Назад

Stwórz CV i zdobądź pracę marzeń

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2024-09-06

Jednym z najważniejszych dokumentów potrzebnych w procesie rekrutacji jest CV. Dlatego warto przyłożyć się do jego stworzenia. Zielona Linia, która wspiera osoby poszukujące pracy, udostępniła narzędzie, ułatwiające przygotowanie profesjonalnego CV. Zachęcamy do skorzystania z naszego „Kreatora CV”!

Szukasz pracy? A może chcesz zmienić tą, w której pracujesz obecnie? Jeżeli tak, na pewno potrzebujesz aktualnego CV. W stworzeniu profesjonalnego dokumentu pomoże Ci nasz „Kreator CV”. Zobacz jak to działa. Poniżej prezentujemy krótki opis i instrukcję działania. 

 

Kilka etapów i CV gotowe

Tworzenie CV w „Kreatorze CV” jest podzielone na siedem etapów. W pierwszym, „Dane osobowe”, wpisuje się nazwę, dodaje zdjęcie, podaje dane osobowe i dane kontaktowe. Co ważne, każde pole, na wszystkich etapach, wypełnia się dobrowolnie. Jest tylko jedno pole, „nazwa”, które trzeba uzupełnić.

Kolejny etap to „Doświadczenie zawodowe”. W tym miejscu podaje się swoją pełną historię zatrudnienia, podając m.in. okresy zatrudnienia, nazwę firmy, stanowisko. Można dodać wiele miejsc pracy, które „Kreator CV” na końcu procesu tworzenia CV ułoży chronologicznie w dokumencie.

Na trzecim etapie wypełnia się pola dotyczące wykształcenia wraz z zawodem wyuczonym i wykonywanym. Można tu dodać informacje o ukończonych szkołach / uczelniach.

Etapy czwarty i piąty dotyczą praktyk i szkoleń oraz uprawnień i umiejętności. Praktyki i szkolenia wpisuje się w wyznaczone pola, natomiast uprawnienia i umiejętności wybiera przede wszystkim z dostępnej listy. W przypadku umiejętności można wybrać ze skali od 1 do 5 (1 = podstawa, 5 = ekspert) stopień zaawansowania. Na tym etapie można opisać również swoje zainteresowania.

Szósty etap poświęcony jest znajomości języków obcych. Można wybrać z listy lub wpisać języki, które się zna oraz zaznaczyć poziom ich znajomości.

W ostatnim, siódmym, etapie podaje się preferencje zawodowe, a więc: preferowane stanowisko, preferowany zawód, wybiera się preferowaną branżę oraz preferowane województwo, w którym chce się podjąć pracę.

 

 

Szata graficzna też jest ważna

Ostatnim krokiem jest wybór szablonu CV. Po kliknięciu w przycisk „Podgląd PDF” pojawią się wersje: nowoczesna (6 wariantów), prosta (8 wariantów) oraz profesjonalna (6 wariantów).

Dodatkowo istnieje możliwość wyboru kolorystyki każdego szablonu. Dostępne są wersje: szary, niebieski, pomarańczowo-żółty, zielony oraz brązowy.

 

Warto wiedzieć

Po wyborze szablonu i kolorystyki, które można oczywiście w każdej chwili zmienić, i zapisaniu CV, nad dokumentem pojawia się informacja, w jakim procencie formularz został wypełniony. Trzeba pamiętać, że im więcej informacji podamy o sobie, swoim doświadczeniu, wykształceniu i umiejętnościach, tym lepiej będzie wyglądał nasz dokument. Nawet jeśli w ogłoszeniu o pracy nie ma informacji, że np. wymagana jest znajomość języka angielskiego, dobrze jest się tym pochwalić. Oczywiście, jeżeli znamy ten język.

Warto też sprawdzić, czy w naszej historii zatrudnienia nie ma luk, bo o nie bardzo często pytają rekruterzy, a jeśli są, bo jednak była przerwa w zatrudnieniu, dobrze jest przypomnieć sobie ich powód.

Chociaż zdjęcie nie jest wymaganym elementem CV, wzbogaca ono graficznie dokument oraz pozwala na łatwiejszą identyfikację podczas rozmowy rekrutacyjnej. Osoba prowadząca taką rozmowę pozna nas, bo widziała nasze zdjęcie w CV, co wpływa korzystnie na wizerunek kandydata do pracy.

