• Biznes, mimo dawnych różnic, łączy się i reaktywuje Radę Przedsiębiorczości
  Szefowie największych organizacji przedsiębiorców i pracodawców w Polsce zadecydowali o reaktywowaniu Rady Przedsiębiorczości. "Sygnatariusze Rady Przedsiębiorczości wychodzą z założenia, że nadzwyczajna sytuacja w polskim państwie wymaga nadzwyczajnych środków i działań.

 • Jakie prawa mają pracodawcy i pracownicy w dobie koronawirusa
  Organizacja pracy w dobie epidemii to wyzwanie, z jakim pracodawcy w Polsce muszą mierzyć się po raz pierwszy. Czego mogą w tym szczególnym okresie wymagać od pracowników, a do czego nie mają prawa? I jakie uprawnienia mają też sami pracownicy?

 • Komunikacja na wagę złota. Jak rozmawiać z pracownikami w dobie epidemii?
  W sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 komunikacja wewnętrzna i zarządzanie informacją w firmach ma szczególne znaczenie. Zarząd nie może milczeć... Komunikacja zyskuje jeszcze na znaczeniu.

 • Kopalnie zmienią organizację pracy. Górników może czekać skoszarowanie
  Wzorem Jastrzębskiej Spółki Węglowej również pozostałe górnicze firmy zmienią organizację pracy, m.in. ograniczając ilość zmian i zmniejszając co najmniej o jedną trzecią liczbę pracujących w danym dniu osób - oznajmił wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

 • Koronawirus: Pracownicy poczty nie czują się bezpieczni. Chcą zmian w procedurach
  Nie wszyscy mogą w czasie epidemii koronawirusa zawiesić działalność, bądź przejść na pracę zdalną. Nie może sobie na to pozwolić. Pracownicy Poczty Polskiej pracują, ale obawiają się o swoje zdrowie. Zgłaszają postulat wprowadzenia bezpieczniejszych procedur.

 • Koronawirus zaczyna dawać się we znaki rynkowi pracy
  Stopa bezrobocia wyniosła w lutym 2020 roku 5,5 proc. i utrzymała się na poziomie ze stycznia, jak podał właśnie Główny Urząd Statystyczny. To niestety wszystko, jeśli chodzi o dobre wiadomości dotyczące wskaźników gospodarczych na najbliższe miesiące – koronawirus już zbiera plony na rynku pracy – twierdzą w swoim komentarzu Pracodawcy RP.

 • PARP wspiera przedsiębiorców
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w związku z pandemią kronawirusa wdrożyła działania, mające ułatwić przedsiębiorcom realizację zaplanowanych projektów. Agencja zmieniła m.in. terminy przyjmowania wniosków od firm ws. dofinansowań.

 • Po ustaniu pandemii nawet 1/3 pracowników nie wróci do pracy biurowej
  W związku z pandemią firmy musiały zmienić podejście do wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników. Praca zdalna stała się koniecznością. Zdaniem specjalistów może to być początek rewolucji na rynku pracy.

 • Powstają ośrodki kwarantanny dla ukraińskich pracowników
  Specjalne ośrodki kwarantanny dla pracowników, którzy czasowo wyjechali na Ukrainę jeszcze przed zamknięciem granic Polski i próbują teraz wrócić do pracy powstają w Gdańsku i Łodzi. Rozwiązanie stało się konieczne wraz z wprowadzeniem w Polsce kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa i zamknięciem granicy ukraińsko-polskiej.

 • Rekrutacja w dobie koronawirusa: telefon, komunikator, social media
  Co czwarte ogłoszenie zamieszczone w serwisie Pracuj.pl zostało oznaczone tagami „rekrutacja online” i „rekrutacja telefoniczna”. Sam serwis testuje nowe narzędzie do spotkań wideo, które będzie dostępne dla wszystkich pracodawców jeszcze w marcu.

 • Tarcza antykryzysowa: Przepisy wejdą w ciągu dwóch tygodni
  Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować tarcza antykryzysowa, to gigantyczna suma. Warto te koszty ponieść, aby uniknąć dramatycznych sytuacji w przyszłości - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, jest szansa, że przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni.

 • Do pracy zdalnej trzeba przygotować i siebie, i dziecko
  O połączeniu pracy zdalnej z rolą rodzica rozmawiamy z panią Elżbietą Stawińską, pedagogiem z wieloletnim stażem.

 • Komunikat dla beneficjentów realizujących projekty w ramach PO WER 2014-2020
  W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną jako Instytucja Pośrednicząca PO WER umożliwimy wprowadzanie zmian do wniosków o dofinansowanie i/lub postanowień umów o dofinansowanie, m.in. w zakresie okresu realizacji czy wartości projektu, celem dostosowania ich zapisów do zmienionych potrzeb uczestników projektów.

 • Ułatwienia dla podmiotów ekonomii społecznej – pożyczkobiorców Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej
  Pakiet ulg w spłacaniu pożyczek na rozwój i pożyczek na start z Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Podmioty ekonomii społecznej otrzymają wsparcie.

 • Co trzeci zdalny pracownik nie wróci już do biura
  Koronawirus przyniesie rewolucję podobną do wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy - przewiduje firma Gartner.

 • Koronawirus. Liczymy, że pracodawca nam pomoże
  Ponad sześciu na dziesięciu uczestników najnowszego międzynarodowego badania agencji Edelman ufa, że ich pracodawca skutecznie i odpowiedzialnie zareaguje na koronawirusa.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.