Powrót

Praca marzeń z aplikacją "Moja Praca"

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2022-04-26

„Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. „Moja Praca” umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. W aplikacji dostępne są również, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z nim zmieniają się także formy komunikacji pomiędzy pracodawcą a osobą szukającą pracy. Obecnie, w dobie Internetu, niemal w całości przeniosły się one do sieci.

Zielona Linia jako Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia od wielu lat wspiera osoby poszukujące pracy oraz szukające wiadomości na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy. Głównym celem nowoczesnego contact center było i jest udzielanie szybkiej i rzetelnej informacji na temat rynku pracy. Dlatego w Zielonej Linii stworzono wielokanałowe formy kontaktu (czat, Messenger, infolinia, e-mail) i stronę internetową, dostosowaną również do urządzeń mobilnych, na której osoby zainteresowane rynkiem pracy i wsparciem urzędów pracy znajdą niezbędne i bieżące informacje. Aby jeszcze przyspieszyć i ułatwić komunikację pomiędzy pracodawcą a kandydatem do pracy stworzono aplikację „Moja Praca”. To nowoczesne narzędzie umożliwia natychmiastowy dostęp do ofert pracy, symulatorów rozmów kwalifikacyjnych i innych przydatnych informacji, ułatwiających znalezienie pracy. Można powiedzieć, że oferty pracy są teraz - dosłownie! - w zasięgu ręki.

 

Trzymać rękę na pulsie

 

Używanie przez Klientów technologii mobilnych determinuje do szukania nowych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zwłaszcza młodych, osób zainteresowanych znalezieniem lub zmianą pracy, Zielona Linia stworzyła darmową aplikację „Moja Praca”. Jej zaletą jest szybki i łatwy dostęp do setek ofert pracy, codziennie aktualizowanych. Dzięki temu, po zainstalowaniu aplikacji, osoba szukająca zatrudnienia może trzymać rękę na pulsie i szybko odpowiedzieć na interesujące ją ogłoszenie. „Moja Praca” umożliwia dostosowanie wyszukiwania ofert pracy do profilu CV użytkownika. Ponadto, po założeniu konta na portalu zielonalinia.gov.pl, stworzeniu CV i zapisaniu go, możliwe jest, z poziomu telefonu ze schowka, szybkie dołączenie dokumentu do odpowiedzi na interesującą ofertę pracy.

 

Czytaj także: ePraca - aplikacja dla szukających pracy

 

Zaletą aplikacji są również dostępne testy osobowości i predyspozycji oraz symulatory rozmów kwalifikacyjnych. Rozwiązując test osobowości lub predyspozycji użytkownik dowie się, jakim jest typem osobowości i jaka praca najlepiej do niego pasuje.

Symulatory rozmów kwalifikacyjnych to dobre ćwiczenia przed pójściem na prawdziwą rozmowę o pracę. Zawarte w nich najpopularniejsze pytania rekruterów, z możliwością sprawdzenia prawidłowych odpowiedzi, pomogą uniknąć błędów w kluczowym momencie.

Kolejną zaletą aplikacji jest czytelny interfejs i prosta, intuicyjna obsługa. Trzy działy (Oferty pracy, Symulacje i testy, Przydatne informacje) sprawiają, że użytkownik bardzo szybko odnajdzie się w „Moja Praca” i bez zbędnych zawiłości będzie korzystał z dostępnych funkcji.

 

 

Jak skutecznie szukać pracy

 

Aplikacja „Moja Praca” to:

 

  • oferty pracy, które można dopasować do CV,
  • testy osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje,
  • symulatory rozmów kwalifikacyjnych, w których można odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi,
  • praktyczne porady dotyczące szukania pracy,
  • wybrane przepisy Kodeksu pracy, podane w przystępnej formie,
  • najpopularniejsze rodzaje wsparcia zatrudnienia oferowanego przez urzędy pracy.

 

Czytaj także: O odkładaniu na potem, czyli co masz zrobić dzisiaj, zrób dzisiaj…

 

Dodatkowo na „Moja Praca” są inspirujące, wybrane wywiady, które redaktorzy Zielonej Linii przeprowadzili z osobami, które radzą, jak skutecznie szukać pracy i na co zwrócić uwagę na rozmowach kwalifikacyjnych czy przygotowując dokumenty aplikacyjne.

„Moja Praca” jest darmowa i obecnie mogą z niej korzystać osoby posiadające urządzenia w systemie operacyjnym Android (do pobrania ze sklepu Google Play). W kolejnym etapie aplikacja zostanie udostępniona również na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS w sklepie AppStore.

 

 

Wojciech Napora (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

 

 


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • Język korporacji – skróty i pojęcia, które mogą Ci się przydać
    Planujesz pracę w korporacji? Nie daj się zaskoczyć i sprawdź, co oznaczają najpopularniejsze zwroty „korpomowy”.

  • Blisko połowa pracowników gotowa zmienić firmę z powodu szefa
    Atrakcyjne wynagrodzenie nie jest w stanie zatrzymać w firmie pracownika, któremu przeszkadza postawa przełożonego i niełatwe z nim relacje. Mimo że w trudnych ekonomicznie czasach to finanse są głównym motywatorem, ogromny wpływ na zaangażowanie zatrudnionych mają także liderzy. Tymczasem firmy, zatrudniając niewłaściwych, tracą miliony i przegrywają z konkurencją w walce o talenty.

  • 7 pomysłów na pracę dla uzdolnionych kulinarnie [Infografika]
    Szukasz pomysłu na siebie? Masz zamiłowanie do gotowania i lubisz eksperymentować w kuchni? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

  • Dokąd zmierzasz rynku pracy
    Model pracy w ostatnich 20 latach kształtowany był przede wszystkim przez postępującą globalizację i wymóg konkurencyjności. Prowadziło to do stale rosnącego tempa pracy i presji na jej dalszą intensyfikację. Wyznacznikiem wartości pracownika stała się jego efektywność, a model wynagradzania za efekty napędzał pracujących do coraz większego wysiłku. Potem przyszła pandemia, kryzys, ale także zderzenie z mentalnością młodego pokolenia pracowników, dla których praca zawodowa przestała być bezdyskusyjnym priorytetem. Na naszych oczach rynek pracy podlega głębokiej transformacji.

  • Pierwsza pomoc w poszukiwaniu pracy
    Aby zmiany w życiu zawodowym przebiegły sprawnie i bezproblemowo, należy się do nich odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Mamy dla Was kilka wskazówek.

  • Co może się zmienić w umowie zlecenia w 2023 roku?
    Wprowadzenie pełnego oskładkowania umów zleceń było dyskutowane od wielu lat. W I kwartale 2023 roku planowane jest wprowadzenie rewolucyjnych zmian dotyczących umów cywilnoprawnych. Co może się zmienić i czy ktoś skorzysta na tych zmianach? Sprawdź.

  • 10 kroków w prewencji stresu, czyli co może zrobić pracodawca [INFOGRAFIKA]
    Pracodawco! Sprawdź, jakie działania możesz wdrożyć, aby Twoi pracownicy nie byli zestresowani.

  • Polacy a praca za granicą
    Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że trend wyjazdu z Polski w celu poszukiwania zatrudnienia się odwróci i Polacy będą raczej wracać i pracować w ojczyźnie. Wskazywały na to coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Polsce, a później pandemia, która uniemożliwiła swobodne przemieszczanie się. Jednak inflacja, niepewność, wojna na Ukrainie sprawiły, że obecnie, znowu, wielu Polaków szuka pracy za granicą, głównie w krajach UE.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy