• Raport Personnel Service: 39 proc. polskich pracowników boi się obniżania tempa wzrostu płac przez napływ Ukraińców
  Czterech na dziesięciu polskich pracowników obawia się, że napływ Ukraińców przyczyni się do spowolnienia wzrostu płac, jednak tylko 9 proc. martwi potencjalna utrata stanowiska.

 • Zalety i wady jawności płac
  Czy pracodawcy powinni w ogłoszeniach rekrutacyjnych informować o wysokości oferowanego wynagrodzenia? Projekt nowelizacji Kodeksu pracy został złożony w sejmie. Czy zarobki w Polsce będą jawne?

 • Firma odliczy wydatki na lekarza dla rodziny pracownika
  Wydatki pracodawcy na abonamenty medyczne mogą być kosztem uzyskania przychodu w CIT. Można odliczyć nie tylko świadczenia dla pracowników, ale także członków ich rodzin.

 • Firmy chcą wiedzieć, co dalej z limitem składek na ZUS
  Lewiatan proponuje, aby Rada Dialogu Społecznego zajęła się w piątek ustawą o zniesieniu limitu składek na ZUS. Przedsiębiorcy wciąż nie wiedzą, czy zmiana przepisów od 1 stycznia 2019 roku jest pewna.

 • Pracownik złoży pozew przeciwko pracodawcy bez opłat
  - Pracownik nie może być zniechęcany wysokimi kosztami do dochodzenia swoich praw przed bogatym przedsiębiorcą.

 • Rekordowe zarobki Polaków za granicą
  Rok 2017 był rekordowy pod względem zarobków Polaków uzyskanych za granicą. W całej Europie to łącznie ponad 136 mld zł, z czego jedna czwarta przypadła na Niemcy.

 • SA: Tylko biegły sądowy decyduje o niezdolności do pracy
  Dla sądowej oceny zdolności do pracy miarodajny jest wynik badań lekarskich przeprowadzonych przez biegłych sądowych. Nie decydują o tym lekarze leczący, ponieważ chodzi tu o ocenę w rozumieniu prawnym.

 • SN: Prawo karne nie chroni zatrudnionych na umowach cywilnych tak jak pracowników
  Zatrudniony na umowie zlecenia lub o dzieło nie może wnosić do prokuratora o ukaranie swego pracodawcy, gdyż nie jest pracownikiem etatowym.

 • Bioniczna ręka, elektryczny rower... dzięki grantom dla młodych innowatorów
  Ponad 30 innowacyjnych projektów uczniowskich oraz ośmiu studentów otrzymało już dofinansowanie w ramach programu "Odkrywcy Diamentów" Politechniki Białostockiej. To m.in. proteza bionicznej ręki, elektryczny rower czy maszyna do szycia dla osób niepełnosprawnych.

 • Brytyjska firma chce poprawić samopoczucie pracowników. Skraca tydzień pracy
  Cztery zamiast pięciu dni w tygodniu - tyle będą pracować osoby zatrudnione w brytyjskiej firmie marketingowej Reflect Digital.

 • Duża rekrutacja w Zielonej Górze. Potrzeba nawet 100 pracowników
  Działająca w Zielonej Górze firma expondo otwiera szeroką rekrutację w Lubuskiem. Globalny gracz branży e-commerce z polsko-niemieckim rodowodem zwiększa swoją obecność w Polsce i już planuje ekspansję do USA, Nowej Zelandii i Australii.

 • Empik inwestuje w kapitał ludzki i planuje zwiększyć zatrudnienie
  W ciągu ostatnich 12 miesięcy otrzymaliśmy 140 tysięcy podań o pracę – mówi Marta Krukowska, dyrektor HR Grupy Empik. W 2019 roku sieć planuje zwiększyć zatrudnienie w e-commerce i IT o blisko 100 osób.

 • Grupa Oknoplast rekrutuje. Zatrudnienie może znaleźć ponad 100 osób
  Grupa Oknoplast, producent okien i drzwi PVC oraz jeden z największych małopolskich pracodawców znów rekrutuje. Firma poszukuje ponad 100 osób do swojej centrali w podkrakowskim Ochmanowie.

 • Kobiety wciąż uwięzione między lepką podłogą a szklanym sufitem
  W oparciu o ostatni raport Światowego Forum Ekonomicznego równość płci na świecie zostanie osiągnięta dopiero w 2186 r. Mimo tej dalekiej perspektywy ONZ wpisał równość płci jako jeden z 17 celów, jakie należy osiągnąć w okresie 2015-2030.

 • Muzycy poszukiwani. Filharmonia Gorzowska rekrutuje
  Do 8 października br. mogą zgłaszać się muzycy, którzy chcieliby zasilić zespół Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Gorzowska instytucja kultury poszukuje muzyków grających na waltorni, kontrabasie oraz skrzypcach.

 • Osiągnęli sukces. Teraz będą inspirować młodych
  Założycielka rozpoznawalnej na całym świecie marki odzieżowej, mistrzynie łyżwiarstwa szybkiego, utytułowany duet taneczny, niepełnosprawny medalista olimpijski oraz znany dziennikarz wezmą udział w tegorocznej edycji projektu EEC - Liderzy Przyszłości.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.