• Koronawirus zmienia rynek pracy dla migrantów. Mniej informatyków, więcej lekarzy
  Koronawirus wpłynął na strukturę zawodów pracowników z Ukrainy. Liczba zezwoleń dla informatyków z Ukrainy zmniejszyła się o połowę, specjalistów o 28 proc., a rolników, robotników i rzemieślników o około 20 proc. Najwięcej przybyło lekarzy (+250 proc.), pielęgniarek (+80 proc.) oraz pracowników biurowych (+18 proc.).

 • Niemcy: Zaburzenia psychiczne pracowników częste jak nigdy dotąd
  Liczba dni zwolnień lekarskich udzielanych pracownikom z powodu zaburzeń psychicznych wzrosła w Niemczech w 2019 roku do poziomu najwyższego od roku 1997, kiedy zaczęto prowadzić statystyki na ten temat - podał prasowy serwis informacyjny RND.

 • Niewykonywanie obowiązków, łamanie zakazu konkurencji. Kiedy skontrolować pracownika na home office?
  Niewykonywanie lub nienależyte wykonywanie obowiązków pracowniczych, ale także świadczenie pracy na rzecz innego podmiotu mimo zakazu konkurencji lub wyrządzanie szkody pracodawcy w inny sposób. Tak prezentuje się lista przewinień, jakich dopuszczają się pracownicy na home office. Jak sprawdzić, co robią w czasie pracy z domu?

 • Oskładkowanie umów zleceń: "Forma reformy zależy od związkowców i pracodawców"
  Analizujemy różne warianty, rozmawiamy z partnerami społecznymi na temat różnych rozwiązań, również tych, dotyczących oskładkowania umów zlecenia. Jednak żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte - poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

 • PARP: 600 tys zł czeka na autorów innowacyjnych projektów
  Startuje XXIII edycja organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Polski Produkt Przyszłości. O nagrody w wysokości 100 tys. zł mogą powalczyć autorzy innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii. Pula nagród wynosi w sumie 600 tys. zł.

 • PARP: Miliony dla przedsiębiorców poszkodowany przez pandemię
  Ponad 1, 4 tys. przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii otrzyma ponad 234 mln zł w ramach projektu "Dotacje na kapitał obrotowy" - poinformowała PARP. Bezzwrotne wsparcie będą mogły przeznaczyć np. na opłacenie prądu.

 • Płaca minimalna w górę. Rada Ministrów podjęła decyzję
  2800 złotych wyniesie w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę – wynika z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów. W przyszłym roku wzrośnie również wysokość stawki godzinowej do poziomu 18,3 zł. – Dzięki tym podwyżkom dochody gospodarstw domowych wzrosną w przyszłym roku o blisko 3 miliardy złotych – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Podkarpackie: Pracodawcy zgłosili chęć zwolnienia ponad 4 tys. osób od początku roku
  Od początku roku do końca sierpnia podkarpaccy pracodawcy zgłosili do Powiatowych Urzędów Pracy (PUP) zamiar zwolnienia 4 053 pracowników. Do tej pory wypowiedzenia wręczono 2 073 pracownikom.

 • Podwyżka dla pracowników samorządowych - dlaczego pominięto pracownika na zasiłku chorobowym?
  Jestem od pięciu lat zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony w instytucji samorządowej. Od prawie czterech miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z ciążą. Aktualnie w mojej pracy wszyscy pracownicy dostali podwyżki, ja niestety nie. Jestem jedyną osobą, która nie dostała nic. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

 • Polfarmex rekrutuje. Tylko we wrześniu zatrudnił kilkanaście osób
  Polfarmex producent leków z Kutna rekrutuje. Poszukiwani są nowi pracownicy zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i w laboratoryjnym.

 • Pracodawco szczep pracowników. I płać podatek
  Rząd zaleca szczepionki na grypę. Mają pomóc w walce z Covid-19. Ale firma, która sfinansuje je pracownikom, musi naliczyć im przychód i potrącić PIT – twierdzi Ministerstwo Finansów.

 • Pracownik świadkiem w sądzie. Za utracony zarobek dostaje rażąco niską kwotę
  Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o podwyższenie rekompensaty dla pracowników, którzy zostali wezwani na przesłuchanie w charakterze świadka. Obecnie maksymalnie może dostać od państwa za utracony zarobek lub dochód 82,31 zł brutto. - To rażąco niska kwota, bo np. dzienne wynagrodzenie przy płacy minimalnej to dziś 124 zł - podkreśla RPO.

 • Rośnie liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych
  Liczba cudzoziemców zarejestrowanych w ZUS na koniec sierpnia tego roku wynosiła 658,2 tys., czyli o 30 tys. więcej niż w lipcu. Oznacza to, że wracamy do sytuacji sprzed pandemii - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

 • Trudny rynek pracy po lockdownie. Popyt na pracę mniejszy o 1/5
  Choć minęły już ponad 3 miesiące, od kiedy polski rząd ogłosił odmrażanie gospodarki, to rynek pracy w Polsce nadal ma się nie najlepiej. Z najnowszej edycji badania Grant Thornton oraz firmy technologicznej Element, wynika, że w sierpniu 2020 roku pracodawcy na 50 największych portalach rekrutacyjnych w kraju opublikowali 238,2 tys. nowych ofert pracy. Ich wartość jest dużo mniejsza, niż rok wcześniej.

 • Wkrótce wartość rynku e-commerce w Polsce może przekroczyć 120 mld zł
  Wartość rynku e-commerce w Polsce może przekroczyć 120 mld zł - powiedział prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Dodał, że usługi kurierskie, ekspresowe i paczkowe (KEP) obsługujące sprzedaż internetową stanowią trzon tworzonej właśnie nowej strategii Poczty Polskiej.

 • Wynagrodzenia pracowników fizycznych w 2020 roku
  Artykuł powstał w oparciu o wyniki Raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2020. Zawarte w nim dane pochodzą z 536 firm i dotyczą 726 stanowisk. Więcej informacji o raporcie mogą Państwo znaleźć tutaj. W tegorocznym raporcie na szczeblu pracowników fizycznych wyszczególniliśmy 102 różne stanowiska pracy, na których zatrudnionych było 99 901 pracowników, z czego 83 151 zatrudniona była w firmach o profilu produkcyjnym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.