Powrót

Polak za granicą

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2020-06-18

To poradnik przygotowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zawierający informacje, które są cennym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy wybierają się za granicę zarówno w celach turystycznych, jak i w celu podjęcia pracy.

Zawartość poradnika:

Poradnik prezentuje szereg praktycznych informacji na temat przygotowania do wyjazdu oraz niezbędnych dokumentów potrzebnych przy przekraczaniu granicy (m.in. wizy). Zawiera także dane o poszczególnych krajach oraz ich bieżącej sytuacji politycznej i ekonomicznej.

Znajdują się w nim również informacje dotyczące bezpiecznego pobytu za granicą, a także porady, co zrobić, gdy wystąpią problemy (np. utrata dokumentów, kradzież, aresztowanie) oraz wskazówki na temat tego, jak postępować, gdy zaginie bliska osoba przebywająca za granicą.

W poradniku znajdują się ponadto dane kontaktowe do placówek dyplomatycznych RP oraz informacje na temat pomocy, jakiej obywatelom RP mogą udzielić na miejscu konsulowie. Informacje publikowane w poradniku są na bieżąco aktualizowane przez MSZ.

Oficjalna strona z poradnikiem "Polak za granicą":
https://polakzagranica.msz.gov.pl/


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.