• Ponad 100 mln zł na budowę przejścia granicznego. "Powstanie kilkaset dobrze płatnych miejsc pracy"
  Na spotkaniu opłatkowym PiS w Przemyślu wicewojewoda Lucyna Podhalicz poinformowała o otrzymaniu decyzji Ministra Finansów o zabezpieczeniu ponad 109 mln zł na budowę przejścia granicznego w Malhowicach - podał na Facebooku wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, który podkreślił, że inwestycja zapewni rozwój i uruchomienie licznych miejsc pracy.

 • 14 menedżerów i 14 opinii. Oto wyzwania HR w 2020 r.
  CSR, nowoczesne technologie, zarządzanie talentami, przywództwo, budowanie marki pracodawcy - na czym branża HR będzie koncentrować swoje działania w 2020 r.? Swoją opinią z PulsHR.pl podzielili się m.in.: Jeroen Tiel (Randstad), Piotr Mazurkiewicz (HRK), Anna Wicha (Adecco Poland), Marc Burrage (Hays Poland), Rafał Nachyna (Pracuj.pl), Lucyna Pleśniar (People), Monika Smulewicz (Grant Thornton).

 • Kasjerzy w Biedronce zarabiają coraz więcej
  Od stycznia Biedronka podnosi wynagrodzenia, niedługo podobne decyzje zaczną ogłaszać inne firmy handlowe. Na trudnym rynku sieci muszą inwestować w pracowników coraz mocniej.

 • Masz zaległy urlop za 2019 rok? Zobacz, do kiedy możesz go wykorzystać
  Zgodnie z kodeksem pracy zaległy urlop za 2019 rok pracownicy mogą wykorzystać do 30 września 2020 roku.

 • Podwyżka płacy minimalnej może zmienić w 2020 r. mapę zarobków
  Na największe zwyżki wynagrodzeń mogą teraz liczyć osoby najmniej zarabiające. Ale jest też ryzyko, że stracą pracę.

 • Rekordowe zatrudnienie w Niemczech. 14 rok z rzędu
  Niemcy zanotowały w 2019 r. rekordowy poziom zatrudnienia, bo większy udział w rynku pracy i napływ cudzoziemców pokryły z nadwyżką zmiany demograficzne — podał urząd statystyczny.

 • Wyższa pensja, większa presja. Podwyżek będą się też domagać inni pracownicy
  Od 1 stycznia 2020 r. minimalne wynagrodzenie wynosi 2600 zł. Znacząca podwyżka zachęca także lepiej zarabiających do przedstawiania żądań płacowych.

 • Benefit Systems podsumował liczbę kart sportowych
  Benefit Systems podał 2 stycznia dane zbiorcze o kartach sportowych dla pracowników swoich pracodawców-klientów. Porównania z analogicznymi wskazaniami z 2018 r. pokazują wzrosty.

 • Czy programista może być twórcą?
  Struktura oparta na przeniesieniu praw autorskich jest rozwiązaniem nadal bardzo popularnym na rynku. Zwiększenie wynagrodzenia netto pracownika przy niezmienionej wysokości kosztów pracodawcy jest atrakcyjne dla obu stron, przez co wiele firm decyduje się na wdrożenie takiej struktury.

 • Liczba osób aktywnych zawodowo w Polsce spadła
  W latach 2014-2018 liczba osób aktywnych zawodowo w Polsce spadła o 1,6% w stosunku do 2014 r. W miastach spadek wyniósł 2,6%, natomiast na wsi miał miejsce wzrost o 0,1%.

 • Menedżerowie nie mają wyjścia. Zarządzanie musi się zmienić
  Zmiany na rynku pracy powodują nie tylko zmiany w sposobach rekrutacji, ale także w sposobach zarządzania.

 • NFZ: Dodatek dla ratowników medycznych wzrósł do 1600 zł brutto
  Dodatek dla ratowników medycznych wzrósł od 1 stycznia 2020 r. do 1600 zł brutto – wynika z nowelizacji zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Nie będzie już długich weekendów w 2020 roku
  Wiadomo, że wielu ludzi jest zadowolonych z okazji, jaką przykładowo była możliwość skorzystania z dwóch tygodni nieprzerwanego wolnego kosztem wzięcia tylko pięciu, bądź sześciu dni urlopu. Jednak w 2020 roku tak długich weekendów nie będzie.

 • Nie tylko pensja. Oto, co w 2020 roku przyciągnie kandydatów do pracy
  Szkolenia i rozwój, benefity i wynagrodzenie, większa elastyczność zatrudnienia, atmosfera w miejscu pracy. Co w 2020 r. będzie największym wabikiem dla kandydatów?

 • Nowe pokolenie - nowe wyzwania na rynku pracy i nie tylko
  Urodzili się po 1995 roku. Najstarsi przedstawiciele pokolenia Z skończą w tym roku 25 lat. Nazywani są również generacją C od angielskiego słowa connected, odnoszącego się do ich przyzwyczajeń – ciągłego dostępu do informacji, „podłączenia” do mediów i budowania relacji on-line.

 • Prawie połowa Polaków skorzystała już z usług e-administracji
  Rośnie popularność e-usług w naszym kraju. Według ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, w 2019 r. z usług administracji publicznej za pomocą internetu skorzystało ponad 40 proc. - pisze piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.