Szkolenia z urzędu pracy
W celu znalezienia pracy warto uzupełnić już posiadane umiejętności i kwalifikacje zawodowe, jak też uzyskać nowe. Sprawdź, jak urząd może Ci w tym pomóc.
Szkolenia, studia podyplomowe, finansowanie egzaminów i licencji, stypendium z tytułu kontynuowania nauki, pożyczka szkoleniowa - to formy pomocne przy podnoszeniu kwalifikacji, oferowane przez powiatowy urząd pracy.
Czym charakteryzują się poszczególne formy wsparcia?
Szkolenia - zajęcia mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.
Pożyczka szkoleniowa - pożyczka udzielana na sfinansowanie kosztów szkolenia, przyznawana na wniosek bezrobotnego lub poszukującego pracy, w celu umożliwienia podjęcia lub utrzymania zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej.
Finansowanie egzaminów i licencji - sfinansowanie egzaminów umożliwiających uzyskanie świadectw, dyplomów, zaświadczeń, określonych uprawnień zawodowych lub tytułów zawodowych oraz pokrycie kosztów uzyskania licencji, niezbędnych do wykonywania danego zawodu.
Stypendium z tytułu podjęcia dalszej nauki – jest skierowane do osób bezrobotnych, które decydują się podjąć dalszą naukę w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.
Dofinansowanie studiów podyplomowych - umożliwia pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności.
Jeśli masz status osoby bezrobotnej, urząd może sfinansować Twoją naukę i wypłacić Ci stypendium.
W poniższym dziale znajdziesz szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania na ww. formy wsparcia.
Znajdź swój urząd pracy
Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.