• W ZUS ubywa ubezpieczonych Polaków
  W lipcu o około 75 tysięcy osób spadła liczba ubezpieczonych w ZUS, licząc miesiąc do miesiąca. Od końca 2019 roku z rejestrów ZUS zniknęło już 230 tys. ubezpieczonych, za których opłacane były składki na ubezpieczenie zdrowotne. Może to oznaczać o ponad 100 mln zł mniej trafiających co miesiąc do ZUS, a także rosnącą szarą strefę i bezrobocie.

 • Za nami pół roku pracy zdalnej. Biura nie wrócą już do dawnej rzeczywistości
  Firmy wciąż będą potrzebowały biur, ale do realiów pracy biurowej sprzed okresu pandemii Covid-19 już nie wrócimy. Po pół roku pracy zdalnej zarówno najemcy, jak i deweloperzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 • Amazon zatrudni 100 tysięcy osób
  Niesiony falą covidowego boomu gigant handlu detalicznego online - firma Amazon - wciąż potrzebuje nowych pracowników.

 • Biznes w dobie pandemii. Kiedy trzeba działać nieprzerwanie
  Pandemia koronawirusa na dobre zmieniła biznes. Firmy i instytucje z dnia na dzień zostały zmuszone do wdrożenia zasad bezpieczeństwa i reorganizacji systemu pracy. O swoich doświadczeniach opowiedzieli eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - w dyskusji "Biznes w czasach pandemii".

 • Czy długość i jakość snu ma wpływ na to ile zarabiamy?
  Sen jest czynnością, której poświęcamy najwięcej czasu – przesypiamy aż 1/3 życia. Brak snu ma negatywny wpływ na zdrowie, pogarsza samopoczucie i zdolności poznawcze. Ale czy sen, długość i jego jakość mają związek z naszą wydajnością i wynagrodzeniem?

 • Epidemia może obniżyć skłonność firm do zatrudniania imigrantów. Raport NBP
  Epidemia COVID-19 może obniżyć skłonność ok. 15 proc. firm do zatrudniania imigrantów w najbliższej przyszłości - napisano w raporcie przygotowanym przez NBP.

 • Nadchodzi kryzysowa fala weryfikacji menedżerów
  Po nadzwyczajnej mobilizacji kadra kierownicza staje teraz przed kolejnym, trudniejszym, wyzwaniem. Dla części szefów może się to skończyć utratą pracy.

 • Negatywne stereotypy biją nie tylko w starszych pracowników
  Wywołany przez pandemię kryzys może nasilić dyskryminację ze względu na wiek, na którą skarżą się też młodzi ludzie.

 • Nie każda branża docenia w pandemii specjalistę IT
  Podczas gdy w sektorze IT wynagrodzenia informatyków wzrosły w tym roku średnio o 5–10 proc., to ci zatrudnieni w branżach dotkniętych przez kryzys musieli się czasem godzić z dużą obniżką płac.

 • Pandemia nadgodzin w pracy zdalnej. Cały świat pracuje więcej, ale czy efektywniej?
  Zapisy naszych logowań pokazują, że pracujemy dłużej. "Spotykamy się" z większą liczbą osób. I wysyłamy więcej e-maili.

 • PPK w nowych realiach. "Polacy zauważyli, że warto mieć oszczędności"
  Jesienią tego roku do PPK będą przystępować jednocześnie firmy II fazy (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) oraz III fazy (zatrudniające od 20 do 49 osób). Będzie to ważny czas dla 80 tys. firm i 4 mln pracowników.

 • Praca, handel, przemysł czasu wolnego, hotele w post-covidowej rzeczywistości. Ważne debaty już dziś
  Property Forum rusza dziś po raz 10. Praca, handel, przemysł czasu wolnego i spotkań, łańcuchy dostaw oraz inwestycje w post-covidowej rzeczywistości - o tym będą przez dwa dni rozmawiać goście jubileuszowej konferencji. Property Forum 2020 to hybrydowa formuła - na żywo i w sieci, wyjątkowi goście, a także finał prestiżowych konkursów Prime Property Prize 2020 i Propetech Festival 2020.

 • Pracownicy opolskiego oddziału NBP będą współpracowali z policją w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa
  Pracownicy Narodowego Banku Polskiego w Opolu będą współpracowali z KW Policji w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa. Porozumienie w tej sprawie podpisał dyrektor NBP w Opolu prof. Paweł Frącz i wojewódzki komendant policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

 • Pracownik ma zdezynfekować swoje miejsce pracy, krzesła dla interesanta nie musi
  To pracodawca ma obowiązek utrzymywać pomieszczenia pracy w czystości i porządku. Pracownik ma zaś przestrzegać nie tylko zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale i ustalonego porządku pracy. W tym także porządku na swoim stanowisku pracy. Zdezynfekowanie własnego biurka i krzesła dostarczonym przez pracodawcę środkiem mieści się w granicach tej dbałości.

 • Prawie 150 000 przedsiębiorców uzyska automatycznie większą pomoc z ZUS
  Po interwencji rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, do której doszło na wniosek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, ZUS ponownie rozpatrzy sprawy w zakresie wysokości przyznanego firmie zwolnienia w przypadku wystąpienia nadpłaty. O jej zwrot płatnik będzie mógł wystąpić po ustaleniu wysokości umorzenia.

 • Raport: Spółki technologiczne najłagodniej przetrwały pandemię
  Najłagodniej pandemię przetrwały spółki technologiczne. Stabilność branży to efekt obostrzeń sanitarnych i wymogu dystansu społecznego oraz związany z tym oczekiwany rozwój sektora - wskazała firma doradcza KPMG w raporcie dot. wpływu koronawirusa na wyceny giełdowe.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.