Migaj z konsultantem Zielonej Linii

Nowa forma kontaktu z Zieloną Linią dostępna od 1 sierpnia.

Usługa dostępna jest w dni robocze od poniedziałku do piątku po uprzedniej rezerwacji terminu.

 

 

Administratorem danych osobowych jest Komendant Główny OHP z siedzibą w Warszawie (00-349 Warszawa, ul. Tamka1). Dane użyte do nawiązania połączenia z konsultantem (nazwa użytkownika) oraz dane pozyskiwane w trakcie rozmowy z konsultantem (wizerunek) będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi zgodnie z Polityką Prywatności.

 

 

Oprócz znanych dotąd form kontaktu z konsultantami Zielonej Linii (telefon, czat, e-mail), teraz informacje o rynku pracy mogą uzyskać również osoby niesłyszące lub słabosłyszące, posługujące się polskim językiem migowym (PJM).

Do kogo skierowana jest usługa?

Usługa jest skierowana do osób niesłyszących i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) i które chcą uzyskać informacje o rynku pracy.

Jak skorzystać z usługi?

Są dwa sposoby na wykorzystanie komunikacji w języku migowym:

  1. Porozmawiaj z konsultantem Zielonej Linii, który zna język migowy, przez Internet. Połączenie jest możliwe z dowolnego miejsca i nie wymaga wizyty w urzędzie pracy.
  2. Jeżeli podczas wizyty w urzędzie pracy potrzebny Ci będzie tłumacz języka migowego, pracownik urzędu pracy połączy się z naszym konsultantem, który będzie tłumaczył rozmowę na język migowy.

Wymagania techniczne

Do połączenia z konsultantem Zielonej Linii potrzebny będzie:

  • komputer lub telefon z kamerą i funkcją wideo,
  • dostęp do Internetu,
  • dostęp do aplikacji Microsoft Teams.

Istnieją dwa sposoby skorzystania z aplikacji Microsoft Teams:

  • przez przeglądarkę internetową: Google Chrome lub Microsoft Edge;
  • przez zainstalowaną aplikację.

Zaleca się korzystanie z Microsoft Teams w wersji przeglądarkowej, gdyż nie wiąże się to z pobieraniem programu, instalacją dodatkowego oprogramowania i zakładaniem konta w samym programie Teams.

W celu nawiązania połączenia video z konsultantem, należy kliknąć w grafikę „Połącz z konsultantem”.

W przypadku przeglądarki Chrome lub Edge istnieje możliwość rozpoczęcia rozmowy od razu z pracownikiem Zielonej Linii. W dymku aktywnej karty przeglądarki pojawi się informacja o zgodzie na udostępnienie kamery i mikrofonu.

W przypadku korzystania z innych przeglądarek, zostaniemy przekierowani do pobrania, a następnie instalacji oprogramowania MS Teams na urządzeniu, z którego korzystamy.

Aplikację Microsoft Teams można również pobrać i zainstalować z następującej strony internetowej:

Po pobraniu pliku instalacyjnego należy go uruchomić. Kreator przeprowadzi Państwo przez proces instalacji i założenia darmowego konta Microsoft w przypadku korzystania z wersji instalacyjnej. Dlatego zalecana jest przeglądarka Chrome lub Edge w celu szybszego i bezproblemowego nawiązania połączenia z naszym konsultantem.

Dzięki komunikacji w języku migowym każda osoba zainteresowaną tą formą kontaktu uzyska potrzebne informacje dotyczące rynku pracy oraz usług powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. Dodatkowo, nowa forma kontaktu Zielonej Linii umożliwi komunikację w języku migowym z pracownikami urzędów pracy na miejscu w urzędzie.

 

 

Administratorem danych osobowych jest Komendant Główny OHP z siedzibą w Warszawie (00-349 Warszawa, ul. Tamka1). Dane użyte do nawiązania połączenia z konsultantem (nazwa użytkownika) oraz dane pozyskiwane w trakcie rozmowy z konsultantem (wizerunek) będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi zgodnie z Polityką Prywatności.