• W tym obszarze ofert pracy nie zabraknie. Firmy planują rekrutacje
  W związku z prężnym rozwojem rynku e-commerce zapotrzebowanie na pracowników w magazynach będzie nadal rosnąć.

 • Angielski niebawem z chatbotem. Jak będzie wyglądać nauka języka za kilka lat?
  Języki obce są nadal kluczową częścią kompetencji w pracy. Jak będzie wyglądać ich nauka za kilka, kilkanaście lat? Sporo może się zmienić, a model uczeń i nauczyciel odejść do lamusa.

 • Awanse kobiet przyczyniają się do rozwodów
  Niepokojące informacje płyną ze szwedzkiego badania o relacji pracy i małżeństwa. Dowodzi ono, że awans w pracy bywa impulsem do rozwodu. Dzieje się tak zwłaszcza gdy kobieta podnosi się w hierarchii organizacji.

 • Coraz mniej Niemców do pracy. Imigranci zalewają rynek
  Niemcy od kilku lat starają się pozyskać pracowników zagranicznych. Mamy nowe dane organizacji Accurity GmbH, która poddała analizie migrację za Odrą. Dane są ciekawe.

 • Jak przyciągnąć cudzoziemców do pracy? Bez tej zmiany będzie bardzo trudno
  Już ponad połowa firm w Polsce zatrudnia obcokrajowców. Przedsiębiorcy najchętniej przyjmują do pracy obywateli z sześciu krajów z uproszczoną procedurą zatrudnienia, czyli m.in. Ukrainy i Białorusi. W przypadku cudzoziemców z Azji i Dalekiego Wschodu procedury są jednak o wiele bardziej skomplikowane.

 • Jednoosobowe przedsiębiorstwa mogą liczyć na przychylność fiskusa
  Skarbówka pokazuje małym przedsiębiorcom swoje łagodniejsze oblicze, dzięki czemu zapłacą niższy podatek. Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową firmę wrzuci w koszty wydatki na kurs językowy, mieszkanie czy miejsce postojowe.

 • Kształcenie nauczycieli po nowemu. Co się zmieni od października?
  W nadchodzącym roku akademickim 2019/2020 zmieni się standard kształcenia nauczycieli przedszkola i klas I–III szkoły podstawowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od października uczelnie wyższe będą mogły kształcić w tym zawodzie w ramach jednolitych studiów magisterskich o ściśle określonym kierunku „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”.

 • Praca w agencji zatrudnienia. Kto może zostać rekruterem?
  Prawie co druga firma w Polsce ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników, dlatego firmy coraz częściej korzystają ze wsparcia agencji. To z kolei sprawia, że agencje coraz więcej rekrutują. Kogo szukają i ile płacą?

 • To pierwsza tego typu uczelnia w Polsce
  W poniedziałek (5 sierpnia) pierwsi studenci nowo powstałej Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do Służby Więziennej.

 • Ustawa o jawności wynagrodzeń dopiero w przyszłej kadencji Sejmu
  Dane wiosną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zielone światło dla pomysłu wprowadzającego jawność wynagrodzeń w ofertach pracy właśnie zaczyna świecić na pomarańczowo. Witold Zembaczyński, poseł wnioskodawca, zapewnia, że nie pozwoli, by zmieniło się na czerwone.

 • ZUS ma nową broń w walce z "niby-chorymi". Tysiące osób muszą zwrócić zasiłek
  Nowa aplikacja pomaga urzędnikom identyfikować tych, którzy pracują, będąc na zwolnieniu lekarskim. Tysiące osób muszą zwracać zasiłki, głównie prowadzący działalność gospodarczą.

 • ADP: zatrudnienie w nowoczesnej gospodarce wyhamowało
  Zatrudnienie w nowoczesnej gospodarce wyhamowało - wynika z najnowszego raportu firmy ADP za drugi kwartał 2019 roku.

 • Biofilia - trend, który wkracza do biur
  Na świecie istnieje kilka miejsc, w których widok żwawych stulatków raczej nikogo nie dziwi. Większość z tych „krain długowieczności” znajduje się w Azji, choć niektóre położone są też w Europie.

 • Imigracja idzie na rekord. Liczba cudzoziemców ciągle rośnie
  W rejestrach ZUS w maju widniało 628 tys. obcokrajowców, za których opłacane są składki emerytalne i rentowe. To aż o jedną piątą więcej niż rok wcześniej - czytamy w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • Kompania Piwowarska poluje na młode talenty. Rekrutacja do programu trwa
  Do 12 sierpnia osoby zainteresowane pracą w Kompanii Piwowarskiej mogą zgłaszać się do udziału w programie „Wiele działów – jeden rozwój”. Zwycięzcy rekrutacji przez 18 miesięcy będą mogli aktywnie uczestniczyć w projektach trzech wybranych działów – po sześć miesięcy pracy w jednym dziale.

 • Konfederacja Lewiatan: czerwcowy wzrost zatrudnienia był jednorazowy. W lipcu spadek
  Wśród menedżerów logistyki systematycznie rośnie przewaga pesymistów nad optymistami. Największemu od 2013 roku spadkowi produkcji towarzyszy również spadek popytu na nakłady.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.