Powrót

PO WER’19 ‒ Ponad 11 mln zł na aktywizację zawodową pracujących

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2019-03-13

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ogłosił właśnie konkurs w ramach PO WER 2014-2020. Wnioski o dofinansowanie projektu będzie można składać od 29 marca do 12 kwietnia 2019 roku.

O dofinansowanie w ramach konkursu POWR.01.02.01-IP.24-14-001/19 będą mogły się ubiegać: agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, instytucje dialogu społecznego i partnerstwa lokalnego. Po raz pierwszy adresatami ich działań będą osoby pracujące, nie zaś bierne zawodowo, jak we wcześniejszych konkursach.

W ramach dostępnej puli środków, czyli 11,2 mln zł, projektodawcy będą mogli składać projekty o dowolnej wartości, będą jednak zobowiązani do wniesienia wkładu własnego ‒ co najmniej 5 proc. od wartości projektu. Na wsparcie jednego uczestnika będą mogli przeznaczyć maks. 18 tys. 420 zł. We wniosku o dofinansowanie powinni uwzględnić informacje o grupie docelowej, spodziewanych efektach realizacji oraz szczegółowych wydatkach w ramach projektu.

 

Grupa docelowa

 

Wnioskodawcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni opracować projekt, w ramach którego wspierać będą osoby młode do 29. r.ż. odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. osoby ubogie pracujące, zatrudnione na umowach krótkoterminowych lub pracujące w ramach umów cywilno-prawnych. Szanse na udział w projekcie dostaną też reemigranci i emigranci, którzy zamierzają osiedlić się w naszym kraju.

 

Efekty i zakres wsparcia

 

Podstawowy zakres wsparcia, który wnioskodawca zaoferuje uczestnikom, powinien składać się co najmniej z Indywidualnego Planu Działania i pośrednictwa pracy/poradnictwa zawodowego, fakultatywnie ze stażu lub szkolenia. W wyniku tej pomocy uczestnik powinien realnie polepszyć swoją sytuację na rynku pracy, czyli przejść z zatrudnienia niepewnego i niepełnego do stabilnego i pełnego, zmienić pracę na inną, awansować w dotychczasowym miejscu pracy lub zmienić pracę na wyżej wynagradzaną.

 

Terminy i szczegóły

 

Projektodawcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie od 29 marca od godz. 8.00 do 12 kwietnia br. do godz. 14.00 poprzez system SOWA. Zainteresowani udziałem w konkursie mogą kontaktować się z WUP w Warszawie mailowo, telefonicznie lub osobiście:

@ punktinformacyjnyefs@wup.mazowsze.pl

☎ 22 578 44 34

Młynarska 16, II piętro, pok. 34 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 

Wszelkie informacje o konkursie dostępne są na stronach: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie: Power-wupwarszawa.praca.gov.pl/ w zakładce Skorzystaj z programu, Zobacz ogłoszenia i wyniki naboru wniosków oraz na portalu Funduszeeuropejskie.gov.pl/ w zakładce Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków.

O ewentualnych zmianach można dowiedzieć się również z facebookowego profilu Aktywni na Mazowszu. Bezpośrednie linki:

http://power-wupwarszawa.praca.gov.pl/web/power-wup-warszawa/-/9041206-konkurs-power-1-2-1
http://power-wupwarszawa.praca.gov.pl/-/9045798-power-dla-pracujacych-nowy-konkurs-


Zobacz podobne artykuły:

 • Status bezrobotnego a zeznanie roczne
  Zeznanie podatkowe za ubiegły rok zobowiązani są złożyć wszyscy podatnicy, którzy w ciągu poprzedniego roku uzyskali przychody. Obowiązek ten dotyczy także osób bezrobotnych, ale nie wszystkich. Sprawdź, czy Ciebie również!

 • Dotacja na działalność gospodarczą
  Jednym z najpopularniejszych źródeł dofinansowania działalności gospodarczej od lat są dotacje przyznawane przez urzędy pracy. W ubiegłym roku urzędy na ten cel przeznaczyły ponad 700 tys. zł. Co zrobić, żeby otrzymać dotację?

 • Coraz więcej ofert pracy zdalnej. Kto będzie pracować z domu w 2019 roku?
  Nowe technologie umożliwiają pracę z dowolnego miejsca na świecie, z czego chętnie korzystają polscy pracownicy. Już 60 proc. z nich może wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Sprawdziliśmy, w których branżach pojawia się najwięcej ofert pracy zdalnej.

 • Pierwszy urlop wypoczynkowy
  Sprawdź, kiedy i jakiej wysokości będziesz mieć do niego prawo!

 • 3 mity na temat pozyskiwania danych osobowych w procesie rekrutacji
  Czy rekruter ma prawo wymagać od kandydata podania oczekiwań finansowych? W jakiej formie kandydat powinien wyrazić zgodę? Czy pracodawca powinien zrealizować wszystkie żądania kandydata, np. związane z usunięciem danych?

 • Tylko 19% Polaków chce stałych godzin pracy
  Pracownikom w Polsce w coraz większym stopniu zależy na elastycznym czasie pracy (81%) i możliwości pracy zdalnej (76%), nawet kosztem braku stałego miejsca w biurze.

 • Dodatek za pracę w nocy
  Pracujesz w porze nocnej? Sprawdź, w jakiej wysokości przysługuje Ci dodatek!

 • Nawet 8 tys. zł podwyżki w ciągu pięciu lat! W tych branżach pensje rosną najszybciej
  Czterocyfrowe podwyżki co roku? W niektórych branżach to już praktycznie standard. Sprawdziliśmy, które zawody gwarantują największy i najbardziej dynamiczny wzrost wynagrodzeń.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.
  Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.