• Mieszkańcy południowej części kraju masowo migrują. "To jest prawdziwy kryzys"
  Na południu Włoch poważniejszym problemem jest emigracja z tamtych stron do innych części kraju i za granicę niż fala migracji - odnotowano w raporcie Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Przemysłowego Południa (Svimez).

 • Na Pomorzu padł rekord. Bezrobocie nigdy nie było tak niskie
  4,4 proc. w czerwcu wyniosła stopa bezrobocia na Pomorzu. Oznacza to, że w regionie padł rekord. Tak niskiego wskaźnika jeszcze nigdy tam nie odnotowano.

 • Nowe przepisy przyjazne start-upom. Ustawa o Prostej Spółce Akcyjnej podpisana
  Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek (2 sierpnia) ustawę wprowadzającą Prostą Spółkę Akcyjną - ostatnią z pakietu "100 zmian dla firm" przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 • Ogłoszenia "Dam pracę" na każdym słupie. Taką sytuację mamy już od roku
  "Mniej niż milion bezrobotnych" to hasło od początku 2018 roku na dobre zaczęło elektryzować pracodawców.

 • Oszuści polują na pracowników sezonowych. Jak się przed nimi ustrzec?
  Kelnerzy, hostessy, barmani, pracownicy call center. Latem liczba ofert na rynku pracy tymczasowej jest wyjątkowo bogata. Daje to nowe możliwości oszustom, polującym na dane osobowe swoich ofiar.

 • Podwyżki w grupie PKP. Wzrosną pensje 60 tys. pracowników
  Kolejarskie organizacje związkowe informują, że 60 tys. pracowników spółek wchodzących w skład grupy PKP otrzyma podwyżki. Ile będą zarabiać?

 • Pod względem liczby pracowników sektor prywatny zostawił publiczny daleko w tyle
  W pierwszym kwartale 2019 roku pracowało 16 274 000 Polaków - podał Główny Urząd Statystyczny. To mniej, niż w tym samym okresie rok i dwa lata wcześniej.

 • Pomoc dla start-upów. 1 mln zł dotacji dla najlepszych
  Najlepsze start-upy, które otrzymają specjalną rekomendację, będą mogły wziąć udział w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i uzyskać do 1 mln zł dotacji na dalszy rozwój - poinformował resort inwestycji. Wnioski o dofinansowanie można już składać.

 • Pracodawcy mają problem. Od 9 lat spada liczba osób w wieku produkcyjnym
  Prognozy nie są optymistyczne. Eksperci przewidują, że przez najbliższe około 25 lat liczba ludności Polski zmniejszy się o 2,8 mln osób. Pracodawcy muszą więc skupić się na osobach starszych i zatrzymać ich na rynku pracy.

 • Pracownicy w dojrzałych cyfrowo organizacjach mają czas na eksperymenty
  Dyrektorzy i menedżerowie aż 3/4 przedsiębiorstw dojrzałych cyfrowo uważają, że ich organizacje zapewniają wystarczające zasoby na rozwój innowacyjności firmy, podczas gdy podobnie myślą dyrektorzy jedynie z 15 proc. przedsiębiorstw dopiero zaczynających przygodę z transformacją cyfrową.

 • Prawie 100 tys. zł na rozpoczęcie biznesu. Rusza kolejna edycja programu "Wsparcie w starcie"
  Założenie działalności gospodarczej, utworzenie miejsca pracy, czy bezpłatne usługi szkoleń i doradztwa – to przedsięwzięcia, które można sfinansować dzięki pożyczce z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”.

 • Przedsiębiorstwa społeczne utworzyły 550 miejsc pracy
  Przedsiębiorstwa społeczne zatrudniają co najmniej połowę osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnych, bezrobotnych lub 30 proc. osób o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

 • Rusza konkurs dla przedsiębiorców. 350 mln zł na rozwój prac B+R
  350 mln zł mogą otrzymać przedsiębiorcy na wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R, czyli badania + rozwój - poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 • Top Pracodawca Polski Wschodniej 2019. Wyróżnimy firmy z pięciu województw
  Trwa tegoroczna edycja prestiżowego konkurs "Top Pracodawca Polski Wschodniej". Kolejny raz nagrodzimy godne naśladowania doświadczenia przedsiębiorstw z regionu Polski Wschodniej związane z rynkiem pracy, przedsiębiorczością i human resources.

 • W krajach OECD rośnie wskaźnik zatrudnienia. Jak jest w Polsce?
  Wskaźnik zatrudnienia wśród krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wzrósł o 0,1 pkt. proc. w pierwszym kwartale 2019 roku w odniesieniu do poprzedniego kwartału.

 • Zarobki w branży PR. Ponad 22 tys. zł różnicy miedzy najlepiej i najgorzej zarabiającymi
  CEO firm specjalizujących się w PR zarabia średnio 25 tys. zł. Asystent wykonujący swoje obowiązki w takiej instytucji - średnio 2,9 tys. zł.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.