Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 23.03.2022

  Co trzeba wiedzieć o dopłatach do żłobka? Informacje dla podmiotów, które organizują opiekę nad maluchami

  1 kwietnia br. rusza dodatkowe wsparcie dla rodziców, których dziecko korzysta z opieki klubu dziecięcego, żłobka lub dziennego opiekuna. Dofinansowanie umożliwia obniżenie opłat za pobyt dziecka w tych placówkach i kierowane jest do ośrodków, które wpisane są do rejestru żłobków i klubów dziecięcych, a dzienni opiekunowie do wykazu dziennych opiekunów.

 • 23.03.2022

  Darmowe kursy językowe online dla Ukraińców. Wystarczy odebrać kod

  W związku z trudną sytuacją panującą na terenie Ukrainy platforma do nauki języków obcych Babbel udostępnia darmowe kody dostępu dla uchodźców i osób przesiedlonych, dzięki którym będą mogli bezpłatnie uczyć się wybranych języków bez ograniczeń.

 • 23.03.2022

  Duże zmiany w urlopach i zwolnieniach. Nowe przepisy tuż-tuż

  Nowelizacja Kodeksu pracy ma wdrożyć do polskiego prawa unijne rozwiązania dotyczące zatrudnienia i rodzicielstw. Dwie propozycje budzą obawy pracodawców - wprowadzenie obowiązku uzasadnienia wypowiedzenia umów na czas określony oraz wydłużenie urlopu rodzicielskiego.

 • 23.03.2022

  Hotelarze solidarni z Ukrainą. Oferują nie tylko noclegi, ale też pracę

  Branża turystyczna włączyła się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Hotelarze oferują nie tylko noclegi, ale także miejsca pracy w odbudowującej się po pandemicznym kryzysie branży.

 • 23.03.2022

  Hybryda lepsza od pracy zdalnej. Rynek już wybrał

  Pandemia koronawirusa w oczywisty sposób wpłynęła na konieczność przeorganizowania stylu pracy, co dotknęło między innymi pracowników mających dzieci. Dziś na rynku dominuje model hybrydowy, który łączy zalety home office i pracy w biurze. Business Link i Skanska sprawdziły, jak na pracę hybrydową zapatruje się kadra menadżerska.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.