Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 20.09.2016

  Tak dla wzrostu wynagrodzeń, nie dla wyższej płacy minimalnej. Jak to pogodzić?

  Od nowego roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie do dwóch tysięcy złotych, czyli więcej niż domagały się związki zawodowe. Zdaniem eksperta z Klubu Jagiellońskiego tak znaczne podwyższenie minimalnego wynagrodzenia może doprowadzić do powiększenia szarej strefy i utraty rentowności najmniejszych firm. Za lepszy pomysł uważa zmianę w systemie podatków i strukturze gospodarki na bardziej innowacyjną.

 • 20.09.2016

  Inwestorzy chcą polskich pracowników. Ale czy umieją ich znaleźć?

  Zagraniczne firmy coraz chętniej inwestują w Polsce. Wynika to ze stabilności i jakości kadr przy niskich kosztach pracy. Tempo wzrostu płac jest wolniejsze niż w innych państwach, w tym m.in. w Bułgarii i Rumunii. Okazuje się jednak, że inwestorzy muszą się coraz bardziej starać o pozyskanie polskiego specjalisty.

 • 20.09.2016

  NIK: System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny

  Mimo iż na rynku brakuje fachowców, to absolwenci szkół zawodowych nie znajdują zatrudnienia – pisze NIK. Poziom bezrobocia w tej grupie wynosi aż 41 proc. Główną przyczyną takiej sytuacji jest niedopasowanie oferty szkół zawodowych do potrzeb rynku pracy i niewystarczające warunki do nauki zawodu, co wpływa na jakość pracowników po zawodówkach.

 • 20.09.2016

  Kler: Jest praca w fabryce mebli w Nysie

  Firma Kler rozpoczęła produkcję w swojej nowej fabryce w Nysie. Zakład funkcjonuje na terenie byłej Fabryki Samochodów Osobowych i ma docelowo zatrudniać 150 osób. Już w końcu tego roku będą poszukiwani nowi pracownicy. Obecnie jest ich ok. 50.

 • 20.09.2016

  Co druga firma z sektora MSP ma problemy z płynnością finansową

  Przeterminowane płatności to jeden z największych problemów sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dotyka on nawet 80 proc. firm. Drugim problemem związanym z płatnościami jest odraczanie coraz bardziej ich terminów. Faktury, które wystawiają przedsiębiorcy, mają coraz dłuższy termin zapłaty.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.