Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 26.08.2016

  Startup: Sam pomysł nie wystarczy. By odnieść sukces potrzebna ciężka praca i efektywna strategia

  W Polsce działa obecnie ponad 2,4 tys. startupów. Prawie 60 proc. z nich finansowanych jest z oszczędności przedsiębiorców. Założenie firmy często przynosi ich twórcom niewymierne korzyści, jednak osiągnięcie sukcesu zależy od wielu czynników. Każda osoba, która decyduje się na założenie własnego biznesu, liczy na to, że jej działalność spotka się z zainteresowaniem ze strony grupy docelowej.

 • 26.08.2016

  Jakie badania powinna przejść pracownica, której ważność badań okresowych wygasła w trakcie zwolnienia lekarskiego związanego z ciążą?

  W przypadku niezdolności pracownika do pracy spowodowanej chorobą, trwającą dłużej niż 30 dni, pracodawca powinien skierować pracownika na kontrolne badania lekarskie. Jeżeli w wyniku przeprowadzonych badań pracownik otrzyma orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku, to będzie ono aktualnym orzeczeniem lekarskim, o którym mowa w art. 229 § 4 k.p. i pracodawca będzie mógł dopuścić pracownika do pracy.

 • 26.08.2016

  Pracodawca może przyczynić się do powstania wypadku przy pracy

  W przypadku nieprzestrzegania przez pracownika i pracodawcę bezpiecznych metod pracy, winę za spowodowanie wypadku przy pracy ponoszą obie strony stosunku pracy, co wyklucza możliwość pozbawienia ubezpieczonego prawa do świadczeń z tytułu wypadku przy pracy – stwierdził Sąd Okręgowy w Toruniu w wyroku z dnia 28 grudnia 2012 r., IV Ua 28/12, Lex 1402558.

 • 26.08.2016

  Bezrobotni mają w czym wybierać

  Bez reformy systemu pomocy społecznej nie da się mocno ograniczyć bezrobocia, informuje "Rzeczpospolita".

 • 26.08.2016

  Biuro przyszłości będzie mobilne

  Zmienia się rola przestrzeni biurowej, wyzwaniem jest uczynienie pracy z domu wygodniejszą i bardziej produktywną w sytuacji, w której główną barierą jest połączenie z Internetem i komunikacja, nie zaś odległość geograficzna - czytamy w raporcie "White Papers" zawierającym wyniki badań marki Leitz.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.