Back

Najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne na rynku – rusza kolejna edycja „Liderów Rekrutacji”

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2021-10-20

Poszukiwanie i pozyskiwanie talentów na rynku pracy w wielu branżach nie należy do najłatwiejszych. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, część firm stawia na nieszablonowe i kreatywne kampanie rekrutacyjne, często wykorzystując do tego szerokie możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz marketing internetowy. Wyróżniające się, nieszablonowe rekrutacje mogą zostać nagrodzone, bo właśnie wystartowała kolejna edycja „Liderów Rekrutacji” OLX!

Jednym ze skutków konieczności przejścia naszego życia i pracy do online, był m.in. wzrost znaczenia branży e-commerce. Do Internetu na coraz większą skalę przechodzą także procesy rekrutacyjne – rozmowy z kandydatami od miesięcy przeprowadzane są głównie w formule online, podobnie jak promocja rekrutacji.

Aby zaciekawić kandydata o wysokim potencjale do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym, potrzeba ciekawego pomysłu, interesującej oferty i odpowiedniego wizerunku pracodawcy, który przekona do aplikowania na oferowane stanowisko. Nad tym ostatnim coraz więcej firm pracuje przy użyciu nietypowych kampanii rekrutacyjnych, które mają na celu nie tylko znaleźć największe talenty na rynku, ale również przedstawić największe plusy organizacji, zwracając uwagę na oryginalny employer branding.

20 września ruszył konkurs „Liderzy Rekrutacji” – doceniający najlepsze kampanie rekrutacyjne w Polsce. Wydarzenie ma otwartą formułę: do udziału zapraszani są pracodawcy, działy HR, agencje reklamowe i employer brandingowe, agencje pracy tymczasowej i zatrudnienia, headhunterzy oraz wszyscy autorzy oraz pomysłodawcy kampanii rekrutacyjnych. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone w trzech kategoriach.

 

Kategorie konkursu „Liderzy Rekrutacji”:

 • Innowacyjność – kampanie rekrutacyjne przeprowadzane w nietypowych miejscach, w nowatorski sposób wykorzystujące tradycyjne metody rekrutacyjne.

Ubiegłoroczny zwycięzca: Zaszyfrowani – CONTMAN

 • Kreatywność – pomysłowe i oryginalne kampanie rekrutacyjne odbiegające od standardowego procesu pozyskiwania pracowników, wyróżniające się na tle konkurencji.

Ubiegłoroczny zwycięzca: CEO for One Month – Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Efektywność – kategoria przeznaczona do tych zgłoszeń, które osiągają wysoką skuteczność i realizują założone cele rekrutacyjne na satysfakcjonującym poziomie.

Ubiegłoroczny zwycięzca: Akademia Budimex – Budimex

 

Tegoroczne jury składa się z praktyków i specjalistów, mających wieloletnie doświadczenie i szeroką, branżową wiedzę. W jego skład wchodzą:

Przewodniczący jury: Paweł Świderski – Dyrektor kategorii Praca w OLX.

Członkowie jury:

 • Adam Anczykowski – Recruiter w Grupie OLX,
 • Agata Matczak – Internal Recruiter w Grupie OLX,
 • Marlena Charlińska – HR Manager, rekruter,
 • Angelika Chimkowska – strateg social sellingu i silnych marek,
 • Maja Gojtowska – doradca wspierający firmy w zakresie budowania wizerunku i komunikacji,
 • Donata Herman-Marciniak – ekspert ds. prawa pracy, Liderka Kampanii Niezwalniam.pl,
 • Anna Macnar – CEO w HRM Institute,
 • Kinga Makowska – współzałożycielka agencji HRrebels,
 • Regina May – trener, HR Business Partner, Doradca Zawodowy,
 • Zuzanna Piechowicz – trenerka umiejętności miękkich, związana od 2008 r. z Radiem TOK FM,
 • Anna Pruczkowska – Recruitment Specialist w Grupie OLX,
 • Monika Smulewicz – HR na szpilkach,
 • Kasia Tang – trenerka rekrutacji, social media i wyszukiwania kandydatów w sieci,
 • Joanna Tonkowicz – Managing Partner, Absolvent Consulting,
 • Barbara Zych – CEO Employer Branding Institute.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie najważniejsze i najświeższe informacje o konkursie „Liderzy rekrutacji” można znaleźć na stronie Olxknowhow.pl.

Zgłoszenia można wysyłać do 3 listopada 2021 r.

Podobnie jak przed rokiem, laureatów konkursu poznamy podczas OLX Know How 2022 – wyjątkowego wydarzenia, skierowanego do wszystkich specjalistów i osób związanych z branżą HR, podczas którego będzie można dyskutować o rozwiązaniach w tym obszarze.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

 • Jak bezpiecznie szukać ofert pracy w Internecie?
  Szukając pracy przez Internet warto zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustwa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć pułapek.

 • List motywacyjny – na co zwrócić uwagę?
  Jest on często określany jako dokument pomocniczy, dołączany do CV. I chociaż CV zawiera najważniejsze informacje o kandydacie, potwierdzając jego kwalifikacje i umiejętności, nie zawsze jest wystarczające. Czym jest list motywacyjny i na co zwrócić uwagę podczas jego tworzenia? Podpowiadamy.

 • Praca marzeń z aplikacją "Moja Praca"
  „Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. „Moja Praca” umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. W aplikacji dostępne są również, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

 • Blisko połowa pracowników gotowa zmienić firmę z powodu szefa
  Atrakcyjne wynagrodzenie nie jest w stanie zatrzymać w firmie pracownika, któremu przeszkadza postawa przełożonego i niełatwe z nim relacje. Mimo że w trudnych ekonomicznie czasach to finanse są głównym motywatorem, ogromny wpływ na zaangażowanie zatrudnionych mają także liderzy. Tymczasem firmy, zatrudniając niewłaściwych, tracą miliony i przegrywają z konkurencją w walce o talenty.

 • Pierwsza pomoc w poszukiwaniu pracy
  Aby zmiany w życiu zawodowym przebiegły sprawnie i bezproblemowo, należy się do nich odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Mamy dla Was kilka wskazówek.

 • 5 pytań, które nie powinny paść na rozmowie kwalifikacyjnej [Infografika]
  W Internecie można znaleźć wiele porad dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej. W jaki sposób wywrzeć dobre wrażenie? Jak wyglądać? O co zapytać rekrutera? Jak błyskotliwie odpowiadać na pytania? W naszej infografice podpowiemy Ci, jakich pytań nie powinien zadać rekruter podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Na co zwrócić uwagę podejmując pracę w wakacje?
  Okres wakacyjny sprzyja wysypowi ofert pracy. Szczególnie młodzi ludzie chętnie podejmują w tym czasie dorywczą pracę. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podejmując zatrudnienie, aby nie paść ofiarą nieuczciwych pracodawców.

 • Rodzaje CV – wybierz najlepsze dla siebie
  Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne CV. Dlatego wysyłanie tego dokumentu w niezmienionej formie na różne stanowiska może nie przynieść zadowalających rezultatów. Aby zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy i przekonać go, że nie zmarnuje cennego czasu, kandydat powinien szczegółowo dopracować treść CV. Jednak pierwszym krokiem przy tworzeniu tego dokumentu będzie wybór odpowiedniej formy. A jest ich kilka.

 • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

  Pokaż/ukryj panel komentarzy