• 16.04.2010

  Łatwiej otrzymać świadczenie pielęgnacyjne

  Zdaniem resortu pracy osoba sprawująca opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny i otrzymująca z tego tytułu świadczenie pielęgnacyjne nie musi z nim mieszkać.

 • 16.04.2010

  Nie trzeba płacić składek do NFZ od stypendium z UE

  Realizatorzy unijnych szkoleń nie powinni potrącać uczestnikom ich składki na ubezpieczenie zdrowotne.

 • 16.04.2010

  Ministerstwo Gospodarki komentuje niską inflację w marcu

  Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług wzrosły w marcu br. o 0,3 proc. w stosunku do lutego br. Roczny wzrost inflacji wyniósł z kolei 2,6 proc. Analitycy resortu gospodarki twierdzą, że są to dane zbliżone do ich oczekiwań i w kwietniu br. spodziewają się podobnego wyniku.

 • 16.04.2010

  Minister nadzoruje radio, ale nie ma wpływu

  Minister Skarbu Państwa zgodnie z prawem nadzoruje spółki Skarbu Państwa, ale w przypadku Polskiego Radia nie ma wpływu na podejmowane w tej firmie decyzje. Tak resort odpowiedział na protesty słuchaczy Programu III Polskiego Radia na działania Zarządu.

 • 15.04.2010

  Kontynuując naukę, możesz otrzymywać stypendium

  Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i chciałbyś podjąć dalszą naukę w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, pamiętaj o możliwości ubiegania się o stypendium.

Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.