• Polacy optymistycznie patrzą w przyszłość, zawodowo jest jednak "ale"
  46 proc. Polaków prognozuje, że 2020 r. będzie dla nich osobiście lepszy niż 2019 r. Co do przyszłości Polski optymistami jest 38 proc. badanych, a w odniesieniu do przyszłości świata – 31 proc. – wynika z sondażu CBOS.

 • Przedsiębiorcy potrzebują pracowników z zagranicy. Co z ułatwieniami?
  Wzmożona walka o pracowników z zagranicy w 2020 roku będzie kontynuowana. Biznes czeka na rozwiązania, które zwiększą szanse naszego kraju - czytamy w czwartek (9 stycznia) w "Rzeczpospolitej".

 • Raport płacowy 2020 Hays. Rok podwyżek się skończył. Pora na nowe wyzwania rynku pracy
  Skomplikowana - tak eksperci Hays, którzy opracowali kolejną edycję Raportu Płacowego 2020 określają sytuację na polskim rynku pracy. Ich zdaniem kluczem do zrozumienia aktywności rekrutacyjnej w bieżącym roku będą luka kompetencyjna i stabilizacja płac. Pracodawcy mniej chętnie niż dotychczas odpowiadać będą na presję płacową. W walce o kandydatów sięgną po inne niż oferta finansowa środki.

 • Stopa bezrobocia w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc.
  Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,1 punktu procentowego – poinformowała w czwartek (9 stycznia) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych
  "Perspektywy" zaprezentowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym liceum zostało Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie wybrano najlepszym technikum.

 • Informacje o PPK czerpiemy głównie z telewizji
  Większość informacji o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) osoby zatrudnione czerpią z telewizji - wynika z badania zrealizowanego dla PKO TFI. Drugim źródłem informacji są pracodawcy, a trzecim - koleżanki i koledzy z pracy.

 • Jak zaprojektować bezpieczne stanowisko zrobotyzowane
  W obecnych czasach nikogo już nie dziwi fakt, że na liniach produkcyjnych pracują roboty. Jednym z istotnych warunków miejsca pracy jest bezpieczeństwo człowieka. Jest to warunek, na który ze szczególną troską zwracają uwagę integratorzy, projektując stanowiska zrobotyzowane. Starają się w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo dla otoczenia w czasie pracy stanowiska zrobotyzowanego.

 • Mały ZUS na pewno do 120 tys. zł przychodu, ale ty to sprawdź
  Przedsiębiorcy mają jeszcze miesiąc na zdecydowanie się, czy chcą skorzystać z ulgi na małą działalność gospodarczą – tzw. małego ZUS-u. Dzisiejszy termin – do 8 stycznia - na wizytę w ZUS i złożenie odpowiednich formularzy jest bardzo ważny, ale nie dla wszystkich. Na przykład dla tych, którzy korzystają z obniżonej składki ZUS, a przekroczyli przychód 67,5 tys. zł. Zatem nie każdy, kto chce skorzystać z małego ZUS-u musi się spieszyć ze składaniem dokumentów. Można to zrobić również w lutym.

 • Masz innowacyjny projekt, weź udział w konkursie
  1,2 mld zł z funduszy UE wyniesie dofinansowanie dla przedsiębiorców na innowacyjne projekty w ramach nowej, uproszczonej Szybkiej Ścieżki - poinformowało w środę Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

 • Nowe trendy w podróżach służbowych na 2020 r.
  Nadchodzący rok ma szansę upowszechnić trend podróży służbowej łączonej z wypoczynkiem. Bleisure jednak to nie wszystko. Oto co przynoszą nowe trendy w sytuacji, kiedy firma wysyła managera lub pracownika na wycieczkę.

 • Szanse na nowe zatrudnienie w handlu najmniejsze od pięciu lat
  Sektor handlu detalicznego i hurtowego pozostaje jednym z najmocniejszych rynków pracy w Polsce. Jednak, jak wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”, szanse na znalezienie nowego zatrudnienia w tej branży w najbliższych miesiącach będą najmniejsze od pięciu lat.

 • Wzrośnie kryterium przy świadczeniu dla niesamodzielnych
  W związku z waloryzacją emerytur i rent planowane jest podwyższenie kryterium przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych z 1600 zł do 1700 zł - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • 9 powodów stosowania big data w HR
  Wraz z wzrostem znaczenia przepływu danych, rośnie rola big data, jak nazywa się kolosalne zbiory informacji. To zagadnienie nie omija zarządzania zasobami ludzkimi. Jak dowodził Forbes w styczniu 2020 r. jest aż 9 powodów, dla których big data trzeba uwzględniać w firmie.

 • Czy sztuczna inteligencja zastąpi radiologów w pracy?
  System sztucznej inteligencji (AI) opracowany przez Google’a jest równie dokładny jak lekarze w rozpoznawaniu raka piersi na podstawie badania mammograficznego, może też pomóc w zmniejszeniu liczby błędnych diagnoz. Naukowcy zapewniają, że rozwiązanie może być jeszcze bardziej skuteczne.

 • Jakie wynagrodzenie zasadnicze lekarzy stażystów w I połowie 2020 r.
  Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego stażystów lekarza i lekarza dentysty odbywających staż podyplomowy w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. wynosi 2600 zł brutto.

 • Ostatni dzień na wnioski ws. tzw. Małego ZUS-u
  Termin składania wniosków dotyczących korzystania z tzw. Małego ZUS-u mija w środę. Ministerstwo Rozwoju przypomina, że przedsiębiorcy, którzy korzystali z ulgi w dotychczasowej formie i nadal spełniają jej kryteria, nie muszą składać nowego wniosku.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.