Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 27.10.2016

  Praca w IT: Jakiego pracodawcę powinien wybrać informatyk?

  Wachlarz możliwości, jakie oferuje specjaliście IT dzisiejszy rynek pracy w Polsce, jest duży. Mogą wybrać spośród integratorów, producentów oprogramowania, hubów IT międzynarodowych koncernów, firm konsultingowych lub outsourcingowych, wewnętrznych działów IT, małych i średnich firmy z Polski, a także dostawców i dystrybutorów sprzętu.

 • 27.10.2016

  Praktyki i staże, pokolenie Y: Co trzeci student uważa, że praktyki to stracony czas

  Ponad połowa studentów uważa, że sytuacja na rynku pracy z punktu widzenia młodych ludzi jest niezbyt dobra. Ich zdaniem możliwości są, ale tylko dla wybranych. Potrzebna jest siła przebicia i znajomości.

 • 27.10.2016

  Koszt posiłków dla pracowników jest opodatkowany

  Jeżeli finansowana przez pracodawcę karta uprawnia zatrudnionych przez tę spółkę pracowników jedynie do nabycia posiłków w zakładowej stołówc, to tego rodzaju przychód jest wolny od składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Taki przychód podlega natomiast podatkowi dochodowemu od osób fizycznych, tłumaczy Magdalena Kostrzewa, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego.

 • 27.10.2016

  Rejestracja działalności za granicą nie zwolni od płacenia podatków w Polsce

  Jeśli dana osoba mieszka w Polsce i tu faktycznie prowadzi działalność gospodarczą, samo zarejestrowanie działalności za południową granicą nic nie zmieni. Dalej będzie rezydentem podatkowym w Polsce i tu powinna płacić podatki - uważa Maciej Pilarek, ekspert podatkowy.

 • 27.10.2016

  Senat: bez poprawek do ustawy dotyczącej pracy na morzu

  Zabezpieczenie finansowe dla marynarzy porzuconych przez armatora oraz rozszerzenie wymagań wobec armatorów, w przypadku roszczeń marynarzy, zakłada ustawa o ratyfikacji poprawek do Konwencji o Pracy na Morzu, którą w piątek bez poprawek poparł Senat. Teraz trafi ona do prezydenta.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.