• Dzień Babci i Dziadka. Pracują, bo chcą czy muszą?
  W poniedziałek (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek (22 stycznia) Dzień Dziadka. Coraz więcej osób z tej grupy nie zajmuje się wnukami z powodu pracy.

 • Dziś Blue Monday. Pracownicy lubią swoją pracę, ale nie potrafią odpoczywać
  Ten tydzień zaczyna się od Blue Monday, podobno najbardziej depresyjnego dnia w roku. - Pracownicy lubią swoją pracę, ale nie mają energii, by ją wykonywać - komentuje Nikolay Kirov.

 • Korporacje zatrudniają pisarzy science-fiction. Skąd ten zwrot w kierunku kultury?
  Większość przełomowych technologii naszych czasów przewidziano ze sporym wyprzedzeniem. Co ciekawe, nie zrobili tego naukowcy, lecz pisarze, którzy oczami wyobraźni starali się zobaczyć przyszłość.

 • Rozwój nowych zawodów medycznych koniecznością XXI wieku
  Rozwój nowych zawodów medycznych wynika ze zmian, jakie dokonują się w ochronie zdrowia oraz z rosnących potrzeb i oczekiwań pacjentów - przekonują specjaliści. To także pochodna szybkiego postępu technologicznego, w tym dotyczącego informatyzacji.

 • WSA: Przedsiębiorca nie zawsze zapłaci za nierejestrowanie pracy kierowcy
  Kierowca wylogował kartę z tachografu i nie rejestrował swoich aktywności. Przedsiębiorca miał ponieść za to naruszenie karę w wysokości ponad 5 tys. zł.

 • Zawodowa „klasa średnia” umiera. To dramat dla amerykańskich miast
  Ekonomiści dzielą często rynek pracy na „wysoko-”, średnio-„ i „niskowykwalifikowany”. Rynek degraduje w miastach „klasę średnią” pracowników.

 • Podwykonawca Apple'a zwolnił 50 tys. pracowników
  Firma Foxconn, największy podwykonawca koncernu Apple montujący iPhone'y, zwolnił w Chinach ok. 50 tys. pracowników kontraktowych od października 2018 r. Redukcje nie są wyższe niż zazwyczaj, ale przeprowadzono je wcześniej - podała w piątek gazeta "Nikkei".

 • Urlop ojcowski. Polscy ojcowie w potrzasku kariery
  23 z 34 krajów OECD oferują płatny urlop rodzicielski dla ojców nowonarodzonych dzieci. Jednak w Polsce tyko 4 proc. rodziców, którzy korzystają z tej możliwości to ojcowie. Sprawdzamy dlaczego.

 • 40 nowych projektów w 2018 r. na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej
  40 nowych projektów inwestycyjnych planują realizować przedsiębiorcy w ramach zezwoleń i decyzji o wsparciu wydanych w ubiegłym roku przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Mielec.

 • MIT Enterprise Forum CEE: Rusza akcelerator dla europejskich start-upów
  Rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym m.in. z Węgier, Rumuni, Estonii i Ukrainy.

 • Oszustwa pracownicze odbijają się na reputacji firmy
  Kradzież sprzętu należącego do firmy, wykorzystywanie go w celach prywatnych, niszczenie służbowych telefonów, laptopów - to najczęstsze oszustwa popełniane przez pracowników.

 • Praca jak z "Black Mirror" to przyszłość? Tak nowoczesne technologie zmieniają rynek pracy
  Technologia ma i będzie miała coraz większy wpływ na nasze życie. Czy w przyszłości rynek pracy będzie przypominał mroczne światy ukazywane w serialu Black Mirror?

 • Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy. Będą oferty przekwalifikowania dla ludzi
  Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Już dziś algorytmy są w stanie zastępować pracowników działów HR i doradców finansowych. Roboty są też w stanie opiekować się pacjentami szpitali.

 • Wydajność polskich pracowników rośnie najszybciej na świecie. A płace wcale nie
  W ostatnim ćwierćwieczu wydajność polskich pracowników rośnie szybciej niż średnie zarobki w naszym kraju. Od 1995 do 2017 r. ten pierwszy wskaźnik skoczył w górę dwuipółkrotnie, zaś średnie wynagrodzenie tylko 1,7 raza.

 • Zarobki w bankowości: Połowa pracowników zarabia ponad 6 tys. zł
  Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak, co czwarta osoba zatrudniona w bankowości zarabiała poniżej 4 tys. zł. Jednak płace kolejnych 25 proc. były wyższe niż 9 350 zł.

 • Krzysztof Inglot: w 2019 r. pensje będą rosły o połowę szybciej niż w minionym roku
  Nowe dane GUS pokazały dynamikę wzrostu płac. Wysokość wynagrodzeń w grudniu w sektorze przedsiębiorstw wzrosła o 6,1 proc. rok do roku. Skąd wynika ta różnica mówi Krzysztof Inglot, prezes agencji zatrudnienia Personnel Service, ekspert rynku pracy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.