• Morawiecki: Zwalniając młodych z PIT pokazujemy, że chcemy ich w kraju
  Zatrzymanie młodych ludzi w kraju to wielkie wyzwanie - powiedział w Sochaczewie premier Mateusz Morawiecki. Opowiedział się za podatkami proporcjonalnymi do dochodów.

 • Motywacja jest w nas, tylko trzeba ją znaleźć
  Jak wynika danych Work Service, niemal połowa pracodawców deklaruje, że ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej osoby do swojego zespołu. Zatrudnienie nowego pracownika to jednak tylko początek trudnej drogi. Co zrobić, gdy pieniądze i ryzyko utraty pracy nie są żadną motywacją?

 • MPiT komentuje dane GUS: Zaskoczeniem jest znaczny wzrost wynagrodzeń
  Zatrzymanie młodych ludzi w kraju to wielkie wyzwanie - powiedział w Sochaczewie premier Mateusz Morawiecki. Opowiedział się za podatkami proporcjonalnymi do dochodów.

 • Ostatni tydzień na zgłoszenia do TOP Start-up Polski Wschodniej 2019
  Do 25 sierpnia 2019 roku start-upy działające w pięciu województwach Polski Wschodniej mogą zgłaszać swoje pomysły do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2019.

 • Rekrutacja do e-commerce. Kogo poszukuje branża, ile oferuje
  Rynek e-commerce w Polsce to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki, nie tylko w skali Europy, ale i świata. Według prognoz do 2022 r. wartość rynku e-commerce ma się zwiększyć o kolejne 6 mld dolarów. Jakich kompetencji szukają rekruterzy u osób chcących pracować w tej branży?

 • Wellbeing, czyli człowiek w centrum zarządzania przedsiębiorstwem
  Jak wskazują badania przeprowadzone przez Instytut Gallupa wraz z firmą Healthways, finanse nie są głównym czynnikiem motywującym. Świadomi pracodawcy i menedżerowie stwarzają warunki pracy pozytywnie wpływające na ogólny dobrostan pracowników, czyli wellbeing.

 • Wskaźnik zatrudnienia w górę. Przez trzy lata o blisko 5 proc.
  Rośnie liczba pracujących. Jak wynika z danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), wskaźnik zatrudnienia w krajach do niej należących w pierwszym kwartale wzrósł do 68,7 proc. (o 0,1 punktu proc.). Wzrost w całości zależny był od poprawy wskaźnika zatrudnienia kobiet.

 • Andrzej Duda podpisał nowelę o adwokaturze. Sytuacja zawodowa matek-aplikantek bez zmian
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o adwokaturze i ustawy o radcach prawnych, zachowującą przez dodatkowy rok uprawnienia aplikantek adwokackich i radcowskich, które nie mogły przystąpić do egzaminu z powodu urodzenia dziecka.

 • Awans w bok lepszy niż w górę? Może tak być
  Coraz więcej firm otwiera swoim pracownikom możliwości awansu poziomego - zmiany ról, rejonów działania czy typów aktywności, a nawet promuje takie zmiany.

 • Badanie: branża IT z najniższym wskaźnikiem pracy podczas urlopów
  Podczas urlopu średnio 48 proc. pracujących Polaków odbiera telefony, a maile - 35 proc. Najrzadziej na pracę w czasie urlopu decydują się przedstawiciele branży IT - wynika z danych Randstad zgromadzonych w "Monitorze Rynku Pracy".

 • Emocje w pracy. Dlaczego powinniśmy się nauczyć nad nimi panować
  Kiedyś skrzętnie skrywane, teraz coraz częściej wychodzą na jaw. Emocje w pracy. Jak nad nimi zapanować, by przyniosły nam jak najwięcej pozytywów?

 • Firma przyszłości - firma 4.0
  Prognozy specjalistów z dziedziny HR nie pozostawiają złudzeń – przedsiębiorcy muszą skupić się na wprowadzeniu realnych zmian w organizacjach w odpowiedzi na toczące się na całym świecie transformacje społeczne i gospodarcze.

 • Kiedy wcześniejsza emerytura ulega zmniejszeniu lub zawieszeniu?
  Wcześniejsza emerytura ulega zmniejszeniu lub zawieszeniu, gdy zarobkujący emeryt przekroczy określone kwoty progowe miesięcznego przychodu - tzn. odpowiednio 70% oraz 130 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

 • Sprawdź, gdzie jest najwyższe i najniższe przeciętne wynagrodzenie [NOWE DANE GUS]
  Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno – to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - podał w piątek GUS.

 • Zatrudnienie młodocianych pracowników tylko pod pewnymi warunkami
  Handel, usługi, reklama i sektor rolno-spożywczy, to te branże najczęściej korzystają ze wsparcia młodocianych pracowników w okresie wakacyjnym. Korzyści są obopólne, bo pracodawcy w szczycie sezonu mają do dyspozycji dodatkowe ręce do pracy, a młodzież zdobywa pierwsze doświadczenia na rynku pracy i dodatkowe pieniądze.

 • Akademickość w Polsce. Warszawa na czele, Kraków bez szans na doścignięcie lidera
  Polski Instytut Ekonomiczny ocenił akademickość polskich miast. W raporcie znalazły się określenia typowe dla terminologii wyścigów kolarskich - lider, goniący lidera, grupa pościgowa i peleton. W ten sposób miasta zostały sklasyfikowane w rankingu Top 26 Akademickości, w którym ujęto 26 polskich miast akademickich.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.