• Podwyżka płacy minimalnej: Rada Ministrów przyjęła propozycję Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk proponuje, żeby od 1 stycznia 2025 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosiło 4626 zł brutto.

 • Rozpoczął się II etap naboru wniosków na dofinansowanie projektów GOZ-transformacji dla MŚP z Polski Wschodniej
  Rozpoczął się II etap naboru wniosków na dofinansowanie projektów GOZ-transformacji dla MŚP z Polski Wschodniej

 • 500 mln zł na rozwój kompetencji w Systemie Sektorowych Rad ds. Kompetencji
  11 czerwca 2024 r. odbyło się XVI posiedzenie Rady Programowej ds. kompetencji, podczas którego prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Katarzyna Duber-Stachurska wręczyła akty powołania nowym oraz ponownie powołanym członkom Rady. Obsługę Rady Programowej ds. kompetencji zapewnia PARP.

 • 97 firm z woj. łódzkiego, opolskiego i śląskiego otrzyma wsparcie z KPO HoReCa
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 6 do 14 maja 2024 r., zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 4 Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

 • Środki dla przedsiębiorców na GOZ. Fundusze Europejskie wspierają zazielenianie polskich firm
  Gospodarka o obiegu zamkniętym jest jednym z głównych priorytetów Unii Europejskiej, wpisującym się w szersze ramy polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

 • Dziemianowicz-Bąk: Rodzina i praca – to idzie w parze! Wnioski o świadczenie z programu „Aktywny Rodzic” będzie można składać od 1 października
  Na dzisiejszym briefingu prasowym kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło szczegóły wprowadzenia programu „Aktywny Rodzic”. Wnioski o nowe świadczenia będzie można składać do ZUS od 1 października 2024 r. W chwili obecnej dzieci, które mogą być objęte programem, jest 577 tysięcy.

 • Wakacje składkowe od 1 listopada
  Mikroprzedsiębiorcy będą mogli raz w roku zrezygnować z obowiązku opłacania miesięcznych składek na ubezpieczenie społeczne. Na rozwiązaniu skorzysta ok. 1,7 mln osób. Prezydent podpisał stosowną ustawę.

 • Rozpocznij cyfrową transformację swojej firmy
  Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz je unowocześnić? Dzięki inicjatywie Banku Światowego będziesz mógł otrzymać wsparcie o wartości do 30 tys. zł na jego cyfryzację! Właśnie ruszył nabór wniosków na dofinansowanie z programu grantowego Digitrans.

 • Wsparcie dla organizacji przedsiębiorców
  Do 28 czerwca 2024 r. czekamy na wnioski o dofinansowanie udziału w pracach światowych organizacji przedsiębiorców.

 • II edycja Konkursu Ekspert Zamówień Publicznych – czas start!
  Na co dzień zajmujesz się zamówieniami publicznymi? Rozwijasz swoje kompetencje i umiejętności zawodowe w tym obszarze i czujesz się ekspertem? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Właśnie ruszyła II edycja Konkursu Ekspert Zamówień Publicznych. Biorąc udział w konkursie masz realny wpływ na jakość i efektywność zamówień publicznych. Pokaż innym, że profesjonalne i innowacyjne podejście do zamówień publicznych ma sens. Na zgłoszenia czekamy do 5 sierpnia.

 • „Aktywny Rodzic” od 1 października 2024 r. Ustawa podpisana
  Już wkrótce wielu polskich rodziców będzie mogło skorzystać z nowych świadczeń. To nawet łącznie 36 tys. zł na dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca życia – niezależnie od dochodów.

 • Enterprise Europe Network wspiera internacjonalizację przedsiębiorstw od 16 lat
  Jednym z kluczowych elementów rozwoju firmy jest wejście na rynki zagraniczne. Już od 16 lat polskim przedsiębiorcom ułatwia to Enterprise Europe Network (EEN) – największa na świecie sieć wspierająca firmy z sektora MŚP w internacjonalizacji.

 • Startuje nabór „Dostępność szansą na rozwój 3”
  W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) startuje nabór wniosków w ramach konkursu „Dostępność szansą na rozwój 3” finansowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

 • Komunikat dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni – 7 czerwca 2024 r.
  Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 1626 zgłoszeń zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 461 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

 • Rekordowa waloryzacja konta i subkonta
  W wyniku rocznej waloryzacji składek stan kont i subkont osób ubezpieczonych zwiększył się o 521,7 mld zł. Dla porównania, zeszłoroczny przyrost wyniósł ok. 450 mld zł.

 • Polskie startupy zmieniają świat: od innowacji do inwestycji
  Różnorodność i innowacyjność polskich startupów przyciągają inwestorów z kraju i zagranicy, czyniąc polski rynek startupowy coraz bardziej atrakcyjnym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.