• "Bezpieczeństwo żywnościowe Polski jest ogromną zasługą pracy rolników"
    Bezpieczeństwo żywnościowe, samowystarczalność żywnościowa Polski jest ogromną zasługą trudu i pracy rolników - powiedział w niedzielę, podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

  • Cała wstecz! Po latach zwolnień banki znowu zatrudniają
    Rośnie zatrudnienie w branży bankowej – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego za lipiec. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku sektor zwiększył liczbę etatów o ponad tysiąc. To spora zmiana względem minionych lat, gdy banki redukowały zatrudnienie po kilka tysięcy etatów rocznie.

  • „Efekt Intela”. Na Dolny Śląsk spadnie deszcz kolejnych fabryk?
    - Wiele firm zagranicznych penetruje dziś okolice Wrocławia i Dolny Śląsk w poszukiwaniu gruntów pod inwestycje przemysłowe - mówi Paweł Rojek, prezes firmy Rafin. Jego zdaniem to tzw. efekt Intela, który wybuduje pod Wrocławiem gigantyczną fabrykę półprzewodników.

  • Jakie zawody cieszą się największym uznaniem Polaków?
    Strażak, ratownik medyczny czy lekarz? Jaki zawód ma największe uznanie społeczne? Oto co pokazują wyniki badania SW Research.

  • Koniec z zamawianiem Ubera i jedzenia na dowóz? Powodem unijne regulacje
    “Rzeczpospolita” podała, że nawet 70 proc. osób zatrudnionych w branży transportu osób i dowozu posiłków może niedługo zrezygnować ze swojej pracy. Wiąże się to z przepisami, nad którymi pracuje obecnie Parlament Europejski.

  • Nadchodzi kolejna rewolucja w biznesie. Do 2026 roku obejmie również małych graczy
    Niedawno mój syn oskarżył mnie o to, że moja generacja zepsuła ten świat. To było dla mnie bardzo trudne, bo nie ma co ukrywać, miał sporo racji - opowiada Agnieszka Orłowska, wiceprezes ds. ESG w ABSL. Dla tych, których to nie przekonuje, ma długą listę argumentów przemawiających za stosowaniem zasad ESG.

  • Polityk wprost. Zawodu nauczyciela nie wybiera się dla dużych pieniędzy
    Jak się wybiera zawód nauczycielki, nauczyciela to nie dla dużych pieniędzy; tym bardziej państwo musi umieć dbać o takich ludzi, którzy chcą wykonać pewną misję, zadbać, by zarabiali godnie - mówił w niedzielę w Mińsku Mazowieckim lider PO Donald Tusk.

  • Pracę po tych szkołach znajduje 80 proc. absolwentów. Stereotypy zostały przełamane
    Ponad połowa absolwentów podstawówek wybiera szkoły branżowe i technika. Pracę po szkole znajduje ok. 80 proc. - Jasno przebiliśmy się z przekazem do pracodawców, że nie mogą oni stać z boku i czekać na fachowców przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji - mówi Marzena Machałek.

  • Recesja puka do drzwi, polski przemysł pod kreską, a zatrudnienie spada
    Kończymy niezwykle intensywny tydzień. Na nudę i brak istotnych danych makro inwestorzy nie mogli narzekać. Choć w centrum uwagi znalazły się największe banki centralne świata, to i z krajowej gospodarki napłynęły ważne dane. Przypominamy najciekawsze wykresy tygodnia.

  • Rozpoczyna się 48-godz. strajk pracowników więzień. Mają dość trudnych warunków pracy
    W niedzielę od godz. 22 rozpoczyna się 48-godzinny strajk personelu więziennego - poinformowały we wspólnym oświadczeniu związki zawodowe ACOD, ACV i VSOA.

  • Sektor turystyczny chętnie sięga po cudzoziemców. Większość to Ukraińcy
    Cudzoziemców zatrudnia 26 proc. firm z sektora turystyki, z czego 93 proc. to osoby z Ukrainy - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na pracę przede wszystkim jako pomoc kuchenna, pokojowa, kucharz i kelner.

  • SN: Pracownik musi wiedzieć, dlaczego został wybrany do zwolnienia
    W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony z powodu likwidacji jednego z analogicznych stanowisk pracy powinna być wskazana przyczyna wyboru pracownika do zwolnienia. Przyczyna ta powinna być tak sformułowana, by pracownik wiedział i rozumiał, z jakiego powodu dokonano wypowiedzenia i mógł zadecydować o ewentualnym wniesieniu odwołania do sądu - orzekł Sąd Najwyższy.

  • SN: Staż w prywatnym zakładzie pracy nie bez znaczenia dla nagrody jubileuszowej
    Do okresów zatrudnienia, od których uzależnione jest nabycie prawa do nagrody jubileuszowej nie można zaliczać jedynie zatrudnienia w państwowych zakładach pracy. Sąd Najwyższy ocenił, że postanowienie zakładowego układu zbiorowego pracy, które wyłącza możliwość uwzględnienia okresów zatrudnienia w prywatnym zakładzie pracy, narusza zasadę równego traktowania pracowników. Tym samym należy uznać je za nieobowiązujące.

  • Strajk pilotów holenderskich linii lotniczych. Spodziewane opóźnienia
    Piloci linii lotniczej KLM zapowiedzieli na poniedziałek godzinny strajk ostrzegawczy - poinformował Związek Pilotów Holenderskich Linii Lotniczych (VNV), który reprezentuje prawie wszystkich z 3,2 tys. pilotów niderlandzkiego przewoźnika.

  • Umowa b2b zamiast umowy o pracę, co z urlopem i chorobowym?
    Otrzymałem umowę B2B o świadczenie usług, w której nie ma informacji na temat postępowania w przypadku choroby bądź urlopu wypoczynkowego, jest za to informacja o karze finansowej za niedostarczenie usług. Kontrahent uważa, że jestem chroniony przez Kodeks cywilny w przypadku choroby albo urlopu i nie musimy wprowadzać dodatkowych zapisów. Czy to prawda? Czy w przypadku nieświadczenia usług z powodu choroby bądź uzgodnionego wcześniej przez strony urlopu może zostać nałożona kara? Dołączam umowę.

  • W tym kraju opłaca się jeździć rowerem. Co szósty pracownik otrzymuje dodatek
    Co szósty belgijski pracownik zatrudniony w sektorze prywatnym otrzymuje od pracodawcy rekompensatę za dojazdy rowerem do pracy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę HR Acerta. Średnio jest to około 47 euro miesięcznie

  • Pages: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
    Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.