Powrót

PUP Wyszków - Informacja o umorzonych pożyczkach

Starosta powiatu wyszkowskiego za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie informuje, że pożyczkobiorcom, których NIP-y zostały zamieszczone na stronie urzędu, zostały umorzone pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Wspomniani przedsiębiorcy wpełnili warunek umorzenia, czyli prowadzili działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki dla mikroprzedsiębiorców z art. 15zzd.

Umorzenie następuje z Urzędu (NIE MA JUŻ OBOWIĄZKU SKŁADANIA WNIOSKÓW O UMORZENIE POŻYCZKI) na podstawie informacji w CEIDG/KRS, jeśli przedsiębiorca spełnił warunek umorzenia tzn. prowadził działalność gospodarczą przez 3 miesiące od dnia udzielenia (wypłaty) pożyczki. Spełnienie wymienionego warunku jest weryfikowane przez urząd (podstawa prawna - art. 77 pkt. 39 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19).

W przypadku negatywnej weryfikacji urząd skontaktuje się indywidualnie z danym przedsiębiorcą.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie, 23.04.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.