• HR w 2019 roku? Dywersyfikacja, AI, big data - zmiany przyspieszą
  Jaki będzie 2019 rok w HR? Serwis biznesowo-zawodowy LinkedIn zapytał o to menedżerów tej branży w 39 krajach. Wniosek? Zmiany w odpowiedziach na pytania kogo i jak rekrutować nasilą się i przyspieszą.

 • Nowe obciążenia prawne dla pracodawców. Koszty pracy będą dalej rosnąć
  Polscy pracodawcy odczuli w ostatnich miesiącach wzrost kosztów pracy. Generują go, po pierwsze, dobra koniunktura gospodarcza, która pociąga za sobą wzrost płac, a po drugie, szereg zmian prawnych, na które pracodawca nie ma żadnego wpływu.

 • Rośnie liczba małych firm, które ogłaszają niewypłacalność
  Niemożność regulowania zobowiązań w październiku ogłosiło o 40 proc. więcej firm niż przed rokiem. Pogorszyło się m.in. w przemyśle metalowym, handlu hurtowym i transporcie - podaje czwartkowy "Puls Biznesu".

 • Niskie bezrobocie zmienia rolę urzędów pracy
  Pracodawcy mają ogromne problemy ze znalezieniem pracowników, a w rejestrach urzędów pracy wciąż jest ok. 950 tys. osób, niektórzy od wielu lat.

 • NSA: Dobre intencje zakładu pracy nie przeciwdziałają chorobie
  Szkolenia i ocena ryzyka narażenia na choroby zawodowe nie eliminują schorzeń - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

 • Hotele Ibis wynajmą influencera, który za klienta poprowadzi jego media społecznościowe
  Sieć hoteli Ibis wprowadza do swojej oferty specjalnego towarzysza przygody wakacyjnej. Hotele sieci w Szwajcarii, w Zurichu i w Genewie, zaoferują gościom osobę do prowadzenia aktywności w osobistych mediach społecznościowych.

 • Pod Kielcami powstanie centrum magazynowe. Zatrudnienie znajdzie nawet 300 osób
  Budowę nowoczesnego centrum magazynowo-produkcyjnego w podkieleckiej gminie Chęciny (Świętokrzyskie) rozpocznie firma deweloperska 7R. Powstaną tam hale o powierzchni 74 tys. metrów kw. Koszt inwestycji to ponad 150 mln zł.

 • Polska słynie z dobrych inżynierów. W czym są lepsi od Niemców?
  Polscy inżynierowie cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców niemieckich. Za co cenią ich najbardziej?

 • Wyliczyli bolączki polskiego rynku pracy. Uwaga na Niemcy, Czechy i Węgry
  Z danych GUS wynika, że na koniec II kw. 2018 r. w Polsce było prawie 165 tys. wolnych miejsc pracy. To o 8 proc. więcej niż w I kwartale i aż 35 proc. różnicy względem analogicznego okresu rok wcześniej.

 • Zaskakujące obliczenia. Polska potrzebuje aż 5 mln emigrantów zarobkowych
  Brak pracowników na rynku pracy jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Rozwiązaniem może być większe otwarcie rynku pracy na emigrantów zarobkowych – wskazywali uczestnicy debaty zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 • Bezrobocie ani drgnie. Najlepszy wynik od 28 lat
  Blisko dziewięć tysięcy mniej bezrobotnych niż przed miesiącem, 128 tysięcy wolnych miejsc pracy zgłoszonych przez pracodawców i stopa bezrobocia utrzymująca się na rekordowo niskim poziomie.

 • Eksperci: Brak pracowników zagraża polskiej gospodarce
  Brak pracowników na rynku pracy jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Rozwiązaniem może być większe otwarcie rynku pracy na emigrantów zarobkowych.

 • Jak kwartalne dane o płacach widzą specjaliści od rynku pracy?
  Po danych GUS o płacy w III kwartale pytamy o statystyki wynagrodzeń. Dla PulsHR.pl wyniki zaprezentowane 13 listopada skomentowali Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan i niezależny ekspert rynku pracy Andrzej Kubisiak, wcześniej związany z agencją Work Service.

 • Nietypowe benefity w Eximius Park - Wywiad z Katarzyną Peto-Ziemkiewicz
  Wywiad z Katarzyną Peto-Ziemkiewicz, Dyrektorem Operacyjnym w firmie First Property Poland Sp. z o.o. Firma ta we wrześniu 2017 roku stała się właścicielem Business Parku w Zabierzowie, k. Krakowa. Obecnie nosi on nazwę Eximius Park.

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie od 1 grudnia
  Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mają możliwość wystawienia elektronicznych zwolnień lekarskich, jednak nie jest to jedyna opcja. Chorzy mogą otrzymać zwolnienie w formie papierowej.

 • Częste zwolnienia chorobowe to ostrzeżenie dla pracodawcy
  Co trzeci pracownik korzysta ze zwolnienia chorobowego wcale nie z powodu choroby. Wielu traktuje je jako dodatkowe wolne lub awaryjny urlop, gdy zabraknie już tego kodeksowego.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.