Rynek pracy w mediach Rynek pracy w mediach

 • 16.10.2017

  Coraz więcej kandydatów sprawdza warunki w miejscu pracy

  Elementem walki o pracownika jest obecnie nowoczesne biuro oraz atrakcyjny wystrój wnętrz, który zapewni komfortową pracę. 80 proc. pracowników przed podpisaniem umowy zwraca uwagę na warunki, w jakich będzie pracować. Sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że pracodawcy mają w czym wybierać.

 • 16.10.2017

  Od 1 stycznia wszystkie składki ZUS można opłacać jednym przelewem

  Od 1 stycznia 2018 r. zamiast trzech albo czterech przelewów miesięcznie do ZUS będziesz wysyłać tylko jeden przelew – to efekt wdrożenia e-Składki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła już listy z informacjami o nowych numerach rachunków. Dowiedz się więcej o tej ważnej zmianie.

 • 16.10.2017

  Sejm uchwalił ustawę o warunkach pracy marynarzy

  Sejm niemal jednogłośnie przyjął w czwartek ustawę regulującą m.in. kwestię ubezpieczenia marynarzy, które będzie musiał posiadać armator na wypadek ich choroby.

 • 16.10.2017

  Studia bez obronionej pracy magisterskiej nie wliczają się do stażu pracy

  Odkładanie obrony pracy magisterskiej pozbawia prawa do dłuższego odpoczynku – okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem, że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem ukończenia studiów.

 • 16.10.2017

  Zmiana czasu z letniego na zimowy - wynagrodzenie

  Zmiana czasu - z letniego na zimowy - oznacza, że w nocy z 28 na 29 października 2017 r. zegarek przestawimy z godziny 3:00 na 2:00 w nocy, czyli "do tyłu", wskutek czego o godzinę dłużej będą pracować zatrudnieni tej nocy pracownicy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.