• Tachografy w busach, rewolucja w przewozach międzynarodowych. Nie wszyscy się ucieszą
  Obowiązek wyposażenia w tachograf każdego busa o masie powyżej 2,4 t użytkowanego w międzynarodowych przewozach towarów to jeden z najnowszych pomysłów europarlamentarzystów.

 • Ten raport nie pozostawia złudzeń. Japonia ma poważny problem
  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju ostrzegła w raporcie przed ryzykiem, jakie zagraża Japonii wskutek postępującego starzenia się jej ludności, zwłaszcza w sytuacji gdy kobiety japońskie są dyskryminowane na rynku pracy.

 • Kodeks pracy do zmiany. "Trzeba szukać nowego podejścia do BHP w Polsce"
  Przepisy prawa pracy dotyczące BHP nie do końca odpowiadają problemom, z jakimi muszą mierzyć się pracodawcy.

 • Nadciąga kolejna fala podwyżek w handlu? Sieci zmagają się z rotacją i brakiem kandydatów
  W 2016 r., a później w 2018 r. mogliśmy zaobserwować falę podwyżek w sektorze handlowym. Obecnie rotacja w tym sektorze jest na wysokim poziomie, a problemy kadrowe nasilają się. Czy to oznacza, że pracowników hipermarketów czekają kolejne podwyżki?

 • Pracownicy regionalnych instytucji kultury otrzymają podwyżki
  Najmniej zarabiający pracownicy siedmiu instytucji kultury, podlegających samorządowi województwa świętokrzyskiego, będą mogli otrzymać podwyżki pensji. Stosowne uchwały w tej sprawie podjęli w poniedziałek radni sejmiku.

 • Te certyfikaty podnoszą pensje w IT
  Na temat certyfikatów IT spotkać można różne opinie. Osoby z branży często wskazują, że posiadanie "papierka" nie zawsze świadczy o wyższych kwalifikacjach. Wskazują one, że rosnąca popularność certyfikatów deprecjonuje ich znaczenie, a "więcej" nie zawsze znaczy "lepiej".

 • Praca w domu nie całkiem legalna - potrzebne zmiany w Kodeksie pracy
  Brakuje w Kodeksie pracy przepisów, które określałyby zasady coraz bardziej popularnej pracy w domu - chodzi o tzw. "home office".

 • Rower może być pojazdem służbowym
  Zakup roweru może być kosztem uzyskania przychodu w PIT. W przypadku kontroli, przedsiębiorca będzie jednak musiał udowodnić fiskusowi, że wydatek ma związek z prowadzoną działalnością.

 • Senatorowie chcą uzasadniania rozwiązania czasowych umów o pracę
  Senacka komisja pracuje nad zmianami, które obligowałyby pracodawców do uzasadniania wypowiedzeń umów zawartych na czas określony.

 • Jak najkorzystniej zakończyć stosunek pracy?
  Jestem pracownikiem korpusu służby cywilnej. Pracuje w US już 33 lata, a sama mam 57 lat. Rozchorowałam się, w tym również psychicznie. Postanowiłam nie wracać do tej pracy. Jak mogę najkorzystniej zakończyć stosunek pracy?

 • Od 18 kwietnia zaczną obowiązywać elektroniczne faktury
  E-faktury będą od czwartku obowiązywać w zamówieniach publicznych, koncesjach na usługi budowlane i partnerstwie publiczno-prawnym.

 • Braki kadrowe coraz bardziej dotkliwe. Większość branż ma problem
  Większa mobilność pracowników oraz skuteczniejsze aktywizowanie osób w wieku 50 plus. Takie pomysły na poprawę sytuacji na rynku pracy ma Rafał Glogier-Osiński, dyrektor marketingu w Grafton Recruitment.

 • Citi rozwija centrum usług wspólnych w Polsce. Zatrudni 100 osób
  W centrum usług wspólnych Citi Service Center Poland pracuje już przeszło 4 tys. specjalistów. Bank zdecydował właśnie o rozszerzeniu jego zakresu działalności, dodając nowy obszar: TTS Hub, czyli centrum transakcyjno-rozliczeniowe na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

 • Jak dobrze zwolnić wielu ludzi?
  Restrukturyzacja to – obok fuzji i przejęć – jedna z najtrudniejszych zmian do przeprowadzenia w firmie. Jak ją skutecznie przeprowadzić, jednocześnie motywując załogę?

 • Jak rozwija się zespół w procesie grupowym? Oto praktyczne rady w pigułce
  Mądrze prowadzony zespół może osiągać ponadprzeciętne wyniki, jednocześnie chroniąc wartości takie jak: powszechny szacunek, dbałość o siebie i swoich bliskich, dzielenie się wiedzą oraz wzajemna pomoc.

 • Nauczyciele, lekarze i dziennikarze z największym zaufaniem społeczeństwa
  Nauczyciele, lekarze i dziennikarze. Tak prezentuje się pierwsza trójka zawodów, które cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.