Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 23.09.2016

  Młodzi uciekają z Polski Wschodniej. Z powodu niskich zarobków

  Miasta Polski Wschodniej borykają się z problemem odpływu mieszkańców. Powód? Niskie zarobki i mniejsze perspektywy rozwoju. W Białymstoku średnie wynagrodzenie wynosi 3,7 tys. zł brutto, w Łomży – nieco ponad 3,1 tys. zł brutto – wylicza Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

 • 23.09.2016

  Burmistrz Bielska Podlaskiego: Małe bezrobocie w gminie to problem. Dla inwestora

  Pensje w Bielsku Podlaskim nie są niższe niż w Białymstoku, a bezrobocie nie przekracza 6 procent – podkreśla burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. Oznacza to, że nowi inwestorzy w mieście mają problem z pozyskaniem nowych pracowników – dodaje.

 • 23.09.2016

  Jak pogodzić etat z dodatkowymi zleceniami?

  Druga praca to ulga dla domowego budżetu. Ekspert MonsterPolska radzi, jak wykorzystać jej zalety, nie zaniedbując przy tym stałej pracy.

 • 23.09.2016

  Od odszkodowania za skrócenie okresu wypowiedzenia odprowadza się podatek, ale nie składki ZUS

  Jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy następuje z powodu przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca może, w celu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę, skrócić okres wypowiedzeniaW takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia, tłumaczy Paweł Ziółkowski, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego.

 • 23.09.2016

  Przekąski dla informatyków można rozliczyć w kosztach

  Wydatki na zakup artykułów spożywczych dla pracowników, które przyczyniają się do poprawy atmosfery w miejscu pracy, a w konsekwencji do zwiększenia wydajności pracy, można zaliczać w ciężar kosztów uzyskania przychodów - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 19 września 2016 r.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.