Powrót

PUP Bydgoszcz - Komunikat dotyczący obsługi

W związku z utrzymującym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Sars-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, bezpośrednia obsługa klientów odbywa się w ograniczonym zakresie.

Obsługa bezpośrednia możliwa jest wyłącznie w zakresie:
  • rejestracji osób bezrobotnych i poszukujących pracy, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym na konkretny termin (szczegóły dostępne pod linkiem)
  • zatrudniania cudzoziemców,
  • realizacji instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej (zachęcamy jednak do kontaktu telefonicznego lub mailowego: Zielona Linia tel. 19524, numer wewnętrzny PUP Bydgoszcz 52 360 43 87 lub e-mail: tarcza-info@pup.bydgoszcz.pl)

Do urzędu klienci wpuszczani są pojedynczo. Prosimy nie przychodzić z dziećmi lub osobami towarzyszącymi. Na sali obsługi może przebywać maks. 4 klientów, na stanowiskach rejestracji obsługa wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Przypominamy o obowiązującym nakazie zakrywania ust i nosa oraz nakazie zachowywania bezpiecznego (min. 2 m) odstępu od innych osób. Dodatkowo wszyscy klienci podlegają obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do Urzędu (płyn udostępniony przy wejściu głównym). Osoby niestosujące się do wskazanych wymogów sanitarnych nie będą obsługiwane.

Osoby bezrobotne, które mają w tym okresie wyznaczony obowiązkowy termin wizyty u doradcy klienta, proszone są o kontakt telefoniczny (w wyznaczonym terminie) zamiast osobistej wizyty.

Jednocześnie informujemy, że rozmowy telefoniczne są nagrywane, dzięki czemu po weryfikacji tożsamości kontakt telefoniczny będzie uznany za wypełnienie obowiązku zgłoszenia się w wyznaczonym terminie, a wszelkie ustalenia (w tym termin kolejnej wizyty) będą wiążące.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu pracy.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, 26.05.2020 r.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.