• FPP: Płaca minimalna powinna wzrosnąć do 2500 zł brutto od 2020 r.
  Płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2 500 zł brutto (z 2 250 zł w br.), uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP).

 • Pracujesz w niedziele lub święta? Sprawdź, do czego masz prawo z tego powodu
  Praca w niedzielę lub święta powinna zostać zrekompensowana pracownikowi. Pracodawca ma obowiązek udzielenia mu wolnego dnia w innym terminie, a w razie braku takiej możliwości – wypłacenia dodatku do pensji.

 • Zarobki w Polsce na tle państw OECD. Jak zmieniały się nasze pensje od lat 90.?
  Zarabiać tyle, co Niemcy. Takie było odwieczne marzenie Polaków zamkniętych za żelazną kurtyną. Niestety, mimo że od pierwszych prawie demokratycznych wyborów w 1989 r. mija już 30 lat, nadal nie udało nam się wyraźnie zbliżyć do poziomu dochodów naszych zachodnich sąsiadów.

 • Coraz więcej zezwoleń na pracę dla cudzoziemców
  W 2018 r. wydano 328,8 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce, czyli blisko 40 proc. więcej niż w 2017 r. i prawie 5-krotnie więcej niż w 2015 r. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

 • Podróże za pracą między miastami i województwami w Polsce
  Najczęściej za pracą poza granice gminy wyjeżdżają mieszkańcy województwa śląskiego i wielkopolskiego. Z kolei największą liczbę pracowników pochodzących z innych regionów miało Mazowsze.

 • Czas na Przemysł 4.0. Menedżerowie i inżynierowie przed nowymi wyzwaniami
  Czwarta rewolucja przemysłowa przestaje być tylko medialnym sloganem, a zarządy firm na całym świecie zaczynają dostrzegać, że zmiany w sposobie funkcjonowania biznesu są nieodwracalne. Jak powinna wygląda fabryka przyszłości?

 • Early Warning Europe w rozkwicie. Kryzys w firmach mniej straszny
  Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że działa inicjatywa Early Warning Europe to projekt oferujący firmom pomoc w obliczu kryzysu.

 • Ford zapowiada wielkie zwolnienia. Pracę straci kilka tysięcy ludzi
  Ford Motor zamierza do końca sierpnia tego roku zredukować globalne zatrudnienie o około 10 proc. - podała agencja Reutera. Cięcia, przeprowadzone w ramach większej rekonstrukcji, mają objąć łącznie około 7 tys. pracowników etatowych.

 • Już nie tylko poziom cukru i ciśnienie pracowników. Pracodawcy zaczynają dbać o strefę psyche
  Coraz częściej odbieramy sygnały od pracodawców, którzy chcą, abyśmy zadbali o zdrowie psychiczne ich pracowników. Stres i depresja, to dla nich trudny i wstydliwy temat. Nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić.

 • Lingaro oferuje etaty w IT. 100 miejsc pracy dla programistów w Lublinie
  Lingaro poinformowało, że ma do zaoferowania sto etatów w Lublinie. Firma poszukuje programistów i specjalistów.

 • Luka płacowa w świecie influencerów
  Firmy coraz częściej sięgają w kampaniach reklamowych po influencerów. To z kolei przekłada się na rosnące wynagrodzenie tego nowego rodzaju specjalistów. Honorarium absolutnej rekordzistki w tej branży, Kendal Jenner, sięgnęło 250 tys. dol. za post!

 • Młode firmy lgną do korporacji
  Ponad 80 proc. młodych firm jest zainteresowanych współpracą z korporacjami. To dla nich szansa na dostęp do nowych technologii i działań marketingowych.

 • Odpowiedzialność społeczna coraz ważniejsza dla dużych firm
  Duże firmy angażują się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Robi to już 80 proc. z nich. Co więcej coraz więcej firm nie tylko angażuje się w dobre praktyki, lecz także rozwija całą strategię CSR.

 • Pół tysiąca kandydatów do Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego
  Pół tysiąca kandydatów chce się uczyć w Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym - poinformowało na zakończenie rekrutacji do szkoły Ministerstwo Obrony Narodowej. Przygotowano 50 miejsc.

 • Prezydent podpisał ustawę znoszącą obowiązek profilowania pomocy dla bezrobotnych
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego – poinformowało biuro prasowe KPRP. Dzięki tej zmianie urzędy pracy mają szybciej pomagać bezrobotnym.

 • Sieć biur Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców kompletna
  Na pomoc prawną, w tym wsparcie w procesach sądowych, mogą liczyć małe i średnie firmy z trzech północnych województw w otwartym 20 maja w Gdańsku oddziale biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.