• 200-300 tys. rocznie. Tak będzie rosła liczba Ukraińców pracujących w Polsce
  W Polsce pracuje około miliona Ukraińców, a w ciągu najbliższych dwóch lat ich liczba będzie rosnąć o 200–300 tysięcy – ocenia NBP. Naszą granicę w poszukiwaniu pracy coraz częściej przekraczają też Gruzini czy Białorusini.

 • Bolt rekrutuje w Polsce. Oferujemy globalną skalę - mówi współzałożyciel
  - Nie mamy liczby etatów do obsadzenia. Jeśli znajdziemy dobrych ludzi, to przyjmiemy do pracy 50, a może nawet 70 lub 80 osób - mówi portalowi PulsHR.pl o przygotowywanej rekrutacji w Warszawie Martin Villig, współtwórca Bolta.

 • Coraz więcej robotów w fabrykach samochodów. Dla pracownika są pomocą, nie zagrożeniem
  Rynek robotów współpracujących z człowiekiem dynamicznie rośnie. Jedną z głównych branż, w których są one wykorzystywane, jest przemysł motoryzacyjny.

 • Dzień Ratownictwa Medycznego. Oto mazowieckie ratownictwo w statystykach
  13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie w 2018 r. w systemie ratownictwa medycznego w woj. mazowieckim było ponad 1,6 tys. ratowników, 414 lekarzy i 224 pielęgniarki.

 • Firmy IT to królowie rynku pracy w niektórych miastach. "Stało się coś niesamowitego"
  W zatrudnieniu przekroczyliśmy 1600 osób. Zbliżamy się pewnie do około 2000, pod koniec roku chcemy to osiągnąć. Mamy 14 biur w całej Polsce i dodatkowo 6, a może 7 pod koniec roku będzie na całym świecie.

 • Firmy szukają pracowników. Z jakich metod najczęściej korzystają?
  Nie ma jednego najbardziej efektywnego sposobu pozyskania kandydatów do pracy. Metody poszukiwań mogą się znacznie różnić w zależności od typu rekrutacji, poziomu stanowiska pracy, branży czy regionu.

 • Handel, przemysł i budownictwo. W tych branżach upada najwięcej firm
  W ciągu ostatnich 6 lat w całym kraju na skraju bankructwa znalazło się niemal 6 tys. przedsiębiorstw. Większość z nich musiała ogłosić upadłość, a co czwarte, by utrzymać się na rynku, rozpoczęło proces restrukturyzacji.

 • Kolejne firmy na liście ostrzeżeń publicznych
  Spółka Nevonet sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni i Nevonet Ltd z siedzibą w Londynie trafiły na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował w piątek w komunikacie rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Jacek Barszczewski.

 • Luka kadrowa wśród pielęgniarek niepokoi. Będą promować pracę w zawodzie
  Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym, Państwową Wyższą Szkolą Zawodową w Koszalinie oraz pielęgniarskimi samorządami rozpoczynają działania, które mają pomóc zapobiec brakom kadrowych wśród pielęgniarek i położnych.

 • Nadchodzi fala zmian w biznesie. Prezesi i dyrektorzy działów HR wyliczają wyzwania 2020 roku
  Firmy czeka sporo zmian w przyszłym roku, m.in. podwyżka płacy minimalnej, zniesienie 30-krotności składek, nowe składki ZUS w 2020 r., podwyżka cen prądu.

 • PKN Orlen - Orlen Projekt i ARP wspólnie z Politechniką Warszawską inaugurują program stażowy
  Studenci z płockiej filii Politechniki Warszawskiej rozpoczną wkrótce staże w ramach programu "Zaprojektuj z nami swoja przyszłość".

 • Pracodawco! Zapobiegaj
  Personel medyczny jest grupą zawodową szczególnie narażoną na bezpośredni i stały kontakt z chorobami zakaźnymi stanowiącymi bezpośrednie zagrożenie ich życia i zdrowia.

 • Pracownicy z Ukrainy. Będzie ich w Polsce coraz mniej?
  Rośnie liczba pracujących w Polsce Ukraińców, którzy chcą od nas wyjechać. Problem w tym, że ze Wschodu nie przyjadą do nas kolejni.

 • Prawie połowa istniejących obecnie zawodów może zniknąć. Jak mądrze edukować najmłodszych?
  Jak wynika z prognoz analityków, 65 proc. dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. W ciągu dekady ma radykalnie zmienić się zapotrzebowanie na określone umiejętności.

 • Problemy polskiego rynku pracy: zbyt niski stopień robotyzacji i wskaźnik zatrudnienia
  Choć gospodarka i wynagrodzenia rosną w szybkim tempie, inflacja ciągle pozostaje w okolicach celu inflacyjnego. To efekt mnogości dóbr w sklepach i problemów z ich sprzedaniem.

 • Ważna data dla Straży Granicznej. Kiedy zmiany w rekrutacji do formacji?
  Formacja została powołana do życia ustawą z 12 października 1990, jej funkcjonowanie rozpoczęło się 16 maja 1991 wraz z rozformowaniem Wojsk Ochrony Pogranicza (WOP).

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.