• Jest praca w IT, ale dla doświadczonych specjalistów
  Najwyższe zarobki i największy wybór ofert pracy mają teraz informatycy na stanowiskach seniora i eksperta.

 • Koszmar polskich firm: Tysiące godzin pracy specjalistów nad analizą prawa podatkowego
  Polskie firmy muszą łącznie przeznaczyć 4552 godzin pracy specjalistów, aby w pełni zrealizować obowiązek sprawozdawczy wobec organów administracji rządowej. Daje to średnio 2,8 etatów całorocznej pracy specjalistów - to najważniejsze wnioski z raportu Gran Thorton na zlecenie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Sprawia to, że polskie prawo podatkowe jest jednym z najbardziej skomplikowanych w Europie.

 • Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki
  Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł. Takie rozwiązanie zapisano w podpisanej przez prezydenta Tarczy Antykryzysowej 4.0. Warunkiem umorzenia pożyczki jest prowadzenie działalności gospodarczej przez trzy miesiące od dnia jej udzielenia.

 • Mniej ofert pracy w internecie. Gdzie szukają bezrobotni?
  Wywołane przez pandemię tąpnięcie w rekrutacji odczuły działające na tym rynku portale. Nie tylko mają mniej ogłoszeń, ale i użytkowników, choć tych powinno przybywać wraz z rosnącym bezrobociem.

 • Mniej ofert pracy w maju
  Liczba ofert pracy zgłoszonych w maju spadła o 39 proc. rdr i wzrosła o 29,8 proc. mdm - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Nie będzie rocznych urlopów dla matek? Rząd weryfikuje plany
  Rząd weryfikuje plany z powodu epidemii. Kobiety prawdopodobnie będą mogły wykorzystać maksymalnie dziesięć miesięcy płatnej opieki po porodzie. Pozostałe dwa miesiące przepadną, jeśli nie wykorzysta ich ojciec.

 • Ojciec na rodzicielskim. Przerwa w pracy nadal mało popularna
  We wtorek, 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Z tej okazji ZUS podał informacje o tym, ilu ojców zdecydowało się skorzystać z dedykowanego im urlopu na opiekę nad dzieckiem.

 • Pracodawcy chcą mieć oko na pracowników. Monitoring pracy zdalnej w co czwartej firmie
  27 proc. firm po zakończeniu pandemii planuje nadal korzystać z systemów do zarządzania i monitorowania pracy zdalnej - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego „Nowoczesne technologie w przedsiębiorstwach przed, w trakcie i po pandemii COVID-19”.

 • Przedsiębiorcy chcą ograniczenia kosztów pracy i zawieszenia składek ZUS
  Z tarczy antykryzysowej skorzystały przede wszystkim małe firmy, które wybrały zwolnienie ze składek ZUS oraz pożyczkę na 5 tys. złotych ze środków Funduszu Pracy. Jak wynika z badania Konfederacji Lewiatan, ponad 1/3 badanych firm zgłasza potrzebę odroczenia terminów płatności podatków w perspektywie kolejnych miesięcy.

 • STOP Nieuczciwym Pracodawcom zalane zgłoszeniami. Prawa pracowników łamane na potęgę
  Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom w pierwszym półroczu 2020 roku odebrało ponad 200 zgłoszeń od pracowników, którzy czują się poszkodowani. Znaczna większość to efekty pandemii koronawirusa.

 • Studia: Kobiety coraz chętniej wybierają kierunki związane z nowymi technologiami
  Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Coraz więcej kobiet wybiera jednak tzw. kierunki nowo technologiczne.

 • System wynagrodzeń w turkusowej organizacji
  Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez naszą firmę (Sedlak K., 2018), aż 59% dyrektorów i 56% członków zarządów ocenia firmowe systemy premiowania jako niemotywujące. Oznacza to między innymi, że systemy wynagrodzeń nie nadążają za szybko zmieniającą się rzeczywistością.

 • Urlop rodzicielski nie zostanie wydłużony o dodatkowe dwa miesiące
  Wszystko wskazuje, że urlop rodzicielski nie zostanie wydłużony o dodatkowe dwa miesiące, które przysługiwałyby wyłącznie ojcom. Rząd rozważał takie rozwiązanie, ale przeszkodziły w tym pandemia i wydatki budżetowe na walkę z kryzysem – pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Zatrudnienie gwałtownie spada. Gdzie jest najgorzej? GUS podało dane
  Przeciętne zatrudnienie w maju spadło o 3,2 proc. rdr. Najgłębszy spadek odnotowano w gastronomii - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Zwolnili cię z pracy? Świetnie! Dostałeś szansę na zmianę życia
  Zwolnienie z pracy to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć. W czasie pandemii stres związany z wypowiedzeniem przeżywa wyjątkowo dużo osób. Choć zwolnienie działa bardzo demotywująco, nierzadko staje się też pierwszym krokiem ku zmianie na lepsze.

 • Jak przekonać załogę, że może bezpiecznie wrócić do biura
  Pandemia zepchnęła na dalszy plan jeden z największych do niedawna problemów HR-owców: pozyskiwanie talentów. Wzrosło znaczenie dobrej komunikacji z pracownikami.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.