• 35 godzin pracy w tygodniu i dwie wolne niedziele. Tego chce OPZZ
  Związki zawodowe są za skróceniem czasu pracy. OPZZ proponuje wprowadzenie 35-godzinnego tygodnia pracy i dwóch wolnych niedziel - dla pracujących w niedziele. Walczy o te zmiany już od ponad dwóch lat.

 • Epidemia wypalenia zawodowego w Polsce. Dopada już nawet młodych pracowników
  W ciągu ostatniego roku objawy wypalenia zawodowego zauważyło u siebie dwie trzecie pracowników - wynika z badania Nationale-Nederlanden. Zjawisko to dotyczy coraz częściej także młodszych pracowników - wskazano.

 • Jest źle. Tylko 1 na 4 firmy znajduje odpowiedniego pracownika
  Firmy z sektora produkcji przemysłowej mają największe problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Na trudności wskazuje 75 proc. przedsiębiorstw tego sektora.

 • Już za dwa tygodnie ruszają wypłaty 14. emerytury
  Pierwsze wypłaty 14. emerytury rozpoczną się już niedługo, dokładnie 25 sierpnia. – Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane z urzędu, czyli nie trzeba składać żadnego wniosku. Gorąco uczulam na wszelkie próby oszustwa. Pieniądze będą wypłacane razem z emeryturą lub rentą, tą samą drogą – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Klamka zapadła. Ustawa zmieniająca Kartę Nauczyciela z podpisem prezydenta
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje dwa stopnie awansu zawodowego: nauczyciela minowanego oraz nauczyciela dyplomowanego oraz wprowadza zmiany w wysokości tzw. średniego wynagrodzenia nauczycieli.

 • Koniec bonanzy. Spada liczba ofert pracy w Polsce
  Pracodawcy w Polsce opublikowali w lipcu 288 tys. nowych ofert pracy, tj. o 6,3 proc. mniej rok do roku, podano w raporcie "Oferty pracy w Polsce" Grant Thornton, którego partnerem technologicznym była firma Element. Podkreślono, że okres rekordowego tempa tworzenia nowych miejsc pracy zakończył się.

 • Liczba legalnie zatrudnionych obcokrajowców przekroczyła milion
  Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że w końcu lipca br. aż 736 tys. Ukraińców pracowało i odprowadzało składki w naszym kraju. Niestety kontrole Państwowej Inspekcji Pracy pokazują, że wciąż dochodzi do przypadków nielegalnego zatrudniania cudzoziemców. Pocieszający może być natomiast fakt, że skala tych nieprawidłowości i nadużyć nie wzrosła specjalnie w ostatnim czasie w związku napływem uchodźców.

 • Linie lotnicze Emirates rekrutują. Szukają pracowników wśród Polaków
  Dubajskie linie lotnicze Emirates szukają w Polsce osób, które chciałyby dołączyć do załogi pokładowej. Dni otwarte odbędą się 22 sierpnia w Katowicach i 24 sierpnia w Poznaniu.

 • LPP szuka modeli technicznych. Wymagania sprawdzisz centymetrem
  Polska spółka odzieżowa LPP poszukuje modeli technicznych. Ich praca polega na przymierzaniu wzorów ubrań podczas ich omawiania przez zespół produktowy i ocenianiu jak się je nosi.

 • Minister Czarnek zapowiada dalsze podwyżki, ale i wzrost pensum
  Na 24 sierpnia minister Przemysław Czarnek zapowiedział kolejne spotkanie zespołu trójstronnego ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Mówił o nim w kontekście konieczności dalszego podwyższania zarobków nauczycieli i przyszłorocznego budżetu. Szczegółów nie podał, ale kilkakrotnie podkreślił, że ubiegłoroczne propozycje pozwalające na wygenerowanie około 30-proc. podwyżek dla nauczycieli mianowanych i dyplomowanych są aktualne.

 • Młodzi dłużej żyją na garnuszku rodziców
  Pandemia wyraźnie utrudniła usamodzielnienie się młodych ludzi. Wydłużył czasie czas, jaki spędzają w domu rodzinnym przed pójściem na swoje. W 2021 roku młodzi Polacy wyprowadzali się w wieku 29 lat, o rok później niż w 2020 roku. Ten trend widoczny jest niemal w całej Unii Europejskiej.

 • Najpopularniejsze kierunki na uczelniach ekonomicznych w Polsce w nadchodzącym roku akademickim
  Nawet po kilku kandydatów na jedno miejsce zgłosiło się na najpopularniejsze kierunki na uczelniach ekonomicznych w Polsce. Sprawdziliśmy, w jakich dziedzinach z zakresu ekonomii widzą swoją przyszłość studenci w nadchodzącym roku akademickim.

 • Polscy strażacy wyruszyli już do Francji. Pomogą gasić pożary
  Z punktu zbornego w Legnicy po godzinie 15 wyruszyło 146 strażaków i 49 samochodów do gaszenia. Jadą, by pomóc gasić pożary na południu Francji. Misja została zaplanowana na 10 dni - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

 • Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało aneksy do dotychczasowych kontraktów
  Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało wersje aneksów przedstawiane do dotychczas obowiązujących kontraktów - powiedział w piątek szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że toczą się rozmowy z pielęgniarkami ws. interpretacji przepisów ws. podwyżek.

 • Ponad jedna trzecia Polaków nie wyjedzie na wakacje. Plany pokrzyżowała inflacja
  Do 1000 zł na osobę – to kwota, jaką na letni urlop może przeznaczyć 42 proc. zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków. Na wydatek do 2000 zł na osobę na wakacyjny wypoczynek może sobie pozwolić 27 proc. z nas, a 10 proc. ma budżet do 3000 zł na osobę.

 • Pracownik wypłaca pieniądze z PPK? Pracodawcy będą informowani, kiedy powinni przestać naliczać wpłaty
  Pracodawca zatrudnia wielu pracowników w wieku okołoemerytalnym. Niektórzy z nich są uczestnikami PPK. Pracodawca jest świadomy obowiązku zaprzestania wpłat do PPK w przypadku gdy pracownik rozpocznie wypłatę środków po sześćdziesiątce, ale pracownik ten może mieć inne rachunki PPK u innych/byłych pracodawców. Jak pracodawca ma zweryfikować czy pracownik nie rozpoczął takiej wypłaty z innych posiadanych przez niego rachunków PPK?

 • Pages: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.