• Uniwersytet Łódzki otworzy szkołę doktorską z Polską Akademią Nauk
  W Łodzi powstała Szkoła Doktorska BioMedChem, w której kształcenie doktorantów realizowane będzie przez Uniwersytet Łódzki we współpracy z instytutami Polskiej Akademii Nauk. Będzie to jedna z czterech nowych szkół doktorskich na UŁ.

 • W trzy lata obniżyli średnią wieku kluczowej części załogi. Zawód maszynisty wraca do łask
  PKP Intercity zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników. Główny trzon załogi firmy stanowią maszyniści, których w tej grupie jest ponad tysiąc. O ich rekrutacji i przygotowaniu do pracy opowiada Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

 • Firmy coraz częściej pomagają zatrudnionym rodzicom
  Rośnie liczba firm pomagających rodzicom łączyć obowiązki zawodowe z opieką nad małym dzieckiem. Ale wciąż dla wielu osób to spore wyzwanie.

 • Firmy mają problem. Wydłuża się okres oczekiwania na spłacenie należności
  W okresie od stycznia do marca 2019 r. wydłużył się średni okres oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahentów z 3 miesięcy i 15 dni do 3 miesięcy i 24 dni. Taki wniosek płynie z badania finansów polskich firm.

 • Problem z rekrutacją w IT? Nowe narzędzie znajdzie lub wypożyczy specjalistę
  Platforma Jobsforgeek ma odpowiadać na problemy rekrutacyjne w branży IT. Są to dwa rozwiązania mające ułatwiać poszukiwania doświadczonych specjalistów.

 • Refundowanie wynagrodzeń młodocianych pracowników do zmiany. OHP z nowymi obowiązkami
  Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowało nowelizację rozporządzenia o refundowaniu ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom. Zmiany nie są drastyczne, ale zauważalne.

 • Ustawa o zatrudnieniu wspomaganym coraz bliżej
  Minister Elżbieta Rafalska zapowiada, że jej resort przygotowuje projekt ustawy wspomagający niepełnosprawnych na rynku pracy.

 • Zezwolenia na pracę cudzoziemców w Polsce w 2018 r. Oto najnowsze dane GUS
  Główny Urząd Statystyczny (GUS) podsumował pracę cudzoziemców w Polsce w 2018 r. Najwięcej wśród przybyłych jest Ukraińców. Ponadto obserwuje się systematyczny wzrost liczby wydawanych zezwoleń na pracę dla obcokrajowców, ale nie wszędzie. Są regiony, gdzie zezwoleń ubywa.

 • Dodatek rodzinny z Irlandii bez polskiego PIT
  Na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Irlandią, dodatki rodzinne otrzymywane z Irlandii podlegają polskim przepisom.

 • Nawet kilkugodzinny najem powoduje obowiązek zapłaty podatku
  Podatnicy mają problem z podatkiem od przychodów z budynków. Wydawane przez administrację skarbową interpretacje nie rozstrzygają wątpliwości.

 • Raport: Większość pracowników jeszcze nie wie, czy w firmie wdrażane jest PPK
  Jedynie 34 proc. pracowników firm, które zatrudniają powyżej 250 osób potwierdza, że w ich firmach prowadzone są przygotowania do stworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych.

 • TSUE orzekł o wysokości odprawy zwolnionych osób zatrudnionych na czas nieokreślony
  Obliczenie odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy i zasiłku wypłacanego w związku z urlopem na przekwalifikowanie pracownika przebywającego na urlopie rodzicielskim w niepełnym wymiarze powinno zostać dokonane na podstawie wynagrodzenia za pracę w pełnym wymiarze.

 • Zwolnienie pracownicy przebywającej na zasiłku macierzyńskim po sprzedaży firmy
  Spółka posiada apteki oraz posiadała salon fryzjerski. Salon został sprzedany wraz z pracownikami. Została jedna pracownica, która była w ciąży, obecnie przebywa na zasiłku macierzyński.

 • Chatbot Radzimił pomoże Pracuj.pl w rekrutacji
  Użytkownicy serwisu Pracuj.pl mogą poszukiwać pracy w aplikacji Messenger. Pomoże im w tym wirtualny doradca – chatbot Radzimił.

 • Firmy muszą zmienić podejście do oceniania pracowników
  Informacje zwrotne nie mogą być tylko przykrym obowiązkiem wykonywanym od czasu do czasu, bo już ponad 2/3 polskich pracowników uważa, że mają znaczny wpływa na jakość ich pracy. Tymczasem wiele firm wciąż jeszcze tak do tego podchodzi.

 • Gdzie powstanie Europejski Urząd ds. Pracy?
  Europejski Urząd ds. Pracy ma pomóc obywatelom i przedsiębiorstwom korzystającym z mobilności w znalezieniu właściwych informacji. Gdzie powstanie?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.