Powrót

Praca marzeń z aplikacją "Moja Praca"

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2023-08-16

„Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. „Moja Praca” umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. W aplikacji dostępne są również, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

 

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z nim zmieniają się także formy komunikacji pomiędzy pracodawcą a osobą szukającą pracy. Obecnie, w dobie Internetu, niemal w całości przeniosły się one do sieci.

Zielona Linia jako Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia od wielu lat wspiera osoby poszukujące pracy oraz szukające wiadomości na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy. Głównym celem nowoczesnego contact center było i jest udzielanie szybkiej i rzetelnej informacji na temat rynku pracy. Dlatego w Zielonej Linii stworzono wielokanałowe formy kontaktu (czat, Messenger, infolinia, e-mail) i stronę internetową, dostosowaną również do urządzeń mobilnych, na której osoby zainteresowane rynkiem pracy i wsparciem urzędów pracy znajdą niezbędne i bieżące informacje. Aby jeszcze przyspieszyć i ułatwić komunikację pomiędzy pracodawcą a kandydatem do pracy stworzono aplikację „Moja Praca”. To nowoczesne narzędzie umożliwia natychmiastowy dostęp do ofert pracy, symulatorów rozmów kwalifikacyjnych i innych przydatnych informacji, ułatwiających znalezienie pracy. Można powiedzieć, że oferty pracy są teraz - dosłownie! - w zasięgu ręki.

 

Trzymać rękę na pulsie

Używanie przez Klientów technologii mobilnych determinuje do szukania nowych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zwłaszcza młodych, osób zainteresowanych znalezieniem lub zmianą pracy, Zielona Linia stworzyła darmową aplikację „Moja Praca”. Jej zaletą jest szybki i łatwy dostęp do setek ofert pracy, codziennie aktualizowanych. Dzięki temu, po zainstalowaniu aplikacji, osoba szukająca zatrudnienia może trzymać rękę na pulsie i szybko odpowiedzieć na interesujące ją ogłoszenie. „Moja Praca” umożliwia dostosowanie wyszukiwania ofert pracy do profilu CV użytkownika. Ponadto, po założeniu konta na portalu zielonalinia.gov.pl, stworzeniu CV i zapisaniu go, możliwe jest, z poziomu telefonu ze schowka, szybkie dołączenie dokumentu do odpowiedzi na interesującą ofertę pracy.

 

Czytaj także: ePraca - aplikacja dla szukających pracy

 

Zaletą aplikacji są również dostępne testy osobowości i predyspozycji oraz symulatory rozmów kwalifikacyjnych. Rozwiązując test osobowości lub predyspozycji użytkownik dowie się, jakim jest typem osobowości i jaka praca najlepiej do niego pasuje.

Symulatory rozmów kwalifikacyjnych to dobre ćwiczenia przed pójściem na prawdziwą rozmowę o pracę. Zawarte w nich najpopularniejsze pytania rekruterów, z możliwością sprawdzenia prawidłowych odpowiedzi, pomogą uniknąć błędów w kluczowym momencie.

Kolejną zaletą aplikacji jest czytelny interfejs i prosta, intuicyjna obsługa. Trzy działy (Oferty pracy, Symulacje i testy, Przydatne informacje) sprawiają, że użytkownik bardzo szybko odnajdzie się w „Moja Praca” i bez zbędnych zawiłości będzie korzystał z dostępnych funkcji.

 

Jak skutecznie szukać pracy

Aplikacja „Moja Praca” to:

  • oferty pracy, które można dopasować do CV,
  • testy osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje,
  • symulatory rozmów kwalifikacyjnych, w których można odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi,
  • praktyczne porady dotyczące szukania pracy,
  • wybrane przepisy Kodeksu pracy, podane w przystępnej formie,
  • najpopularniejsze rodzaje wsparcia zatrudnienia oferowanego przez urzędy pracy.

