• Płaca minimalna o 200 zł w górę
  Zbyt duża podwyżka najniższego wynagrodzenia, zamiast pomóc, może zaszkodzić pracownikom – ostrzegają organizacje biznesowe. Zwłaszcza w sytuacji kryzysu.

 • Polska z rekordowo niskim wskaźnikiem wakatów
  Odsetek wolnych miejsc pracy mamy taki sam jak dużo mocniej dotknięte kryzysem koronawirusa Hiszpania i Portugalia. I sporo poniżej unijnej średniej.

 • Praca w Unii podrożała wskutek pandemii
  Koszty pracy w krajach Unii Europejskiej były II kwartale 2020 o 4,1 proc. wyższe niż rok wcześniej, głównie z racji zwiększonych kosztów wynagrodzeń.

 • Praca zdalna to mniejsza wydajność. Przynajmniej w JPMorgan
  Największy amerykański bank naciska, by pracownicy wracali do biur.

 • Praca zdalna znika z listy benefitów. Powoli staje się normą
  Koronawirus zmienił oczekiwania kandydatów do pracy. Aż 9 na 10 osób szukających nowego zatrudnienia sprawdza możliwość pracy zdalnej i traktuje to jako warunek przystąpienia do rekrutacji - wynika z danych Grafton Recruitment oraz CBRE.

 • Rynek należy do księgowych i specjalistów e-commerce
  Podczas gdy większość zawodów notowała w sierpniu spadek liczby ofert pracy w skali roku, to w dwucyfrowym tempie rósł wybór propozycji dla głównych księgowych i speców od e-handlu.

 • Są kraje w Europie, gdzie koszty pracy w czasie lockdownu wzrosły o ponad 1/5. Jak wypadła Polska?
  Największy wzrost kosztów pracy odnotowano w znajdującej się już poza Unią Europejską Wielkiej Brytanii, gdzie koszty płacy skoczyły w górę o 22,1 proc. W części bogatszych krajów UE odnotowano spadek tych kosztów.

 • SN odpowie, czy można dwa razy obniżać emeryturę pracownikowi organów bezpieczeństwa PRL
  Sąd Najwyższy ma dziś odpowiedzieć na pytanie, czy można – zgodnie z prawem – dwa razy obniżać emeryturę funkcjonariuszom służb PRL. Nad podobnym problemem zastanawia się Trybunał Konstytucyjny. Jeśli SN przyjmie „prokonstytucyjną” wykładnię przepisów, a potem TK stwierdzi, że ustawa nie jest niezgodna z Konstytucją, to dojdzie do „rozbieżności” w wykładni.

 • Światowa Organizacja Turystyki: Pandemia przyniosła globalnej turystyce straty w wysokości 460 mld dolarów
  460 mld dolarów wyniosły straty w światowej turystyce w pierwszym półroczu 2020 r., wywołane pandemią koronawirusa - podała we wtorek Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). "Jest to sektor, z którego utrzymują się miliony ludzi" - alarmował sekretarz generalny organizacji Zurab Pololikaszwili.

 • Świętokrzyskie: Dodatkowe pieniądze na pomoc firmom, które ucierpiały w trakcie pandemii
  Dodatkowe 4 mln zł przeznaczył samorząd woj. świętokrzyskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na pomoc przedsiębiorstwom, które ucierpiały w trakcie pandemii koronawirusa. Nabór wniosków planowany jest na 30 września tego roku.

 • Widmo odszkodowań dla pracowników. Za COVID-19
  Firmy muszą liczyć się z pozwami o rekompensaty z tytułu zakażenia lub pracy w warunkach dyskomfortu psychicznego. Dlatego powinny przeciwdziałać rozpowszechnianiu się koronawirusa

 • Wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa w 2021 r. Ile wyniesie?
  W 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 200 zł i wyniesie 2,8 tys. zł. Natomiast minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 18,30 zł - przewiduje rozporządzenie przyjęte przez Radę Ministrów.

 • Dobry lider lubi i słucha ludzi. Pandemia tego nie zmieni
  - Dobry lider to taki, który lubi i słucha ludzi - mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny, Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland. Owo słuchanie, mimo technologicznych możliwości, poważnie utrudniła pandemia koronawirusa. Cierpią na tym i zarządzający, i zarządzani.

 • Do czego ma doprowadzić przegrzanie rynku pracy? Nie będzie bezrobocia?
  Fed ogłosił założenia swojej nowej strategii monetarnej. Celem staje się przegrzanie rynku pracy. Co to oznacza i czy tym śladem pójdą inne banki centralne?

 • Idą cięcia zarobków w aparacie skarbowym
  Związkowcy skarbówki usłyszeli, że w 2021 r. urzędnicy pożegnają się z premiami. To dopiero początek możliwych cięć płac i zatrudnienia.

 • Jakie działania podjęły firmy w związku z COVID-19?
  Niniejszy artykuł przedstawia wyniki badania przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w dotyczącego podjętych i planowanych przez przedsiębiorstwa działań w związku z pandemią COVID-19. Dane zostały zebrane w II kwartale 2020 roku wśród firm prowadzących działalność w Polsce. W badaniu przeważają firmy o kapitale zagranicznym (75%), o przychodach do 100 mln (44%), zatrudniających do 200 osób (48%).W tegorocznym raporcie na szczeblu pracowników fizycznych wyszczególniliśmy 102 różne stanowiska pracy, na których zatrudnionych było 99 901 pracowników, z czego 83 151 zatrudniona była w firmach o profilu produkcyjnym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.