• Polska gospodarka nadal idzie jak burza. Tak samo jak cała Europa Środkowa
  Nasza gospodarka w I kwartale była o 4,6 proc. większa niż rok temu. To oznacza, że sytuacja nadal jest bardzo dobra.

 • Ambroziewicz: Zlecający pracę muszą zapewnić bezpieczne warunki pracy także samozatrudnionym
  Osoby działające na podstawie umów cywilnoprawnych np. w ramach samozatrudnienia, czy też w ramach outsourcingu, są często traktowane w sposób odbiegający od standardów przewidzianych w przepisach prawa pracy, w tym bhp.

 • Nowoczesne wynagrodzenie i narzędzia motywacji - wiedza potrzebna każdemu menedżerowi HR
  Jak motywować pracowników? Jak ich sprawiedliwie wynagradzać? To pytania, które w czasach, gdy pozyskanie i utrzymanie pracowników jest trudne jak nigdy dotąd, zadaje sobie każdy menedżer HR.

 • Pracownik będzie miał więcej czasu, żeby zażądać sprostowania świadectwa pracy
  Pracownik będzie miał nie 7, a 14 dni na wystąpienie do pracodawcy o sprostowanie świadectwa pracy. Zmienią się też przepisy związane z równym traktowaniem pracowników, ochroną osób korzystających z uprawnień rodzicielskich czy mobbingiem.

 • Czy urlop zdrowotny wlicza się do 20 lat pracy przy tablicy?
  Pracuję 18 lat w szkole i w tym czasie byłem rok na urlopie zdrowotnym. Mam 30 lat pracy i za 2 lata chciałem iść na emeryturę (mam 58 lat). Czy urlop zdrowotny wlicza się do 20 lat pracy przy tablicy?

 • 15 lat Polski w UE. Mniej pracujemy, więcej zarabiamy
  W ciągu 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej nasz majątek wzrósł o 92 proc. Gonimy również zarobki bogatszych krajów Europy, ale powoli.

 • Cyfryzacja firmy zaczyna się w głowach pracowników
  Największym potencjałem i największym wyzwaniem w przypadku zmiany tradycyjnego modelu biznesowego na model oparty na technologiach cyfrowych są ludzie.

 • Czy pracodawcy będą mierzyć dokładniej czas pracy pracowników? Jest wyrok
  Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) wydał 14 maja wyrok w sprawie mierzenia czasu pracy. Może on zaważyć na prawie pracy w całej Unii Europejskiej, także w Polsce.

 • Jak w gąszczu rekrutacji wyłapać talenty? Tych cech powinni szukać rekruterzy
  Wyłapanie podczas rekrutacji HIPO, czyli osoby o wysokim potencjale, która może zapewnić firmie wiele korzyści, nie jest łatwe. Amerykański psycholog dr Robert Hogan wskazał cechy osobowości, na które należy zwrócić uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych.

 • Minimalne wynagrodzenie wyższe niż przewidują przepisy? Resort planuje zaskoczyć Polaków
  Zgodnie z prawem minimalna pensja musi wzrosnąć w 2019 r. co najmniej do 2345 zł. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała Prawo.pl, że propozycja jej resortu będzie wyższa od tej, którą gwarantuje ustawa.

 • PAN otwiera Szkołę Doktorską Technologii Informacyjnych i Biomedycznych
  W czerwcu rusza rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Instytutów PAN Technologii Informacyjnych i Biomedycznych (TIB PAN). Placówka będzie prowadzić badania i kształcenie interdyscyplinarne w obszarze cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, nowych technologii oraz inżynierii biomedycznej.

 • Pensje niań w górę. To najwyższa stawka od 2013 roku
  W 2018 roku stawka godzinowa niań w Polsce wynosiła średnio 12,73 zł netto (wzrost o 1,65 zł w stosunku do 2017 roku). Jest to najwyższy wzrost - w ujęciu rok do roku - od 2013 roku.

 • Poczta Polska rekrutuje. Potrzebni nie tylko listonosze
  Kierowcy, listonosze, pracownicy obsługi klienta czy przedstawiciele handlowi. Między innymi na takie stanowiska Poczta Polska cały czas poszukuje kandydatów do pracy. Firma tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku zatrudniła 3,2 tys. nowych pracowników.

 • Prowadzenie firmy będzie łatwiejsze? Ministerstwo wdraża ułatwienia dla biznesu
  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju szykuje szereg ułatwień dla przedsiębiorców. Jednym z nich jest prosty język w urzędach, który usprawni komunikację z biznesem.

 • Rośnie liczba cudzoziemców pracujących legalnie
  Już niemal 610 tys. cudzoziemców płaci w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne. To ponad pięć razy więcej niż na początku 2014 roku.

 • Rośnie zatrudnienie w Poczcie Polskiej
  W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2019 r. Poczta Polska zatrudniła 3,2 tys. pracowników na nowo utworzone miejsca pracy, a także uzupełniając wakaty po osobach odchodzących, przebywających na długotrwałych zwolnieniach, urlopach rodzicielskich czy wychowawczych.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.