• Premier Gowin: plan odbudowy i rozwoju gospodarki oraz tarcza prawna pomogą polskiej gospodarce rozwijać się po pandemii
  Plan odbudowy i rozwoju gospodarki oraz tarcza prawna to inicjatywy MRPiT, które pomogą polskiej gospodarce rozwijać się po kryzysie wywołanym przez pandemię COVID-19 – mówił wicepremier, minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin podczas dzisiejszego XIV Forum Przedsiębiorców Małopolski.

 • Projekt rozporządzenia umożliwiający cudzoziemcom pracę bez zezwolenia
  Podjęcie cudzoziemcom pracy bez zezwolenia m.in. w służbie zdrowia czy branży IT przewiduje projekt rozporządzenia, który w poniedziałek opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

 • Przewoźnicy autokarowi apelują o dopłaty do pensji i umorzenie pomocy z PFR
  Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych apeluje do rządu m.in. o półroczne dopłaty do pensji minimalnej i umorzenie pomocy z PFR. Chce też dostępu do kredytów i zniesienia limitu przyznawanej pomocy dla firm, które zatrudniają do 249 pracowników.

 • Rynek pracy przyszłości. Automatyzacja sporo namiesza, ale nie we wszystkich branżach
  Nowe technologie zmieniają rynek pracy. Według raportu McKinsey Polska czynności, w których do 2030 r. ludzi mogą zastąpić maszyny lub sztuczna inteligencja, stanowią dziś niemal połowę łącznego czasu pracy. To z kolei przekłada się na blisko 7,3 mln stanowisk w Polsce, które w przeciągu najbliższej dekady mogą zniknąć z rynku. Nie wszędzie jednak robot może zastąpić pracownika.

 • W izolacji domowej praca możliwa, ale dla firmy ryzykowna
  Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy pracownicy odbywający izolację w warunkach domowych mogą – gdy chorują bezobjawowo – pracować zdalnie. Zwłaszcza, gdy sami mają taką wolę. Eksperci są w ocenie tej sytuacji podzieleni. Problem w tym, że osoba w izolacji jest osobą chorą, chociaż sprawa jej statusu nie jest już tak oczywista, jak w przypadku kwarantanny.

 • W tym roku firmowe wigilie pod znakiem zapytania
  Tradycja świątecznych spotkań dotyczy przede wszystkim sfery życia prywatnego, ale od kilkunastu lat jest również coraz mocniej obecna w życiu zawodowym Polaków. Jak będzie w tym roku?

 • Agencja apeluje o zniesienie kwarantanny dla Ukraińców. "Skuteczniejsze są testy"
  Agencja zatrudnienia Gremi Personal wystosowała apel do rządu o rozważenie możliwości zastąpienia obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla przybywających migrantów zarobkowych z Ukrainy. Skuteczniejsze są obowiązkowe i zakrojone na szeroką skalę testy osób wjeżdżających na terytorium Polski.

 • Chcesz zasiłek na dziecko dołącz potwierdzenie ubezpieczenia
  Do wniosku o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko należy dołączyć potwierdzenie, że pracownik ubiegający się o świadczenie podlega ubezpieczeniu chorobowemu. Bez tego nie zostaną wypłacone pieniądze – przypomina ZUS. Niekompletność wniosków wciąż jest dużym problem Zakładu.

 • Gowin: Jeśli sytuacja będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże
  Określiliśmy poziom zachorowań, przy którym możliwe będzie poluzowanie obostrzeń. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla handlu, ale i dla całej gospodarki, jest grudzień. Działania rządu obliczone są na to, by w ciągu dwóch tygodni stopniowo wycofywać się z ograniczeń. Za wcześnie jednak przesądzać, czy będzie to możliwe - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

 • Informacje o pracownikach na kwarantannie dostępne na Platformie Usług Elektronicznych
  Pracodawca ma udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych informacje o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją – podał w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego.

 • Kolejni ochotnicy WOT rozpoczęli szkolenie podstawowe
  48 ochotników, którzy w sobotę wstąpili do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęło 16-dniowe szkolenie podstawowe. Wśród osób, które chcą zostać terytorialsami jest 14 kobiet – powiedział w niedzielę (15 listopada) rzecznik brygady kpt. Witold Sura.

 • Komentarz do danych GUS i Eurostat nt. zmian PKB w III kw. 2020 r.
  Według szybkiego szacunku GUS w III kwartale br. polski PKB wyrównany sezonowo zwiększył się o 7,7% wobec poprzedniego kwartału. Natomiast w ujęciu rocznym PKB był o 1,6% niższy (niewyrównany sezonowo). Szacunki te potwierdzają, że po głębokich spadkach w II kwartale (PKB zmniejszyło się o 8,4% r/r), trzeci kwartał przyniósł znaczne odbicie aktywności społeczno-gospodarczej, na co już wcześniej wskazywały dane z kolejnych miesięcy III kwartału, a także dane wysokiej częstotliwości. Szacuje się, że wynik ten jest efektem szybciej odbudowy w przemyśle i sektorze usług.

 • Koronawirus atakuje w internecie. Recepta: szkolenia i regulaminy
  Z badań rynku wynika, że od początku pandemii pracownicy zdalni spowodowali incydenty związane z cyberbezpieczeństwem w co piątej organizacji. Receptą na takie sytuacje są regulaminy, szkolenia i przede wszystkim duża świadomość zagrożenia wśród pracowników.

 • Maseczki i rękawiczki od pracodawcy czy własne?
  Wyjaśniamy kto powinien zapewnić środki ochrony osobistej takie jak maseczki i rękawiczki w zakładzie pracy podczas pandemii koronawirusa.

 • Największe targi pracy w Opolu odbędą się on-line
  Tegoroczne Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Opolską odbędą się w tym roku on-line. Na zainteresowanych czeka 150 ofert pracy, ponad 30 firm oraz różnorodne webinaria.

 • O połowę mniejszy podatek przez 7 lat. Tak Grecja chce przyciągnąć migrantów
  Grecja przygotowuje ustawę, dzięki której zagraniczni specjaliści będą zwolnieni z połowy podatku dochodowego przez siedem lat, jeśli wskażą ją jako miejsce swojego zamieszkania. W ten sposób rząd chce zapobiec drenażowi mózgów.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.