• Co czwarty polski pracownik biurowy jest bardzo szczęśliwy w swojej firmie
  W Polsce 25 proc. pracowników biurowych jest bardzo szczęśliwych z powodu... wyjścia do pracy, a kolejne 58 proc. jest zazwyczaj szczęśliwych. W przeciwieństwie do innych krajów u nas to kobiety odczuwają wyższy poziom szczęścia w pracy niż mężczyźni.

 • Wygrany konkurs na naczelną pielęgniarkę, forma zatrudnienia
  Od wielu lat pracuję w szpitalu na umowę na czas nieokreślony. Teraz wygrałam konkurs na naczelną pielęgniarkę. Aby podjąć obowiązki na nowym stanowisku, mam najpierw napisać wypowiedzenie z datą wskazaną przez pracodawcę – do końca miesiąca.

 • Polska z trzecim najniższym bezrobociem w UE. Wyprzedzają nas tylko Czechy i Niemcy
  Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w listopadzie 2019 r., wyniosła w Polsce 3,2 proc. - podał Eurostat. To trzeci najlepszy wynik w Unii.

 • Amerykanie odchodzą z pracy. Padł rekord
  Ciekawe podsumowanie amerykańskiego rynku pracy pojawiło się w serwisie CNBC. Stacja telewizyjna zwraca uwagę, że w sierpniu 2019 r. Amerykanie odchodzili z pracy częściej niż do tej pory. Padł rekord.

 • ARP: firmy stworzyły 900 miejsc pracy i zainwestowały 1,7 mld złotych
  W 2019 roku w strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu firmy zainwestowały 1,7 mld zł i utworzyły ponad 900 miejsc pracy - poinformowała w czwartek ARP.

 • Kolej na kobiety. Powstaje strategia mająca zachęcić panie do pracy jako maszynistki
  Kobiety prowadzące pociągi to rzadkość nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Jak podnieść atrakcyjność branży kolejowej na rynku pracy i zachęcić panie, by zechciały pracować na kolei.

 • Specjaliści poszukiwani. Oto wielkie wyzwanie branży HR
  Dynamicznie rozwijający się rynek pracy, zmiany w przepisach prawa pracy, nowe inwestycje, niedobór talentów, różnorodność – to tylko niektóre z wyzwań, z którymi w tym roku mierzyć się będą eksperci HR.

 • Specjalna infolinia ZUS w sprawie emerytur dla Polonii w USA i w Kanadzie
  Polonia zamieszkała w USA i w Kanadzie 15, 22 i 29 stycznia br. w godzinach 18.00-21.00 czasu polskiego będzie mogła uzyskać informację o emeryturach i rentach dzwoniąc na specjalną infolinię do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

 • Stres, wypalenie zawodowe, depresja. Co zrobić, by praca nie stała się zagrożeniem
  Raport ADP "Workface View in Europe 2017" pokazał, że ponad połowa pracowników w Polsce odczuwa stres przy wykonywaniu obowiązków służbowych. "Zaniedbanie głowy", wciągnięcie się w wir pracy może mieć różne konsekwencje.

 • Wabco otwiera we Wrocławiu globalne centrum testowe
  Wabco Holdings Inc., globalny dostawca technologii, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych, otworzył we Wrocławiu globalne centrum testów.

 • To płatnik ma oddać wyłudzony zasiłek. Uchwała SN pogarsza sytuację firm
  To organ może wybrać, czy domagać się zwrotu od świadczeniobiorcy, czy od razu od płatnika – mówi grudniowe orzeczenie Sądu Najwyższego.

 • Bezrobocie rośnie. Resort pracy uspokaja, eksperci mówią, że to dopiero początek
  Do niskiej stopy bezrobocia zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało szacunkowe dane dotyczące bezrobocia w grudniu. I choć to jest wyższe niż w listopadzie ubiegłego roku, to analitycy uspokajają. W okresie zimowym to normalne, a etap wzrostu dopiero przed nami.

 • Eurostat podał dane dotyczące bezrobocia w listopadzie 2019
  Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w listopadzie 2019 r., według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,2 proc., tak jak w październiku - podał Eurostat.

 • Inflacja będzie wyższa. Tempo wzrostu płac zmaleje
  - Zakładamy, że inflacja będzie wyższa, w okolicach pułapu 3,8 proc., potem będzie spadać. Na styczeń przewidywaliśmy 3,6 proc., flash mówi o 3,4 proc. w grudniu - powiedział w środę prezes NBP Adam Glapiński na konferencji po posiedzeniu RPP.

 • Najlepszy koniec roku od trzech dekad
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało najnowsze, szacunkowe jeszcze dane dotyczące sytuacji na rynku pracy. Z wyliczeń resortu pracy wynika, że grudniu 2019 roku w rejestrach urzędów pracy figurowało mniej niż 900 tys. bezrobotnych. To najlepszy koniec roku od trzech dekad.

 • Oto jakie będą trendy w CSR w 2020 roku
  Biznes w 2020 roku będzie angażował się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Nie będzie to jeszcze jednak biznes, który gotowy jest na radykalną reorientację i zmianę swoich dotychczasowych modeli działania. Natomiast przyjęcie „Europejskiego Zielonego Ładu” i plany skierowania gospodarki europejskiej na bardziej zrównoważone tory mogą dodatkowo wzmocnić chęć włączenia się w zmianę strategii konsumpcji i produkcji.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.