Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 30.03.2016

  Praktyki na wakacje, Łódź: 350 płatnych staży dla studentów i absolwentów. Rusza rekrutacja

  Ponad 350 płatnych miejsc stażowych w 78 firmach czeka na studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Staże przygotowano w ramach tegorocznej VI edycji programu "Praktykuj w Łodzi". Rekrutacja na wakacyjne praktyki rozpocznie się w czwartek i potrwa do końca kwietnia.

 • 30.03.2016

  Multitasking i burze mózgów nie dają dobrych efektów w pracy

  Do niedawna multitasking był synonimem najwyższej produktywności. Jak jednak pokazują badania, wielozadaniowość może mieć taki sam wpływ na IQ jak nieprzespana noc. Obecnie na rynku pracy pojawiają się nowe trendy podnoszące efektywność i kreatywność pracowników. Jednym z nich jest monotasking. Kolejnym nowym trendem jest brainwriting, który łączy pracę indywidualną z zespołową tak, by czerpać to, co najlepsze z obu schematów.

 • 30.03.2016

  Programy rozwojowe w firmach nie dla osób 50+?

  Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego w 2050 r. co trzeci Polak będzie miał 65 lub więcej lat. Obecnie pracuje tylko 9 proc. Polaków w wieku 65-69 lat, przy światowej średniej na poziomie 20 proc. Aż 76 proc. polskich firm nie posiada odpowiednich programów pracowniczych dostosowanych do osób w wieku 50+.

 • 30.03.2016

  Nowe miejsca pracy w Lublinie. Głównie w sektorze IT oraz outsourcingu

  W ciągu ostatnich pięciu lat w Lublinie powstało przeszło 15 tys. nowych miejsc pracy. Miasto planuje stworzenie kolejnych - głównie w sektorze IT oraz outsourcingu. Nowych inwestorów ma przyciągnąć przede wszystkim duży rynek nieruchomości biurowych oraz wykwalifikowana kadra. Każdego roku lubelskie uczelnie opuszcza ok. 20 tys. absolwentów. W mieście kształci się także ponad 6 tys. studentów z zagranicy.

 • 30.03.2016

  Polacy mniej krytyczni w ocenach rynku pracy

  Polacy są krytyczni w opiniach na temat rynku pracy, ale liczba respondentów źle oceniających sytuację jest najniższa od 2009 r. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Liczba Polaków uznających sytuację na rynku pracy za dobrą wzrosła z 4 proc. w marcu 2014 r. do 17 proc. w marcu br.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.