Powrót

Zasiłek i inne świadczenia

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2023-01-11

Już w dniu rejestracji otrzymasz informację, czy przysługuje Ci prawo do zasiłku. Jakie warunki należy spełniać? Dowiesz się w tym dziale.

Warto również zapoznać się z informacjami dotyczącymi utraty świadczeń, aby nie stracić ich z własnej winy.

Kiedy możesz uzyskać świadczenie pieniężne z urzędu pracy? Korzystając z określonych form wsparcia, tj. szkolenie, przygotowanie zawodowe dorosłych, studia podyplomowe, kontynuacja nauki, będziesz otrzymywać stypendium. W jakiej wysokości? Sprawdź!

Posiadasz prawo do zasiłku i podejmujesz zatrudnienie lub inną pracę zarobkową z własnej inicjatywy lub w wyniku skierowania przez powiatowy urząd pracy – masz prawo do dodatku aktywizacyjnego.

W poniższym dziale znajdziesz szczegółowe informacje na temat warunków nabycia i utraty prawa do świadczeń oferowanych przez powiatowe urzędy pracy.


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Napisz do nas - Zielona Linia

Pokaż/ukryj panel komentarzy