• Firmy wciąż skarżą się na brak specjalistów IT. Ci szukają stabilnych form zatrudnienia
  Kryzys wywołany pandemią koronawirusa zmodyfikował układ sił na rynku pracy w branży IT. Wciąż poszukiwani są informatycy o wysokich kwalifikacjach, ale początkujący w zawodzie częściej mają trudności ze znalezieniem posady.

 • Fuzje i przejęcia. W redukcji napięć rzetelna i częsta komunikacja to podstawa
  Fuzje i przejęcia budzą sporo emocji w firmach - szczególnie te, które rozciągają się w czasie. Jak zarządzać ludźmi, aby kończyły się one sukcesem? Jak budować komunikację i niwelować obawy pracowników?

 • HR wszedł w nowy etap cyfryzacji. Tych zmian już nie zatrzymamy
  W czasie pandemii HR przeniósł się do świata online i bardzo dobrze sobie tam radził. Zmiana, która dokonała się tak gwałtownie, w wielu aspektach pozostanie na stałe. Sprawdzone narzędzia będą doskonalone. Wykształca się już nowy profil poszukiwanego pracownika – radzącego sobie ze zdalnym czy hybrydowym modelem rekrutacji i pracy. Ale w pewnych sytuacjach i po ustąpieniu wirusa osobiste relacje w branży HR powrócą.

 • Idziesz na dobrowolną kwarantannę? Dostaniesz po kieszeni
  Coraz więcej pracowników zostaje w domu na wszelki wypadek. Jeśli nie pracują zdalnie, odczują to we własnej kieszeni - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

 • Jarosław Gowin: Nauka jest kluczem do wzrostu gospodarczego.
  Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii będzie operatorem programu Wirtualny Instytut Badawczy. W uroczystości podpisania umowy z ośrodkiem brał dziś udział wicepremier Jarosław Gowin. Na realizację badań przeznaczono 450 mln zł.

 • Już 30 firm podpisało się pod deklaracją różnorodności ABSL
  Citibank, Capgemini, Heineken, City, BNP Paribas. W sumie już 30 firm podpisało Deklarację Różnorodności i Włączania. Tym samym zobowiązały się do budowania otwartego środowiska pracy, w którym pracownicy i pracownice a także osoby współpracujące, niezależnie od różnic, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału.

 • Już ponad 145 mld zł trafiło do przedsiębiorców dzięki tarczy antykryzysowej
  Tarcza antykryzysowa działa. Wartość przyznanej pomocy - według stanu na 16 października - wynosi już 145 mld zł.

 • Katowice: W centrach usług biznesowych przybędzie ok. 600 nowych miejsc pracy
  W przyszłym roku w Katowicach przybędzie ok. 600 nowych miejsc pracy w centrach usług biznesowych - prognozują eksperci. Z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych wynika, że w minionych czterech latach skumulowany wskaźnik wzrostu zatrudnienia w tym sektorze w Katowicach wyniósł 12,5 proc.

 • Lekarze i pielęgniarki z Ukrainy. Chcą pracować w Polsce, napotykają mur procedur
  Pracownicy medyczni z Ukrainy chcą pracować nad Wisłą, jednak napotykają na swojej drodze mur złożony z licznych procedur - uważa Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service i ekspert rynku pracy. Wskazuje też, że zmiany w tym zakresie są konieczne.

 • Minimalny dochód gwarantowany i refundacja maseczek przez państwo. Związek apeluje do rządu
  Uzależnienie wypłacania części pomocy w ramach tarczy antykryzysowej od zamiany umów śmieciowych na etaty, refundacja zakładom pracy maseczek, rękawiczek i płynów dezynfekujących, wprowadzenie minimalnego dochodu gwarantowanego wysokości 1500 zł netto dla wszystkich osób, które mają dochody niższe od tej kwoty. To pomysły związku Zawodowa Alternatywa na walkę ze skutkami drugiego uderzenia koronawirusa.

 • Mniej studentów z zagranicy na polskich uczelniach
  Resort nauki prognozuje spadek liczby studentów zagranicznych na polskich uczelniach z powodu pandemii koronawirusa, choć - jak zastrzega - na razie trudno jest oszacować skalę problemu. Informacje o zmniejszonym naborze potwierdzają uczelnie.

 • Netguru, Capgemini i Shell wiedzą, jak zdalnie wdrażać nowych pracowników
  W czasie pandemii firmy nie mogą przyjąć nowych członków zespołu w biurze - z pakietem powitalnym w ręku, przedstawić zespołowi i zaprosić na szkolenia. Jak w tej chwili wygląda onboarding?

 • Nie każda umowa o zakazie konkurencji może zostać rozwiązana
  Przepisy tzw. tarczy 4 pozwalają na jednostronne rozwiązanie umów o zakazie konkurencji. Może to zrobić tylko ten podmiot, który zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji, np. były pracodawca. Ta regulacja otwiera drogę do pozbawienia byłych pracowników oraz osób zatrudnianych na innych podstawach wynagrodzeń z umów o zakazie konkurencji.

 • Pogorzelski: Druga fala koronawirusa zagraża polskiemu rynkowi pracy
  Zagrożeniem dla sytuacji na polskim rynku pracy jest druga fala Covid-19 i związane z nią restrykcje administracyjne - wskazał Karol Pogorzelski z ING w komentarzu do danych GUS. Zdaniem ekonomisty można się spodziewać ponownego osłabienia wskaźników rynku pracy, zwłaszcza zatrudnienia.

 • Pracujący rodzice i opieka nad dziećmi. Możliwe, że znów zostaną bohaterami dnia codziennego
  Wraca zdalne nauczanie. Na razie tylko dla starszych uczniów. Jednak wizja zmiany trybu nauczania dla młodszych dzieci stała się coraz bardziej realna. Dla pracujących rodziców oznacza to spore wyzwanie. Pierwsze doświadczenia z łączenia pracy z całodniową opieką nad dziećmi nie należą do najmilszych...

 • Prawie połowa firm opracowała procedury pracy zdalnej
  Prawie połowa firm, która wysłała pracowników do pracy zdalnej, opracowała odpowiednie procedury na tę okoliczność. Jednakże wielu pracujących zdalnie nie wie, jak zabezpieczać dane osobowe - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów i serwisu ChronPESEL.pl.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.