• Regiony z wysokim bezrobociem dostaną zastrzyk gotówki
  Dodatkowe 29,2 mln zł z Funduszu Pracy na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia trafiło do 69 urzędów pracy z 12 województw – poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

 • Tak resort pracy chce poprawić sytuację na rynku pracy. Jest projekt zaktualizowanej strategii
  Uporządkowanie systemu prawnego mającego wpływ na zatrudnienie i pobyt cudzoziemców w sytuacji zdiagnozowania zidentyfikowanych przeszkód w tym zakresie, poprawa innowacyjności kształcenia czy zwiększenie aktywności zawodowej wśród grup, u których obecnie ten wskaźnik jest najniższy. M.in. takie działania zawiera projekt zaktualizowanej Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.)

 • Trwają konsultacje projektu dot. rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce
  Do 9 września potrwają konsultacje społeczne projektu „Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce na lata 2019 - 2027 - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbyś, że na tym można zarobić
  Kiedyś jedna praca przez całe życie. Teraz, jak wskazują eksperci, pracodawców zmieniamy dużo częściej. Wszystko wskazuje na to, że niebawem będziemy stawiać nie tylko na nowych pracodawców, ale też na nowe branże.

 • Kompetencje miękkie królują w rekrutacji w finansach
  Z badań Hays Poland pt. „Raport płacowy 2019. Trendy na rynku pracy” wynika, iż polscy pracodawcy przewidują w najbliższym czasie więcej rekrutacji. Jedną z wymienianych branż będą finanse. Na pytania o klucz takich rekrutacji odpowiadają specjalistki HR z Monument Fund.

 • Minister Borys-Szopa chce odbudować prestiż kształcenia zawodowego
  Wzrost wynagrodzenia młodocianych pracowników jest kolejnym krokiem w odbudowie prestiżu kształcenia zawodowego - powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Dodała, że dzięki podwyżce pracodawcy będą mogli skuteczniej zachęcać młodzież do tej formy kształcenia.

 • Praca w innowacyjnych firmach. Swoboda dla pracowników, wyzwanie dla zarządzających
  Firmy dojrzałe cyfrowo wprowadzają innowacje znacznie szybciej niż mniej zaawansowane w tym względzie organizacje. Korzystają na tym również pracownicy, którzy otrzymują więcej swobody w działaniu - wynika z badań raportu "Dojrzałość cyfrowa firm w 2019 roku" opublikowanego przez Deloitte.

 • Rekrutacja studentów i absolwentów jest wyzwaniem dla firm
  Sytuacja na rynku modyfikuje sposoby wprowadzania do zawodu młodych. Zmienia się proces poszukiwania i kryteria oceny kandydatów należących do najmłodszego pokolenia.

 • Uśmiechnij się, jesteś w pracy w Dzień Optymisty
  21 sierpnia przypada Światowy Dzień Optymisty. To młode święto obchodzone od 3 lat. Uśmiechacie się w pracy? To pomaga - przekonują analitycy i badacze ludzkiej psychiki.

 • W Goleniowie i Koszalinie będą uczyć o komunikacji w mediach społecznościowych
  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizuje dwie sesje szkoleniowe dla osób zainteresowanych kompetencjami eksportera. Nacisk na szkoleniach będzie położony na nowe formy komunikacji.

 • Większość pracowników pozytywnie ocenia pracodawców i ... wymaga od nich więcej
  Pod względem rodzaju benefitów zachęcających do związania się z danym pracodawcą na dłużej, polscy pracownicy nie są wybredni. Jak pokazały wyniki badania „Confidence Index” przeprowadzonego w II kwartale 2019 r. przez firmę rekrutacyjną Michael Page, na czele listy są prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie na życie, karta na siłownię.

 • Żołnierz WOT stracił status bezrobotnego. RPO interweniował z sukcesem w jego sprawie
  RPO skutecznie interweniował w spawie żołnierza WOT, który za udział w ćwiczeniach wojskowych stracił status bezrobotnego. Uposażenie za ćwiczenia powoduje jedynie zawieszenie za ten czas prawa do zasiłku dla bezrobotnych, a nie pozbawia statusu osoby bezrobotnej - wskazał Rzecznik.

 • 9 na 10 miejsc pracy będzie wymagało umiejętności informatycznych. Są pieniądze, by je zdobyć
  Grant w wysokości do 500 euro. To główna nagroda w konkursie Meet and Code. Lokalne organizacje pozarządowe z 25 krajów Europy - w tym Polski - na przesyłanie informacji na temat organizowanych przez nie wydarzeń w zakresie kodowania dla dzieci i młodzieży w wieku 8-24 lat, mają czas do 8 września 2019 r.

 • Bleisure. To nowe słowo w podróżach służbowych. Wiemy, co znaczy
  Bleisure to wyjazd służbowy (business) i prywatny (leisure - odpoczynek) w jednym. Zyskuje na popularności od kilku lat. Jak przekonują eksperci, w tym roku to jeden z najważniejszych trendów w podróżach służbowych.

 • Energa zmienia regulamin pracy. Ma być dostosowany do realiów
  Możliwości elastycznego rozpoczęcia pracy czy wykonywania jej w ramach tzw. „home-office” to kilka ze zmian, jakie znalazły się w nowym regulaminie pracy obowiązującym pracowników Grupy Energa.

 • Koncerny likwidują stanowiska dyrektorskie. Marketingowcy powinni się martwić o pracę?
  Niedawno Uber, McDonald's oraz Johnson & Johnson zlikwidowali stanowiska dyrektorów marketingu. Także Lyft zdecydował się na ten krok w ostatnich miesiącach. Czy to oznacza, że marketing traci na znaczeniu, a marketingowcy powinni martwić się o swoją pracę?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.