Powrót

PUP Radom - Dotacja dla mikro i małych przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu informuje, że od 26 kwietnia 2021 roku obowiązują nowe zasady udzielania dotacji dla mikro i małych przedsiębiorstw.

Rozszerzono zakres podmiotowy o nowe branże:

  • Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w branży sprzedaży detalicznej (sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, audiowizualny, oprogramowanie, wyroby tekstylne, metalowe, szkło, farby, dywany, chodniki, pokrycia podłogowe i ścienne, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego, meble, sprzęt oświetleniowy, sprzęt sportowy, gry, zabawki, kosmetyki i artykuły toaletowe, zegarki i biżuteria);
  • Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w branży wypożyczania i dzierżawy artykułów użytku osobistego i domowego;
  • Wynajmu maszyn;
  • Usług fryzjerskich i kosmetycznych;
  • Branży pasażerskiego transportu lotniczego;
Szczegółowy wykaz kodów PKD znajduje się w załączonych „Zasadach udzielania dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców określonych branż na podstawie rozporządzenia".
 

Dotację można udzielić od 1 do 5 razy w zależności od branży.
Zmieniono termin, w którym dokonuje się oceny oznaczenia PKD i weryfikacji ewentualnego zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy na 31 marca 2021 r.
Wnioski można składać do 31 sierpnia br.

 
Wnioski o udzielenie dotacji należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.
 
 
Dodatkowe informacje w sprawie w/w formy wsparcia można uzyskać w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym:
Infolinia 48 386 70 01
informacja@pupradom.pl
 


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu, 29.04.2021 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.