• Dofinansowanie zatrudnienia pracowników w tarczy antykryzysowej
  Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy dla firm w kłopotach to m.in. rozwiązania z pakietu składającego się na tarczę antykryzysową, które uchwalił w sobotę Sejm.

 • Świadczenie postojowe dla zleceniobiorców i samozatrudnionych
  Wypłata przez ZUS świadczenia postojowego w związku z przestojem spowodowanym epidemią koronawirusa - to rozwiązanie dla przedsiębiorców z pakietu składającego się na tarczę antykryzysową, który uchwalił w sobotę Sejm. Chodzi o ok. 2 tys., zł, które ma być nieoskładkowane i nieopodatkowane.

 • Po koronawirusie praca z domu może zyskać na popularności
  Już od kilku lat pracownicy w badaniach coraz mocniej wskazywali na chęć pracy zdalnej, ale firmy wciąż podchodziły do tego pomysłu sceptycznie.

 • Prusik: Podczas epidemii można wysłać pracownika na zaległy urlop
  Pracodawca nie ma możliwości zmuszenia pracownika do wykorzystania urlopu wypoczynkowego w określonym czasie. Wyjątek może jednak dotyczyć zaległego urlopu wypoczynkowego. To jeden ze sposobów na radzenie sobie przez firmy z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa – pisze radca prawny Adrian Prusik.

 • Zmiana czasu to nie zawsze więcej pieniędzy dla pracujących tej nocy
  W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 marca 2020 roku, przestawimy zegarki o godzinę do przodu, przechodząc tym samym z czasu zimowego na letni. Dla osób, które tej nocy będą pracowały oznacza to krótszy czas pracy i niższy - o tę godzinę - dodatek za pracę w godzinach nocnych.

 • Dopłaty dla pracowników niepełnosprawnych. Zmiany w ustawie o rehabilitacji osób niepełnoprawnych i zatrudnieniu wspomaganym
  Przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakłada szereg nowych rozwiązań, które pozwolą pracodawcom zapewnić wynagrodzenia dla pracowników niepełnoprawnych i utrzymać miejsca pracy na czas zawieszenia działalności lub zmniejszenia przychodów.

 • Rodzicu, dostaniesz dodatkowy zasiłek opiekuńczy
  Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – to jeden z zapisów przyjętego przez Sejm pakietu rozwiązań dla pracodawców i pracowników– tzw. tarczy antykryzysowej.

 • Sejm przyjął pakiet antykryzysowy dla pracodawców i pracowników
  Tarcza antykryzysowa to szereg rozwiązań mających maksymalnie ograniczyć negatywne skutki epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. – Przed nami ciężkie miesiące. Zależy nam przede wszystkim na wsparciu przedsiębiorców i pracowników, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 • Firmy jeszcze nie zwalniają, lecz przyhamowały z rekrutacją
  O 12 proc. licząc rok do roku spadła w marca liczba ofert pracy w internecie - wynika z danych, do których dotarła „Rzeczpospolita". Jest też światełko w tunelu - część firm zwiększyła aktywność rekrutacyjną.

 • Niepewność jutra większym hamulcem niż bariery technologiczne
  Czas pandemii nie sprzyja zmianie pracy, choć wiele osób ma teraz więcej czasu na przeglądanie ofert, a rekruterzy szybko przestawili się na zdalną działalność. Jednak zarówno pracodawcy, jak i kandydaci zwlekają z decyzjami.

 • Polacy w Niemczech. Jak wygląda ochrona miejsc pracy w czasach pandemii koronawirusa?
  Powszechne spowolnienie aktywności gospodarczej, a w wielu przypadkach jej całkowite wstrzymanie stało się dość niespodziewanie naszą nową rzeczywistością. Ograniczenia oraz niepewność w związku z pandemią, stanowią olbrzymi cios zarówno dla firm, jak i pracowników, w tym setek tysięcy Polaków zatrudnionych w Niemczech.

 • Dodatki dla Polaków dojeżdżających do pracy w Niemczech
  Od piątku osoby mieszkające w Polsce i stale dojeżdżające do pracy w Niemczech mogą liczyć na kilkadziesiąt euro dziennego dodatku na wynajęcie tymczasowego lokum.

 • Zakaz zwalniania pracowników z powodu epidemii. Hiszpański rząd zatwierdził nowe przepisy
  Rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza zatwierdził w piątek na swym posiedzeniu nowe przepisy zakazujące zwalniania pracowników z powodu epidemii koronawirusa.

 • Pracodawcy RP chcą powołania Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej
  Pracodawcy RP wystąpili z inicjatywą powołania Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej. Miałaby to być ekspercka grupa ekonomistów działająca przy reaktywowanej niedawno Radzie Przedsiębiorczości.

 • Prezydent: Musimy realizować zmiany ratujące przedsiębiorców i miejsca pracy
  Musimy realizować zmiany ratujące przedsiębiorców nie oglądając się na kwestię deficytu, ratować ludzi, miejsca pracy, poziom życia Polaków i naszej przedsiębiorczości, ratować nasz rynek i naszą gospodarkę, bo to jest kwestia fundamentalna - powiedział w sobotę (28 marca) prezydent Andrzej Duda.

 • Specustawa o wsparciu dla firm uchwalona
  Sejm uchwalił w sobotę (28 marca) ustawę wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa. Ustawa m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące, przewiduje także wypłacanie świadczenia postojowego.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.