• Jakie prawa ma… mama?
  Jakie prawa przysługują kobiecie w ciąży i po urodzeniu dziecka, z jakiego wsparcia może korzystać świeżo upieczona mama, jaki urlop jej przysługuje? W naszym krótkim przewodniku odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

 • Coraz więcej kandydatów pyta o możliwość pracy zdalnej
  Rynek pracy przechodzi pokoleniową zmianę, która wpływa również na kulturę organizacji. Młode pokolenie oczekuje zdecydowanie więcej swobody i chce mieć wpływ na to gdzie, kiedy i jak będzie wykonywać swoje obowiązki.

 • PIP: Potrącenia z minimalnej stawki możliwe, ale nie regularne
  Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę nie wyklucza dokonywania potrąceń z minimalnej stawki godzinowej - wskazuje Państwowa Inspekcja Pracy.

 • Bezpłatne warsztaty dla bezrobotnych z umiejętności interpersonalne
  Fundacja Dla Rozwoju organizuje w Częstochowie bezpłatne warsztaty z umiejętności interpersonalnych. Zajęcia przeznaczone dla osób bezrobotnych i będą organizowane w ramach projektu "Z nową pracą w lepszą przyszłość".

 • Ile zarobisz pracując w marketingu w Polsce? Zobacz wyniki z Raportu Płacowego 2019
  Z nowego Raportu Płacowego 2019 Goldman Recruitment dowiadujemy się, że w polskim marketingu można zarobić od 5700 zł do nawet 20 000 zł. Wszystko zależy od stanowiska i wykonywanej pracy.

 • Kobiet w biznesie coraz więcej. Do ideału nadal daleko
  Kobiety są na bardzo dobrej drodze, by zwiększyć swój udział w życiu społecznym czy gospodarczym. Już teraz widać, że młodzi mężczyźni inaczej podchodzą do pracy zawodowej swoich partnerek, dzielą się obowiązkami rodzinnymi - uważa Joanna Mosiej-Sitek, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów Praca.

 • Medyczne Targi Pracy 26 maja po raz pierwszy w Warszawie
  O lekarzy, lekarzy dentystów pracodawcy biją się jak Polska, Europa, a tak naprawdę cały świat. Do tych wszystkich, dla których etos pracy z pacjentem nie wiąże się tylko z poświęceniem - skierowane są Medyczne Targi Pracy (26 maja w Warszawie).

 • Nawet 150 tys. zł na inwestycje dla młodych rolników
  Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie młodym rolnikom, pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw i zalesianie.

 • Pracodawcy przedstawiają swoją propozycję płacy minimalnej na 2020 rok
  Płaca minimalna powinna wzrosnąć w przyszłym roku do 2387 zł , czyli o 6,1 proc. - taka jest propozycja podwyżki uzgodniona wspólnie przez BCC, Konfederację Lewiatan, Pracodawców RP, Związek Rzemiosła Polskiego i ZPP.

 • Rok od wprowadzenia RODO. Polacy bardziej ufają pracodawcom
  RODO nałożyło na pracodawców nowe obowiązki. Co ciekawe Polacy coraz bardziej ufają, że pracodawcy chronią ich dane osobowe i nie mały wkład w tę pozytywną zmianę miało właśnie to unijne rozporządzenie.

 • Trendy na rynku pracy. Firmom będzie coraz trudniej znaleźć i utrzymać pracownika
  Coraz bardziej dotkliwy brak rąk do pracy, coraz bardziej zacięta walka o pracowników, starzejące się społeczeństwo, automatyzacja i robotyzacja miejsc pracy czy pojawienie się nowych form na rynku.

 • Szykują się wielkie podwyżki płac?
  Pracodawcy i związki zawodowe proponują wzrost minimalnej pensji w przedziale od 137 zł do 270 zł, a wynagrodzeń w budżetówce – od 6,1 proc. do 15 proc.

 • Branża automotive coraz bardziej innowacyjna. Co to oznacza dla pracowników?
  Innowacje technologiczne w procesie konstruowania samochodów zmieniają współczesną fabrykę pojazdów. Te zmiany nie omijają pracujących i wymuszają nowe podejście w zarządzaniu.

 • Praca zdalna ma coraz więcej zwolenników, ale też ograniczenia
  Jak wynika z badania „Confidence Index” już ponad połowa Polaków (52 proc.) chciałaby od czasu do czasu pracować poza biurem. Ponad 65 proc. ankietowanych docenia możliwość wyboru godzin, w jakich będzie wykonywać swoje obowiązki.

 • Wzrost kosztów wynagrodzeń najmocniej ciąży w usługach i w handlu
  Z analizy Euler Hermes (EH) wynika, że koszty pracy jawnie przyczyniły się do upadłości części firm w pierwszych miesiącach 2019 r. w Polsce.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe: 13 firm już trafiło do ewidencji
  13 instytucji finansowych znajduje się już w ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) - prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju - poinformował PFR. Jak dodano, trzy kolejne wnioski są w trakcie weryfikacji.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.