• Skuteczna komunikacja - kluczowa umiejętność, z którą managerowie wciąż mają problem
  Najwięcej szkoleń czy warsztatów organizowanych w firmach dotyczy komunikacji. Wydawałoby się więc, że każdy manager powinien być już mistrzem w tej dziedzinie.

 • Co zrobić, żeby odzyskać niewypłacone wynagrodzenie?
  Co mam zrobić, żeby odzyskać niewypłacone wynagrodzenie? Ten problem nie dotyczy tylko mnie, ale także innych pracowników tej firmy.

 • Będą szkolenia dla kadr odpowiedzialnych za ochronę danych
  Jeszcze w 2019 r. zaczną się szkolenia dla kadr odpowiedzialnych za ochronę i bezpieczeństwo danych; powstanie też platforma e-learningowa dla kadr administracji publicznej - poinformował w Białymstoku wiceminister cyfryzacji Karol Okoński.

 • Coca-Cola zapowiada nowe inwestycje w Polsce
  Producent napojów Coca-Cola planuje zainwestować kolejne ponad 500 mln zł w rozbudowę swoich przedsięwzięć Polsce w latach 2017-2020 – podał prezes Coca-Cola HBC Polska Jaak Mikkel.

 • Emerytura stażowa po 35 i 40 latach pracy. Pracodawcy przeciwni. Pracownicy czekają
  Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych po raz kolejny rozpoczęło próbę wprowadzenia emerytury stażowej. Po 35 latach pracy mogłyby na nią przejść kobiety, panowie po 40 latach.

 • Europosłowie za wzmocnieniem praw pracujących dorywczo i krótkoterminowo
  Parlament Europejski zatwierdził wzmocnienie praw pracowników wykonujących pracę na żądanie, pracę za vouchery lub pracę dla platform internetowych typu Uber czy Deliveroo. Obejmą one również stażystów i praktykantów.

 • Firma Velux kształci automatyków. Utworzyła klasę patronacką
  Młodzi ludzie, którzy myślą o pracy w przemyśle powinni mieć świadomość zachodzących w nim dużych zmian. To może pomóc im wybrać odpowiednią szkołęi kierunek kształcenia, w celu zdobycia cennego zawodu.

 • Nadciąga srebrne tsunami. Pracodawcy przed nowym wyzwaniem
  Niedostosowanie rynku do dużej grupy pracowników 55+ to poważne straty dla polskiej gospodarki. Jak natomiast podaje GUS, wśród osób między 50. a 64. rokiem życia zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo.

 • Polski outsourcing zyska na brexicie?
  Ze względu na planowane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej światowe firmy BPO wykorzystują swoje polskie spółki do pozyskiwania nowych klientów, w związku z czym do naszego kraju trafia coraz więcej biznesu.

 • Pracownicy JYSK na wakacjach w Hiszpanii. W sklepach sprzedają... dyrektorzy
  Zespół z gdańskiego sklepu Jysk w Galerii Morena 7 kwietnia rozpoczął urlop w Hiszpanii, będący nagrodą za efektywną pracę w ubiegłym roku. W tym czasie, przez jeden dzień, w role sprzedawców wcielili się dyrektorzy Jysk Polska.

 • Sygnaliści będą lepiej chronieni. Polska ma dwa lata na wdrożenie przepisów
  Parlament Europejski poparł propozycje nowych przepisów, które mają zagwarantować wysoki poziom ochrony sygnalistów. To osoby, które zgłaszają przypadki naruszenia prawa Unii Europejskiej.

 • Volkswagen chce otworzyć fabrykę baterii dla pojazdów elektrycznych
  Volkswagen Group chce przekonać partnerskie spółki typu joint-venture, w tym SK Innovation, do wspólnego zbudowania fabryk baterii dla samochodów elektrycznych o mocy co najmniej jednego gigawata każda.

 • W specjalnej strefie ekonomicznej firmy utworzą 350 miejsc pracy
  Ponad 1,2 mld zł zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dziesięć przedsiębiorstw, które uzyskały decyzje o wsparciu inwestycji.

 • Zostały 2 tygodnie na skorzystanie z usługi Twój e-PIT
  Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia podatnik tego nie zrobi oraz nie rozliczy się w inny sposób, to przygotowany dla niego e-PIT zostanie uznany za złożony.

 • Lek na wakaty w administracji? Pracę w urzędzie znajdziemy przez specjalną aplikację
  Aplikacja na telefon i elektroniczna platforma rekrutacyjna mają być lekiem na wakaty w administracji. Związkowcy uważają, że to tylko gadżet i bez realnych podwyżek problem będzie się pogłębiać.

 • Nagroda od pracodawcy nie wykluczy zasiłku rodzinnego
  Jeżeli pracodawca zastrzegł w zaświadczeniu, że przyznał jednorazową nagrodę w miesiącu, to dochód ten nie podlega zaliczeniu przy obliczaniu zasiłku rodzinnego.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.