• 8 tys. brutto dla nauczyciela w zawodówce to jedyny sposób, by zlikwidować lukę kadrową
  Wprowadzenie możliwości zatrudnienia w szkole zawodowej doświadczonych specjalistów w oparciu o umowy cywilno-prawne z wynagrodzeniem zbliżonym do stawek rynkowych to zdaniem Konfederacji Lewiatan jedyny sposób, by uczniom przekazywali wiedzę prawdziwi eksperci, którzy są na bieżąco z informacjami ze swojej branży.

 • Co z tego, że firmy czekają na pracowników, skoro co trzeci bezrobotny nic nie umie
  Co trzeci bezrobotny nie ma żadnych kwalifikacji zawodowych - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zdaniem Moniki Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan to doskonale obrazuje jedno z największych wyzwań aktywizacji zawodowej.

 • Dwa grosze dla emeryta. Ministerstwo ma pomysł
  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planuje rozwiązać problem emerytur groszowych. - Mamy opracowane propozycje, które chcemy w tym tygodniu poddać pod dyskusję na Radzie Dialogu Społecznego - zapowiedział w rozmowie z PulsHR.pl Stanisław Szwed, sekretarz stanu w MRIPS.

 • Etat do lamusa? Coraz więcej pracowników wybiera inną opcję
  Pandemia spowodowała, że elastyczne formy zatrudniania stały się coraz popularniejsze. Zarówno w przypadku pracodawców, jak i pracowników.

 • Jest szansa na dodatkowe wsparcie dla dużych rodzin
  Jesteśmy otwarci na poprawkę w Polskim Ładzie wspierającą rodziny - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odpowiadając na pytanie o dodatkowe wsparcie podatkowe dla dużych rodzin. Dodał, że jest pakiet kilku rozwiązań wnoszonych przez parlamentarzystów PiS, są one poważnie rozważane.

 • Minister: tym porozumieniem polepszymy sytuację materialną funkcjonariuszy
  Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy; jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA - oświadczył w piątek szef resortu Mariusz Kamiński.

 • Nie będzie komu jeździć. Coraz mniej ludzi pracuje w transporcie
  W 2020 roku w szeroko rozumianych zawodach transportowych w Unii Europejskiej pracowało 10,8 mln osób. To oznacza, że luka kadrowa z roku na rok się powiększa. Bowiem rok wcześniej w tym sektorze pracowało 11,6 mln ludzi, czyli o 6 proc. więcej.

 • Polska nadrabia dystans do najbogatszych gospodarek. Wydajność pracy wzrosła o 1/3
  Polska stopniowo nadrabia dystans do najbogatszych gospodarek, ale wartość PKB przypadająca na mieszkańca jest ciągle dużo niższa od przeciętnej w regionie i wynosi 72 proc. średniej UE - informuje GUS w publikacji „Polska na drodze zrównoważonego rozwoju Raport 2020”.

 • Ponad 100 tys. Polaków może dostać całkiem nową ulgę podatkową
  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w czwartek poparła poprawkę do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzającą ulgę dla dużych rodzin, z czwórką i więcej dzieci.

 • Setki tysięcy osób może dostać powołanie do wojska
  Możliwość powołania do 284,2 tys. osób do czynnej służby wojskowej w różnych formach w 2022 r., przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów wniesiony przez szefa MON.

 • Stacje benzynowe zamykają się jedna po drugiej, bo nie ma kto dowozić paliwa
  Z powodu braku kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii tymczasowo zamknięto niektóre stacje benzynowe. Zrobimy wszystko, by rozwiązać ten problem, będzie więcej egzaminów na kierowców ciężarówek - zapowiedział minister transportu Grant Shapps w piątek.

 • Świat VUCA ich nie zaskoczy. Wiedzą, jak w nim zarządzać
  Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przeprowadziło projekt „Akademia Liderów”. W jego ramach kadra menedżerska firmy rozwijała kompetencje potrzebne do funkcjonowania w świecie VUCA.

 • To bomba z opóźnionym zapłonem. Zegar ruszy, gdy skończy się pandemia
  Kolejna organizacja po raz kolejny zaapelowała o zmianę przepisów migracyjnych. Te w czasie pandemii ułatwiły zatrudnianie cudzoziemcom. Co kiedy pandemia się skończy? Pracodawcy nie mają wątpliwości, że bez cudzoziemców polska gospodarka sobie nie poradzi.

 • Ulga dla samotnych rodziców zamiast wspólnego rozliczania
  Poprawka zgłoszona do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zastąpi wspólne rozliczanie nową ulgą dla samotnych rodziców w wysokości 1,5 tys. zł. Wiceminister rodziny Barbara Socha zapewnia, że rozwiązania przewidziane w Polskim Ładzie będą dla rodziców korzystniejsze od obecnych.

 • W Bytomiu będą produkować folię. Zatrudnią kilkadziesiąt osób
  Specjalizująca się w produkcji folii firma DominoPack inwestuje w Bytomiu. Postawi tam nową halę produkcyjną. Pracę znajdzie w niej co najmniej kilkadziesiąt osób.

 • Jest porozumienie z ratownikami. Będą zarabiać 12 tys. zł miesięcznie
  Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie - poinformował minister Adam Niedzielski. Łącznie z dodatkami do pensji ratownik jeżdżący karetką będzie zarabiał 12 tys. zł - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.