• Artyści na umowach cywilnoprawnych mogą wnioskować o świadczenie postojowe
  Od 15 stycznia wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe mogą m.in. twórcy, artyści oraz technicy wspomagający kulturę, a także osoby realizujące usługi w zakresie architektury, które wykonują umowy cywilnoprawne - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Blisko 90 ochotników WOT złożyło przysięgę wojskową
  Blisko 90 ochotników do pełnienia służby w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę przysięgę wojskową w Braniewie, Morągu i Giżycku. Kolejnych 39 żołnierzy otrzymało patenty na pierwszy stopień podoficerski.

 • Czy obowiązek sporządzania rozkładów czasu pracy to fikcja?
  Pracodawcy wprowadzają zmiany w rozkładach czasu pracy danego pracownika w okresie ich obowiązywania, a także ogłaszania nowych rozkładów, obejmujących częściowo dni objęte dotychczasowym, sporządzonym i wprowadzonym w życie rozkładem czasu pracy. Jednak zdaniem ekspertów, wprowadzenie stałego rozkładu czasu pracy i uniemożliwienie jego zmiany, jest niemożliwe.

 • Dla nich praca zdalna to wyzwanie. Co czwarty pracownik został bez sprzętu
  Tylko co drugi pracodawca, który wprowadził pracę zdalną, sprawdził w jakich warunkach się ona obydwa. Eksperci wskazują, że powodem niedociągnięć jest tempo wprowadzania home office. W wielu przypadkach ta operacja odbyła się dosłownie z dnia na dzień. W efekcie część pracowników na pracę zdalną przeszła bez odpowiedniego przygotowania.

 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 31 stycznia
  Ważna informacja dla rodziców. – W związku z aktualną wciąż trudną sytuacją epidemiczną zdecydowaliśmy o wydłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 31 stycznia br. na dotychczas obowiązujących zasadach – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Co z rodzicami uczniów klas 1-3, które od 18 stycznia mają wrócić do szkół? Odpowiadamy.

 • Dziś Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień w roku. Jak wesprzeć pracowników?
  Dziś, 18 stycznia przypada najbardziej depresyjny dzień w roku, czyli tzw. Blue Monday. Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do 2020 roku depresja będzie na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób (nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia), a do 2030 roku – na pierwszym. W Polsce zmaga się z nią około 1,5 mln osób. W jaki sposób firmy mogą wesprzeć pracowników?

 • Firmy łamiące obostrzenia nie dostaną pomocy z tarczy. Rzecznik MŚP: Taki zapis budzi wątpliwości
  Nie wiadomo, za naruszenie jakich obostrzeń, przez kogo stwierdzonych i w jakim trybie ma być przedsiębiorcom odmawiane wsparcie z tarczy PFR 2.0 - wskazuje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Taką ewentualność przewiduje tzw. ustawa o dobrym Samarytaninie i regulamin tarczy.

 • Inżynier na rynku pracy. Branże, które będą zatrudniać w 2021 roku
  Branże medyczna i farmaceutyczna, FMCG, e-commerce, usługi kurierskie i programistyczne oraz analityka biznesowa - to sektory, które zdecydowanie zyskały na znaczeniu w mijającym roku. Mocno straciło natomiast lotnictwo i motoryzacja. Jaki to będzie miało wpływ na zatrudnienie specjalistów w 2021 roku?

 • Jest porozumienie PGE ze związkami zawodowymi
  Wspólnie z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, ustalono kwestie dotyczące etatyzacji w Grupie Kapitałowej PGE - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

 • Nieetyczne zachowania naukowców pod lupą psychologów
  Dodawanie do publikacji autorów, którzy nie uczestniczyli w badaniach, korzystanie z płatnych treści bez uiszczenia opłaty, niepublikowanie niesatysfakcjonujących wyników... Związek nieetycznych zachowań wśród naukowców z tzw. punktozą (naciskiem na publikowanie) i stresem w pracy sprawdzili psychologowie z Uniwersytetu Śląskiego.

 • Nie pracuj w dresie i schowaj komputer. Mamy rytuały przejścia w pracy zdalnej?
  Rok temu praca zdalna była dla większości marzeniem. Wiosną 2020 roku nieco się zachłysnęliśmy możliwością pracy w wygodnych dresach czy brakiem dojazdów. Dziś dużo z nas marzy o powrocie do znanej rzeczywistości, przeklinając pracę z domu. Jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, pracujemy dłużej... Ale granicę między życiem zawodowym a pracą możemy zbudować sami. Nie będzie to proces prosty (szczególnie, że przyzwyczailiśmy się do pewnych zachowań), lecz niezbędny, by móc pracować zdalnie i nie zwariować.

 • Od poniedziałku obowiązkowe testy dla pracowników transgranicznych w Saksonii
  Osoby dojeżdżające do pracy, które regularnie przekraczają granice między Czechami, Polską i Niemcami w Saksonii, od poniedziałku muszą być poddawane testom na obecność koronawirusa, przynajmniej raz w tygodniu. Rozporządzenie dotyczy ponad 10 tys. Polaków i 9 tys. Czechów.

 • Pandemia da nam cyfrową dekadę. Ale nie ma co się łudzić: nadal będziemy rozgrywani
  – Pieniędzy z funduszy europejskich na cyfryzację będzie teraz sporo. Kwestią będzie odpowiednie wydanie i aplikowanie o te środki. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała dekadę cyfrową. Będziemy mieli wiele lat dobrych dla cyfryzacji – mówi Krzysztof Szubert, prezes NCBR Investment Fund. Nasz rozmówca jest jednak sceptyczny co do możliwości europejskich firm z sektora nowych technologii czy IT. Europa od lat jest „rozgrywana” przez największe koncerny z azjatyckim lub amerykańskim rodowodem.

 • Pięć najważniejszych trendów na rynku pracy w 2021 roku
  Załamanie rynku pracownika, spadek liczby migrantów zarobkowych, przyspieszona automatyzacja, regulacja pracy zdalnej i trudne renegocjacje umów – to najważniejsze trendy, z którymi zmierzą się pracodawcy i pracownicy w 2021 roku. Kończący się rok głównie z powodu koronawirusa przyniósł wiele zmian, które już odcisnęły swoje piętno na rynku pracy.

 • Pierwsze firmy otrzymają środki z Tarczy Finansowej 2.0
  W poniedziałek pierwsze firmy, które złożyły wnioski o pomoc z Tarczy Finansowej 2.0 realizowanej przez PFR, otrzymają ją. Docelowo dla mikro, małych i średnich firm dotkniętych drugą falą pandemii ma trafić ok. 20 mld zł.

 • Polacy odczuwają negatywne skutki pracy zdalnej
  Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office. Są to przede wszystkim stres, problemy ze zdrowym odżywianiem oraz spadek efektywności – wynika z badania MultiSport Index 2020.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.