• Gliński: Nie chcielibyśmy wprowadzać kolejnego lockdownu
  Nie chcielibyśmy wprowadzać lockdownu w związki z pandemią koronawirusa. Koszty takiego rozwiązania są znaczenie większe, niż korzyści z niego wynikające - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

 • Ile można zarobić w dużych przedsiębiorstwach w 2020 roku?
  Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w I połowie 2020 roku mediana wynagrodzenia całkowitego w dużych przedsiębiorstwach wyniosła 6 946 PLN brutto. Duże przedsiębiorstwa wg przyjętej metodyki to te, które zatrudniają od 250 do 999 pracowników.

 • Ile zarabiają prawnicy?
  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 1 268 prawników zatrudnionych na etatach, z czego 57% stanowiły kobiety. 25% prawników zarabia mniej niż 4 160 PLN brutto, natomiast 25% zarabia powyżej 7 760 PLN. Prawnikiem można nazwać osobę, która ukończyła studia prawnicze, niezależnie od tego czy uzyskała prawo do wykonywania konkretnego zawodu prawniczego np. radcy prawnego, adwokata czy sędziego, czy też nie. Osoba nieposiadająca dodatkowego tytułu zawodowego może sporządzać umowy czy udzielać porad prawniczych.

 • Kiedy Covid-19 może zostać uznany za chorobę zawodową? Wyższy zasiłek dla medyków, nauczycieli i sprzedawców
  Jeśli do zakażenia dojdzie w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, COVID-19 może zostać uznany za chorobę zawodową. Dotyczy to nie tylko lekarzy, ale również np. nauczycieli czy pracowników sklepów.

 • Kolejna organizacja apeluje o otwarcie sklepów w niedzielę
  Aby nie dopuścić do pogłębiania się negatywnych skutków wprowadzonych restrykcji dla gospodarki, rząd powinien rozważyć (...) otwarcie sklepów w niedziele, co pozwoli nie tylko na utrzymanie dochodów przedsiębiorstw, ale również rozładuje sobotni szczyt zakupów - komentuje Monika Fedorczuk, ekspert rynku pracy Konfederacji Lewiatan.

 • Koniec luki płacowej nie taki bliski. Prace nad zmianami stanęły
  Prace nad projektem niwelującym nierówności płacowe mocno zwolniły tempo. Pojawiły się kolejne negatywne opinie na jego temat.

 • Najwyższy od trzech lat poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii
  W Wielkiej Brytanii stopa bezrobocia wzrosła do 4,5 proc. od czerwca do sierpnia, w porównaniu z 4,1 proc. w poprzednich trzech miesiącach. Oznacza to, że bez pracy pozostawało około 1,5 miliona osób, a zwolnienia w tym samym czasie dotknęły 227 tys. osób.

 • Nierówne traktowanie w wynagrodzeniu. Projekt dotyczący tzw. mobbingu płacowego zamrożony
  Projekt, który miał przeciwdziałać nierównościom w wynagradzaniu, nie będzie szybko uchwalony. Posłowie chcą przeanalizować konsekwencje tych zmian. Przestrzega przed nimi m.in. Sąd Najwyższy.

 • Opiekunowie sami potrzebują pomocy. Opieka wytchnieniowa nie wystarcza
  Po wybuchu pandemii COVID-19 rola osób zajmujących się w domach ludźmi starszymi i chorymi gwałtownie wzrosła. Na razie nie poszło za tym wsparcie systemowe.

 • Pomorska SSE: Już 24 decyzje o wsparciu firm
  24 decyzje o wsparciu, 493 mln zł deklarowanych nakładów inwestycyjnych, 3110 deklarowanych i utrzymanych miejsc pracy to efekt dotychczasowych działań Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pandemicznym 2020 r. - poinformowała firma.

 • Pracownik kontra koronawirus. Jakie świadczenia przysługują w czasie drugiej fali Covid-19?
  Gdy pracownik lub jego dziecko trafi na kwarantannę, możliwe jest uzyskanie świadczeń. Kiedy zostanie przyznany zasiłek chorobowy, a kiedy wynagrodzenie za czas choroby? Na jakich zasadach można starać się o zasiłek opiekuńczy i czy możliwe jest jego uzyskanie na mocy decyzji sanepidu? Co, kiedy Covid-19 spowoduje utratę pracy?

 • Projekt: Maszynista zatrudniony na umowę o pracę nie może pracować dłużej niż 8 godz. na dobę
  Czas pracy maszynisty zatrudnionego na umowę o pracę nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy, w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 2 miesięcy - zakłada projekt ustawy o czasie pracy maszynistów.

 • Przedsiębiorcy alarmują: prawo pracy i ubezpieczeń społecznych nie nadąża za rozwojem technologii
  Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) apelują o zmiany w przepisach prawa związane z zawieraniem umów o pracę. Wskazują, że obecne rozwiązania nie nadążają za technologią.

 • Rekrutacja i praca zdalna. Oswajamy się z nimi coraz bardziej
  - Przez sześć miesięcy branża rekrutacyjna wypracowała wiele przydatnych rozwiązań odpowiadających na nową sytuację. (...) Większość kandydatów jest nastawiona pozytywnie do rekrutacji zdalnej i związanych z nią nowych form kontaktu - komentuje Agata Dzierlińska, HR business partner w Grupie Pracuj.

 • Resort zdrowia pracuje nad systemem odpowiedzialności za błędy medyczne
  Pracujemy nad systemem odpowiedzialności za błędy medyczne. Konsultujemy go ze środowiskiem lekarzy i z Ministerstwem Sprawiedliwości, które odpowiada za zmiany w tym zakresie - powiedział w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 • Sąd: Nie podał prawdziwej przyczyny wypowiedzenia zmieniającego, więc zapłaci odszkodowanie
  Pracodawca wskazał, że jedyną przyczyną wypowiedzenia warunków pracy i płacy były zmiany w strukturze organizacyjnej spółki. Okazało się jednak, że nie było to zgodne z prawdą, ponieważ istniały jeszcze inne powody. Sąd uznał więc, że wypowiedzenie zmieniające było nieuzasadnione i zasądził odszkodowanie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.