• ZUS: Więcej cudzoziemców niż przed pandemią
  Przed wybuchem pandemii, w końcu lutego br., w woj. lubuskim zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych było 25 163 obcokrajowców. Do końca maja ich liczba spadła o ponad dwa tysiące. Teraz jednak systematycznie rośnie i jest wyższa niż w lutym – poinformowała rzeczniczka regionalna ZUS woj. lubuskiego Agata Muchowska.

 • Andrzej Kwaliński pewnym kandydatem na Głównego Inspektora Pracy
  Andrzej Kwaliński ma objąć funkcję Głównego Inspektora Pracy. Do tej pory był zastępcą obecnego szefa PIP Wiesława Łyszczka, który po doniesieniach medialnych opisujących proceder przyznawania nagród w Inspekcji, złożył rezygnację. W czwartek (17 września) Komisja do Spraw Kontroli Państwowej pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę.

 • Bank Pekao: Przedsiębiorstwa dobrze poradziły sobie z pierwszą fazą kryzysu
  Polskie przedsiębiorstwa relatywnie dobrze poradziły sobie z wyzwaniami biznesowymi wywołanymi pierwszą fazą kryzysu COVID-19 - wynika z raportu ekonomistów Banku Pekao. Jak dodano, w pierwszym półroczu br. odnotowano spadek zysków polskich firm o 18 proc. względem analogicznego okresu ub.r.

 • Dane GUS o zatrudnieniu nie oznaczają końca kłopotów
  Musimy ostrożnie i całościowo analizować dane o rynku pracy. Nie ogłaszajmy, że nie ma problemu, bo jedna czy druga statystyka z rynku pracy pokazuje stabilizację. Dane statystyczne są niejednoznaczne, a w realnym życiu każdy ma wśród znajomych kogoś, kto niedawno stracił pracę.

 • GUS: W sierpniu był kolejny spadek przeciętnego zatrudnienia o 1,5 proc.
  W sierpniu 2020 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 1,5 proc. r./r. i wyniosło 6295,0 tys., natomiast przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 4,1 proc. r./r. i wyniosło 5337,65 zł – podał w czwartek GUS. W sierpniu obserwowano dalsze przywracanie etatów, przyjęcia w przedsiębiorstwach oraz powroty z zasiłków i urlopów bezpłatnych.

 • Jak zarządzać rozproszonym zespołem? "Ważne, aby nie stracić kontaktu społecznego"
  Ponad 2,5 tys. miejsc pracy miesięcznie tworzyły centra usług biznesowych w 2019 roku, tym samym napędzając rynek powierzchni biurowych. Czy pandemia, podczas której firmy mogły przetestować model pracy zdalnej, zmieni tę tendencję?

 • Kto ucierpi na wzroście płacy minimalnej?
  Skokowe podnoszenie płacy minimalnej oznacza nie tylko duży koszt dla przedsiębiorców, ale też falę zwolnień i pogłębienie szarej strefy – pisze Business Insider Polska.

 • Maląg: Rynek pracy zaczyna się stabilizować
  Po pierwszej fali niepokoju wywołanego pandemią koronawirusa sytuacja na rynku pracy zaczyna się stabilizować – powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, komentując najnowsze dane GUS na temat zatrudnienia.

 • Mapa zatrudniania. Dolny Śląsk i Opolskie z największą liczbą ofert pracy
  Dolnośląskie i Opolskie - to w tych dwóch regionach w najbliższych miesiącach będzie najłatwiej znaleźć pracę. Co nie oznacza, że będzie łatwo. Chociaż prognozy rekrutacyjne pracodawców są tam najbardziej optymistyczne z 6 analizowanych regionów Polski, to zapotrzebowanie na nowych pracowników i tak będzie o połowę mniejsze niż rok temu.

 • Marlena Maląg: konsekwencje tej ustawy nie zachwieją rynkiem pracy
  Konsekwencje dla branży futrzarskiej, wynikające z ustawy o ochronie zwierząt, nie będą miały aż takiego wpływu, by zachwiał się rynek pracy – mówiła w piątek (18 września) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Miasto stawia na szkolnych ambasadorów doradztwa zawodowego
  Co z perspektywy młodych ludzi jest ważne i potrzebne, aby w szkole mogli dobrze przygotować się do wyjścia na rynek pracy? W odpowiedzi na to pytanie mają pomóc szkolni ambasadorzy doradztwa zawodowego, czyli sami uczniowie, którzy wśród rówieśników w swojej szkole promować będą działania z obszaru doradztwa zawodowego. Chętni do pełnienia funkcji ambasadora mogą zgłaszać się do 30 września.

 • Milion zombie-jobs w Polsce? Bolesne skutki pandemii mogą dopiero nadejść
  Zmienia się sposób pracy, a tylko to już poważnie zmienia postać rynku pracy do kształtu, z jakim analitycy wcześniej się nie spotykali. Nie można więc twierdzić że ich przewidywania na pewno będą trafne - uspokaja Krzysztof Sadecki, analityk biznesowy.

 • NAWA: Stypendia dla studentów, naukowców i nauczycieli z Białorusi
  W ramach rządowej inicjatywy „Solidarni z Białorusią” Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wesprze stypendiami studentów, naukowców i nauczycieli. Ze wsparcia będzie mogło w sumie skorzystać 190 osób.

 • Nie starczyło na automatyzację. „Robotyzacja jedynym rozwiązaniem na utrzymanie konkurencyjności”
  Ulga na robotyzację? 1,1 mld zł na 5 lat do wydania na roboty i oprogramowanie do nich. To - według Ministerstwa Rozwoju - przyczyni się do wielkiego skoku w robotyzacji polskiego przemysłu. Nie mówi się jednak zbyt wiele o tym, że jeszcze niedawno szansę na ulgę mieliby przedsiębiorcy stawiający na automatyzację procesów.

 • Outsourcing pracowniczy - nowe wyzwania w czasie pandemii
  Outsourcing pracowniczy różni się od pracy tymczasowej i od klasycznego świadczenia pracy czy usług. Wciąż aktualne są wątpliwości, do których może, choć nie musi prowadzić korzystanie z outsourcingu personalnego, jeśli różnice te będą się zacierały, a praktyka ich stosowania nie będzie powiązana z rzeczywistą optymalizacją, lecz z naruszaniem przepisów.

 • PKO BP: Dane z rynku pracy lepsze od oczekiwań
  Dane z rynku pracy za sierpień były nieznacznie lepsze od oczekiwań. Wzrost przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw nieznacznie przyspieszył - ocenia dane GUS ekonomista Michał Rot z PKO Bank Polski.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.