• Procedura reklamacyjna i procedury zwrotów
    Chcesz, żeby Twoją firmę polecali klienci? Jedna z dróg, która prowadzi do tego celu to sposób obsługi reklamacji. Zobacz nagranie webinarium „Procedura reklamacyjna i procedury zwrotów” i poznaj najważniejsze aspekty prawne tego procesu, by móc sprawnie budować długotrwałe relacje z klientami

  • Informacja dot. prac o równości wynagrodzeń
    Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawia komunikat dotyczący prac nad wdrożeniem unijnej dyrektywy w sprawie przejrzystości wynagrodzeń.

  • Rekrutacja na szkolenia centralne w służbie cywilnej
    Ruszyła rekrutacja na szkolenia centralne w służbie cywilnej. Rekrutację prowadzi Krajowa Szkoła Administracji Publicznej w dwóch turach. Na szkolenia, które odbędą się we wrześniu i październiku można się zgłaszać do 11 lipca.

  • Bezpieczeństwo na budowie szlaków kolejowych
    Wiele prac prowadzonych jest na czynnych liniach kolejowych, gdzie ryzyko potrącenia, kontaktu z elementami pod napięciem czy upadku z wysokości jest bardzo wysokie. Nowoczesne technologie pomagają w pracy, ale nigdy nie zastąpią ludzkiej uwagi, zdrowego rozsądku i przestrzegania procedur – podkreśla Główny Inspektor Pracy.

  • Termin złożenia wniosku o 800 plus ma znaczenie
    ZUS rozpoczął wypłatę 800 zł na nowy okres świadczeniowy. Od tego, w którym miesiącu wpłynie wniosek do ZUS-u, zależy to, za który miesiąc zostanie wypłacone świadczenie.

  • Ważne zmiany w stażu pracy
    Okresy prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej oraz wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia będą wliczały się do stażu pracy - Rada Ministrów przyjęła projekt Ministerstwa Pracy.

  • Przedłużenie ułatwień dot. polskich dokumentów podróży dla Białorusinów
    Mieszkający w Polsce obywatele Białorusi mogą łatwiej uzyskać polskie dokumenty podróży dla cudzoziemca. Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest złożenie wniosku o jego wydanie do 31 grudnia 2025 r.

  • Stop wykluczeniu cyfrowemu
    Ponad 200 tysięcy osób w całej Polsce zyska dostęp do bezpłatnych szkoleń cyfrowych. Działanie obejmie m.in. osoby, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego korzystania z internetu i e-usług.

  • Skrócony czas pracy - to się dzieje! Pracodawco, dowiedz się więcej o pilotażu
    Ważna wiadomość dla pracodawców w całej Polsce! Wkrótce będziecie mieli okazję przetestować u siebie skrócony czas pracy. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem naboru do pilotażu. Warto - dofinansowanie może wynieść nawet milion złotych! Nabór wniosków do programu rozpocznie się 14 sierpnia i potrwa do 15 września 2025 roku.

  • Chemia w pracy nie musi być niebezpieczna
    – Na obecnym etapie rozwoju technologicznego i wszechobecności chemikaliów w procesach pracy, nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie ze środowiska pracy wszystkich czynników rakotwórczych lub mutagennych. Co więcej, rynek chemiczny stale się rozwija, ciągle przybywa nowych substancji, pojawiają się też nowe dane o zagrożeniach. To ogromne wyzwanie dla organów nadzoru i kontroli nad warunkami pracy – powiedział Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki.

  • Startupy i GOZ pod jednym dachem. Rusza nabór do Scale Up Green
    10 milionów złotych na zielone rozwiązania dla polskich biznesów. Nowy nabór Startup Booster Poland – Scale Up Green, realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), to szansa dla akceleratorów, by stać się częścią zielonej transformacji. Program pozwala pozyskać finansowanie, ale też wzmocnić pozycję instytucji, która skutecznie rozwija startupy, umożliwia pilotażowe wdrożenia i wspiera firmy w przechodzeniu na model gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Nabór na operatorów programu rozpoczyna się 17 lipca i potrwa do 17 września 2025 r.

  • PIP: "Najciekawsze zmiany ciągle przed nami"
    Rok 2025 dopiero w połowie, a już przyniósł zmiany w prawie pracy. Nowe regulacje obejmują chociażby wydłużenie urlopów macierzyńskich dla rodziców wcześniaków czy dzień wolny od pracy w Wigilię. Zapowiedzi kolejnych zmian przewidują możliwość zaliczania stażu na kontraktach cywilnoprawnych do uprawnień na etacie

  • Rząd przyjął rozwiązanie deregulacyjne dot. raportowania ESG dla firm
    Rada Ministrów przyjęła rozwiązanie dot. raportowania ESG dla firm. Projekt przewiduje przesunięcie obowiązku raportowania ESG dla firm o dwa lata.

  • Jak Polska i Europa podają pomocną dłoń przedsiębiorcom
    Kryzysy są nieodłączną częścią prowadzenia działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, czy są wynikiem zjawisk globalnych, jak pandemia czy inflacja, czy lokalnych problemów branżowych, każde trudności stawiają przedsiębiorców przed wyzwaniami i dylematami. W obliczu tych problemów kluczowe staje się odpowiednie wsparcie, które pozwala firmom nie tylko przetrwać, ale i zachować perspektywy rozwoju.

  • Nowe zasady liczenia stażu pracy
    Wliczanie do stażu pracy czasu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej albo pracy na podstawie umowy zlecenia i mniej biurokracji w sądach administracyjnych - to dwie z przyjętych przez Radę Ministrów propozycji zmian legislacyjnych.

  • Pomoc dla przedsiębiorców przy granicy z Białorusią
    Firmy ze strefy buforowej, które odczuwają skutki sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, będą mogły skorzystać ze specjalnych pożyczek. Nabór wniosków planowany jest w wakacje.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.