Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 22.07.2016

  Sosnowiec: Specjalna platforma pomoże motywować pracowników

  Połączenie technologii informatycznych z mechanizmami znanymi z psychologii oraz elementami edukacyjnych i biznesowych gier posłużyło do stworzenia platformy pomocnej m.in. w motywowaniu pracowników i poprawie efektywności pracy. Platforma będzie rozwijana w Sosnowcu.

 • 22.07.2016

  HR-owcy najmniej wiarygodnymi pracownikami

  HR-owcy są najbardziej skłonni do biurowych kłamstw. Uważają to za normę. Najbardziej szczerzy są artyści, pracownicy ochrony zdrowia i finansów.

 • 22.07.2016

  Headhunter, praca: Jak skutecznie pozyskiwać pracowników na specjalistyczne stanowiska?

  Coraz więcej pracodawców chętnie korzysta z usług Headhunterów. Potencjalni pracownicy wciąż jednak podchodzą do kontaktu z Headhunterami w sposób nieufny. Często nawet nie chcą nawet zapoznać się z ich ofertą, jeśli posiadają aktualnie inną pracę. Najtrudniejszym etapem rekrutacji specjalistów jest moment, w którym Headhunter chce przedstawić niczego niespodziewającemu się kandydatowi przygotowaną dla niego ofertę. Jak to zrobić?

 • 22.07.2016

  Składki emerytalne: Wybrać ZUS czy OFE? Decyzja do 31 lipca

  Do końca lipca można zdecydować czy chcemy, aby nasze pieniądze pozostały w całości w ZUS, czy też część z nich trafiała do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Tzw. okienko transferowe zostało otwarte po dwóch latach od 1 kwietnia do 31 lipca. Następna szansa na zmianę będzie dopiero za cztery lata.

 • 22.07.2016

  Jak się przygotować do raportowania w formacie JPK

  Od 1 lipca 2016 r. część podatników jest zobowiązana do wypełnienia nowego obowiązku raportowego względem organów podatkowych, a mianowicie do przedstawiania na żądanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Obowiązek ten obejmie wszystkich podatników od 1 lipca 2018 r. Prawidłowe przygotowanie się do raportowania w formacie JPK wymaga od podatników znacznego nakładu pracy.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.