• Kasa online będzie też w komórce
  Od 2020 r. wszyscy podatnicy VAT, zarówno czynni, jak i zwolnieni, będą mogli ewidencjonować obrót na tablecie, smartfonie bądź innym urządzeniu. Będą tylko musieli zainstalować odpowiedni program. Nadal jednak trzeba będzie wystawiać papierowe paragony.

 • „Obiecywali długie życie, a jest tylko starość”. Jak powinna wyglądać polityka senioralna?
  Pani z dorosłymi już wnukami podzieliła się refleksją, że „obiecywali długie życie, a jest tylko starość”. Nieporadność, choroby, postępująca utrata samodzielności, a także poczucie nieprzydatności są udręką seniorów, a dla społeczeństw oznaczają problemy i koszty.

 • Od września wyższe stawki pensji młodocianych pracowników
  Od 5 do 7 proc. będzie wynosić wynagrodzenie należne uczniowi szkoły branżowej, odbywającego przygotowanie zawodowe u pracodawcy.

 • Operatorzy wózków widłowych tracą uprawnienia
  Do końca roku operatorzy wózków widłowych, którzy uzyskali uprawnienia przed 2004 r., będą musieli zdać egzamin w Urzędzie Dozoru Technicznego. W przeciwnym razie stracą możliwość wykonywania tego typu zawodu.

 • Polska gospodarka traci impet. Najsłabszy wynik od 2 lat
  Wzrost polskiej gospodarki zwolnił w minionym kwartale do 4,4 proc. rocznie, z 4,7 proc. w I kwartale br. – oszacował wstępnie GUS. To najsłabszy wynik od dwóch lat.

 • Studia dla menadżerów w 20 najlepszych uczelniach w Polsce
  Menadżerowie, prezesi, dyrektorzy jeśli chcą być prawdziwymi liderami, muszą cały czas poszerzać swoje kompetencje. Gdzie najlepiej? Sprawdź, jaką ofertę przygotowały uczelnie, które zajęły 20. pierwszych miejsc w przygotowywanym cyklicznie przez Fundację Perspektywy Rankingu Uczelni Akademickich 2019.

 • Zakaz liniowego PIT dla dyrektora
  Niebezpieczna interpretacja dla kadry kierowniczej. Skarbówka uznała, że podatek liniowy nie przysługuje menedżerowi, który zarządza jednym działem spółki.

 • Złoto w Polsce jeszcze nigdy nie było tak drogie. To dobra wiadomość dla NBP i budżetu
  Za kruszec w Polsce jeszcze nigdy nie było trzeba zapłacić tyle, co obecnie. Na tym hossa na rynku metali szlachetnych prawdopodobnie się nie skończy. To dobra wiadomość dla NBP i budżetu - pisze w środę "Rzeczpospolita”.

 • Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen wody i żywności
  W nachodzących latach susze w rolnictwie przełożą się na wzrost cen żywności i spadek dochodów osób, które utrzymują się z produkcji rolnej. Niedostatek wody spowoduje też, że zabraknie jej do chłodzenia elektrowni, co w połączeniu z coraz częstszymi silnymi wiatrami, wichurami czy huraganami zrywającymi sieci dystrybucyjne, wpłynie na stabilność dostaw energii, a także jej ceny.

 • Agencje zatrudnienia znikają z rynku. Co to oznacza dla branży?
  W 2018 r. z rynku zniknęło ponad 3,5 tys. agencji zatrudnienia - to niemal trzy razy więcej niż rok wcześniej. Czy to nowy trend, który może wpłynąć na branżę? Zdania są podzielone.

 • Dostęp do technologii decyduje o wyborze pracy? Te liczby mówią same za siebie
  Firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników, znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe i przyciągają uzdolnionych fachowców. Trend ten dotyczy tak krajów zachodniej Europy, jak i polskich firm - wynika z najnowszego raportu firmy VMware.

 • E-zakupy wycięte z kosztów? Nowe reguły mogą negatywnie wpłynąć na cały rynek
  Jeżeli przepisy nie zostaną poprawione, to za kilka miesięcy przedsiębiorcy mogą mieć problem z odliczaniem od przychodu kwot zapłaconych kartą kredytową lub przez PayPal, PayU czy DotPay.

 • Grupa kupuje maszyny i szuka pracowników
  Grupa Budimeksu zatrudnia łącznie ok. 7,8 tys. osób, a na sam sektor kolejowy przypada ok. 300 wyspecjalizowanych pracowników. Tylko obecnie trwają poszukiwania ok. 100 nowych pracowników, których potrzeba do obsługi kontraktów w województwach małopolskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim oraz pomorskim.

 • Innowacje mają ułatwić pracę urzędników. Jest też pole do popisu start-upów
  Jest dużo pilnych zadań do realizacji w informatyzacji. Z perspektywy programu GovTech Polska jest to przygotowanie narzędzi, które umożliwiają sprawne wdrażanie innowacji. Kiedy urzędnik ma do zrealizowania swoje zadanie, musi wiedzieć, że może to przeprowadzić innowacyjnie, cyfrowo.

 • Kolejny strajk nauczycieli możliwy już we wrześniu
  Związkowcy nie są zadowoleni z działań rządu dotyczących podwyżek dla nauczycieli. Ich zdaniem rząd nie wywiązał się ze złożonych obietnic. Niewykluczone, że już niebawem znów będą strajkować.

 • RODO na wakacjach: wypożyczalniom kajaków i rowerów grożą surowe kary
  W wypożyczalniach żąda się nie tylko okazania dowodu osobistego, ale też pozostawienia tego dokumentu. Tymczasem przepisy mówią jasno: to naruszenie prawa, za które grożą kary.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.