• Koronawirus. Co robić, by praca w biurze była bezpieczna
  Pomimo obecnych zaleceń ekspertów i rządzących nie wszyscy mogą pracować z domu. Są takie branże, które nie mogą z dnia na dzień przenieść swojej pracy do domu. Jedną barierą jest przygotowanie technologiczne. Okazuje się, że tylko 11,5 proc. polskich firm korzysta z usług chmurowych. Po drugie, część osób pracuje na ważnych danych, których „wyniesienie” poza firmę jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo.

 • Wielka Brytania pomoże samozatrudnionym dotkniętym skutkami koronawirusa
  Rząd brytyjski pomoże osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, które wskutek epidemii koronawirusa musiały ją zawiesić lub straciły znaczącą część dochodów - ogłosił w czwartek minister finansów Rushi Sunak. Dotacje będą sięgały 80 proc. ich średnich dochodów.

 • Krytyczne myślenie z obiektywnymi wskaźnikami efektywności
  Choć myślenie krytyczne może być mylone z krytykanctwem, czyli pozbawionym merytorycznego sensu wymądrzaniem się, nie należy popełniać tego błędu. Myślenie krytyczne, najprościej mówiąc, oznacza myślenie oparte na spokojnej, rzeczowej analizie ukierunkowanej na osiągnięcie zamierzonego celu (Hitchcock, 2018).

 • Performance management – dlaczego wyznaczanie celów może zwiększyć efektywność pracy?
  Tworząc system wynagradzania zwykle koncentrujemy się na wynagrodzeniu, jego wysokości oraz sposobach wyliczania i wypłacania premii. Jednak nie mniej ważne niż to, ile i jak płacimy jest także to, jak w ramach systemu wynagradzania ustalimy cele pracowników – czyli, za co będziemy im płacić.

 • Rzecznik MŚP za jednym modelem wsparcia dla przedsiębiorców
  O zastosowanie takiego samego modelu wsparcia w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą rolniczą i pozarolniczą zaapelował do premiera rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

 • Zasiłek opiekuńczy także na niepełnosprawnych
  Prawo do zasiłku opiekuńczego z powodu zamknięcia żłobków, przedszkoli, szkół i innych placówek zyskają rodzice dzieci do 18 roku życia z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także opiekujący się dorosłym niepełnosprawnym.

 • Czas spowolnienia w firmach można dobrze wykorzystać
  W czasach epidemii wiele firm zmuszonych było dostosować swoją działalność do nowych warunków. Część decyduje się na pracę zdalną, część z powodu niezależnych czynników musiała wstrzymać realizację rozpoczętych już projektów. Jak podpowiadają specjaliści, czas spowolnienia można wykorzystać na realizację działań podnoszących kompetencje pracowników.

 • Powstała baza pomysłów IT na walkę z koronawirusem
  Techkontrawirus.pl to baza pomysłów z branży IT, które mogą pomóc w walce z koronawirusem. Bazę stworzyła platforma Koduj dla Polski.

 • Reforma OFE nie zostaje zawieszona, ale data nie jest już wcale pewna
  Nie zawieszamy reformy związanej z OFE - oznajmiła 26 marca podczas wideokonferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys dodał, że na ten moment rząd nie zdecydował, czy reforma wejdzie w życie w 2020 roku.

 • Rekruter w mediach społecznościowych: jak zadbać o personal branding w branży HR
  Osobista marka rekruterów nabiera znaczenia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy to rekrutacja przenosi się do sieci - także do mediów społecznościowych.

 • Prezydent: Rolnicy dostaną pomoc jak przedsiębiorcy
  Przygotowany przez rząd projekt tzw. tarczy antykryzysowej przewiduje trzymiesięczne zwolnienie z obowiązku płacenia składek na KRUS przez rolników – podał w środę prezydent Andrzej Duda.

 • W czasie epidemii europejski rynek pracy wygrywa. Jest o wiele lepszy niż amerykański
  Modele rynku pracy, które są charakterystyczne dla kontynentalnej Europy, cieszą się obecnie rzadkim uznaniem ze strony ekonomistów. Powód? Mogą zapobiec masowym zwolnieniom pracowników w związku z pandemią koronawirusa.

 • We Francji tygodniowy czas pracy może wzrosnąć do 60 godz. z powodu koronawirusa
  Francuski rząd przyjął w środę 25 antykryzysowych dekretów w związku z epidemią koronawirusa. Tymczasowo zmodyfikowany został m.in. kodeks pracy, który zezwala pracodawcy na wprowadzenie nawet 60-godzinnego tygodnia pracy.

 • Zasiłek opiekuńczy na nowych zasadach
  COVID-19 przeorganizował życie nie tylko przedsiębiorców, ale również rodziców. W procedowanej dzisiaj ustawie dotyczącej działań państwa w czasie koronawirusa znalazł się również zapis dotyczący zmian w zakresie dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

 • ZUS policzy umowy o dzieło. Czy to początek końca śmieciówek?
  W projekcie specustawy koronawirusowej znalazły się przepisy nakładające obowiązek informowania ZUS o wszystkich umowach o dzieło - informuje w czwartkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna. "Czy to początek końca śmieciówek?" - zastanawia się pismo.

 • Dobra komunikacja w firmie to lepsza ocena pracowników
  Jak wynika z badania przeprowadzonego w marcu 2020 roku na zlecenie Weber Shandwick, uporządkowana komunikacja wewnętrzna w firmie przykłada się na lepszą ocenę działań kryzysowych podjętych przez firmy wobec pracowników i ich przekonanie o większej trosce pracodawcy o zdrowie zespołu niż o zysk. Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.