• Szkocka wyspa szuka pracowników. Sześć miesięcy samotności
  Dwie osoby są poszukiwane do zarządzania nieruchomościowa na szkockiej wyspie Skye.

 • FPP i CALPE: Potrzebne regulacje pracy zdalnej poszerzające opcję telepracy
  Określenie w Kodeksie pracy podstawowych zasada pracy zdalnej postulują FPP oraz CALPE. Ich zdaniem, przepisy powinny obejmować m.in. możliwość wskazania dodatkowego miejsca pracy, warunki, w jakich następować może praca zdalna czy maksymalnego czasu trwania stosunku pracy i jej czasu oraz rozliczania. W rządowym pakiecie tarczy antykryzysowej nie ma takiej propozycji.

 • Miliony Polaków pracują zdalnie - nadal bez kodeksowej regulacji
  Wbrew oczekiwaniom przedsiębiorców, rząd nie zamierza uregulować pracy zdalnej w kodeksie pracy. Przy okazji zmian w specustawie dotyczącej walki z koronawirusem, chce zapewnić możliwość takiej pracy funkcjonariuszom służb: policji, ABW, Agencji Wywiadu, SKW, CBA, Państwowej Straży Pożarnej, służb celno-skarbowych i służby więziennej.

 • Rząd chroni pracowników przed zwolnieniami. A co z firmami, którym ubywa rąk do pracy?
  Już ponad 41 tysięcy osób korzysta z dodatkowego zasiłku opiekuńczego – ustaliło Prawo.pl. Tymczasem przedsiębiorcy mają coraz większe braki kadrowe.

 • ZUS: Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności składek
  Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z uproszczonego wniosku – poinformowała w poniedziałek prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

 • Sytuacja gospodarcza na świecie
  O ile wpływ wirusa na gospodarkę europejską znany będzie dopiero w danych raportowanych za marzec (publikowane w okolicy połowy kwietnia), o tyle znane są już pierwsze dane z Chin, gdzie największy kryzys zachorowań, a tym samym największe ograniczenia w przepływie towarów i działalności operacyjnej wystąpiły w lutym.

 • Wynagrodzenia w czasie epidemii
  Niewątpliwie stan epidemiczny, z którym obecnie mamy do czynienia ma odbicie w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Jedną z kwestii, nad którą zastanawiają się pracodawcy jak i pracownicy są wynagrodzenia. Poniżej przedstawiamy możliwości jakie daje prawo w sytuacji kryzysowej.

 • Wyniki badania sytuacji gospodarczej przedsiębiorstw w czasie kryzysu
  Szanowni Państwo, przedstawiamy pierwsze wyniki cyklicznego monitoringu gospodarki w czasach kryzysu. Naszym zdaniem badanie to nie oddaje w pełni powagi sytuacji, bo uczestnicy nie zdążyli jeszcze zebrać wszystkich danych. Z kilkunastu rozmów z przedstawicielami biznesu wynika wręcz, że egzystencja wielu firm jest zagrożona.

 • Aktualizacja rozporządzenia dotyczącego handlu w galeriach
  Zmiany na rynku pracy prognozowano już w ubiegłym roku. Jak koronawirus wpłynie na wiarygodność tych prognoz? Wiele się zmieni – to niemal pewne. Czy możemy spodziewać się końca rynku pracownika? Popyt na pracę spadnie w konsekwencji wyhamowania gospodarki.

 • Dyskryminacja w zatrudnieniu w czasach koronawirusa
  Nieprzemyślane wprowadzenie systemu pracy zdalnej dla części pracowników i pozostawienie pozostałych na dotychczasowych stanowiskach pracy może być w konsekwencji sporym problemem dla pracodawcy. Jak się okazuje, taka sytuacja może doprowadzić do zjawiska dyskryminacji w rozumieniu prawnym.

 • Ekspert ds. nadzoru korporacyjnego: działamy w trybie awaryjnym
  Koronawirus nie oszczędza żadnej z branż. Z nową sytuacja muszą sobie poradzić polscy przedsiębiorcy, w tym blisko pół miliona spółek kapitałowych. O tym, jak decydować i działać w czasach kontaktów wirtualnych, rozmawiamy z Piotrem Rybickim

 • Emilewicz: Pakiet ustaw Tarczy Antykryzysowej to materiał roboczy, który wciąż podlega konsultacjom
  Propozycje składające się na tarczę antykryzysową i przesłane Radzie Dialogu Społecznego w sobotę, to materiał roboczy, który wciąż podlega konsultacjom - zaznaczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 • Koronawirus przemebluje rynek pracy. Jak gruntownie?
  Zmiany na rynku pracy prognozowano już w ubiegłym roku. Jak koronawirus wpłynie na wiarygodność tych prognoz? Wiele się zmieni – to niemal pewne. Czy możemy spodziewać się końca rynku pracownika? Popyt na pracę spadnie w konsekwencji wyhamowania gospodarki.

 • Leszno z programem dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem
  Odroczenie terminów płatności z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz rozłożenie na raty niektórych opłat przewiduje program "Na zdrowszy biznes" skierowany do przedsiębiorców w Lesznie (Wielkopolskie) odczuwających skutki walki z koronawirusem.

 • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera przedsiębiorców
  Wsparcie dla startupów w wysokości 160 tys. zł, bezpłatne zdalne konsultacje z ekspertami oraz portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców zawiera oferta dla firm przygotowana przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną (ŁSSE) na czas kryzysu związanego z koronawirusem.

 • Mucha: priorytetem ochrona miejsc pracy
  Priorytetem rozwiązań z tzw. tarczy antykryzysowej jest ochrona miejsc pracy oraz wsparcie przedsiębiorców, także tych na samozatrudnieniu - podkreślił w niedzielę (22 marca) wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Politycy opozycji apelowali z kolei o przedstawienie im projektów ustaw w tej sprawie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.