• Bezpłatne staże. Wyzysk czy szansa dla młodego pracownika?
  Wyzysk czy szansa na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego? Temat bezpłatnych staży i praktyk wciąż budzi kontrowersje. Głos zabrała także branża HR, która problem widzi zupełnie inaczej.

 • Chcesz iść po podwyżkę? Początek roku to najlepszy czas
  Zgodnie z danymi z GUS zarobki w średnich i dużych firmach w listopadzie 2019 były o ponad 5 proc. wyższe niż w 2018 r. Więcej zarabiać będziemy także w tym roku, między innymi dzięki zwiększeniu stawki wynagrodzenia minimalnego.

 • Firmy kupują wizerunki nieistniejących osób generowanych przez sztuczną inteligencję
  Firmy kupują generowane komputerowo wizerunki osób, by "zwiększyć różnorodność" w swoich reklamach usług i produktów - pisze dziennik "Washington Post". Sprzedażą powstałych w oparciu o algorytmy modeli zajmują się start-upy z branży sztucznej inteligencji.

 • Francuskie firmy mają problem ze znalezieniem pracowników
  Około 60 proc. francuskich firm zgłasza trudności ze znalezieniem pracowników; większość firm z powodu braku chętnych musiała zrezygnować z części projektów i likwidować zaplanowane miejsca pracy - wynika z badania agencji rządowej Pole emploi.

 • Języki przyszłości. Tego warto się uczyć
  Język to jedna z kluczowych kompetencji w pracy zawodowej. Znajomość angielskiego to standard wśród wymagań na rożne stanowiska. Warto więc zapytać, jakiego języka uczyć się powinni młodzi ludzie, by za kilka lat odnaleźć się na rynku pracy. Oto sugestie.

 • Masz już dość? Oto 9 znaków, że przyszedł czas na zmianę pracy
  Czasy, gdy w jednym miejscu pracy spędzało się całe życie zawodowe, dawno przeminęły. Zmiana pracy to często dobra strategia na dalszy rozwój czy podniesienie zarobków.

 • Monika Fedorczuk: Za wcześnie na skracanie tygodniowego czasu pracy
  Po debacie o czterodniowym tygodniu pracy zapytaliśmy Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan o jej opinię Specjalistka od tematyki rynku pracy przyznaje, że liczba godzin, jakie pracownicy spędzają w pracy jest coraz częściej przedmiotem dyskusji również w Polsce.

 • Około 60 proc. francuskich firm nie może znaleźć pracowników
  Około 60 proc. francuskich firm zgłasza trudności ze znalezieniem pracowników. Większość firm z powodu braku chętnych musiała zrezygnować z części projektów i likwidować zaplanowane miejsca pracy - wynika z badania agencji rządowej Pole emploi.

 • "Srebrna" Europa powinna i chce pracować
  Z raportu "Starzejąca się Europa - spojrzenie na życie osób starszych w UE", opublikowanego przez Komisje Europejską wynika, że tzw. "siwiejąca" lub "srebrna" społeczność Starego Kontynentu wcale nie chce rezygnować z pracy.

 • Wielka Brytania: oni doprowadzili swoje obijanie się w pracy do poziomu sztuki
  Nowa analiza zachowań Brytyjczyków w pracy sugeruje, że część ich godzin roboczych zajmują bezproduktywne czynności takie jak robienie kawy, rozmowy nie na temat, media społecznościowe, wizyty w toalecie i przerwy na papierosa.

 • W Polsce brakuje lekarzy. Rozwój e-medycyny jest koniecznością
  Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby lekarzy na 1000 mieszkańców. Społeczeństwo się starzeje, liczba pacjentów stale wzrasta. Rozwiązaniem dla polskiej służby zdrowia jest cyfryzacja i telemedycyna – oceniają eksperci.

 • Ile można dorabiać na emeryturze i rencie bez obawy o zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia
  Według danych ZUS liczba pracujących emerytów w ostatnich latach znacząco wzrosła.

 • Świadectwo pracy. Kiedy jest wydawane i co zawiera
  Świadectwo pracy wydawane jest pracownikowi w związku z ustaniem stosunku pracy (rozwiązaniem, wygaśnięciem).

 • Masowe bezrobocie nad Wisłę raczej nie wróci
  W ciągu ostatniej dekady zdarzył się mały cud gospodarczy, czyli przejście od nadpodaży pracowników do ich niedoboru. Jak to możliwe? Po części niestety to efekt starzenia się społeczeństwa.

 • Odpowiedzialne firmy pochwalą się dobrymi praktykami
  Do 13 stycznia Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydłużyło termin rejestracji zgłoszeń do 18. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki".

 • Szukają księżniczek do pracy
  Paryski Disneyland szuka księżniczek, książąt i superbohaterów do pracy - podaje Business Insider Polska.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.