Назад

Szukasz pracy? Ulepszone CV możesz mieć gratis, a to tylko jedna z usług Zielonej Linii

Znalezienie wymarzonej pracy wymaga czasu. Okres poszukiwań można jednak znacząco skrócić. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego ulepszenia CV, symulatora rozmowy kwalifikacyjnej lub poradników video. Te i wiele innych rozwiązań proponuje nowoczesny system infolinii i portalu Zielona Linia.

Poszukiwanie pracy jest taką samą umiejętnością jak jej wykonywanie. Wymaga wiedzy i skutecznych, nowoczesnych narzędzi. Warto zapoznać się z możliwościami, nawet jeśli nie myślimy jeszcze o zmianie pracy.    

 

Co produkuje Fabryka CV?

 

Przepustką do nowej pracy jest profesjonalne CV. To wizytówka oraz uniwersalne, stosowane w wielu branżach źródło informacji o potencjalnym pracowniku. Warto więc zadbać o to, by było przygotowane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Zarejestrowani użytkownicy portalu Zielona Linia mogą w tym celu skorzystać z Fabryki CV, czyli usługi umożliwiającej stworzenie CV od podstaw, poprawienie już istniejącego dokumentu lub przetłumaczenie go na język angielski. Od listopada dostępna jest również usługa tłumaczenia CV z języka rosyjskiego na polski oraz polskiego na rosyjski.

Proces tworzenia nowego CV jest prosty i ogranicza się jedynie do wypełnienia formularza oraz podania informacji dotyczących doświadczenia, wykształcenia, umiejętności i zainteresowań. W ciągu 5 dni roboczych wykwalifikowani pracownicy Zielonej Linii, w oparciu o podane informacje, przygotowują profesjonalne CV. Korzystają ze swojego wieloletniego doświadczenia i wiedzy o aktualnym rynku pracy, więc możemy mieć pewność, że otrzymamy odpowiednio zredagowany i opracowany graficznie dokument. A jeśli zdecydujemy się na podanie w formularzu linku do ogłoszenia o pracę, która nas interesuje, CV zostanie odpowiednie sprofilowane.

Fabryka CV zajmuje się także modyfikacją już istniejących CV. Z tej usługi można skorzystać, gdy nasza wizytówka jest już nieaktualna lub czujemy, że przydałoby się wprowadzić do niej zmiany. Podobnie jak w przypadku dokumentu tworzonego od zera, pracą nad CV zajmują się pracownicy z odpowiednim doświadczeniem, a dokument jest przygotowywany w terminie od 3 do 5 dni roboczych. Odrobinę dłużej, do 10 dni roboczych, czeka się na przetłumaczenie CV. Jeśli natomiast chcemy jednocześnie poprawić nasze CV i je przetłumaczyć, czas oczekiwania będzie wynosić maksymalnie 15 dni roboczych. Oczywiście wszystkie wymienione usługi są bezpłatne i dostępne dla każdego.

 

Trening czyni mistrza

 

Podobnie jest z testami, które pozwalają na odkrycie własnych predyspozycji oraz nabranie wprawy w odpowiadaniu na pytania rekruterów. Za trenowanie tej ostatniej umiejętności odpowiadają symulacje rozmów kwalifikacyjnych dostępne w serwisie internetowym Zielonej Linii. Użytkownik wybiera typ stanowiska, na jakie chciałby aplikować, a następnie udziela odpowiedzi na pytania zamknięte. Każdą odpowiedź może sprawdzić – w takiej sytuacji na ekranie pojawi się okno z sugestią najlepszej odpowiedzi wraz z uzasadnieniem. Tekst kończy się podsumowaniem z procentowym wynikiem poprawnych odpowiedzi oraz rekomendacją dotyczącą kolejnych kroków. To z pewnością użyteczne narzędzie, dzięki któremu można poznać typowe pytania, jakie pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych oraz nauczyć się na nie odpowiadać w najlepszy sposób. Cała sztuka polega na tym, by umiejętnie zaprezentować kwalifikacje, swoją osobowość i przekonać drugą stronę do tego, że zatrudnienie nas będzie dobrą decyzją. Część z tych rzeczy można wytrenować, a symulator rozmowy kwalifikacyjnej daje na to szansę.

