• Jak wykorzystać Fundusze Europejskie? Spotkanie w Poznaniu
    PARP, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Wielkopolski Urząd Wojewódzki zapraszają przedsiębiorców do udziału w spotkaniu regionalnym „Twój region. Twoja przyszłość. Jak wykorzystać Fundusze Europejskie?”. Odbędzie się ono 5 maja w Poznaniu.

  • Konsultacje europejskiej strategii wdrażania sztucznej inteligencji
    Biuro ds. Sztucznej Inteligencji Komisji Europejskiej ogłosiło rozpoczęcie konsultacji publicznych dotyczących unijnej strategii wdrażania AI – Apply AI Strategy. Dokument ma zostać opublikowany jeszcze w tym roku i stanowić plan działania na rzecz pełnego wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji w strategicznych sektorach Unii Europejskiej.

  • Okrągły stół ws. uproszczenia przepisów UE i poprawy otoczenia biznesowego
    Z inicjatywy polskiej prezydencji w Radzie UE odbyło się pierwsze spotkanie wysokiego szczebla poświęcone deregulacji prawa unijnego i poprawie warunków dla europejskich firm.

  • I Narodowy Kongres ,,Nauka dla Biznesu" już w listopadzie
    Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wychodzi z inicjatywą organizacji I Narodowego Kongresu Nauka dla Biznesu. Odbędzie się on w dniach 19-21 listopada 2025 r. w Warszawie.

  • Szczegóły podwyżek funkcjonariuszy Służby Więziennej
    W Ministerstwie Sprawiedliwości (17 kwietnia br.) odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości, Służby Więziennej oraz przedstawiciele związków zawodowych. Tematem spotkania było omówienie sposobu realizacji podwyżek uposażeń funkcjonariuszy.

  • Fundusze Europejskie na XVII Europejskim Kongresie Gospodarczym
    XVII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się od 23 do 25 kwietnia w Katowicach. Na wydarzeniu nie zabraknie stoiska Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej promującego i zachęcającego do skorzystania z oferty Funduszy Europejskich

  • Zapisy na szkolenie dot. nowej odsłony programu Czyste Powietrze
    24 kwietnia 2025 r. w godz. 10:00–12:00 odbędzie się kolejne szkolenie online dot. nowej odsłony programu Czyste Powietrze. Obowiązuje rejestracja do 23 kwietnia do godz. 14:00.

  • Nowy program NAWA - Naukowcy w potrzebie
    Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomia nowy program "Naukowcy w potrzebie". Umożliwi on kontynuację kariery naukowcom narażonym na prześladowanie w kraju pochodzenia. Wnioski można składać do 15 grudnia 2025 r.

  • Coraz mniej wypadków przy pracy, ale wciąż zbyt wiele
    GUS opublikował 10 kwietnia 2025 r. wstępne dane o liczbie wypadków przy pracy w zeszłym roku. Z tego opracowania wynika, że w 2024 roku w Polsce aż 67 tys. osób ucierpiało w czasie pracy. To o 2,4 proc. poszkodowanych mniej niż w 2023 roku.

  • „Science4Business – Nauka dla Biznesu” - nowy unijny projekt wsparcia
    Prawie 300 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) zostanie przeznaczonych na wzmocnienie współpracy nauki z biznesem.

  • Polskie firmy ze wsparciem w odbudowie Ukrainy
    Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko przebywał z wizytą w Kijowie, gdzie rozmawiał o wzmocnieniu obecności polskich firm w procesie odbudowy Ukrainy.

  • IV posiedzenie zespołu ds. wdrożenia dyrektywy równościowej
    17 kwietnia 2025 roku w Ministerstwie Pracy odbyło się IV posiedzenie Zespołu ds. wdrożenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet za taką samą pracę lub za pracę o takiej samej wartości.

  • Weryfikacja uprawnień kierowcy w mObywatelu
    Uprawnienia kierowcy można sprawdzać także w aplikacji mObywatel. Użytkownik ma dzięki niej możliwość weryfikacji danych i statusu prawa jazdy, tymczasowego prawa jazdy oraz pozwolenia na kierowanie tramwajem każdego kierowcy.

  • Kontrole pracowników delegowanych
    Skargi pracowników polskich firm delegowanych do pracy za granicą dotyczyły głównie wynagrodzeń za pracę i innych świadczeń związanych z pracą, czasu pracy, wymaganych przerw od pracy, tj. warunków zatrudnienia należnych osobom delegowanym poza RP na gruncie regulacji państw przyjmujących.

  • Serdeczność dla współpracowników zwiększa satysfakcję z pracy zespołowej i wzmacnia więzi
    Serdeczne zachowanie w stosunku do członków zespołu przekłada się na większą satysfakcję z pracy zespołowej i bardziej pozytywne podejście do współpracy niż samo skupianie się na zadaniu.

  • Szef Inspekcji Pracy na Europejskim Forum Nowych Idei
    Umowa o pracę nadal pozostaje najbardziej atrakcyjna dla osób, które chcą świadczyć pracę – powiedział Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy podczas wiosennej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei EFNI 2025, poświęconej przyszłości rynku pracy.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.