Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 30.09.2022

  Będą "niemałe" pieniądze na inwestycje w polskich uczelniach

  Przyjęty przez rząd budżet i przepisy ustawy okołobudżetowej zawierają niemałe środki na inwestycje na polskich uczelniach – powiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek podczas inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

 • 30.09.2022

  Będzie o 9 tygodni dłuższy urlop rodzicielski tylko dla ojców

  Wydłużenie urlopu rodzicielskiego, który przysługiwałby tylko ojcom o 9 tygodni i odpłatność za jego część nietransferowalną na poziomie 70 proc. – to niektóre zmiany, które ma wprowadzić ustawa dotycząca urlopów rodzicielskich. Strona społeczna domaga się odpłatności na poziomie 90 proc., a resort rodziny stoi na stanowisku, że ustawa, która wdroży w życie dyrektywę unijną i tak wychodzi poza narzucone przez nią ramy.

 • 30.09.2022

  Czarne chmury zbierają się nad rynkiem pracy? Analitycy mówią o "rosnących obawach"

  Gospodarka wyraźnie spowalnia i coraz silniejsze są obawy, że będzie miało to przełożenie na sytuację na rynku pracy - oceniają analitycy BIEC. Opracowywany przez nich Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) wzrósł z 67,3 pkt w sierpniu do 67,5 pkt we wrześniu.

 • 30.09.2022

  KE przyjęła wytyczne w sprawie układów zbiorowych dotyczących warunków pracy osób "samozatrudnionych"

  Komisja Europejska przyjęła w czwartek wytyczne w sprawie możliwości układów zbiorowych z osobami pracującymi na własny rachunek niezatrudniającymi pracowników. W wytycznych tych wyjaśniono, w jakich przypadkach niektóre osoby pracujące na własny rachunek mogą prowadzić rokowania zbiorowe w celu uzyskania lepszych warunków pracy bez naruszania unijnych reguł konkurencji.

 • 30.09.2022

  Na blisko 400 uczelniach w Polsce rozpoczyna się nowy rok akademicki

  Na blisko 400 uczelniach prawie 1,2 mln studentów rozpoczyna w październiku nowy rok akademicki. Uczelnie obawiają się lawinowo rosnących kosztów funkcjonowania, w tym energii i usług oraz niskich płac pracowników naukowych, które powodują odejścia ze świata akademii.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.