Innym typem narzędzi, które są dostępne w portalu Zielona Linia, są testy osobowości i predyspozycji. Mogą być pomocne szczególnie na wczesnym etapie poszukiwań pracy, gdy staramy się określić interesującą nas branżę lub rodzaj stanowiska, na jakie będziemy aplikować. Test predyspozycji składa się z 19 zagadnień, a każde z nich wymaga zaznaczenia odpowiedzi na podanej skali. Tekst kończy się krótkim podsumowaniem oraz sugestiami mówiącymi o tym, jaki typ pracy pasuje do osoby rozwiązującej test. Gdy zestawimy ten wynik z rezultatem testu osobowości, będziemy mogli zdefiniować obszary, na których powinniśmy się koncentrować podczas poszukiwań pracy. Wystarczy więc poświęcić kilkanaście minut, by dokonać wstępnej analizy swoich predyspozycji i możliwości.

 

Solidne porcje pożytecznej wiedzy

 

Niewiele więcej czasu będzie wymagało od nas obejrzenie filmu poradnikowego, dzięki któremu dowiemy się, jak nie dać się zaskoczyć rekruterowi.

 

Na portalu Zielona Linia można ponadto znaleźć obszerne poradniki tekstowe, dotyczące kolejnych aspektów poszukiwania pracy. Dowiemy się z nich m.in. tego, jak stworzyć profesjonalne CV, jak napisać list motywacyjny, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak sobie radzić ze stresem. To naprawdę solidne porcje pożytecznej wiedzy, którą warto przyswoić i korzystać z niej w trakcie procesu rekrutacyjnego. W zasobach portalu znajdują się także poradniki (video oraz klasyczne) dotyczące np. prawa pracy. Warto mieć je zawsze pod ręką.

 

Komunikacja to podstawa

 

Jeśli mamy pytania lub zależy nam na bezpośrednim kontakcie z ekspertem, możemy skorzystać z infolinii, e-maila,  czatu lub szeregu portali społecznościowych, np. Facebook, Twitter czy YouTube. Wykwalifikowani pracownicy z bogatym doświadczeniem rozwieją nasze wątpliwości, dostarczą odpowiednich informacji i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Infolinia to serce całego projektu, które funkcjonuje od samego początku jego istnienia. Jest aktywna przez 5 dni w tygodniu, w godzinach od 8:00 do 18:00. Od 11 lat sprawdza się jako skuteczne narzędzie komunikacji zarówno z osobami poszukującymi pracy, jak i pracodawcami czy pracownikami urzędów pracy. Poza infolinią jest też wiele innych kanałów komunikacji - w ramach portalu funkcjonuje czat, a Zielona Linia obecna jest w mediach społecznościowych. Na profilu facebookowym pojawiają się informacje dotyczące rynku pracy oraz odpowiedzi na częste i ważne pytania, a z ekspertami pracującymi w Zielonej Linii można się kontaktować za pośrednictwem komunikatora Messenger. Dodatkowo ważnym kanałem komunikacji jest też Twitter, gdzie codziennie można znaleźć prasówkę z najważniejszymi trendami rynku pracy w danym dniu. Warto również subskrybować kanał Zielonej Linii na YouTube, gdzie regularnie pojawiają się filmiki dotyczące rynku pracy, urzędu pracy, poszukiwania pracy oraz oczywiście praw pracowników.

 

Przyszłość procesów rekrutacyjnych

 

Narzędzia, jakie oferuje portal Zielona Linia pokazują wyraźnie, że osoby poszukujące zatrudnienia mają obecnie wiele możliwości poszerzenia wiedzy i uzyskania rady od eksperta. Mogą korzystać z dostępu do informacji oraz bezpłatnych usług i poradników bez wychodzenia z domu (lub przez urządzenia mobilne). Postęp technologiczny sprawia, że poszukiwanie pracy wygląda dziś zupełnie inaczej niż jeszcze 5 czy 10 lat temu. Warto śledzić na bieżąco rozwój narzędzi usprawniających proces zatrudniania i korzystać z nich podczas rekrutacji. Pierwszym krokiem powinna być wizyta pod adresem www.zielonalinia.gov.pl.

