• Będzie można więcej zarobić. Ważna zmiana przepisów od 1 grudnia
  Od grudnia, przez najbliższe 3 miesiące, będą obowiązywały nowe limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Pracujący będą mogli dorobić 227 zł więcej. Limity te dotyczą tyko wcześniejszych emerytów. Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, czyli kobiety 60, a mężczyźni 65 lat, nie muszą ograniczać się przy dorabianiu żadnymi limitami.

 • Do niedawna firmy nie chciały o tym słyszeć. Teraz same to wprowadzają
  Do niedawna wiele firm nie chciało słyszeć o elektronicznych fakturach, cyfrowych archiwach oraz e-formularzach. Teraz otwarte są na nowości, a przedsiębiorcy sięgają po podpis elektroniczny.

 • Mimo kryzysu i wysokiej inflacji na rynku pracy jest stabilnie
  W warunkach spowolnienia gospodarki, wysokiej niepewności i rosnącej inflacji rynek pracy się ustabilizował, czyli pracodawcy masowo nie zwalniają, ale również nie zatrudniają - podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

 • Możesz dostać pieniądze z "chorobowego", kiedy jesteś zdrowy. Oto, co trzeba zrobić pracy jest stabilnie
  Osoby podlegające ubezpieczeniu chorobowemu dostaną zasiłek chorobowy w czasie własnej choroby. Z ubezpieczenia chorobowego możemy korzystać jednak także wtedy, gdy jesteśmy zdrowi, ale musimy zaopiekować się bliskim. Wówczas przysługuje nam zasiłek opiekuńczy. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach i na ile dni w roku można otrzymać to świadczenie.

 • 112 mln zł na szkolenie pielęgniarek
  Samorząd pielęgniarski zachęca do udziału w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Projekt "Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych" będzie realizowany do 31 grudnia 2023 r.

 • "Jeśli chodzi o pielęgniarki i położne, dokonała się rewolucja"
  Jeśli chodzi o pielęgniarki i położne, w ostatnich pięciu latach dokonała się rewolucja: skok kompetencji i przeskok finansowy – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 • Poczta Polska dała pracownikom najwyższe podwyżki w historii
  Wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej wzrosną od 1 grudnia tego roku o 450 zł brutto. Do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna.

 • Polskie firmy testują benefit, który zrobił już karierę na Zachodzie
  Na popularności zyskuje model „work from anywhere”, zakładający pracę zdalną z dowolnego miejsca na świecie. Początkowo wdrażany na Zachodzie, obecnie testowany jest także przez część polskich pracodawców.

 • Polskie IT ma poważny problem, który niestety nie jest tymczasowy
  Tylko 61 proc. przedsiębiorstw IT zbadanych przez PIE i SoDA zatrudniło w 2021 roku tylu specjalistów, ilu planowało. Czynnikami, które na to wpłynęły, były m.in. zbyt mała liczba zgłoszeń oraz zbyt wysokie oczekiwania płacowe kandydatów. W konsekwencji niektóre badane przedsiębiorstwa zmuszone były dostarczyć projekty z opóźnieniem lub odmawiać realizacji nowych projektów.

 • To byłaby prawdziwa rewolucja i ratunek dla wielu firm. Chodzi o pensje
  Postulat regionalizacji płacy minimalnej cały czas jest aktualny, szczególnie w sytuacji, w której w przyszłym roku ma ona wzrosnąć dwa razy i wynieść 3600 zł brutto.

 • Wraca praca zdalna. Wszystko przez ceny energii
  Od drugiej połowy grudnia tego roku do 26 lutego 2023 roku ING Bank Śląski wyłącza z użytkowania zdecydowaną część budynków biurowych w Katowicach i Warszawie. Ma to na celu zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej i cieplnej w okresie zwiększonego zapotrzebowania.

 • Zakończyła się rekrutacja na szkolenia specjalizacyjne lekarzy
  Zakończyło się jesienne postępowanie kwalifikacyjne na szkolenia specjalizacyjne lekarzy. W sumie – po dwóch turach rekrutacji – 4180 osób zostało zakwalifikowanych i potwierdziło przyjęcie miejsca specjalizacyjnego. W tym 3071 w ramach rezydentury i 1109 w trybie pozarezydenckim.

 • 13 mln miejsc pracy w branży motoryzacyjnej zagrożone
  Decyzja w sprawie produkcji i sprzedaży w Europie od 2035 r. wyłącznie samochodów zeroemisyjnych jest przesądzona; w branży motoryzacyjnej zabraknie wkrótce w UE ok. 600 tys. miejsc pracy, a zagrożonych jest łącznie 13 mln.

 • 15. emerytura. Rzecznik PiS mówi o rozmowach
  13. i 14. emerytura jak najbardziej będą realizowane, natomiast jeśli chodzi o 15. emeryturę, to nic takiego nie leży na stole, nie toczą się żadne rozmowy w tym zakresie na ten moment - poinformował we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek.

 • Aż 1/5 polskich firm będzie zwalniać pracowników
  W ciągu dziewięciu miesięcy aż o 11 pkt proc. wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy obawiają się nadchodzącego roku. Uważają, że będzie dla nich jeszcze cięższy niż obecny. A co za tym idzie, ciężko będą mieli również pracownicy.

 • Co denerwuje pracowników w ofertach pracy? Na widok tych ogłoszeń wpadają w szał
  Jakie są główne grzechy rekruterów? Co zniechęca potencjalnych kandydatów? Okazuje się, że w dobrym ogłoszeniu o pracę każdy element ma znaczenie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.