• Drastyczne spadki średniej emerytury
  Do 2040 r. średnia emerytura spadnie z obecnych 53 proc. przeciętnego wynagrodzenia do poniżej 40 proc. - wskazuje prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

 • Dyscyplinarka za brak udziału w szkoleniu BHP? To możliwe
  Brak udział w szkoleniu czy brak wizyty u lekarza medycyny pracy może być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego. - Brak udziału w obligatoryjnym, wyznaczonym przez pracodawcę szkoleniu BHP może być traktowany jako niewykonanie polecenia służbowego - nie ma wątpliwości Magdalena Włastowska, ekspert ds. bezpieczeństwa pracy W&W Consulting.

 • Jakość powietrza w biurze może wpływać na produktywność
  Jakość powietrza w pomieszczeniach może mieć znaczący wpływ na funkcje poznawcze pracowników biurowych – w tym czas reakcji i zdolność koncentracji, a także na ich wydajność - informuje internetowa wersja pisma “Environmental Research Letters”.

 • Lekarz na jednym etacie? To likwidacja 20 proc. oddziałów
  Co by było, gdyby lekarze pracowali w jednym miejscu, zamiast w kilku, łatając dziury kadrowe? Z reguły pada odpowiedź, że części pacjentów nie miałby kto leczyć. Tak twierdzą też protestujący w Białym Miasteczku rezydenci. Sprawdźmy to na przykładzie chirurgii ogólnej.

 • Lewiatan: Pandemia COVID-19 zwiększyła niepewność gospodarczą
  Utrzymująca się od ponad roku zwiększona niepewność gospodarcza i absencja pracowników to problemy, z którymi borykają się przedsiębiorcy. W szczytowym momencie pandemii dotyczyła ona niemal dwóch milionów pracowników. Prawdopodobnie wtórne efekty pandemii będą przyczyną przestojów pojedynczych sektorów w nadchodzących kwartałach – zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • Na Śląsku więcej rekrutacji niż zwolnień. Firmy szukają pracowników
  Mimo pandemicznego schłodzenia, nadal większość firm z woj. śląskiego raczej poszukuje rąk do pracy niż dokonuje cięć kadrowych - wskazują eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ich zdaniem, sytuacja na regionalnym rynku pracy jest obecnie podobna do tej z 2018 roku.

 • Niedbałość pracodawcy przyczyną poważnego wypadku
  Niefrasobliwość pracodawcy, który wysłał rzeźnika do czyszczenia kanalizacji, mogła zakończyć się tragicznie - powiedział Dawid Rusak, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu, która badała okoliczności wypadku na terenie Otmuchowa.

 • Nie podatkowa ulga, ale rosnące płace ściągną Polaków do kraju
  Polski Ład zawiera propozycję upustów w PIT dla emigrantów wracających z zagranicy. Zdaniem ekspertów na ten haczyk złapie się niewiele osób, co nie zmienia faktu, że polski rynek pracy jest coraz bardziej atrakcyjny.

 • Oto 10 najlepszych miast w Europie na pracowakacje
  Workation, czyli tzw. “pracowakacje”, to połączenie urlopu wypoczynkowego z pracą zdalną. Kiedyś marzyliśmy o takiej możliwości, dziś taki tryb pracy staje się coraz bardziej popularny. Gdzie najlepiej pojechać?

 • Podwyżki w urzędach dla nielicznych
  W przyszłym roku niewielu pracowników samorządowych może liczyć na wzrost pensji. Szanse mają ci, którzy pracują w małych gminach. Brak podwyżek może spowodować dalszy odpływ specjalistów z urzędów.

 • Praca zdalna sprzyja zaufaniu. Pracownicy czują się mniej kontrolowani
  Zmiany stylu pracy zachodzące w pandemii wpłynęły na relacje między pracownikami i pracodawcami. W ciągu ostatniego roku z 30 do 35 proc. wzrosła liczba pracowników, którzy deklarują brak monitoringu ich pracy ze strony przełożonego – wynika z badania Antala i Cushman & Wakefield.

 • Pracoholizm lekarzy zaczyna się na studiach. "Z tym trzeba coś zrobić"
  Rezydenci są sfrustrowani siedzeniem w papierach. W ten sposób pozbawia się ich kontaktu z pacjentem. Nie mogą w pełni realizować programu specjalizacji. Nie dziwię się, że protestują - podkreśla w rozmowie z Rynkiem Zdrowia dr Michał Chudzik, kardiolog i internista.

 • PwC inwestuje w Polsce. Powstanie 5 tys. miejsc pracy
  Firma doradcza PwC ogłosiła nową strategię. W jej ramach w ciągu 5 lat w Polsce powstanie 5 tys. nowych miejsc pracy, a inwestycje osiągną poziom co najmniej 100 mln dolarów – poinformowała firma.

 • Rynek pracy, zarządzanie, edukacja. Rusza Europejski Kongres Gospodarczy
  Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczyna się już dziś (20 września) w Katowicach. Agenda tegorocznej edycji obejmuje tematy szeroko związane z rynkiem pracy, systemem emerytalnym, zarządzaniem i edukacją.

 • Sejm uchwalił nowelizację ustawy w sprawie zmian w programie "Rodzina 500 plus"
  Składanie wniosków o 500 plus wyłącznie w sposób elektroniczny i wypłata tego świadczenia jedynie w formie bezgotówkowej – m.in. takie zmiany zakłada nowelizacja, którą w piątek (17 września) uchwalił Sejm. W świetle nowych przepisów obsługą programu "Rodzina 500 plus" będzie zajmował się ZUS.

 • Stypendia pielęgniarek i lekarzy. Po 2 tys. zł miesięcznie. Jest uchwała
  Stypendia dla pielęgniarek i lekarzy. Jak poinformował rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu Marcin Genca, radni jednogłośnie przyjęli dwie uchwały dotyczące wprowadzenia stypendiów dla studentów V i VI roku kierunków medycznych oraz pielęgniarskich.

 • Pages: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.