Powrót

PO WER’19 ‒ Ponad 11 mln zł na aktywizację zawodową pracujących

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2019-03-13

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ogłosił właśnie konkurs w ramach PO WER 2014-2020. Wnioski o dofinansowanie projektu będzie można składać od 29 marca do 12 kwietnia 2019 roku.

O dofinansowanie w ramach konkursu POWR.01.02.01-IP.24-14-001/19 będą mogły się ubiegać: agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, instytucje dialogu społecznego i partnerstwa lokalnego. Po raz pierwszy adresatami ich działań będą osoby pracujące, nie zaś bierne zawodowo, jak we wcześniejszych konkursach.

W ramach dostępnej puli środków, czyli 11,2 mln zł, projektodawcy będą mogli składać projekty o dowolnej wartości, będą jednak zobowiązani do wniesienia wkładu własnego ‒ co najmniej 5 proc. od wartości projektu. Na wsparcie jednego uczestnika będą mogli przeznaczyć maks. 18 tys. 420 zł. We wniosku o dofinansowanie powinni uwzględnić informacje o grupie docelowej, spodziewanych efektach realizacji oraz szczegółowych wydatkach w ramach projektu.

 

Grupa docelowa

 

Wnioskodawcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni opracować projekt, w ramach którego wspierać będą osoby młode do 29. r.ż. odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. osoby ubogie pracujące, zatrudnione na umowach krótkoterminowych lub pracujące w ramach umów cywilno-prawnych. Szanse na udział w projekcie dostaną też reemigranci i emigranci, którzy zamierzają osiedlić się w naszym kraju.

 

Efekty i zakres wsparcia

 

Podstawowy zakres wsparcia, który wnioskodawca zaoferuje uczestnikom, powinien składać się co najmniej z Indywidualnego Planu Działania i pośrednictwa pracy/poradnictwa zawodowego, fakultatywnie ze stażu lub szkolenia. W wyniku tej pomocy uczestnik powinien realnie polepszyć swoją sytuację na rynku pracy, czyli przejść z zatrudnienia niepewnego i niepełnego do stabilnego i pełnego, zmienić pracę na inną, awansować w dotychczasowym miejscu pracy lub zmienić pracę na wyżej wynagradzaną.

 

Terminy i szczegóły

 

Projektodawcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie od 29 marca od godz. 8.00 do 12 kwietnia br. do godz. 14.00 poprzez system SOWA. Zainteresowani udziałem w konkursie mogą kontaktować się z WUP w Warszawie mailowo, telefonicznie lub osobiście:

@ punktinformacyjnyefs@wup.mazowsze.pl

☎ 22 578 44 34

Młynarska 16, II piętro, pok. 34 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 

Wszelkie informacje o konkursie dostępne są na stronach: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie: Power-wupwarszawa.praca.gov.pl/ w zakładce Skorzystaj z programu, Zobacz ogłoszenia i wyniki naboru wniosków oraz na portalu Funduszeeuropejskie.gov.pl/ w zakładce Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków.

O ewentualnych zmianach można dowiedzieć się również z facebookowego profilu Aktywni na Mazowszu. Bezpośrednie linki:

http://power-wupwarszawa.praca.gov.pl/web/power-wup-warszawa/-/9041206-konkurs-power-1-2-1
http://power-wupwarszawa.praca.gov.pl/-/9045798-power-dla-pracujacych-nowy-konkurs-


Zobacz podobne artykuły:

 • Prawa stażysty
  Czas pracy, wysokość wynagrodzenia, liczba dni wolnych - przedstawiamy przepisy dotyczące stażu!

 • Dofinansowanie do zatrudnienia niani
  Planujesz powrót do pracy i potrzebujesz niani do opieki nad dzieckiem? Sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć!

 • Rejestracja bez profilowania – zmiany w urzędzie pracy
  14 czerwca mają wejść w życie zmiany w przepisach dotyczących profilowania osób bezrobotnych. Sprawdź, co się zmieni!

 • Sposób rozwiązania umowy a zasiłek dla bezrobotnych
  Od tego, w jaki sposób zostanie rozwiązana Twoja umowa o pracę zależy, kiedy dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych. Sprawdź, w jakich sytuacjach zasiłek przyznawany jest od razu po rejestracji, a kiedy trzeba poczekać na wypłatę świadczenia!

 • Umowa o pracę – co powinna zawierać?
  Szukasz pracy? Sprawdź, co gwarantuje umowa o pracę!

 • Produkcja przemysłowa nie zwalnia tempa na wiosnę
  Co czwarta firma z branży produkcyjnej planuje zwiększyć zatrudnienie w nadchodzącym kwartale. Produkcja przemysłowa już piąty kwartał z rzędu odnotowuje najwyższe zapotrzebowanie na pracowników wśród 10 przeanalizowanych przez ManpowerGroup sektorów rynku.

 • Umowa-zlecenie – jakie składki są odprowadzane?
  Podpisałeś umowę-zlecenie? Sprawdź, jakie przepisy obowiązują w związku z tego rodzaju zatrudnieniem. Nie są takie same, jak w przypadku umowy o pracę!

 • Status bezrobotnego a zeznanie roczne
  Zeznanie podatkowe za ubiegły rok zobowiązani są złożyć wszyscy podatnicy, którzy w ciągu poprzedniego roku uzyskali przychody. Obowiązek ten dotyczy także osób bezrobotnych, ale nie wszystkich. Sprawdź, czy Ciebie również!

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.
  Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.