Повернутися

Centralna Baza Ofert Pracy (CBOP)

Wojewódzkie, jak i powiatowe urzędy pracy, w ramach usług pośrednictwa, realizują wiele zadań na rzecz zarejestrowanych w nich osób bezrobotnych oraz osób poszukujących pracy. Zdecydowanie najważniejszym działaniem w tym zakresie jest korelacja z pracodawcami w celu pozyskiwania ofert pracy. Jedną z form upowszechniania takich ofert do publicznej wiadomości jest CBOP, czyli Centralna Baza Ofert Pracy.

Centralna Baza Ofert Pracy, prowadzona i udostępniana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jest wspólną bazą urzędów pracy, w której zebrane są informacje dotyczące aktualnych:

  • ofert pracy,
  • staży,
  • szkoleń,
  • praktyk (w tym również studenckich),
  • przygotowania zawodowego dorosłych,
  • targów oraz giełd pracy.

Główną bazę informacji CBOP stanowią oferty skierowane do potencjalnych pracowników z obszaru naszego kraju oraz tzw. rynku unijnego. Pracodawcy w łatwy i przystępny sposób mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie kadrowe do bazy za pośrednictwem e-formularza, który jest dostępny w serwisie praca.gov.pl. W tym miejscu znaleźć można dodatkowo oferty pracy przyjmowane do realizacji przez jednostki Ochotniczych Hufców Pracy.

Centralna Baza Ofert Pracy prezentuje także propozycje praktyk studenckich w administracji rządowej oraz jednostkach jej podległych i nadzorowanych, jak i propozycje praktyk i staży zgłaszanych bezpośrednio przez pracodawców, dla których jest to doskonała okazja do przeszkolenia stażysty do pracy na danym stanowisku i późniejszego zatrudnienia wykwalifikowanego już pracownika.

Centralna Baza Ofert Pracy to również cenne źródło informacji na temat organizowanych przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy wydarzeń, takich jak targi pracy, giełdy pracy, szkolenia, a dla pracodawców dodatkowo możliwość skorzystania z wyszukiwarki potencjalnych pracowników.

 

Justyna Bilicz (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

 

Źródło: www.oferty.praca.gov.pl

https://psz.praca.gov.pl


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • 5 sposobów, aby zauważono Cię w miejscu pracy [INFOGRFAIKA]
    Budowanie własnego wizerunku w pracy jest równie ważne, co posiadana wiedza i umiejętności zawodowe. Twoja reputacja, odpowiednie relacje z pracownikami i pracodawcą mogą okazać się pomocne w osiąganiu kolejnych szczebli kariery. Oto kilka sposobów na to, aby dać się zauważyć w miejscu pracy.

  • Czy pracodawca może powierzyć pracę w innym miejscu niż wskazane w umowie?
    Miejsce lub miejsca wykonywania pracy są wskazane w umowie o pracę. Czy pracodawca może powierzyć pracownikowi pracę w innej lokalizacji niż ta wskazana w umowie? Odpowiadamy.

  • Jak bezpiecznie szukać ofert pracy w Internecie?
    Szukając pracy przez Internet warto zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustwa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć pułapek.

  • Kolejna nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Lipiec 2024 r.
    1 lipca 2024 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wydłuża ona legalny pobyt obywateli Ukrainy w RP i wprowadza zmiany w powiadomieniu, które legalizuje ich pracę. Przedstawiamy najważniejsze zmiany dotyczące pobytu i pracy obywateli Ukrainy w RP.

  • Zezwolenie na pracę - powierzenie pracy o innym charakterze
    W zezwoleniu na pracę określa się m.in. stanowisko lub rodzaj pracy wykonywanej przez cudzoziemca. Powierzenie cudzoziemcowi pracy na innych warunkach lub na innym stanowisku niż określone w zezwoleniu uważa się za nielegalne. Jednak nie zawsze. Przepisy umożliwiają bowiem wykonywanie pracy o innym charakterze lub na innym stanowisku niż określone w zezwoleniu na pracę. W jakich okolicznościach? Odpowiadamy.

  • Nielegalne zatrudnienie lub nielegalna inna praca zarobkowa
    Pojęcie nielegalnej pracy najczęściej kojarzy się z zatrudnianiem cudzoziemców. Dotyczy ono jednak wszystkich pracowników. Co dokładnie oznacza? Odpowiadamy.

  • Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi - wpis i decyzja
    Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi legalizuje pracę obcokrajowców z Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy w Polsce. Gdzie się je uzyskuje? Czy wydawane jest w formie decyzji? Odpowiadamy.

  • Siła pracy zespołowej kluczem do sukcesu [INFOGRAFIKA]
    Praca zespołowa to nie tylko suma indywidualnych umiejętności i wysiłków, ale też synergia, która pozwala na osiąganie wyjątkowych rezultatów. Oto cztery przykłady związane z siłą pracy zespołowej.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy