Powrót

Dofinansowanie szkoleń

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2024-01-11

Urząd pracy wspiera pracodawców dbających o rozwój zawodowy swoich pracowników. W związku z tym pracodawcy mogą ubiegać się o pomoc finansową przeznaczoną na rzecz kształcenia ustawicznego.

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego Twego i Twoich pracowników, możesz ubiegać się w urzędzie pracy o środki na ten cel. Działanie to na celu ułatwienie bądź umożliwienie im wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku, może również zwiększać ich szanse na awans.

Dodatkowo, jeśli planujesz rekrutację i chciałbyś zaoszczędzić czas oraz środki finansowe, możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy. Wszystkie usługi urzędu pracy są bezpłatne.

W poniższym dziale znajdziesz szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o sfinansowanie szkolenia dla pracowników oraz tego, w jaki sposób urzędy pracy wspierają proces rekrutacji i na jakich zasadach odbywają się usługi pośrednictwa pracy oraz doradztwa zawodowego.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Pokaż/ukryj panel komentarzy