydziałów i departamentów, co do których przepisy o służbie cywilnej nie będą mieć zastosowania. Szef jego kancelarii na stałe otrzyma dział obejmujący administrację.

 • Czasowa emigracja nieco mniej popularna. Czy pandemia zmieni sytuację?
  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące Polaków przebywających czasowo za granicą. Ich liczba od kilku lat spada, ale nadal dla dobrze ponad 2 mln naszych rodaków okresowy wyjazd z kraju jest atrakcyjny.

 • Detektyw, słuchacz, koordynator – nowa specjalizacja w zielonych firmach
  Kryzys klimatyczny i potrzeba efektywnego dostosowania się firm do zmieniającego się świata to ogromne wyzwanie. Coraz więcej firm potrzebę dostrzega "zielonego zwrotu", organizuje wyspecjalizowane w tej tematyce zespoły i tworzy długofalowe strategie zmian. I choć Climate Change Officer to w Polsce nowe stanowisko, wiele wskazuje na to, że na stałe wpisze się w struktury większości organizacji.

 • Do 2025 maszyny przejmą połowę rynku pracy. 5 zawodów na liście zagrożonych
  Specjaliści ds. wprowadzania danych, sekretarze, księgowi, audytorzy oraz pracownicy fabryk i linii montażowych. To zawody, które znalazły się na liście najbardziej narażonych na likwidację w wyniku rosnącej automatyzacji. - Najbardziej zagrożone stanowiska to te, gdzie wykonuje się proste, powtarzalne czynności, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy - ocenia Piotr Balwierz, wiceprezes Abile Consulting.

 • Dyskryminowani i niezdyscyplinowani. Młodzi są największymi ofiarami pandemii na rynku pracy
  Młodzi ludzie są w trudnej sytuacji na rynku pracy – zatrudniani na umowę – zlecenie, dyskryminowani ze względu na wiek, zwalniani jako pierwsi w czasie pandemii – wskazywano podczas piątkowej konferencji "Młodzi na rynku pracy – szanse, problemy, zagrożenia".

 • Firmy logistyczne potrzebują rąk do pracy. Na pracowników z Ukrainy muszą jednak poczekać
  Czwarty kwartał roku w branży logistycznej to tradycyjnie czas wzmożonych rekrutacji. Niezmiennie od kilku lat utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników ze Wschodu. W tym roku na kadrę z Ukrainy, trzeba będzie poczekać minimum 10 dni, bo właśnie tyle trwa obowiązkowa kwarantanna, którą muszą ją przejść zanim rozpoczną pracę po przyjeździe do Polski.

 • Gastronomia, fitness i turystyką muszą dalej liczyć na pomoc państwa
  Mamy pełną świadomość tego, że przedstawiciele branż gastronomicznej hotelarskiej, a także kin i branży fitness są w dramatycznie trudnym położeniu; nikogo z przedsiębiorców nie zostawimy bez pomocy - powiedział w sobotę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

 • POHiD: Decyzja o otwarciu sklepów i galerii handlowych jest racjonalna
  Decyzja rządu o otwarciu sklepów i galerii handlowych jest racjonalna - oceniła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD). Prezes POHiD Renata Juszkiewicz zapewniła, że placówki handlowe będą przestrzegać wymaganego przez rząd reżimu sanitarnego.

 • Polacy dobrze oceniają sytuację w swojej pracy
  56 proc. pracujących zarobkowo dobrze ocenia sytuację w swoich zakładach pracy. Za złą uznało ją 11 proc. pracujących. 32 proc. uważa, że nie jest ona ani dobra, ani zła - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego w pierwszej połowie listopada.

 • Pracodawca sprawdzi warunki pracy zdalnej. Osobiście, albo zdalnie
  Pracodawca może skontrolować warunki, w jakich pracownik w mieszkaniu wykonuje pracę zdalnie, gdy zasady kontroli określa regulamin pracy, albo gdy na taką kontrolę wyrazi zgodę pracownik. W przeciwnym razie może przeprowadzić kontrolę w formie zdalnej, korzystając z ankiety elektronicznej, którą wypełni sam pracownik.

 • Pracodawcy RP: Minister finansów nie wyklucza podniesienia podatków w 2021 r.
  Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej stwierdził, że nie może wykluczyć zwiększenia obciążeń fiskalnych w przyszłym roku. Powód? Fatalna kondycja budżetu państwa, wynikająca m. in. ze skutków pandemii COVID-19.

 • Pracownicy galerii handlowych wracają do pracy
  Od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym - to nowe zasady w walce z koronawirusem ogłoszone w sobotę (21 listopada).

 • Pracownik najsłabszym ogniwem. Jak ochronić firmę przed wyciekiem danych?
  Według raportu Związku Firm Ochrony Danych Osobowych (ZFODO) aż 92 proc. incydentów naruszenia RODO stanowią działania nieumyślne. Ich przyczyną jest najczęściej błąd ludzki. Nawet najlepsi pracownicy nie są nieomylni... W jaki sposób i gdzie najczęściej dochodzi do utraty lub ujawnienia informacji?

 • Premier Gowin o planie działań na okres 28.11-18.01 – trudny, ale realistyczny, a przede wszystkim przewidywalny
  Rząd zdecydował się na otwarcie całego sektora handlowego – to odważny ruch. Plan działań na okres od 28 listopada do 18 stycznia jest trudny, ale bardzo dobrze przemyślany i realistyczny – mówił dziś o planie dot. odmrażania gospodarki i ograniczania epidemii wicepremier Jarosław Gowin. Szef MRPiT wziął udział we, wspólnej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, konferencji prasowej w KPRM.

 • Premier: Zasady dot. zasiłków opiekuńczych na dzieci takie same jak w ostatnich miesiącach
  Wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych na dzieci będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu; osoby, które mają dzieci w wieku uprawniającym do pobierania zasiłku opiekuńczego, znają te zasady - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

 • Przewoźnicy nie mają prawa pytać o to, gdzie dorabiają zatrudnieni u nich kierowcy
  Obowiązek składania oświadczenia o dodatkowym zatrudnieniu nie obejmuje nazwy drugiego pracodawcy. Żądanie jej podania naruszałoby przepisy o ochronie danych, w tym zasadę minimalizacji wynikającą z RODO.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.