• To nie hamaki i siłownia przyciągają pracowników. Są ważniejsze elementy
  Pracownicy w Polsce chcą mieć wpływ na wygląd biura, w którym pracują. a większość ich oczekiwań nie odbiega znacząco od tych, które zgłaszali pracownicy z krajów Europy Zachodniej - wynika z najnowszego badania firmy doradczej Savills.

 • AI wymaga nowych kompetencji. Liderzy muszą przygotować zespoły na zmiany
  Ponad połowa polskich przedsiębiorstw nie rozpoczęła jeszcze wdrażania automatyzacji. Najwięcej, bo 36 proc. deklaruje, że w ich organizacjach pilotażowo pracuje zaledwie od 1 do 10 robotów.

 • Millenialsi mają nowe wymagania wobec przedsiębiorców
  Według 77 proc. respondentów, firmy za bardzo koncentrują się na własnych celach, a nie na potrzebach społeczeństwa. Nowe pokolenie wprowadza nowe wymagania i przedsiębiorcy chcący rozwijać się na rynku muszą dobrze poznać swojego, już nie przyszłego, ale obecnego klienta.

 • Oczekiwania a rzeczywistość. Oto największe grzechy HR-u
  Działy HR powinny świecić przykładem w firmie. Rzeczywistość bywa jednak inna. Jakie są największe grzechy HR-u?

 • Ogromne inwestycje w KSSE. Pracę znalazło 841 osób
  32 inwestycje warte w sumie blisko 2,3 mld zł pozyskała w ciągu trzech kwartałów tego roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 841 osób, a ponad 3,7 tys. istniejących miejsc pracy zostanie utrzymanych.

 • Poczta Polska szuka pracowników. Przygotowuje się do sezonu świątecznego
  Największy pracodawca w kraju rozpoczął sezonową rekrutację pod hasłem „Pracuj w Ekipie Świętego Mikołaja w Poczcie Polskiej”. Kogo i gdzie poszukuje?

 • Ile zarabiają nauczyciele w Polsce, a ile w innych krajach?
  Podwyżki wynagrodzenia nauczycieli w ostatnim czasie są przedmiotem debaty publicznej. Warto zatem zobaczyć, jak zmieniły się ich zarobki na przestrzeni ostatnich miesięcy i jak wyglądają one w porównaniu do zarobków dydaktyków w Unii Europejskiej.

 • Luka płacowa na różnych szczeblach zarządzania w instytucjach prywatnych i publicznych
  Artykuł stanowi podsumowanie publikacji wydanej przez Instytut Badań Strukturalnych (IBS). Autorzy publikacji przeanalizowali związek między obecnością kobiet wśród kadry zarządzającej, a wysokością luki płacowej w danej organizacji.

 • Słowacja podnosi stawkę minimalną
  Słowacki rząd 2 października ogłosił podwyżkę płacy minimalnej od stycznia 2020 roku. Od przyszłego roku minimalna pensja ma wynosić 580 EUR (ok. 2 512 PLN) miesięcznie.

 • Średnia pensja żołnierzy w 2020 roku wyniesie ponad 6 tys. PLN
  Od 2020 roku wzrośnie uposażenie żołnierzy zawodowych. Szef MON zaproponował, aby przeciętne uposażenie służących w wojsku wzrosło o 624 PLN łącznie z przysługującymi dodatkami.

 • Świadczenia dodatkowe w sektorze publicznym
  Ilu ludzi, tyle powodów. Dotyczy to także czynników, które mają wpływ na wybór pracodawcy. Jednym z nich jest pakiet benefitów.

 • Wzrost płacy minimalnej w Wielkiej Brytanii
  Kanclerz skarbu Sajid Javid podczas konferencji Partii Konserwatywnej zapowiedział wzrost stawki minimalnej w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych pięciu lat.

 • CBOS: mniej pracowników skarży się na naruszanie ich praw
  Mniej pracodawców unika płacenia składek na ZUS, a pracownicy rzadziej są zmuszani do pracy w nieprzepisowych warunkach – wynika z opublikowanego w poniedziałek badania CBOS nt. naruszania praw pracowniczych.

 • Będzie walka o ukraińskiego pracownika
  Niemcy, Włosi czy Czesi - między innymi te państwa konkurują z Polską o pracowników z Ukrainy. Problem w tym, że nasi wschodni sąsiedzi za kilka lat mogą już nie wyjeżdżać za pracą tak chętnie jak dziś.

 • Niższy PIT - październikowe wynagrodzenia problemem firm
  Wprowadzenie od października niższej stawki PIT powoduje istotne problemy z obliczeniem wysokości wynagrodzenia za ten miesiąc.

 • Wejście w nowy wymiar urlopu
  Jestem zatrudniona w firmie na czas określony do 3 grudnia br. Dnia 2 grudnia miną dwa lata, od kiedy pracuję na podstawie umowy o pracę. Czy wejdę w nowy wymiar urlopu, tj. 26 dni? Umowy nie chcę kontynuować. Czy te dodatkowe dni obejmie obecna umowa? Jak zostanie rozwiązana ta sprawa?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.