Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 20.01.2017

  Płaca minimalna w Austrii. Transport ma problem

  Austria znowelizowała ustawę o zapobieganiu dumpingu płacowego i socjalnego, a w tym także kwotę płacy minimalnej oraz obowiązki związane z delegowaniem kierowców na terenie tego kraju. Problem w tym, że brakuje interpretacji prawnych nowych przepisów. W szczególności cierpi na tym branża transportowa, tym bardziej, że kary za nieprzestrzeganie ustawy uderzą firmy po kieszeni.

 • 20.01.2017

  Wyzwania firm na rok 2017: Przyciąganie talentów i zatrzymywanie wartościowych pracowników

  Firmy będą zmuszone w br. sprostać wielu wyzwaniom płynącym z rynku, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Przyciąganie talentów i zatrzymywanie wartościowych pracowników, cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w firmie to niektóre z wyzwań - uważają eksperci z grupy Crowe Horwath w Polsce.

 • 20.01.2017

  Praca dodatkowa: Prawie wszyscy Polacy dorabiają

  Dorabia nawet cztery piąte Polaków. Wśród dodatkowych zajęć Polacy najczęściej wybierają pracę fizyczną.

 • 20.01.2017

  Nowa praca czy kontroferta od pracodawcy? Wybór nie jest prosty

  Pracownik składający wypowiedzenie coraz częściej może się spodziewać, że aktualny pracodawca będzie się starał go zatrzymać oferując zwiększenie wynagrodzenia lub dodatkowe benefity. Może to oznaczać trudny wybór - czy zdecydować się na nowe wyzwania i podjąć związane z tym ryzyko, czy też przyjąć kontrofertę i pozostać w dobrze znanym środowisku. Zdaniem doradców, kluczem do podjęcia trafnej decyzji jest chłodna ocena sytuacji. Warto pamiętać o czterech podstawowych zasadach.

 • 20.01.2017

  Rodzinne firmy podstawą gospodarki

  Firmy rodzinne jako fundament życia gospodarczego powinny podlegać ochronie polskiej konstytucji na tej samej zasadzie, co sama rodzina i rodzinne gospodarstwa rolne - powiedział w czwartek prezydent Centrum im. Adama Smitha prof. Andrzej Sadowski.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.