Назад

Najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne na rynku – rusza kolejna edycja „Liderów Rekrutacji”

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2021-10-20

Poszukiwanie i pozyskiwanie talentów na rynku pracy w wielu branżach nie należy do najłatwiejszych. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, część firm stawia na nieszablonowe i kreatywne kampanie rekrutacyjne, często wykorzystując do tego szerokie możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz marketing internetowy. Wyróżniające się, nieszablonowe rekrutacje mogą zostać nagrodzone, bo właśnie wystartowała kolejna edycja „Liderów Rekrutacji” OLX!

Jednym ze skutków konieczności przejścia naszego życia i pracy do online, był m.in. wzrost znaczenia branży e-commerce. Do Internetu na coraz większą skalę przechodzą także procesy rekrutacyjne – rozmowy z kandydatami od miesięcy przeprowadzane są głównie w formule online, podobnie jak promocja rekrutacji.

Aby zaciekawić kandydata o wysokim potencjale do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym, potrzeba ciekawego pomysłu, interesującej oferty i odpowiedniego wizerunku pracodawcy, który przekona do aplikowania na oferowane stanowisko. Nad tym ostatnim coraz więcej firm pracuje przy użyciu nietypowych kampanii rekrutacyjnych, które mają na celu nie tylko znaleźć największe talenty na rynku, ale również przedstawić największe plusy organizacji, zwracając uwagę na oryginalny employer branding.

20 września ruszył konkurs „Liderzy Rekrutacji” – doceniający najlepsze kampanie rekrutacyjne w Polsce. Wydarzenie ma otwartą formułę: do udziału zapraszani są pracodawcy, działy HR, agencje reklamowe i employer brandingowe, agencje pracy tymczasowej i zatrudnienia, headhunterzy oraz wszyscy autorzy oraz pomysłodawcy kampanii rekrutacyjnych. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone w trzech kategoriach.

 

Kategorie konkursu „Liderzy Rekrutacji”:

 • Innowacyjność – kampanie rekrutacyjne przeprowadzane w nietypowych miejscach, w nowatorski sposób wykorzystujące tradycyjne metody rekrutacyjne.

Ubiegłoroczny zwycięzca: Zaszyfrowani – CONTMAN

 • Kreatywność – pomysłowe i oryginalne kampanie rekrutacyjne odbiegające od standardowego procesu pozyskiwania pracowników, wyróżniające się na tle konkurencji.

Ubiegłoroczny zwycięzca: CEO for One Month – Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Efektywność – kategoria przeznaczona do tych zgłoszeń, które osiągają wysoką skuteczność i realizują założone cele rekrutacyjne na satysfakcjonującym poziomie.

Ubiegłoroczny zwycięzca: Akademia Budimex – Budimex

 

Tegoroczne jury składa się z praktyków i specjalistów, mających wieloletnie doświadczenie i szeroką, branżową wiedzę. W jego skład wchodzą:

Przewodniczący jury: Paweł Świderski – Dyrektor kategorii Praca w OLX.

Członkowie jury:

 • Adam Anczykowski – Recruiter w Grupie OLX,
 • Agata Matczak – Internal Recruiter w Grupie OLX,
 • Marlena Charlińska – HR Manager, rekruter,
 • Angelika Chimkowska – strateg social sellingu i silnych marek,
 • Maja Gojtowska – doradca wspierający firmy w zakresie budowania wizerunku i komunikacji,
 • Donata Herman-Marciniak – ekspert ds. prawa pracy, Liderka Kampanii Niezwalniam.pl,
 • Anna Macnar – CEO w HRM Institute,
 • Kinga Makowska – współzałożycielka agencji HRrebels,
 • Regina May – trener, HR Business Partner, Doradca Zawodowy,
 • Zuzanna Piechowicz – trenerka umiejętności miękkich, związana od 2008 r. z Radiem TOK FM,
 • Anna Pruczkowska – Recruitment Specialist w Grupie OLX,
 • Monika Smulewicz – HR na szpilkach,
 • Kasia Tang – trenerka rekrutacji, social media i wyszukiwania kandydatów w sieci,
 • Joanna Tonkowicz – Managing Partner, Absolvent Consulting,
 • Barbara Zych – CEO Employer Branding Institute.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie najważniejsze i najświeższe informacje o konkursie „Liderzy rekrutacji” można znaleźć na stronie Olxknowhow.pl.

