• Gigantyczne zarobki szefów amerykańskich firm
  Szefowie największych amerykańskich firm przeciętnie zarobili w zeszłym roku 12,4 mln USD. Wynagrodzeniu dyrektorów wykonawczych (CEO) amerykańskich przedsiębiorstw poświęcony jest opublikowany w piątek (17 maja) (czasu USA) raport dziennika "Wall Street Journal".

 • Nadchodzi czas zmiany pokoleniowej. Jak przeprowadzić rewolucję 4W?
  W Polsce funkcjonują około 3 miliony firm. Szacuje się, że 1/3 z tego, czyli prawie milion, to firmy rodzinne. Patrząc na strukturę wieku właścicieli tych biznesów, wyraźnie widać, że nadchodzi czas zmiany, zmiany pokoleniowej. Czy polscy sukcesorzy są przygotowani do przejęcia sterów?

 • Niemcy: Mimo rosnących stawek pracowników do zbioru szparagów brak
  Niemieccy rolnicy trudniący się uprawą szparagów skarżą się na brak rąk do pracy i płacę minimalną. Konsekwencją rosnących trudności może być gwałtowne kurczenie się areałów przeznaczanych pod uprawę delikatesowego warzywa.

 • Polscy programiści nie mają powodów do wstydu. Wyprzedzamy Japończyków i Niemców
  Polska nie jest w stanie konkurować np. finansowo z technologicznymi gigantami w produkcji samochodów autonomiczych, ale opracowane przez naszych informatyków programy sterujące wcale nie są gorsze - powiedział szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.

 • Praca po królewsku. Buckingham Palace szuka pracowników
  Cztery wakaty czekają na obsadzenie w Buckingham Palace. Brytyjska rodzina królewska szuka zastępcy szefa kuchni, pomocnika kuchennego, analityka systemów i specjalisty w zakresie obsługi kont w mediach społecznościowych.

 • Praca tylko w soboty? Nietypowa oferta Lidla
  Lidl wyszedł z dość nietypową ofertą pracy. Proponuje zatrudnienie, ale tylko w soboty. Ogłoszenia o pracę pojawiły się w sklepach Lidl.

 • Robot za barem czy w recepcji? To już się dzieje
  Coraz więcej organizacji korzysta z robotów, które nigdy nie odczuwają zmęczenia i są zawsze uśmiechnięte.

 • Zmiany w kodeksie pracy. Będzie nowy termin wydania świadectwa pracy
  Sejm przyjął poprawkę Senatu do prezydenckiej nowelizacji Kodeksu pracy. Nowe przepisy mają ułatwić pracownikom m.in. realizację uprawnień związanych z równym traktowaniem i wydawaniem świadectw pracy.

 • Zrównoważony rozwój w strategiach firm: To się opłaca!
  BlackRock, największy fundusz inwestycyjny na świecie, postanowił, że nie będzie finansował firm, które nie wspierają interesów społecznych i nie kreują dodatnich wartości dla społeczeństwa. Czy firmy mają zatem inny wybór niż realizowanie celów zrównoważonego rozwoju?

 • Osoby niepełnosprawne na rynku pracy
  W przypadku osób niepełnosprawnych praca może mieć też charakter rehabilitacji społecznej, dawać szansę nabywania nowych i doskonalenia już posiadanych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

 • Młodzi Polacy otwarci na samozatrudnienie
  Ponad sześciu na dziesięciu polskich pracowników byłaby gotowa rozważyć samozatrudnienie albo status wolnego strzelca, a wśród młodych ludzi z pokolenia Y i Z – ponad 70 proc.

 • Pracownicy tymczasowi przechodzą na etaty. Agencje zatrudnienia czekają zmiany
  Najbliższe miesiące przyniosą wiele zmian na rynku agencji zatrudnienia. Spadek związany jest przede wszystkim z brakiem pracowników. Zmiany są też konieczne, zwłaszcza że koniec limitów 18-miesięcznego zatrudnienia pracowników tymczasowych znacząco wpłynął na rynek.

 • Samotność w pracy niszczy zaangażowanie i efektywność pracowników
  Pracownicy mają coraz szerszy dostęp do cyfrowych narzędzi komunikacyjnych, jednak osamotnienie w miejscu pracy wciąż pozostaje wyzwaniem.

 • Samotność w pracy niszczy zaangażowanie i efektywność pracowników
  Ponad 45 proc. polskich pracowników uważa, że ich pracodawca wcale nie interesuje się ich zdrowiem psychicznym. Zaledwie 8,3 proc. z nich bez skrępowania powiedziałoby przełożonemu o problemie.

 • W firmach trwa cyfrowa transformacja. Zmiany są rewolucyjne
  Digitalizacji nie należy się obawiać. Cyfrowa gospodarka pozwala na zmniejszenie kosztów, a także na stworzenie nowych, ulepszonych produktów. Firmy zyskują więc przewagę. Jak jednak sprawić, by pracownicy chcieli uczestniczyć w transformacji?

 • Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach handlowych w 2018 roku”
  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach handlowych w 2018 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.