Co nowego w Zielonej Linii?

Znajdziesz tu informacje o aktualnych wydarzeniach w naszym Centrum!

Powrót

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W listopadzie 2016 r. odbył się po raz kolejny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - międzynarodowy ruch społeczny, mający na celu tworzenie proaktywnych postaw.

W ramach obchodów organizowane były m.in. warsztaty związane z zarządzaniem karierą, przyjmowaniem postawy proaktywnej w życiu i budowaniem pozycji lidera, kryteriów, jakie należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji; szkolenia z zakresu efektywnego uczenia się, zarządzania zadaniami, negocjacji oraz pozyskaniem finansowania na swój biznes.

14 listopada przeprowadziliśmy warsztat pod tytułem „Przedsiębiorczość w życiu”. Spotkanie miało na celu wskazanie postawy aktywnej nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Mówiliśmy, że to, czym zajmujemy się w życiu prywatnym może mieć przełożenie na sukcesy w życiu zawodowym oraz o tym, że warto myśleć nieszablonowo.

Wskazaliśmy również źródła pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz warunki i sposób ubiegania się o wsparcie. Zostały nakreślone również najczęściej popełniane błędy, które uniemożliwiają uzyskanie dofinansowania.

Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem. Większość osób biorących w nich udział posiadała już doświadczenie zawodowe, ale była na etapie planowania dalszej drogi zawodowej we własnej firmie. Oprócz wątpliwości co do zapisów prawnych oraz obowiązujących zasad, uczestnicy podzielili się również swoimi pomysłami na biznes.

Joanna Kuzub (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.