• Spada zatrudnienie opiekunek do dzieci. Oto powody
  W ubiegłym roku polscy rodzice zatrudnili 11,7 tys. niań, o 1,7 tys. mniej niż rok wcześniej - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Korzystanie z usług niań nie jest popularną formą opieki nad dziećmi - ocenia socjolog z Uniwersytetu SWPS dr Paula Pustułka.

 • UODO: Właściciel Biedronki musi przekazać związkom zawodowym listy pracowników
  8 sierpnia Urząd Ochrony Danych Osobowych podjął decyzję, że Jeronimo Martins Polska musi przekazać związkom zawodowym listy potrzebne do przeprowadzenia referendum.

 • USA ogranicza prawo stałego pobytu dla imigrantów. Czy dotknie ono Polaków?
  Administracja USA wydała w poniedziałek rozporządzenie, zgodnie z którym osobom korzystającym z pomocy publicznej w USA znacznie trudniej będzie uzyskać prawo stałego pobytu w tym kraju. Według polonijnego eksperta przepisy te nie dotkną wielu Polaków.

 • Ceny prądu wyganiają z Polski miłośników bitcoina
  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy rosnące ceny energii dobiły kopalnie kryptowalut w Polsce. Nieuniknione podwyżki w 2020 r. mogą być gwoździem do trumny branży.

 • Czy nauczyciele będą strajkować we wrześniu
  „Jeśli będzie strajk, to ja w nim nie wezmę udziału. Nie ma już o co walczyć, opluli nas” mówi jedna z wrocławskich nauczycielek w odpowiedzi na pytanie, czy pracownicy oświaty będą kontynuować protest po rozpoczęciu roku szkolnego.

 • Elektrownie słoneczne w cenie. Kto zbije na tym majątek?
  Na polskim rynku rozpoczęła się mocna rywalizacja o projekty elektrowni słonecznych. Ten rodzaj produkcji energii staje się coraz bardziej konkurencyjny, energię ze słońca chcą kupować przedsiębiorcy i państwo.

 • Jak frankowicz może wygrać z bankiem
  Nawet 10 tys. zł może kosztować frankowicza obsługa prawna i konieczność pokrycia kosztów sądowych związanych z próbą odzyskania nadpłaconych rat kredytu - informuje Business Insider Polska.

 • "Mieszkanie Plus" także na Podhalu
  PFR Nieruchomości, spółka odpowiedzialna za realizację programu "Mieszkanie Plus", kupiła od małopolskiego TBS-u działkę w Nowym Targu – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do jednej ze stron transakcji.

 • Nowy banknot z Konopnicką? Jest odpowiedź ministerstwa finansów
  Członek RPP Eryk Łon wywołał niedawno duży szum w mediach, proponując wprowadzenie nowego banknotu o nominale 800 zł z Marią Konopnicką. Ministerstwo finansów udzieliło już odpowiedzi w tej sprawie.

 • Outplacement w czasach rynku kandydata. Czy ma jeszcze sens?
  Outplacment był szeroko wykorzystywany na przestrzeni ostatnich kilku lat, kiedy firmy decydowały się na grupowe zwolnienia. Najczęściej dotyczył pracowników produkcji. Obecnie, w czasach rynku kandydata, wydaje się pozbawiony sensu. Ale tylko wydaje.

 • Potężna strata Ubera. 5 miliardów USD w kwartał
  Uber Technologies w samym tylko drugim kwartale 2019 r. odnotował 5,24 mld dolarów straty netto. Niedawny debiutant giełdowy wciąż „przepala pieniądze” inwestorów.

 • Warunki i konsekwencje opłacania niższych składek ZUS
  Przedsiębiorca rozpoczynający działalność może skorzystać z ulg w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Ulgi te nie dotyczą składek na ubezpieczenie zdrowotne.

 • W budżetówce nie nadużywają zwolnień lekarskich tak często jak się uważa
  Pracownicy państwowych firm nie nadużywają zwolnień lekarskich tak często jak się uważa; nabywcy nowych aut nie są skłonni dużo płacić za niższe zużycie paliwa; matka i ojciec nowo narodzonego dziecka powinni iść na urlop w tym samym czasie – to tylko niektóre wnioski z najnowszych ekonomicznych badań naukowych.

 • Dodatek stażowy wyłączony z płacy minimalnej. Prezydent podpisał ustawę
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą, że dodatek stażowy będzie wyłączony z podstawy wymiaru wynagrodzenia minimalnego za pracę – poinformowała w środę kancelaria głowy państwa.

 • Kluczowe przepisy mające uszczelnić VAT mogą okazać się martwe
  Podzieloną płatność zastosuje tylko ten, kto zapłaci równo 15 000 zł brutto. Wystarczy jednak, że na fakturze będzie kwota 15 001 zł, a uniknie tego obowiązku - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Niskie bezrobocie? Nie dajcie się zwieść. Mamy poważny problem
  Spadająca stopa bezrobocia to nie jedyny wskaźnik, który trzeba mieć na uwadze, gdy analizuje się sytuację na rynku pracy. Warto przyglądać się także np. niepracującym, a pozostającym w wieku produkcyjnym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.