Archiwum Raportów i wywiadów
-
11.02.2022
Zdrowe żywienie to żywienie świadome (cz. 2) [WYWIAD]
O zdrowym żywieniu, dobrych nawykach, komponowaniu posiłków, podjadaniu w pracy, piciu wody i innych elementach codziennej diety rozmawialiśmy z Emilią Ptak, dietetykiem klinicznym, ekspertem żywienia. Jak mówi specjalistka, codziennie powinniśmy pamiętać o zjedzeniu odpowiedniej porcji warzyw, owoców. Warto zaprosić do swojej diety pestki, orzechy, oraz pamiętać o kiszonkach jako dodatkach, a także pić odpowiednią ilość płynów. Zapraszamy do lektury drugiej części wywiadu z ekspertem.
-
21.01.2022
Zdrowe żywienie to żywienie świadome (cz. 1) [WYWIAD]
O zdrowym żywieniu, dobrych nawykach, komponowaniu posiłków, podjadaniu w pracy, piciu wody i innych elementach codziennej diety rozmawialiśmy z Emilią Ptak, dietetykiem klinicznym, ekspertem żywienia. Jak mówi specjalistka, zdrowe żywienie to przede wszystkim żywienie świadome, czyli wynikające z wiedzy i świadomych wyborów żywieniowych. Zapraszamy do lektury pierwszej części wywiadu z ekspertem.
-
22.12.2021
Jak Paweł został aktorem [WYWIAD]
Co trzeba zrobić, by zostać aktorem? „Do tej pory nie mam pojęcia, co trzeba zrobić. Co o tym decyduje. Jak można wyłuskać z tysiąca osób, tę magiczną dwudziestkę, która rozpocznie naukę w upragnionej szkole? Szczęście? Przypadek? Zdolności? Talent?” – mówi Paweł Małaszyński. Ze znanym polskim aktorem rozmawiamy m.in. o marzeniach, egzaminach do szkoły teatralnej oraz blaskach i cieniach tego zawodu.
-
26.11.2021
Bieganie zmieniło moje życie [WYWIAD]
„Bieganie zmieniło moje życie w wielu aspektach, nie tylko zdrowotnym” – mówi Grzegorz Kuczyński, założyciel Fundacji Białystok Biega. W rozmowie z człowiekiem, który o bieganiu i organizacji biegów wie wszystko, poruszyliśmy kilka wątków, m.in. od czego zacząć bieganie, jaki strój kupić, co nam daje regularny ruch oraz jak pasja do biegania przerodziła się w zajęcie zawodowe? Zapraszamy do lektury.
-
29.10.2021
Doradca zawodowy pomaga podjąć dobre decyzje [WYWIAD]
„Młode osoby zapominają o tym, że na początku ich kariery to nie doświadczenie zawodowe jest kluczowe, bo nie mają go za dużo i pracodawca nie tego będzie od nich oczekiwał, tylko kompetencje miękkie. Warto o nich mówić, popierając je przykładami z życia szkolnego lub uczestnictwa w wolontariacie” – mówi Jolanta Drobiszewska, doradca zawodowy CEiPM OHP w Elblągu. W naszej rozmowie poruszyliśmy m.in. tematy dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej, roli doradcy zawodowego oraz pracy za granicą. Zapraszamy do lektury.