• Emilewicz: Nie wyobrażam sobie, by płaca minimalna była w przyszłym roku niższa niż w bieżącym
  Nie wyobrażam sobie, aby płaca minimalna mogła być w przyszłym roku niższa niż w bieżącym - powiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, Dodała, że praca nad ustawą budżetową na przyszły rok powinna się rozpocząć w czerwcu.

 • Niemcy walczą o pracowników z Polski. 65 euro za pozostanie
  Brandenburgia i Saksonia proponują pomoc finansową pracownikom przygranicznym z Polski, którzy chcą pozostać po niemieckiej stronie granicy.

 • Orzeczenia o niepełnosprawności bez osobistego stawiennictwa
  Niecodzienne okoliczności wymagają niestandardowych działań. Aktualnie lekarze mogą wydawać orzeczenia o niepełnosprawności bez bezpośredniego badania, na podstawie dołączonej do wniosku dokumentacji. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała rozporządzenie w tej sprawie.

 • Procedura orzeczenia choroby zawodowej nauczyciela
  Jestem nauczycielem z 39-letnim stażem pracy. W tym roku chciałabym odejść na emeryturę. Leczę się w poradni foniatrycznej (ponad 15-letnia dokumentacja medyczna) na schorzenie, które jest w wykazie chorób zawodowych nauczycieli.

 • Sondaż: Firmy już czują kryzys, pracownicy się boją
  Większość Polaków zdaje już sobie sprawę, że koronawirus pogorszy sytuację materialną ich samych i całego społeczeństwa, ale najgorsze są nastroje przedsiębiorców.

 • Zmiana uprawnień służb mundurowych w propozycji noweli dot. zwalczania COVID-19
  Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 ma usprawnić pracę niektórych służb mundurowych. Wprowadzono m.in. możliwość pełnienia służby w systemie skoszarowanym.

 • 100 proc. wynagrodzenia i łatwiejszy dojazd do pracy
  100, a nie 80 proc. wynagrodzenia dla pracowników objętych kwarantanną na terenie szpitala i łatwiejszy dojazd do pracy zapowiedział dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

 • Bezrobocie na świecie wywołane pandemią może przekroczyć 25 mln
  Liczba osób, które stracą pracę na skutek pandemii koronawirusa, może znacznie przekroczyć 25 mln, które Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) prognozowała tydzień temu - oświadczył w czwartek (26 marca) dyrektor departamentu ds. zatrudnienia tej organizacji Sangheon Lee.

 • Blisko 80 proc. małych firm chce zwolnienia ze składek ZUS
  W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa ok. 80 proc, małych firm chce zwolnienia z płacenia składek ZUS, a ponad 64 proc. - zwolnienia z podatków - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów na temat oczekiwanego przez przedsiębiorców wsparcia ze strony rządu.

 • Co druga firma obawia się zagrożenia płynności finansowej
  Agencja badawcza PBS przeprowadziła badanie nastrojów wśród polskich przedsiębiorców oraz wśród ogółu dorosłych Polaków. Wynika z niego, że obecna sytuacja dotyka praktycznie całe społeczeństwo.

 • Epidemia COVID-19 to test przywództwa w firmach
  Wybuch epidemii koronawirusa skutkuje nie tylko kryzysem ekonomicznym, ale nasila również poczucie strachu. Dlatego potrzeba liderów, którzy dostrzegają w trudnej sytuacji możliwości, są otwarci na wyzwania, posiadają samodyscyplinę i dobre nawyki.

 • Koronawirus. Co robić, by praca w biurze była bezpieczna
  Pomimo obecnych zaleceń ekspertów i rządzących nie wszyscy mogą pracować z domu. Są takie branże, które nie mogą z dnia na dzień przenieść swojej pracy do domu. Jedną barierą jest przygotowanie technologiczne. Okazuje się, że tylko 11,5 proc. polskich firm korzysta z usług chmurowych. Po drugie, część osób pracuje na ważnych danych, których „wyniesienie” poza firmę jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo.

 • Wielka Brytania pomoże samozatrudnionym dotkniętym skutkami koronawirusa
  Rząd brytyjski pomoże osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, które wskutek epidemii koronawirusa musiały ją zawiesić lub straciły znaczącą część dochodów - ogłosił w czwartek minister finansów Rushi Sunak. Dotacje będą sięgały 80 proc. ich średnich dochodów.

 • Krytyczne myślenie z obiektywnymi wskaźnikami efektywności
  Choć myślenie krytyczne może być mylone z krytykanctwem, czyli pozbawionym merytorycznego sensu wymądrzaniem się, nie należy popełniać tego błędu. Myślenie krytyczne, najprościej mówiąc, oznacza myślenie oparte na spokojnej, rzeczowej analizie ukierunkowanej na osiągnięcie zamierzonego celu (Hitchcock, 2018).

 • Performance management – dlaczego wyznaczanie celów może zwiększyć efektywność pracy?
  Tworząc system wynagradzania zwykle koncentrujemy się na wynagrodzeniu, jego wysokości oraz sposobach wyliczania i wypłacania premii. Jednak nie mniej ważne niż to, ile i jak płacimy jest także to, jak w ramach systemu wynagradzania ustalimy cele pracowników – czyli, za co będziemy im płacić.

 • Rzecznik MŚP za jednym modelem wsparcia dla przedsiębiorców
  O zastosowanie takiego samego modelu wsparcia w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą rolniczą i pozarolniczą zaapelował do premiera rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.