• GIS i PIP wydadzą zarządzenie dla zakładów pracy
  Główny Inspektor Sanitarny wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy mają wydać zarządzenie dla zakładów pracy, żeby mocniej egzekwować zalecenia pracy zdalnej, a tam gdzie jej nie można stosować, żeby środki bezpieczeństwa pracy były zachowane - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 • Gwałtownie rośnie zainteresowanie webinarami
  Liczba osób wykorzystujących narzędzia do zdalnej nauki i pracy wzrosła w ostatnich dniach lawinowo.

 • Jak zarządzać zespołem w czasach pandemii
  Zarządzanie rozproszonym zespołem, pracującym w trybie home office to ogromne wyzwanie dla menedżerów. Poradzić muszą sobie oni z utrzymaniem zaangażowania pracowników. I z własnymi lękami... PODZIEL SIĘ Udostępnij Autor: Karolina Markowska 25 mar 2020 17:00 Wydrukuj to Prześlij e-mailem Jak podkreślają specjaliści od zarządzania, wyzwaniem, na które firmy mogą nie być gotowe, jest przystosowanie się menedżera do nowych warunków i – w dłuższym okresie – utrzymanie na odpowiednim poziomie motywacji własnej i pracowników. By praca zdalna przynosiła oczekiwane efekty, należy pamiętać o kilku zasadach: zaufaniu, regularności czy elastyczności. Istotne jest także, by menedżer dbał o zachowanie odpowiedniego balansu między pracą a potrzebą zarządzania rozproszonym zespołem. W części firm adaptacja do sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa nastąpiła dość szybko. Mowa o przedsiębiorstwach, które już wcześniej stosowały nowoczesne narzędzia pracy czy komunikacji, miały też odpowiednie procedury. Jednak, jak podkreślają specjaliści zarządzania, wyzwaniem, na które firmy mogą nie być gotowe, jest przystosowanie się menedżera do nowych, kryzysowych warunków i – w dłuższym okresie – utrzymanie na odpowiednim poziomie motywacji własnej i pracowników. – Nagle znaleźliśmy się w sytuacji, w której modne w ostatnich latach w biznesie pojęcie VUCA, nabrało bardzo realnego wymiaru. Zmienność (ang. volatility), niepewność (uncertainty), złożoność (comlesity), niejednoznaczność (ambiguity) towarzyszą nam każdego dnia - i będą towarzyszyć jeszcze długi czas. W organizacjach nadszedł czas hiperzwinności, hiperwspółpracy i hiperzaufania – komentuje Tomasz Owczarek, psycholog i wykładowca programu Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Jego zdaniem, by praca zdalna przynosiła dobre efekty, warto stosować kilka reguł. Regularność Jednym z istotnych elementów pozostaje regularność w kontaktach z zespołem. Wprowadzenie częstych spotkań online (np. w formie połączeń wideo) pomóc może nie tylko utrzymać rytm pracy czy ustalać priorytety. Takie wirtualne zebrania – co w tej wyjątkowej sytuacji jest niezmiernie ważne – stają się okazją do rozmowy o nastrojach i do zwykłego koleżeńskiego podtrzymywania „dobrego ducha” w zespole. - O ile w typowej sytuacji biurowej spotkania nie muszą odbywać się zbyt często, bo bezpośredni kontakt umożliwia bieżącą wymianę informacji, o tyle w sytuacji pracy zdalnej warto rozważyć częstsze regularne spotkania online. Będą bardziej mobilizowały i wzmacniały poczucie pracy zespołowej – tłumaczy Owczarek. Elastyczność i zaufanie CZYTAJ DALEJ » Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin. Podobał się artykuł? Podziel się! Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów koronawirus menedżer praca zdalna Tomasz Owczarek.

 • Ministerstwo i Unia dopłacą do wynagrodzeń. Ale są warunki
  Jak podaje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pracodawcy, którym wskutek pandemii koronowirusa spadły obroty, będą mogli starać się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Niemcy wprowadziły zakaz wjazdu do kraju dla zagranicznych pracowników
  Zakaz wszedł w życie w środę (25 marca) o godz. 17 i ma obowiązywać do odwołania. Decyzję podjął minister spraw wewnętrznych RFN Horst Seehofer "w celu zminimalizowania ryzyka zakażeń w ruchu przygranicznym" - poinformował resort w wydanym w środę (25 marca) komunikacie.

 • Podróże służbowe, czyli jak podróżować w czasie epidemii
  Zawieszenie lotów, kontrole graniczne, ograniczenie wychodzenia z domu - walka z epidemią koronawirusa jest najważniejsza. Są jednak ludzie, którzy muszą podróżować. Oto kluczowe zasady, jak zminimalizować ryzyko zarażenia podczas wyjazdu.

 • Pozwolenia na pracę dla cudzoziemców będą automatycznie przedłużone
  Pozwolenia na pracę dla pracowników z zagranicy będą automatycznie przedłużone - powiedziała w środę minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 • Pracownicy sezonowi z Polski nadal mogą wjeżdżać do Niemiec
  W ramach walki z epidemią koronawirusa Niemcy zamknęły granice dla pracowników sezonowych. Rozporządzenie weszło w życie 25 marca o godzinie 17:00. Ambasada Polski w Berlinie podaje, że nie są nim objęci Polacy.

 • Resort zapowiada pomoc branży turystycznej
  Resort rozwoju intensywnie pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą branży turystycznej przetrwać epidemię koronawirusa - napisał w środę na Twitterze wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że poza tarczą antykryzysową, chodzi o wiele rozporządzeń, które wspierają przedsiębiorców.

 • USA przeznaczy 2 biliony USD na ratowanie gospodarki
  Ok. 2 biliony USD, czyli blisko 10 proc. PKB USA, wart jest przegłosowany w środę (25 marca) przez amerykański Senat pakiet stymulacyjny mający na celu złagodzenie skutków koronawirusa. To największa pomoc finansowa dla gospodarki w historii. Media w USA nazywają pakiet "mamucim".

 • Ważne zmiany dla pracujących za granicą
  Decyzja o zamknięciu polskich granic zostaje przedłużona o 20 dni, do 13 kwietnia - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zaostrzono także przepisy dotyczące przekraczania granic przez polskich obywateli pracujących na co dzień zagranicą. A to zła informacja dla pracujących np. w Czechach górników.

 • Wzrost bezrobocia jest nieunikniony
  – Trudno na razie prognozować, jak wielu pracowników jest zagrożonych utratą pracy, ale trudno też sobie wyobrazić, by po wielu tygodniach przestoju gospodarki stopa bezrobocia nie wzrosła – podkreśla Lucyna Pleśniar, prezes zarządu People.

 • Zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o trzy miesiące
  Zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o trzy miesiące, będzie formularz wniosku o np. umorzenie podatku, a wniosek będzie automatycznie przekazywany do urzędu skarbowego - zapowiedział w środę (25 marca) na konferencji prasowej w KPRM minister finansów Tadeusz Kościński.

 • Zasiłek opiekuńczy dla rodziców zostaje na dłużej. Wnioski można już składać
  Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres; oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów - poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

 • Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – rozwiązania zaakceptowane przez rząd
  Na pakiet składają się: projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa); projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (polityka nowej szansy); projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju (PFR).

 • PUP Jawor - realizacja staży podczas stanu zagrożenia epidemicznego
  Zgodnie ze stanowiskiem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej informuję, iż Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze będzie wypłacał stypendia stażystom, którzy nie mogą wykonywać swoich zadań z powodu ograniczenia lub wstrzymania działalności przez organizatora stażu.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.