Zielona Linia to doskonałe i, co ważne, bezpłatne źródło przydatnych informacji na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy.

 


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

Zobacz podobne artykuły:

  • 10 kroków, które przybliżą Cię do zdobycia pracy [INFOGRAFIKA]
    Nadszedł czas na zawodową zmianę? A może dopiero stawiasz pierwsze kroki w swojej karierze? Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć lub zmienić pracę.

  • Czy podlegam obowiązkowi ubezpieczenia społecznego?
    Osoba niezatrudniona i niewykonująca innej pracy zarobkowej ma możliwość rejestracji w urzędzie pracy. Ale nie jest to jedyny warunek, aby urząd nadał jej status osoby bezrobotnej. Jednym z dodatkowych warunków jest niepodleganie ubezpieczeniom społecznym. Co to dokładnie oznacza? Kto obowiązkowo podlega takim ubezpieczeniom? Odpowiadamy.

  • Dodatek aktywizacyjny a złożenie wniosku
    Dodatek aktywizacyjny jest świadczeniem, które przysługuje bezrobotnemu z prawem do zasiłku, który albo sam znajdzie pracę, albo zostanie do niej skierowany przez urząd pracy. Stanowi swego rodzaju motywację dla osób, które aktywnie poszukują zatrudnienia. Aby w pełni skorzystać z dodatku aktywizacyjnego, warto wiedzieć, kiedy złożyć wniosek. Dlaczego to takie ważne? Odpowiadamy.

  • Zezwolenie jednolite - zmiana warunków pracy
    Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (tzw. zezwolenie jednolite) legalizuje zarówno pobyt, jak i pracę cudzoziemca w Polsce. Jakie warunki zatrudnienia wskazuje się w decyzji wydanej do takiego zezwolenia? Które z nich można zmienić bez dodatkowych formalności, a które wymagają zmiany lub wydania nowego zezwolenia na pobyt czasowy i pracę? Odpowiadamy.

  • Dorabianie do etatu [RAPORT]
    Dla wielu Polaków koniec dnia w pracy nie oznacza wypoczynku, a rozpoczęcie drugiego zarobkowego zajęcia. Jakie są powody dorabiania do etatu i które pokolenie robi to najczęściej? Odpowiedzi przynosi raport przygotowany przez Aplikuj.pl.

  • Cudzoziemcy - praca po zakończeniu ważności zezwolenia na pracę a oczekiwaniem na rejestrację oświadczenia
    Zdarzają się sytuacje, w których ważność kończy jeden dokument legalizujący pracę cudzoziemca i pracodawca czeka na uzyskanie kolejnego. Co się dzieje w okresie oczekiwania? Jak to wygląda w przypadku zakończenia ważności zezwolenia na pracę, gdy pracodawca czeka na rejestrację oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy? Czy praca w okresie oczekiwania jest legalna? Odpowiadamy.

  • Zasiłek dla bezrobotnych na 365 dni - komu przysługuje?
    Prawo do zasiłku dla bezrobotnych, po spełnieniu warunków, co do zasady przysługuje na 180 lub 365 dni. Kto może liczyć na zasiłek przez rok? Odpowiadamy.

  • 5 sposobów, aby zauważono Cię w miejscu pracy [INFOGRFAIKA]
    Budowanie własnego wizerunku w pracy jest równie ważne, co posiadana wiedza i umiejętności zawodowe. Twoja reputacja, odpowiednie relacje z pracownikami i pracodawcą mogą okazać się pomocne w osiąganiu kolejnych szczebli kariery. Oto kilka sposobów na to, aby dać się zauważyć w miejscu pracy.

  • Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.

    Pokaż/ukryj panel komentarzy