Powrót

PUP Łódź - Przyznanie wsparcia ze środków PFRON

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi rozpoczął wydawanie formularzy i przyjmowanie wypełnionych wniosków na realizację zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Kwota przeznaczona na udzielanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej oraz na refundację wyposażenia jednego stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej jest ograniczona do kwoty 50 000 zł.

Powyższe środki pozwolą skierować 10 osób niepełnosprawnych poszukujących pracy niepozostających w zatrudnieniu na staż, wesprzeć 17 osób podejmujących działalność gospodarczą oraz utworzyć 20 stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o naborze wniosków są dostępne na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi, 17.04.2018


Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.