• 1,5 mln wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. W którym regionie najwięcej?
  Najwięcej wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców rozpatrzono w woj. podlaskim (83 proc.), a najmniej w mazowieckim (41 proc.). W Warszawie pozytywnie rozpatrzono 14 proc. wniosków - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Apteka aptece nierówna. Nawet 1500 zł różnicy w pensji kierownika
  Nawet 1500 zł wynosi różnica w wysokości pensji kierowników aptek. Więcej zarabiają ci pracujący w aptekach sieciowych, mniej w indywidualnych.

 • Bezrobocie ma większy wpływ na ceny mieszkań niż PKB
  Realistyczne prognozy sugerują, że w bieżącym roku polska gospodarka skurczy się o mniej więcej 4 proc. - 5 proc. To zupełnie nowa sytuacja w perspektywie ostatnich 30 lat. Tym niemniej, warto sprawdzić, jak ceny krajowych mieszkań zmieniały się w relacji do wahań tempa wzrostu gospodarczego.

 • Bezrobocie rośnie, ale katastrofy wciąż nie widać
  Stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła w kwietniu do 5,8 proc., z 5,4 proc. w marcu. Na tle koniunktury na rynku pracy w ostatnich latach to duży skok, ale w statystykach wciąż nie widać katastrofy, której można się było obawiać w związku z recesją.

 • Bezrobocie, utrata dochodów. 58 proc. obywateli UE ma kłopoty finansowe
  58 proc. obywateli UE od początku pandemii doświadcza trudności finansowych. To przede wszystkim utrata dochodów, bezrobocie i wykorzystanie osobistych oszczędności - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Parlamentu Europejskiego.

 • BIEC: Pandemia na rynku pracy dopiero się zaczyna
  Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, w maju, podobnie jak przed miesiącem, znacząco wzrósł - podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. - Pandemia na rynku pracy dopiero się zaczyna - mówią eksperci.

 • Bon turystyczny dla wszystkich podatników? Rzecznik apeluje o zmianę
  Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz apeluje o rozszerzenie bonu turystycznego na wszystkich Polaków płacących podatki.

 • Brak zgody na oddelegowanie a prawo do odprawy
  Wracam za miesiąc do pracy po urlopie macierzyńskim. Już teraz pracodawca poinformował mnie, że moje miejsce jest zajęte, i chce się spotkać w sprawie ewentualnych rozwiązań.

 • Do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy
  W maju do urzędów pracy wpłynęło jak dotąd więcej ofert pracy niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca. To pozytywny sygnał, że odmrażanie gospodarki działa - poinformowała w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

 • Ekonomista: Stawką decyzji KE są nawet miliony miejsc pracy w Polsce
  Musimy czekać na decyzję Komisji Europejskiej już 6 tygodni. A stawką tej decyzji są setki tysięcy, a nawet miliony miejsc pracy w Polsce, które dzięki środkom z Tarczy Finansowej PFR można by ocalić - powiedział PAP Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.

 • Emeryci będą mogli więcej dorobić do emerytury
  Od 1 czerwca seniorzy będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń. Renciści oraz osoby pobierające wcześniejsze emerytury będą mogli zarobić bez żadnych konsekwencji do 3732,10 zł. Po przekroczeniu tej kwoty świadczenie będzie zmniejszane lub zawieszane - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Firmy nie muszą zmniejszać pensji, by otrzymać dopłatę do wynagrodzeń pracowników
  Dopłatę do pensji pracowników można uzyskać bez konieczności zmniejszania wynagrodzeń. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało oświadczenie, w którym wyjaśnia, w jakich okolicznościach pracodawca skorzysta z dofinansowania wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 • Firmy zaoszczędzą na odprawach. Co z rekompensatą?
  W czasie pandemii świadczenia na zakończenie zatrudnienia będą wynosić maksymalnie 26 tys. zł. Zyskają na tym przedsiębiorstwa, w tym te publiczne.

 • Google: Pracownicy zdalni dostana pieniądze na sprzęt
  Wszyscy zatrudnieni pracujący zdalnie, otrzymają 1 tys. dolarów, lub odpowiednik tej sumy w walucie obowiązującej w ich państwie, na zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia biurowego - poinformował szef koncernu Google Sundar Pichai.

 • Hiszpania: Przedłużono prawo do pracy w rolnictwie dla cudzoziemców
  Rząd Hiszpanii przedłużył o dwa lata prawo do pracy w rolnictwie dla imigrantów, którzy w czasie epidemii Covid-19 zatrudnieni byli w tym sektorze. Decyzja gabinetu Pedra Sancheza jest równoznaczna z nadaniem takim osobom dwuletniego prawa pobytu w kraju.

 • IV etap odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń
  Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili czwarty etap odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.