• Co z bezpieczeństwem podczas pracy z domu? Posłanka pisze do ministra
  Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula pisze do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie narzędzi umożliwiających przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy w miejscu wykonywania pracy zdalnej.

 • Energa aktywizuje pracowników i zbiera kilometry
  Energa już po raz 8. aktywizuje pracowników i ich bliskich do pomocy potrzebującym. 10 kwietnia ruszyła akcja Aktywni Charytatywni. Celem jest pokonanie 500 tys. km, w zamian za które Fundacja Energa przekaże domom dziecka i domom opieki dla seniorów 300 tys. zł.

 • Gwarancje zatrudnienia w kopalniach będą zapisane w ustawie
  Gwarancje zatrudnienia w kopalniach do emerytury będą zapisane w nowej ustawie o funkcjonowaniu górnictwa, łącznie z całym systemem osłon socjalnych – poinformował po wtorkowych rozmowach ze stroną rządową na temat umowy społecznej dla górnictwa szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

 • Holandia ma problem. Imigranci i kobiety za mało pracują
  Imigranci i kobiety muszą więcej i dłużej pracować, wynika z rad, jakie przedstawił rządowi Holenderski Instytut Demograficzny (NIDI). Powodem jest szybkie starzenie się społeczeństwa.

 • Kolejny cios w polską turystykę. Wymierzyli go sami Polacy
  Przedłużające się ograniczenia i niepewność dotycząca rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce mocno wpływa na plany urlopowe. Jak pokazują analizy portalu rezerwacyjnego Travelist, Polacy stawiają na zagraniczny wakacyjny wypoczynek.

 • Łamiąc obostrzenia można stracić pieniądze z tarczy antykryzysowej
  Odebranie wsparcia finansowego z tarcz antykryzysowych w przypadku złamania obostrzeń antycovidowych jest możliwe po prawomocnym rozstrzygnięciu w tej sprawie - informuje rzecznik MŚP za odpowiedzią uzyskaną z MRPiT.

 • Nadciąga fala zwolnień? Jedna na cztery polskie firmy planuje redukcję etatów
  Co czwarta firma w Polsce planuje redukcję etatów, a rekrutować nowych pracowników planuje jedynie 9 proc. pracodawców. Najwięcej zwolnień będzie w handlu, przemyśle i sektorze publicznym - wynika z opublikowanego we wtorek "Barometru Polskiego Rynku Pracy".

 • Narodowy Spis Powszechny. Zarabiasz, szukasz zatrudnienia, a może byłeś na urlopie. Sprawdzamy, co chcą wiedzieć o naszej pracy
  Aktywność ekonomiczna – pod takim hasłem kryją się pytania na temat pracy w Narodowym Spisie Powszechnym. Co chcą o nas wiedzieć? Czy we wskazanym tygodniu pracowaliśmy, byliśmy na urlopie, poszukiwaliśmy pracy, a także nasz zawód, miejsce wykonywania zatrudnienia czy rodzaj działalności prowadzący przez naszą firmę.

 • O pracę najtrudniej w Poznaniu, Katowicach i Łodzi
  277 tys. nowych ofert pracy opublikowali w marcu 2021 roku pracodawcy na 50 największych portalach rekrutacyjnych w naszym kraju. To najwięcej od stycznia 2020 roku i aż o 19 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy. Od czego zacząć procedurę
  Wytyczne w sprawie organizacji szczepień w zakładach pracy rząd ma przedstawić do końca kwietnia. Prawnicy wskazują, że już teraz firmy mogą rozpocząć przygotowania do tego przedsięwzięcia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy organizowaniu punktów szczepień w zakładach pracy.

 • PARP: zmiany demograficzne wymagają aktywizacji pracowników 50+
  Aby załagodzić skutki zmian demograficznych, należy m.in. mocniej wspierać aktywizację zawodową osób 50+, by jak najdłużej pozostawały na rynku pracy – wynika z raportu PARP. Polsce, w perspektywie niespełna dwóch dekad, grozi duży spadek osób aktywnych na rynku pracy - dodano.

 • Płace i standardy pracy się poprawiają. Polacy mogą wracać do kraju [WYWIAD]
  - W ostatnich latach dynamika wzrostu PKB w Polsce była wyższa niż w bogatych krajach zachodniej Europy. To sprawia, że rynek dobrze rokuje również po pandemii. Jednocześnie wciąż nie jest jeszcze nasycony w zakresie obecności dużych firm - mówi w wywiadzie dla DGP Stefano Colli-Lanzi, prezes Gi Group, agencji zatrudnieniowej obecnej w ponad 50 krajach.

 • Po zmianie prawa pracownik zagranicznej firmy założy PPK, ale nikt go nie obsłuży
  Osoby pracujące dla zagranicznych firm, które w Polsce nie mają numeru NIP, REGON, siedziby czy oddziału, po wejściu w życie noweli ustawy o PPK staną się podmiotami zatrudniającymi. Sami więc będą mogli podpisać umowę o zarządzanie PPK, choć sami - jako pracownicy - nie będą musieli do programu przystąpić. Jednak firmy zarządzające PPK raczej nie będą nimi zainteresowane.

 • SN: Wdrożenie instrukcji BHP nie zwalnia pracodawcy z odpowiedzialności
  Samo wdrożenie instrukcji BHP nie zwalnia pracodawcy z odpowiedzialności, o ile ustali się, że miejsce pracy było nieprzygotowane. Zakres ochrony pracownika nie może być iluzoryczny, zwłaszcza w razie wykonywania pracy obarczonej dużym ryzykiem. A to powinno być pracownikom jasno wyjaśnione - orzekła Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego.

 • Staż w pandemii. Wirtualny świat daje wiele możliwości
  Ostatnie miesiące wpłynęły nie tylko na wstrzymanie i zmniejszenie ilości procesów rekrutacyjnych. Sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że większość firm z dnia na dzień zamroziła programy stażowe. Po wielu miesiącach stagnacji sytuacja zaczyna się normować.

 • Studenci w Anglii wkrótce powrócą do zajęć stacjonarnych
  Wszyscy studenci w Anglii będą mogli powrócić do nauki stacjonarnej w trzecim etapie wychodzenia z lockdownu, który zacznie się najwcześniej 17 maja - ogłosił we wtorek brytyjski rząd.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.