Powrót

Dofinansowanie zatrudnienia

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2024-03-14

Nie wiesz jaki zawód jest dla Ciebie odpowiedni? Doradca zawodowy pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej drogi rozwoju zawodowego, a pośrednik pracy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia.

Urząd może Ci zaoferować różnorodne formy wsparcia, tj. prace interwencyjne, staż, przygotowanie zawodowe dorosłych, roboty publiczne, prace społecznie użyteczne, zwrot kosztów dojazdu, zakwaterowania lub opieki nad dzieckiem.

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, urząd może Ci w tym pomóc, przyznając jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą z urzędu pracy w podjęciu zatrudnienia lub wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną i zastanawiasz się, jakie korzyści z zatrudnienia zarejestrowanej osoby bezrobotnej możesz przedstawić pracodawcy, to w poniższym dziale znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

 

Przed złożeniem wniosku upewnij się, że właściwy urząd pracy posiada środki na sfinansowanie wybranej przez Ciebie formy wsparcia.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Pokaż/ukryj panel komentarzy