• Nowy e-dowód musi zostać zmieniony z powodu unijnych regulacji
  Choć dokument z czipem jest w obiegu dopiero od marca, już musimy pracować nad jego zmianą. Powodem są nowe unijne regulacje - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Polacy leczą zęby na Ukrainie. Jest dużo taniej
  W Polsce aparat ortodontyczny to wydatek rzędu 4000 zł. Wizyty kontrolne – 150 zł każda. Tymczasem we Lwowie trzeba za to samo zapłacić 2700 zł. Późniejsze wizyty są darmowe.

 • Polacy na 5. miejscu w UE pod względem marnowania żywności. Zmieni to ustawa
  Statystyczny Polak marnuje rocznie 247 kg żywności, co plasuje nas na piątym miejscu w UE, gdzie średnia wynosi 173 kg - wskazuje Polski Instytyt Ekonomiczny. Najczęściej wyrzucamy pieczywo, owoce i wędliny.

 • Rosną pensje pracowników komunikacji miejskiej
  Pracownicy PKM w Sosnowcu i PKM Katowice dostaną podwyżki - informuje śląsko-dąbrowska "Solidarność".

 • Zerowy PIT: młode matki stracą na urodzeniu dziecka
  Nowe przepisy o zerowym PIT nie dotyczą wypłat z ZUS, kobietom do 26. roku ciąża się nie opłaci.

 • Złoty słaby, kurs franka zbliża się do 4 zł
  Inwestorzy odwracają się od walut uznawanych za ryzykowne, co skutkuje przeceną złotego. Zyskują za to „bezpieczne przystanie", takie jak frank, przez co kurs CHF/PLN osiągnął poziom najwyższy od wiosny 2017 r.

 • ZUS w pierwszym półroczu 2019 r. wstrzymał zasiłki chorobowe na kwotę 19,2 mln zł
  W pierwszym półroczu tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych skontrolował 324 tys. osób na zwolnieniach lekarskich. W ich następstwie wstrzymał wypłatę 21,1 tys. zasiłków chorobowych na blisko 19,2 mln zł – przekazał PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • Menedżerowie krytycznie o służbowych spotkaniach. Są zbyt czasochłonne i nieefektywne
  74 proc. menadżerów codziennie ma spotkania w małej grupie osób, a 60 proc. przynajmniej raz w tygodniu odbywa zebrania w większym zespole – wynika z badania firmy szkoleniowej 4Results.

 • Miażdżący raport o urzędowej obsłudze cudzoziemców
  Czas legalizacji pobytu cudzoziemców w ciągu czterech lat wydłużył się ponad trzykrotnie - z 64 do 206 dni. W skrajnym przypadku cudzoziemiec na wydanie decyzji czekał ponad trzy lata - informuje Najwyższa Izba Kontroli.

 • Opracowane przez Polaków urządzenie zbada przygotowanie do zawodu
  Mózg zawiera prawie 100 miliardów neuronów i 100 tys. miliardów połączeń. Choć teoretycznie o pracy ludzkiego mózgu wiemy coraz więcej, wciąż kryje on więcej tajemnic niż kosmos. Pomóc go poznać może wirtualna rzeczywistość.

 • Padł kolejny rekord. Bezrobocie najniższe od 28 lat!
  Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu 2019 r. 5,2 proc. i w porównaniu do czerwca 2019 r. spadła o 0,1 punktu procentowego. - Począwszy od 1991 r. wskaźnik bezrobocia w lipcu nigdy nie był tak niski - zaznaczyła minister pracy Bożena Borys-Szopa.

 • Podkarpackie ogłasza konkurs dla innowacyjnych mikro, małych i średnich firm
  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) ogłosiła nabór do konkursu Innowator Podkarpacia. To już XX edycja plebiscytu, który skierowany jest do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które wdrożyły innowacyjne rozwiązania.

 • Polacy pracują na urlopie. Wiemy w jakich branżach ta sytuacja jest lepsza
  Pracujemy po standardowych godzinach, a także odbieramy służbowe telefony i maile. Do takich praktyk przyznaje się w trakcie urlopu blisko połowa pracujących. Ale są branże mniej i bardziej "uzależniające".

 • PPK szansą dla firm. Mogą w ten sposób przyciągnąć i zatrzymać pracowników
  Dzięki pracowniczym planom kapitałowym wypłacana w przyszłości emerytura może wynieść nie 25–30 proc. ostatniej pensji, tylko ok. połowy - szacują eksperci.

 • Pracodawcy krytycznie o zmianach w ustawie o zawodzie farmaceuty
  Pracodawcy zrzeszeni w Konfederacji Lewiatan krytykują zmiany wprowadzone w nowelizacji ustawy o zawodzie farmaceuty. - Samorząd nie może decydować, kto ma być kierownikiem apteki - wskazują eksperci Lewiatana.

 • PZU rozwija sztuczną inteligencję z pomocą startupów
  PZU wybrał cztery startupy, z którymi będzie rozwijać sztuczną inteligencję w cyfryzacji procesów biznesowych oraz wykorzystania dużych zbiorów danych - podała we wtorek Grupa PZU.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.