 

Czytaj także: O odkładaniu na potem, czyli co masz zrobić dzisiaj, zrób dzisiaj…

 

Dodatkowo na „Moja Praca” są inspirujące, wybrane wywiady, które redaktorzy Zielonej Linii przeprowadzili z osobami, które radzą, jak skutecznie szukać pracy i na co zwrócić uwagę na rozmowach kwalifikacyjnych czy przygotowując dokumenty aplikacyjne.

„Moja Praca” jest darmowa i mogą z niej korzystać osoby posiadające urządzenia w systemie operacyjnym Android (do pobrania ze sklepu Google Play) oraz iOS (do pobrania ze sklepu AppStore). 

 

 

Wojciech Napora (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • Jak pracować w czasie świątecznych przygotowań i nie zwariować?
    Do Świąt jeszcze kilka dni, a ty już masz dość? Irytuje cię świąteczna lista utworów w radiu? Na myśl o pracowniczej wigilii, najchętniej udałbyś się na L4? Oto kilka porad, jak poradzić sobie z frustracją w szczycie świątecznych przygotowań.

  • Urlop szkoleniowy, czyli sposób na pogodzenie pracy z nauką
    Raz uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz zdobyte dzięki nim zatrudnienie nie zapewnią nam pracy do emerytury. W obecnych czasach musimy na bieżąco poszerzać swój zakres wiedzy, aby nie wypaść z rynku. Tylko jak pogodzić pracę z nauką? Rozwiązanie wskazuje Kodeks pracy.

  • Staż pracy a służba wojskowa, w tym pełniona za granicą
    Czy okres pełnienia służby wojskowej wlicza się do stażu pracy? Jak to wygląda w przypadku odbywania służby wojskowej za granicą?

  • Jak hobby pomaga w karierze zawodowej?
    Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że hobby przeszkadza w pracy, bo odciąga uwagę od codziennych obowiązków. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Ludzie bez pasji słabiej pracują.

  • Praca między jednym a drugim zezwoleniem jednolitym
    Cudzoziemcy, którzy posiadają zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (tzw. zezwolenie jednolite) i ich pracodawcy w okresie oczekiwania na wydanie kolejnego takiego zezwolenia mogą skorzystać z przepisów „pomostowych”. Dzięki nim, w tym czasie, nie trzeba legalizować pobytu, jak i pracy obcokrajowca, który nie ma przecież ważnego dokumentu (zezwolenia jednolitego). Należy jednak spełnić określone warunki. Jakie? Odpowiadamy.

  • Zasiłek dla bezrobotnych – jak długo należy pracować, aby go otrzymać?
    Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych? Czy urząd pracy może skrócić okres jego pobierania? Wyjaśniamy.

  • Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu? [RAPORT]
    „W przeciwieństwie do zwykłego zmęczenia, w którym wypoczynek przynosi ulgę, wypalenie zawodowe to stan chroniczny – bez względu na to, czy jesteśmy po weekendzie, czy po długim urlopie, wracamy do pracy i dopada nas zespół trzech objawów – wyczerpanie psychoruchowe, negatywne ocenianie swoich kompetencji i przyszłości oraz depersonalizacja innych, czyli postrzeganie ich jako szarej, irytującej masy, wobec której brak nam już empatii i cierpliwości” – mówi dr Beata Rajba, psycholog z WSKZ. Manpower zapytał pracowników, w jaki sposób pracodawcy mogliby zapobiegać zjawisku wypalenia zawodowego. Oto, co odpowiedzieli.

  • Zatrudnianie cudzoziemców absolwentów polskich szkół policealnych
    Do legalnego zatrudnienia cudzoziemca, co do zasady, potrzebne są odpowiedni tytuł pobytowy oraz zezwolenie na pracę. Od tej zasady istnieją wyjątki. Są bowiem cudzoziemcy, którzy mogą wykonywać pracę bez zezwolenia na pracę. Czy do tej grupy zaliczają się absolwenci szkół policealnych? Odpowiadamy.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy