• "Bo cię zwolnię" już nie działa. Jak poradzić sobie z niesfornym pracownikiem
  Jeszcze kilka lat temu argument "bo cię zwolnię" był bronią szefów w sytuacjach konfliktu z pracownikami. Zmiany jakie zaszły na rynku pracy, wymagają zmian w stylach zarządzania. Szczególnie zarządzaniu konfliktem. Dziś liczy się przede wszystkim rozmowa.

 • Coraz więcej osób żyje z zasiłków socjalnych
  W czasie pandemii koronawirusa liczba obywateli państw Unii Europejskiej ubiegających się o zasiłki w Wielkiej Brytanii podwoiła się, przy czym istnieją obawy, że część z nich pobiera je ze swoich krajów pochodzenia – pisze w poniedziałek "Daily Telegraph".

 • "Czy byłeś wczoraj w kinie?" O co mogą, a o co nie mogą pytać pracodawcy
  W imię dbania o bezpieczeństwo pracowników - tak pracodawcy uzasadniają nadmierną ciekawość życiem prywatnym pracowników. Granica pomiędzy tym, co wolno zgodnie z prawem, a co jest nie, jest cienka.

 • Dozwolony dodatek za przyjęcie szczepionki
  Inspekcja pracy nie zakwestionowała wypłaty przez firmę jednorazowego świadczenia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. PIP nie daje jednak gwarancji, że podobnie uczynią sądy w razie pozwu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałek.

 • Elektroradiolodzy chcą ustawy o swoim zawodzie
  Potrzebujemy samodzielnej ustawy o naszym zawodzie, którego nie można wrzucać do jednego pakietu z innymi zawodami medycznymi - mówił w sobotę (23 października) w Białym Miasteczku przedstawiciel Związku Zawodowego Techników Elektroradiologii

 • Firma może zapłacić za zaszczepienie. Co na to sądy?
  Inspekcja pracy nie zakwestionowała wypłaty przez firmę jednorazowego świadczenia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. PIP nie daje jednak gwarancji, że podobnie uczynią sądy w razie pozwu niezaszczepionego pracownika.

 • Kryzys kadrowy jest ogromny. Dr Pobrotyn: Będziemy przez 12 lat kształcić deficyty lekarzy
  Podczas sesji o reformie szpitalnictwa, dr Piotr Pobrotyn, były dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu i ekspert ochrony zdrowia, podjął temat problemów z kadrą medyczną. - Będziemy przez 12 lat kształcić deficyty lekarzy - podkreślił.

 • Ludzie w gastronomii na wagę złota
  Ludzie w gastronomii - śpieszmy się ich doceniać, tak szybko odchodzą z branży. Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Podcast HorecaTrends.pl o zwinnych biznesach gastronomicznych. Tym razem na tapet wzięliśmy LUDZI.

 • Medycy będą pracować zgodnie z kodeksem pracy
  Skrajnie nieodpowiedzialne jest według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wezwanie lekarzy do pracy niezagrażającej bezpieczeństwu pacjentów - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita" w artykule "Medycy będą pracować zgodnie z kodeksem pracy".

 • Nadal dużo mniej niż milion bezrobotnych. Wrzesień lepszy, niż sierpień
  Stopa bezrobocia we wrześniu 2021 r. wyniosła 5,6 proc. wobec 5,8 proc. w sierpniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Od nowego roku wyższe uposażenia żołnierzy
  Będą kolejne podwyżki dla żołnierzy. zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 złotych - poinformował w sobotę (23 października) szef MON Mariusz Błaszczak.

 • Piwo w pracy? Czemu nie, ale pod pewnymi warunkami
  Czy wolno pić bezalkoholowe piwo w pracy? Choć problem na pierwszy rzut oka wydaje się wydumany, wcale taki nie jest. Pracownicy wciąż nie wiedzą, czy mogą sięgać po piwo 0 proc. zgodnie z prawem. Zastanawiają się też, jak będzie to postrzegane przez inne osoby w firmie.

 • Praca tymczasowa – kogo szukają pracodawcy?
  Problem ze znalezieniem pracowników widać niemalże w każdym zawodzie, w każdej branży. Zdecydowanie czasy, gdy wystarczyło dodać ogłoszenie o pracę i zgłaszały się dziesiątki chętnych, dawno minęły i szybko nie wrócą – mówi Agnieszka Haponik, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w agencji zatrudnienia LeasingTeam Group. Agencje pracy tymczasowej podkreślają, że największe zapotrzebowanie widać w logistyce, e-commerce i transporcie.

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o uprawnieniach kierowców zawodowych
  W piątek, 22 października 2021 roku, prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o uprawnieniach kierowców zawodowych. Zmiany dotyczą w szczególności szkolenia osób zamierzających wykonywać lub wykonujących przewóz drogowy na stanowisku kierowcy, nadzoru nad ośrodkami szkolenia oraz dostosowania obiegu dokumentów i danych o prowadzonych szkoleniach do wymagań określonych w dyrektywie 2006/126/WE.

 • Rewolucja w ZUS. Zasiłek chorobowy, macierzyński i L4 po nowemu
  Będą ogromne zmiany w ZUS. Ustawę podpisał już prezydent. Co zakłada nowe prawo? Krótszy okres przebywania na chorobowym, a przez to niższy zasiłek chorobowy. Zmiany dotyczą również składki zdrowotnej, zasiłku macierzyńskiego i zasiłku chorobowego za pobyt w szpitalu.

 • Rząd wyda miliardy na rozwijanie w uczniach kompetencji przyszłości
  Zależy nam na rozwijaniu w uczniach kompetencji przyszłości takich jak interdyscyplinarność, kreatywność, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów i umiejętność pracy zespołowej - powiedziała PAP pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justyna Orłowska.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.