Powrót

PUP Nakło nad Notecią - Pożyczka mikroprzedsiębiorcy

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków mikroprzedsiębiorców o przyznanie niskooprocentowanej pożyczki z Funduszu Pracy z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji ogłoszonego stanu epidemicznego na terytorium Polski.

Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r. i który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: 

  • zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
  • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usługoraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych  2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.
  • przedsiębiorca, który nie zatrudnia oraz nigdy nie zatrudniał pracowników, o ile spełnia również warunek z pkt b.

Wysokość pożyczki do 5 tys. zł ze stałym oprocentowaniem w skali roku (w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP).

Spłata pożyczki rozpocznie się po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty wyniesie do 12 miesięcy.

Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia prowadził działalność gospodarczą.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią, 20.05.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.