• Koszty zatrudnienia i brak pracowników. Oto największe bariery do pokonania
  Koszty zatrudnienia. Dla większości firm to największa bariera w bieżącym prowadzeniu działalności.

 • Nie myl zaangażowania z odpowiedzialnością
  Zaangażowanie i przejawianie własnej inicjatywy to według wielu badaczy klucz do efektywności. Według różnych szacunków przedsiębiorstwa zatrudniające takie osoby wypracowują zyski rzędu nawet 19 proc. ponad średnią.

 • Dodatkowe środki na aktywizację zawodową w regionach wysokiego bezrobocia
  29,2 mln zł – taka kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia trafiła do 69 urzędów pracy z 12 województw. Chociaż sytuacja na rynku pracy w Polsce jest wyjątkowo dobra, wciąż są rejony, w których bezrobocie jest znacznie powyżej średniej. Konieczne było więc uruchomienie dodatkowych środków Funduszu Pracy.

 • Dobra opinia pracownika najlepszą promocją dla firmy
  56 proc. zatrudnionych osób wierzy w swoją firmę i chce ją promować. To bardzo dobra wiadomość dla pracodawców, bowiem informacje udostępniane w sieci przez pracowników są o 90 proc. cenniejsze od pozostałych rekomendacji na temat marki.

 • Kolejne rodziny dostaną dofinansowanie do zatrudnienia niani. Nawet 2 250 zł miesięcznie
  Samorząd województwa małopolskiego ogłosił wyniki drugiego naboru do projektu „Małopolska Niania 2.0”. Dofinansowanie do kosztów zatrudnienia niani otrzyma ponad 200 małopolskich rodzin. Razem to już 440 rodzin objętych wsparciem. W ten sposób region chce ułatwić rodzicom powrót na rynek pracy.

 • Kultura organizacji to coś więcej niż hasełka na ścianach
  Zarządy firm zdają sobie sprawę ze znaczenia kultury organizacji w zespołach. Jednak zbiór wartości i zasad, z którymi chcą być kojarzone, to jedno; wdrożenie ich w życie to co innego.

 • Marketingowcy muszą naszykować się na nowe. Ich praca przechodzi ewolucję
  Pracownicy i dyrektorzy działów marketingu muszą zweryfikować swoje podejście do pracy. Przyczyną jest trwająca w przedsiębiorstwach transformacja cyfrowa.

 • Po wejściu w życie stawki godzinowej duży spadek umów cywilnoprawnych
  Z 403 tys. do 376 tys. - tak po wejściu w życie przepisów wprowadzających minimalną stawkę godzinową zmniejszyła się liczba osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych. Jednocześnie wzrosła liczba osób zatrudnionych na podstawie umowy etatowej.

 • Przepis na szkolenie jak z najgorszego koszmaru? Slajdy i teoretyzowanie
  Szkolenia mniej lub bardziej przypadkowe, niedostosowane do potrzeb i oczekiwań pracowników, organizowane „ad hoc,” bo akurat zostały jakieś pieniądze w budżecie to idealny przepis na katastrofę i prosta droga do wyrzucenia tych pieniędzy w błoto.

 • Uniwersytet Jagielloński rusza z podyplomowymi studiami CSR
  Nowym kierunkiem krakowska uczelnia chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom firm i korporacji. Dla nich temat CSR (corporate social responsibility, społeczna odpowiedzialność biznesu) zyskuje na znaczeniu.

 • Wytwórnia makaronu, gdzie pracują niepełnosprawni z wsparciem z UE
  2,2 mln zł z UE z podlaskiego regionalnego programu operacyjnego dostanie od marszałka województwa wytwórnia makaronu w Białymstoku, gdzie pracują osoby niepełnosprawne intelektualnie.

 • Ponad 100 mln zł z funduszy UE dla przedsiębiorców na Opolszczyźnie
  Ponad 100 mln zł z funduszy unijnych trafiło do przedsiębiorców na Opolszczyźnie - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Z preferencyjnych pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystało blisko 500 lokalnych firm.

 • Znasz dobrze angielski? Masz większe szanse na awans
  Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie tylko zwiększa nasze szanse na otrzymanie pracy, lepsze wynagrodzenie, ale również na awans.

 • Adaptacja słowem przyszłości na rynku pracy
  Ewolucja technologii zmienia rynek pracy co kilka lat, jeśli nie miesięcy. Czy jedynym pewnym trendem na nadchodzące kilka lat jest adaptacja? To zasadnicze pytanie.

 • PPK. Marczuk zapewnia, że wielu pracownikom składki zrekompensują obniżki podatków
  Obniżka PIT z 18 do 17 proc., "zerowy PIT" dla młodych czy zwiększenie kosztów uzyskania przychodów zrekompensuje wielu pracownikom składki na Pracownicze Plany Kapitałowe - mówi wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

 • PPK w praktyce. O tym muszą pamiętać pracodawcy
  Nieco ponad dwa miesiące zostały firmom zatrudniającym ponad 250 osób na dostosowanie do wymogów ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Czas mija 25 października 2019 roku.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.