Nie można zapomnieć o danych kontaktowych. Wprawdzie te pola nie są obowiązkowo wymagane przez system „Kreator CV”, ale ciężko sobie wyobrazić profesjonalne CV bez danych do kontaktu. Potencjalny pracodawca nie będzie przecież szukał gdzie indziej niż w CV możliwości kontaktu.

W systemie (w „Kreatorze CV”) można dodać do 5 CV, które można wykorzystać np. do tworzenia automatycznych wydruków z zawartością CV w zależności od potrzeb.  

 

Opracowanie: Zespół Redakcyjny Zielonej Linii.

 


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • Jak wykształcenie wpływa na wymiar urlopu? [INFOGRAFIKA]
    Wymiar urlopu wypoczynkowego zależy od stażu pracy. A co ma z tym wspólnego poziom wykształcenia? Okazuje się, że sporo.

  • 10 kroków, które przybliżą Cię do zdobycia pracy [INFOGRAFIKA]
    Nadszedł czas na zawodową zmianę? A może dopiero stawiasz pierwsze kroki w swojej karierze? Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć lub zmienić pracę.

  • Być kreatywnym, czyli rozmowa o tym, jak zostać architektem wnętrz i na czym polega jego praca [WYWIAD]
    „Architekt wnętrz nie jest osobą, która jedynie zestawia ze sobą meble i dopasowuje kolory. To jest praca polegająca na kreowaniu przestrzeni, która będzie czyimś domem, miejscem pracy. To musi być przestrzeń ergonomiczna, funkcjonalna, dobrze zaprojektowana” – mówi Justyna Mojżyk, właścicielka pracowni poliFORMA. W naszej rozmowie poruszyliśmy m.in. tematy umiejętności i predyspozycji, które pomagają w byciu dobrym architektem wnętrz, sztucznej inteligencji, edukacji. Porozmawialiśmy także o tym, jak wygląda praca architekta wnętrz. Zachęcamy do lektury.

  • Zezwolenie jednolite - zmiana warunków pracy
    Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (tzw. zezwolenie jednolite) legalizuje zarówno pobyt, jak i pracę cudzoziemca w Polsce. Jakie warunki zatrudnienia wskazuje się w decyzji wydanej do takiego zezwolenia? Które z nich można zmienić bez dodatkowych formalności, a które wymagają zmiany lub wydania nowego zezwolenia na pobyt czasowy i pracę? Odpowiadamy.

  • Dorabianie do etatu [RAPORT]
    Dla wielu Polaków koniec dnia w pracy nie oznacza wypoczynku, a rozpoczęcie drugiego zarobkowego zajęcia. Jakie są powody dorabiania do etatu i które pokolenie robi to najczęściej? Odpowiedzi przynosi raport przygotowany przez Aplikuj.pl.

  • Cudzoziemcy - praca po zakończeniu ważności zezwolenia na pracę a oczekiwaniem na rejestrację oświadczenia
    Zdarzają się sytuacje, w których ważność kończy jeden dokument legalizujący pracę cudzoziemca i pracodawca czeka na uzyskanie kolejnego. Co się dzieje w okresie oczekiwania? Jak to wygląda w przypadku zakończenia ważności zezwolenia na pracę, gdy pracodawca czeka na rejestrację oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy? Czy praca w okresie oczekiwania jest legalna? Odpowiadamy.

  • Rozmowa o wsparciu EURES. Na co może liczyć osoba poszukująca pracy za granicą oraz pracodawca [WYWIAD]
    „Doradcy EURES dokładają wszelkich starań, aby zapewnić rzetelność i wiarygodność ofert pracy. Są to oferty od sprawdzonych pracodawców i sporadycznie zdarzają się takie nieprawidłowości, jak łamanie prawa pracy czy też łamanie przepisów dotyczących wynajmu mieszkań. Czasami występują niedomówienia, zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawców. W miarę możliwości, staramy się wyjaśniać takie kwestie. Zawsze słuchamy obu stron – i pracownika, i pracodawcy” – mówi Beata Chrościńska doradca EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku. Więcej o działalności i wsparciu EURES w poniższej rozmowie. Zachęcamy do lektury.

  • 5 sposobów, aby zauważono Cię w miejscu pracy [INFOGRFAIKA]
    Budowanie własnego wizerunku w pracy jest równie ważne, co posiadana wiedza i umiejętności zawodowe. Twoja reputacja, odpowiednie relacje z pracownikami i pracodawcą mogą okazać się pomocne w osiąganiu kolejnych szczebli kariery. Oto kilka sposobów na to, aby dać się zauważyć w miejscu pracy.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy