• Komisja Europejska: Pomost do zatrudnienia dla kolejnego pokolenia
  Komisja Europejska przedstawiła w środę propozycję rozszerzenia wsparcia dla zatrudnienia młodych ludzi. Podstawą działań ma być zielona i cyfrowa transformacja. Potrzeba na to co najmniej 22 mld euro.

 • Kross wystartował z ofertą nastawioną na pracowników
  Wybierz dla swoich pracowników bezpieczną podróż do biura bez korków i szukania miejsca parkingowego, zdrowo i aktywnie - tak swoją najnowszą, nastawioną na pracowników ofertę promuje producent rowerów Kross.

 • Marlena Maląg: w czerwcu mniej nowych bezrobotnych niż w maju
  Szacujemy, że w czerwcu przybędzie około 18 tys. osób bezrobotnych - poinformowała 2 lipca minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że według danych resortu w końcu tego roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa.

 • Mikrofirmy najbardziej obawiają się o przyszłość
  Wśród pięciu branż: transportu, przemysłu, budownictwa, handlu i usług, najspokojniejsze o przyszłość jest budownictwo - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Dodano, że najbardziej o swą przyszłość w drugim półroczu obawiają się mikrofirmy.

 • Stopa bezrobocia w eurolandzie w V 7,4 proc., oczekiwano 7,7 proc.
  Stopa bezrobocia w strefie euro w V 2020 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,4 proc., wobec 7,3 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

 • Strach przed przyszłością czy lojalność? Co wpływa na nasze zaangażowanie
  Badania przeprowadzone na pracownikach w Stanach Zjednoczonych pokazują, że kilka ostatnich miesięcy to wzrost ich zaangażowania. Mimo pandemii koronawirusa i pomimo ogromnej fali zwolnień ich wkład w wykonywaną pracę wzrasta. Uzasadnione wydaje się być zatem pytanie: czy to lojalność czy jednak strach, wpływają na większą efektywność wykonywanej pracy?

 • W I półroczu o 3 proc. mniej upadłości i restrukturyzacji - fala upadłości przed nami
  W I półroczu br. ogłoszono o 3 proc. mniej upadłości i restrukturyzacji niż w analogicznym okresie 2019 r., ale fala upadłości dopiero przed nami - wynika z analizy Coface. Dodano, że gdyby nie zostały wprowadzone środki wsparcia dla biznesu, liczba bankructw w 2020-2021 byłaby znacznie większa. ​Fundacja Orlen ufunduje dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł.

 • Czy odmrażanie gospodarki spowoduje, że zrezygnujemy z pracy w domu
  O tym czy wrócimy do pracy formalnie decydują pracodawcy. Jednak wiele firm zastanawia się nad obniżeniem kosztów związanych z wynajmowaniem powierzchni biurowych.

 • Koniec z profitami dla pracowników samorządowych
  Zamrożenie podwyżek, wypowiadanie korzystnych dla pracowników układów zbiorowych, obniżka pensji na kierowniczych stanowiskach – to dopiero początki oszczędności, jakie szykują samorządy.

 • Pandemia zwiększyła lojalność specjalistów i menedżerów
  84 proc. osób na średnich i wyższych stanowiskach przygotowuje się do kryzysu. Najczęściej ograniczają wydatki i szukają nowej pracy, choć najwyższa od trzech lat jest grupa tych, którzy na pewno nie chcą jej zmieniać.

 • Prawo do urlopu wypoczynkowego. Co zmieniła epidemia koronawirusa?
  Epidemia postawiła w trudnej sytuacji wielu pracodawców. Jednocześnie ogrom zmian, w tym projektów, które były dość dynamicznie zmieniane, mógł wprowadzić dozę niepewności co do aktualnego brzmienia praw pracowników w zakresie ich podstawowych uprawnień, w tym urlopów. Aktualnie obowiązujące regulacje tłumaczą eksperci DAS Towarzystwa Ochrony Prawnej.

 • Szef od szczęścia. Nowa funkcja w firmie
  W ostatnich latach zainteresowanie dobrym samopoczuciem i motywacją pracowników okazało się jednym z priorytetów działów HR. Chief Happiness Officer jest odpowiedzią na potrzeby firm starających się o pozyskanie najbardziej wartościowych kandydatów.

 • 560 nowych miejsc pracy w KSSE. Strefa podsumowała półrocze
  Kolejne 560 nowych miejsc pracy powstanie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 • Branża teleinformatyczna będzie siłą napędową gospodarki
  Sektor rozwiązań teleinformatycznych będzie siłą napędową do odbudowania polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Przychody firm oferujących cyfrowe rozwiązania wzrosły od kwietnia br. o blisko połowę, a przedsiębiorstwa te odnotowały wzrost zamówień oferowanych przez siebie programów i rozwiązań o ponad 40 proc.

 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie dłuższy
  O kolejne 14 dni, do 12 lipca, będzie wydłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do ósmego roku życia. Zasiłek przysługuje matce lub ojcu dziecka, a wypłacany jest temu z rodziców, który o niego wystąpi. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

 • GUS: Zatrudnienie i wynagrodzenia w I kwartale 2020 r.
  Główny Urząd Statystyczny opublikował raport pod nazwą „Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w I kwartale 2020 roku”. Zakres opracowania dotyczył okresu od stycznia do końca marca, a więc objął tylko nieco ponad dwa tygodnie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii COVID-19.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.