• Firmy w drugim kwartale: mniej rejestracji, więcej upadłości
  W drugim kwartale 2020 roku odnotowano 64 410 rejestracji podmiotów gospodarczych czyli o 31,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym okresie odnotowano 157 upadłości. To o 19,8 proc. więcej niż drugim kwartale 2019 r. – wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego.

 • Gabriela Kahl, CCC: HR będzie teraz realnym partnerem biznesu
  Są liderzy na czas kryzysu i na czas prosperity, a pandemia mocno to zweryfikowała. Na pewno jednak COVID-19 przyniósł szansę dla HR do pokazania swojej wartości i w firmach, w których tę szansę wykorzystał, stanie się długoterminowym partnerem biznesu - mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR w CCC.

 • GUS: Wzrosły dochody rolników
  Wzrost cen krajowych w 2019 r. wpłynął korzystnie na sytuację ekonomiczną producentów rolnych, zwłaszcza specjalizujących się w produkcji roślinnej. Dochód przedsiębiorcy rolnego w ub.r. był wyższy niż w 2018 r. o 8,4 proc. i wyniósł 44 217 złotych - wynika z raportu GUS.

 • HRE Investments: epidemia zakręciła kurki z kredytami
  Epidemia pogorszyła sytuację na rynku pracy i doprowadziła do zakręcenia kurków z kredytami. Szczególnie dotyka to osób kupujących pierwsze mieszanie - ocenił główny analityk HRE Investments Bartosz Turek.

 • Kobiety związane z rolnictwem są zadowolone z życia na wsi
  Kobiety związane z rolnictwem są zadowolone z życia na polskiej wsi, w większości chcą tam pozostać, rozwijać się zawodowo i kształcić – wynika z raportu „Sytuacja Kobiet na Wsi” przygotowanego przez Martin&Jacob na zlecenie Banku BNP Paribas.

 • Monitoring w pracy? Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać
  Zasady stosowania monitoringu wizyjnego w miejscu pracy reguluje Kodeks pracy. Ale należy pamiętać, że w momencie nagrywania obrazu przez kamery obejmującego wizerunek pracowników, dochodzi do przetwarzania danych osobowych. Zatem pracodawca w tym przypadku powinien również brać pod uwagę przepisy RODO.

 • Optymistyczne wyniki ostatnich badań przesiewowych w kopalniach
  Rezultaty ostatnich badań przesiewowych w kopalniach Silesia w Czechowicach-Dziedzicach i Chwałowice w Rybniku potwierdzają, że obie kopalnie nie są już ogniskami epidemii koronawirusa - wynika z informacji służb wojewody śląskiego. Choć liczba zakażonych nadal jest duża, przybywa też ozdrowieńców.

 • Pandemia uszczupliła oszczędności Polaków, ale wakacji sobie nie odmówimy
  Pandemia wpłynęła na sytuację finansową polskich gospodarstw domowych. Aż 30 proc. ankietowanych w II fali badania nastrojów gospodarstw domowych przeprowadzonego przez Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju, odnotowało zmniejszenie oszczędności. Jednak bez względu na ich stan, Polacy nie odmawiają sobie wakacyjnego wyjazdu.

 • PARP: Miliony na wsparcie dla średnich firm poszkodowanych przez pandemię
  Na 103,3 mln zł opiewają wnioski przedsiębiorstw, które znalazły się na siódmej liście firm zakwalifikowanych do wsparcia w ramach konkursu „Dotacje na kapitał obrotowy” - podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Chodzi o pomoc dla średnich firm poszkodowanych przez pandemię.

 • Po godzinach, na urlopie, w stresie, w chaosie. Praca to ich nałóg
  Statystycznie co dziesiąty z nas jest w gronie osób zagrożonych pracoholizmem. Koronawirus może nasilić problem - w dobie pandemii pracujemy jeszcze więcej, zacierają się granice między sferami życia. Tymczasem nadgodziny i towarzyszący im stres odbijają się negatywnie na zdrowiu pracowników i ich efektywności.

 • Pracoholik to nie jest pracownik idealny
  Pracoholik to nie pracownik idealny, ale osoba potrzebująca pomocy i wsparcia - wskazuje psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Justyna Soroka. W ocenie ekspertki, obchodzony w środę (12 sierpnia) Dzień Pracoholika może być okazją do zastanowienia nad rolą, jaką w naszym życiu odgrywa praca.

 • Pracownicy w strachu przed bezrobociem? Nic podobnego. 65 proc. chce zmienić pracodawcę
  Stosunkowo stabilną sytuację na rynku pracy potwierdzają pozytywne nastroje pracowników. Z przeprowadzonej przez People ankiety wynika, że o przyszłość swojego miejsca pracy boi się obecnie zaledwie co dziesiąta zatrudniona osoba.

 • Problemy pracownika, problemami pracodawcy. Wellbeing i aktywność fizyczna pomogą je rozwiązać
  67 proc. pracodawców, ma w planach zwiększenie zaangażowania w programy wellbeing i benefity pracownicze. W ten sposób chcą walczyć z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na pracowników. Takie wnioski płyną z badania „2020 COVID-19 Benefits Survey” firmy Willis Towers Watson.

 • Tychy: Koronawirus w Urzędzie Miasta. Urzędnicy na kwarantannie
  Dwaj pracownicy Urzędu Miasta w Tychach (Śląskie) są zakażeni koronawirusem - wynika z informacji miejscowego samorządu. Osoby te nie miały bezpośredniego kontaktu z klientami przychodzącymi do magistratu. W urzędzie wdrożono procedury sanitarne. Biuro Obsługi Klienta pracuje normalnie.

 • Uniwersytet Łódzki: Większość zajęć będzie prowadzona online
  W roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Łódzkim większość wykładów, ćwiczeń oraz seminariów prowadzona będzie online - ogłosił rektor tej uczelni prof. Antoni Różalski. Wyjątkiem mają być zajęcia na wydziałach eksperymentalnych, które będą odbywać się na specjalnych zasadach.

 • 210 mln zł na pokrycie zobowiązań. Work Service podpisała umowę finansowania
  Spółka Work Service poinformowała o zawarciu umowy finansowania z Gi Group. Tym samym spełni kolejny warunek zawieszający określony w umowie inwestycyjnej.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.