• Branża handlowa wylicza wyzwania. Możliwe bankructwa
  Nowe wyzwania, przed jakimi stoi branża handlowa, to szybki wzrost pensji minimalnej, ustawa o marnowaniu żywności czy podatek handlowy - wskazał Maciej Ptaszyński dyrektor Polskiej Izby Handlu. Szczególnie w kontekście możliwego zbliżającego się spowolnienia gospodarczego - dodał.

 • Ile Polak poświęci dla podwyżki [RAPORT]
  Serwis pracuj.pl opublikował nowy raport. Wynika z niego, że podwyżki, premie i awanse to najlepsze formy docenienia pracy. Według badania, rozwój kariery i wzrost zarobków są ważne szczególnie dla osób z młodszych pokoleń.

 • Przemysł tekstylny i obuwniczy polską siłą. Zaczyna się walka o nowych pracowników
  Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle tekstylnym, odzieżowym, skórzanym i obuwniczym (TCLF) to kobiety. Polski sektor TCLF ma wciąż duży potencjał rozwoju, ale do tego potrzebni są nowi pracownicy.

 • Rekomendacje sposobem na biznes. Wciąż mało wykorzystanym
  – Rekomendacje są bardzo ważne w rozwoju biznesu. Większość przedsiębiorców uważa, że pomagają im rozwijać firmę, ale jednocześnie niewielu z nich ma realny plan i wie, co zrobić, żeby tych rekomendacji było więcej. 98 proc. pytanych przez nas przedsiębiorców odpowiada, że rekomendacje są ważne w prowadzeniu firmy, ale tylko 3 proc. właścicieli firm ma w tym zakresie strategie – mówi Ryszard Chmura, dyrektor narodowy BNI Polska.

 • W sobotę powołania do brygady Wojsk Obrony Terytorialnej
  W najbliższą sobotę w Rzeszowie w jednostce wojskowej przy ul. Lwowskiej 5 kolejni ochotnicy zostaną powołani do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. pułkownika Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" - poinformował rzecznik prasowy brygady por. Witold Sura.

 • „Wsparcie w starcie” – krok po kroku do własnego biznesu
  Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” to nisko oprocentowana pożyczka dla osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą, a także dla firm, które chcą utworzyć miejsca pracy. Wyjaśniamy krok po kroku, co należy zrobić, aby otrzymać środki na rozkręcenie własnego biznesu.

 • Wypalenie zawodowe: czy dobrze zrobiłeś wybierając swój zawód?
  Wielu pracowników aptek czuje się pomijanych, traktowanych w negatywny sposób zarówno przez szefów, jak i współpracowników. Etyczna strona pracy farmaceuty jest wpisana w wykonywany zawód, więc tym bardziej trzeba umieć ją pielęgnować - tłumaczy psycholog Aneta Styńska.

 • Menedżer i emocje. Ich wpływ na podejmowane decyzje jest bardzo duży
  Jaki powinien być menedżer? Logiczny, chłodny i wyważony? Otóż nie. Emocje odgrywają wielką rolę w procesie podejmowania decyzji, o czym przekonuje dr Agnieszka Popławska-Boruc, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

 • Transcom dał pracownikom wybór. Mogą pracować zdalnie
  Transcom to firma z sektora obsługi klienta. Pracujący w jej polskim oddziale właśnie otrzymali możliwość pacy zdalnej.

 • WSSE Invest-Park szykuje się na nowe inwestycje
  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park kupiła grunty w gminie Nysa za ponad 15 mln złotych od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - poinformował Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE. Zakup gruntów to pierwszy etap inwestycji WSSE pod Nysą.

 • GUS: Spada liczba rejestracji firm. Wzrasta liczba upadłości
  W III kw. 2019 r. odnotowano o 2,6 proc. mniej rejestracji podmiotów gospodarczych niż w analogicznym okresie 2018 roku oraz o 12,7 proc. więcej upadłości - poinformował we wtorek(12 listopada) GUS. Liczba rejestracji spadła np. w branży informacji i komunikacji, a wzrost upadłości zanotowano w przemyśle.

 • Klub Młodego Przedsiębiorcy zaczyna działać we Wrocławiu. Chce pomagać w karierze
  Klub Młodego Przedsiębiorcy pomoże młodzieży Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania świadomie wkroczyć na rynek pracy, zdobyć kompetencje zawodowe lub założyć własną firmę.

 • Negocjacje o płacy czekają każdego. Oto jak je przeprowadzić
  41 proc. pracowników jest poirytowanych wysokością swoich zarobków. Podpowiadamy, jak negocjować wyższą płacę.

 • Raport Delloite: Przemysł 4.0 zmieni rynek pracy. Oto główne trendy
  Raport Deloitte Global Human Capital Trends pokazał, że dla prawie 60 proc. polskich pracowników rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją i automatyzacją pracy są ważnym czynnikiem przyszłego rozwoju kapitału ludzkiego.

 • Starsi i młodzi pod jednym dachem firmy
  Wraz ze starzeniem się społeczeństw rozwiniętych rośnie znaczenie wieku na rynku pracy. Młodzi dołączają do starszych pracowników. Jak zwiększać kreatywność i efektywność takich zespołów?

 • Studia za granicą? To nie dobra pensja po ich ukończeniu jest największym atutem
  Koszty nauki i utrzymania za granicą są jednak wielokrotnie wyższe niż w Polsce. Czy warto tyle wydać?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.