• Samochód osobowy w działalności gospodarczej [PODCAST]
  Osoba fizyczna, która używa samochodu osobowego w działalności gospodarczej przede wszystkim musi rozliczać VAT i PIT.

 • 200 CV i minimum rok poszukiwań. Menedżerowie wyższego szczebla nie mają łatwo
  Twierdzenie, że mamy obecnie w Polsce rynek pracownika, coraz częściej bywa bezrefleksyjnie przyjmowane za oczywistość. Wierzą w nie także menedżerowie wyższego szczebla, a takie przekonanie pomaga im np. podjąć decyzję o rozstaniu z obecnym pracodawcą.

 • Adient podnosi pensje w siemianowickim zakładzie
  Średnio o 11 proc. wzrastają od tego miesiąca wynagrodzenia pracowników produkcyjnych zatrudnionych w spółce Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich.

 • Agile w sprzedaży. Siemens tworzy specjalny zespół wsparcia
  W Siemensie utworzony został stażowy zespół wsparcia sprzedaży dla branży Digital Industries wykorzystujący podejście agile.

 • BGK uruchomił dotacje dla innowacyjnych MŚP. Ruszyło przyjmowanie wniosków
  Premia technologiczna to jedna z flagowych form wsparcia dla firm z sektora MŚP, które mają pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę. Dotacja z unijnych środków może sięgnąć aż 6 mln zł.

 • Bieda, bezrobocie i słabe wykształcenie skracają życie
  Bieda, bezrobocie i słabe wykształcenie idą w parze ze zdecydowanie niższą oczekiwaną długością życia. Wynika to z analiz naukowców z Instytutu Badań Demograficznych im. Maxa Plancka w Rostocku (MPIDR), opartych na analizie 27 mln zestawów danych.

 • Kaizen w praktyce. Wzrosła efektywność i zaangażowanie pracowników
  Według zasad Kaizen trzeba właściwie zorganizować pracę w zespołach oraz miejsca pracy, wdrożyć odpowiedni system zarządzania projektami, standaryzację i mechanizmy utrzymania wypracowanych efektów.

 • Nowy projekt coworkingowy w Gdyni. "To najatrakcyjniejszy trend na rynku"
  Ponad 180 metrów kwadratowych, 20 biurek w przestrzeni otwartej, 5 sal biurowych oraz 2 sale konferencyjne. Tak prezentuje się nowy projekt coworkingowy, który właśnie powstaje w Gdyni.

 • Paweł Borys, prezes PFR: fundusze VC zainwestowały w tym roku ponad 1 mld zł w startupy
  W ciągu dwóch lat czterokrotnie wzrosła wartość inwestycji funduszy Ventures Capital w startupy - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że fundusze VC zainwestowały już w tym roku ponad miliard złotych.

 • Polskie firmy na rynkach zagranicznych. Pieniądze, to nie jedyny problem
  – Firmy potrzebują wsparcia na wielu poziomach, można ukłuć taki akronim 3 razy K, tzn. kapitał, kontakty i kompleksowa wiedza – o ekspansji polskich przedsiębiorców na rynki zagraniczne mówi Paweł Oleszczuk.

 • Tak telemedycyna zmienia pracę lekarzy w USA
  Tylko nieliczni lekarze w USA mają uprawnienia do wykonywania zawodu na terytorium całego kraju, we wszystkich 50 stanach. Jak podał serwis CNBC telemedycyna, która pozwala na leczenie pacjentów na odległość, ma to jednak zmienić.

 • ZUS ostrzega przed e-mailami wysyłanymi przez oszustów
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed oszustami i apeluje o ostrożność przy otwieraniu e-maili, które wydają się być korespondencją z ZUS. Przypomina, by dokładnie zwracać uwagę na adres, z którego e-mail został wysłany.

 • Mieszkanie i dojazd do pracy na zleceniu z dodatkowym podatkiem
  Ponoszone przez zleceniodawcę koszty zakwaterowania i dowozu zleceniobiorców do miejsca pracy powinny być doliczone do ich wynagrodzenia i opodatkowane.

 • SN: Nie było porządku na budowie - za wypadek odpowiada pracownik i pracodawca
  Za wypadek przy pracy winę ponosi w znacznym stopniu pracownik, który zachował się bezmyślnie, ale także - pozwany pracodawca - stwierdził Sąd Najwyższy w Izbie Pracy.

 • ZUS stawia na elektronizację - rzadziej będziemy odwiedzać jego sale obsługi
  Wprowadzenie w pełni elektronicznego systemu wnioskowania o świadczenia oraz ułatwienia w zgłaszaniu do ubezpieczenia pracowników - takie zmiany zapowiada w rozmowie z Prawo.pl prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

 • Rozwiązanie umowy z pracownikiem w wieku przedemerytalnym zatrudnionym na czas określony
  W tej chwili pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę. Mam 62 lata i jestem w wieku przedemerytalnym. Czy może mi wypowiedzieć umowę, jeżeli tak, to jaka forma będzie dla mnie najkorzystniejsza?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.