• Kancelaria DWF Poland powiększyła zespół. Zapowiada kolejne rekrutacje
  Kancelaria DWF Poland stawia na rozwój. W ciągu pięciu miesięcy powiększyła swój zespół o 18 prawniczek i prawników reprezentujących osiem specjalizacji. W kwestii rekrutacji nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

 • Koalicja Bezpieczni w Pracy: 85 proc. pracowników odczuwa stres w pracy
  Presja czasu i goniące terminy (39 proc.) oraz nadmiar obowiązków i „przeładowanie” pracą (37 proc.) to dwie najczęściej podawane przyczyny stresowania się w pracy.

 • Kolejne instytucje samorządowe w Rybniku walczą o podwyżki
  Zwiększyła się liczba rybnickich instytucji podległych samorządowi, w których związkowcy z Solidarności walczą o podwyżki dla pracowników.

 • Kompetencje zdobyte za granicą cenne na polskim rynku pracy
  Dobra znajomość języka angielskiego, konsekwencja w dążeniu do celu, zaangażowanie i przedsiębiorczość. To cechy, które polscy pracodawcy doceniają u pracowników zdobywających doświadczenie zawodowe poza granicami naszego kraju.

 • Lydia Sarfati Polsko-Amerykańską Kobietą Roku
  Właścicielka firmy Repechage Lydia Sarfati została wybrana Polsko-Amerykańska Kobietą Roku stowarzyszenia Polish & American Women Entrepreneurs. Tytułem honorowane są wybitne przedstawicielki biznesu.

 • Menadżerowie nie mają lekko. Cyfrowy świat mocno wpływa na ich pracę
  Na rynku pracy powoli zaczynają dominować pracownicy, którzy wychowali się w erze cyfrowej. To stawia przed menedżerami coraz to nowe wyzwania.

 • Można składać wnioski o stypendium im. Wyspiańskiego
  Od czwartku (17 października) rusza nabór wniosków do kolejnej edycji stypendium Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego. Na stypendystów czekają pieniądze i wsparcie mentorskie.

 • Nowe przepisy dotyczące pracy na statkach rybackich. Ustawa podpisana
  Ustawa o pracy na statkach rybackich została podpisana. Nowe przepisy regulują wszystkie kwestie związane ze specyfiką pracy rybaków na statkach. W ustawie uregulowano także zagadnienia związane z warunkami pracy i życia na statkach rybackich.

 • Nowe wyzwania dla pracodawców. Na rynek pracy wchodzi jeszcze bardziej wymagające pokolenie
  Millenialsi są coraz starsi, za chwilę zbliżą się do 40. i z roku na rok zajmują coraz bardziej eksponowane, kierownicze stanowiska. Będą już nie tylko pracownikami, lecz także pracodawcami, dostawcami.

 • Oferty pracy owiane tajemnicą. Dlaczego rekruterzy pomijają pewne kwestie?
  Pomimo tego, że sytuacja na rynku pracy jest trudna, pojawiające się oferty często nie spełniają oczekiwań kandydatów. Dlaczego rekruterzy nie umieszczają wszystkich ważnych informacji w ogłoszeniach o pracę?

 • Pracownicy bardziej ufają robotom niż szefowi
  82 proc. ludzi uważa, że roboty wykonują pewne zadania lepiej niż ich przełożeni. 64 proc. z ankietowanych miałoby większe zaufanie do maszyny niż do swojego przełożonego, a połowa zamiast swojego menedżera poprosiłaby o radę robota - wynika z badania "AI at Work".

 • Pracownicy miejskich wodociągów zarobią więcej. Związek wywalczył podwyżkę
  Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich od października będą zarabiać więcej.

 • Pracownicy Poczty Polskiej zostaną nagrodzeni
  363 pracowników Poczty Polskiej otrzyma odznaczenia państwowe w uznaniu za dokonania zawodowe. Wśród odznaczanych jest także 415 osób z medalami resortowymi, a kolejnych 1255 pocztowców zostanie uhonorowanych odznakami za przepracowanie w spółce 35 lat.

 • Prezes LG Chem: Na rynku pracy w Polsce jest duża konkurencja. Jak chcą przyciągać inżynierów?
  - Pracujemy nad współpracą z uniwersytetami technicznymi, politechnikami w Polsce . Celujemy w pierwszą dziesiątkę uniwersytetów - mówi portalowi PulsHR.pl prezes Seungse Chang z LG Chem.

 • Ranking Deloitte: Oto najszybciej rozwijające się firmy technologiczne
  Z rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” wynika, że najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Europie Środkowej jest w litewski producent inteligentnych, bezprzewodowych samochodowych systemów diagnostycznych i kontrolnych dla kierowców.

 • Robotyzacja zmienia rynek pracy i kreuje nowe zawody
  Robotyzacja zmienia produkcję i rynek pracy, ale także kreuje zapotrzebowanie na nowe zawody powiązane z programowaniem, obsługą i kontrolą robotów oraz ich integracją z systemem produkcyjnym - podkreślali eksperci podczas Forum Cobotyki we Wrocławiu.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.