Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 22.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: Dlaczego zmieniamy pracę?

  Coraz więcej osób decyduje się na zmianę pracy. Zdaniem ekspertów Hays Poland najczęstsze powody – poza możliwością osiągania wyższych dochodów – to chęć mierzenia się z nowymi wyzwaniami i brak możliwości rozwoju w obecnym miejscy pracy. Przemawiają za tym liczby − już co trzeci pracownik wskazuje możliwość rozwoju w firmie jako czynnik decydujący o atrakcyjności oferty pracy.

 • 22.02.2017

  Szukam pracy, rekrutacja: W bankowości, edukacji i administracji może być trudniej o pracę

  Co czwartemu kandydatowi znalezienie ostatniej pracy zajęło mniej niż miesiąc. Z kolei co piąta osoba twierdzi, że praca sama go znalazła.

 • 22.02.2017

  Zadowolenie z pracy: Pracownik szczęśliwy to pracownik efektywny

  Zaangażowanie i satysfakcja pracowników wpływa na ich efektywność i bezpośrednio przekłada się na przychody firmy. Dlatego coraz więcej pracodawców buduje politykę personalną ukierunkowaną na zadowolenie zatrudnionych osób. Kluczowa w tym procesie jest dobra, transparentna komunikacja, kultura feedbacku, przyjazne środowisko pracy i zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju – wskazuje Agnieszka Przybyłek, odpowiedzialna za HR w koncernie Brown-Forman.

 • 22.02.2017

  Poprawa nastrojów w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw

  Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do dziewięciu osób odnotowywały w latach 2011-2015 systematyczny wzrost przychodów i kosztów - wynika z obliczeń GUS. W badanym okresie zanotowano wzrost miesięcznego wynagrodzenia brutto na jednego zatrudnionego.

 • 22.02.2017

  Wniesienie do spółki z o.o. części przedsiębiorstwa a podatek

  Czynność wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) do spółki z o.o. w zamian za udziały w tej spółce będzie stanowiło o konieczności zmiany umowy tej spółki - wyjaśnia Krzysztof Kamiński, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.