Ta strona używa plików cookie - zarówno własnych, jak i od zewnętrznych dostawców, w celu personalizacji treści i analizy ruchu.
Polityka Cookies
Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2024 rok - Aktualności urzędów pracy
Najczęściej
zadawane pytania. Klient wpisując swoje pytanie, otrzyma odpowiedź.
Nie musin przeszukiwać długiej listy z dotychczas zadawanymi
pytaniami.
Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2024 rok
Ogłoszone zostały priorytety wydatkowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024 r.
Priorytety wydatkowania środków KFS ustalone przez Ministra właściwego do spraw pracy w porozumieniu z Radą Rynku Pracy:
Wsparcia kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy;
Wsparcia kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych;
Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych;
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej;
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45. roku życia;
Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców;
Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.
Priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS wynikające z decyzji Rady Rynku Pracy:
Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych;
w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS;
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Informacja o terminie naboru wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego, zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu, po otrzymaniu decyzji o przyznanym limicie środków KFS.
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.