Powrót

Ukraińsko-Polska Spółdzielnia Pracy KOOPRATYWA RAZEM

Ukraińsko-Polska Spółdzielnia Pracy KOOPRATYWA RAZEM zaprasza chętnych do współpracy.

Grupa obywateli Ukrainy - uchodżców i Polaków postanowiła w ramach samoorganizacji tworzyć samemu dla siebie miejsca pracy i w tym celu powołać do życia Ukraińsko Polską Spłłdzielnię Pracy KOOPRATYWA RAZEM, w ramach ktorej będzie wyrabiana domowym sposobem ukraińska przekąska PIEROŻKI LEPIOSZKI i sprzedawana w mini mobilnych punktach ulicznych zatwierdzonych przez władze miasta Warszawy.

W ten sposób zamierzamy sami zorganizować sobie przy pomocy miasta i życzliwych instytucji w krótkim czasie  kilkadziesiąt, może z czasem kilkaset, niskonakładowych miejsc pracy, Takie miejsca pracy mogą być interesujące zwłaszcza dla matek z dziećmi w wieku szkolnym.

Zaangażowane w Projekt Panie, będą w wynajmowanym domu- mieszkaniu , jedne wyrabiać PIEROŻKI LEPIOSZKI a drugie sprzedawać je, podczas pobytu ich dzieci w szkole.

My dopiero zaczynamy ten Projekt, ale już widzimy wielkie wsparcie władz miejskich i różnych instytucji dla tej inicjatwy, którą  być może warto będzie  upowszechnić w innych miastach Polski.

Nasz Projekt  KOOPERATYWA RAZEM - PIEROŻKI LEPIOSZKI aktywnie wspiera Krajowa Rada Spółdzielcza.

 

18 maja - w najbliższą środę o godzinnie 11-tej w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej , sala 403,  odbędzie się pierwsze Walne Zebranie

Założycielskie Spóldzielni KOOPERATYWA RAZEM, na które chcielibyśmy zaprosić jak największą ilość osób przybyłych z Ukrainy.

Zapraszamy.

 

Olha Paskal oraz Wincenty Sienkiewicz (tel. 790336482)

13.05.2022 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.