Zgłoszenia można wysyłać do 3 listopada 2021 r.

Podobnie jak przed rokiem, laureatów konkursu poznamy podczas OLX Know How 2022 – wyjątkowego wydarzenia, skierowanego do wszystkich specjalistów i osób związanych z branżą HR, podczas którego będzie można dyskutować o rozwiązaniach w tym obszarze.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

 • Sprawdź przyszłego pracodawcę
  Powszechnie stosowaną praktyką w firmach jest sprawdzenie kandydata przed podpisaniem z nim umowy o pracę. Oprócz CV, czy referencji, najwięcej informacji o potencjalnym pracowniku daje rozmowa kwalifikacyjna, ale też badanie jego aktywności w sieci. Co ważne, jako pracownik również masz możliwość zweryfikowania firmy, do której aplikujesz. Gdzie szukać informacji? Podpowiadamy.

 • Niedobór talentów największy od 15 lat. Aż 81% polskich pracodawców ma trudności ze znalezieniem nowych pracowników
  8 na 10 pracodawców w Polsce twierdzi, że znalezienie pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami jest dla nich wyzwaniem. W roku 2019 o tym problemie mówiło 70% organizacji, natomiast w 2018 odsetek ten wynosił 51%. Zgodnie z opublikowaną dziś analizą ManpowerGroup najtrudniejsi do pozyskania są obecnie kandydaci z obszaru logistyki, produkcji przemysłowej oraz IT. Na rynku brakuje także pracowników administracji i obsługi biura oraz osób zajmujących się obsługą klienta. W skali globalnej o niedoborze talentów mówi 69% organizacji, a Polska jest w pierwszej dziesiątce rynków, gdzie o nowe ręce do pracy jest najtrudniej.

 • Język obcy podczas rekrutacji. Jak przełamać barierę językową i czy bez języków obcych nie znajdziesz żadnej pracy?
  W jaki sposób rozmawiać ze swoim potencjalnym pracodawcą o umiejętnościach językowych? Jak przygotować się do rekrutacji, która ma je zweryfikować? Czy istnieje sposób na pokonanie bariery językowej i związanego z nią stresu? Wszystkie te pytania ESKK zadało ekspertom i opracowało vademecum dla kandydatów, którzy nie wiedzą, jak podejść do swoich językowych zdolności.

 • Sprzątanie, gotowanie, zakupy – co tak naprawdę robimy podczas pracy zdalnej?
  Praca zdalna to dla większości z nas duża oszczędność czasu oraz elastyczność godzinowa. Nie musimy wstawać tak wcześnie, nie stoimy w korkach, dojeżdżając do biura, mamy zdecydowanie więcej swobody. Ale czy podczas wykonywania obowiązków w domu zajmujemy się tylko pracą? Aż 82 proc. ankietowanych przyznaje, że zdarzyło im się wykonywać w domu inne czynności w czasie, który powinien być przeznaczony na pracę zawodową.

 • Jakie cechy powinien posiadać idealny szef?
  Wiedza, doświadczenie oraz nabyte umiejętności pozwalają efektywnie zarządzać zespołem. Odpowiednie predyspozycje, charakter i cechy osobowości mają tu kluczowe znaczenie. Jednak czy istnieją cechy idealnego przewódcy?

 • Dni wolne na poszukiwanie pracy
  Pracodawca wypowiedział z Tobą umowę o pracę? Sprawdź, czy przysługują Ci dodatkowe dni wolne na poszukiwanie nowej pracy!

 • Jak budować zaangażowanie pracowników? 10 wskazówek dla lidera
  Przełożeni mają wiele możliwości budowania zaangażowania pracowników. Najczęściej nie potrzeba do tego wielkich budżetów, wachlarza benefitów i eventów nie z tej ziemi. To, co jest konieczne, to przekonanie menedżera, że to on jest odpowiedzialny za zaangażowanie jego zespołu, że to on ma kluczowy wpływ na ich motywację i chęć do pracy.

 • Najczęściej popełniane błędy podczas pisania CV
  Istnieje wiele wzorów CV oraz wskazówek, jak je dobrze napisać. Jednak nie ma jednego określonego wzoru. Im jest ono bardziej samodzielne i kreatywne tym lepiej. Zamiast szukać informacji jak powinno wyglądać idealne CV, wystarczy unikać najczęściej popełnianych błędów.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.