Powrót

Rejestracja w urzędzie pracy

Aby korzystać z usług i form wsparcia w urzędzie pracy, należy się zarejestrować. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego statusu, osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy i przygotowanie dokumentów.

Jako bezrobotny możesz zarejestrować się, jeśli nie jesteś zatrudniony i nie wykonujesz innej pracy zarobkowej, a ponadto jesteś zdolny i gotowy do podjęcia zatrudnienia oraz spełniasz pozostałe warunki. Jakie? Dowiesz się w tym dziale.

Jako poszukujący pracy możesz zarejestrować się, jeśli poszukujesz zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej i nie spełniasz warunków do uzyskania statusu osoby bezrobotnej.

W poniższym dziale znajdziesz informacje na temat dokumentów do rejestracji, warunków utraty określonego statusu, spis praw i obowiązków osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Znajdź swój urząd pracy

Wpisz lub wybierz co najmniej jedno kryterium z formularza poniżej. Aplikacja automatycznie podpowie Ci, jakie urzędy pracy znajdują się w wybranej przez Ciebie lokalizacji.Pokaż/ukryj panel komentarzy