• Nowe technologie zabiorą miejsca pracy? Co piąty Polak się tego obawia
  Co piąty Polak obawia się, że przez dynamiczny rozwój technologiczny jego obecne miejsce pracy stanie się zbędne w ciągu najbliższych 10 lat. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte „Voice of the Workforce in Europe”.

 • Ponad 70 wystawców na targach pracy w Koszalinie
  Ponad 70 wystawców, w tym najwięksi pracodawcy w regionie, prezentuje się na 17. Środkowopomorskich Targach Pracy AutoStore Job Fair 2019, organizowanych w hali widowiskowo-sportowej przez Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej.

 • Te nawyki w pracy szkodzą... naszym zębom
  Podpieranie brody rękami, przygryzanie długopisów, a także picie kawy i herbaty, zbyt długie żucie gumy - na te nawyki i przyzwyczajania w pracy warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy dłużej cieszyć się zdrowymi zębami.

 • Ukraińcy coraz częściej opiekunami osób starszych w Polsce
  Coraz częściej w Polsce osobami starszymi opiekują się Ukraińcy, zwykle kobiety z wyższym wykształceniem, ale przyjeżdżają też mężczyźni – wynika z badań przeprowadzonych na Politechnice Opolskiej.

 • Unijne dofinansowanie czeka na agencje zatrudnienia i instytucje szkoleniowe. Jest warunek
  W konkursie PO WER do podziału jest 8 mln zł. O dofinansowanie projektów mogą się starać instytucje związane z rynkiem pracy, które wspierają osoby młode (do 30 roku życia) w znalezieniu lub zmianie zatrudnienia.

 • W zarządzaniu stosujesz te metody? Uważaj, zabijają w pracownikach kreatywność
  Stosowanie dobrze znanych wzorców postępowania i sposobów rozwiązywania problemów, choć oszczędza czas i ułatwia codzienne życie, bywa ograniczające. Kreatywność u naszych współpracowników zabija nie tylko rutyna. Winne są również szufladkowanie i powaga.

 • Zamiast umowy o pracę, powołanie. Tych urzędników czekają zmiany
  W czwartek (21 marca) do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt rozporządzenia zmieniający m.in. wymagania kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej.

 • Zdrowie pracowników nabiera na znaczeniu wraz z trudnościami na rynku pracy
  Około 60 proc. polskich firm oferuje karty sportowe, a 55 proc. - prywatną opiekę medyczną. Natomiast pojęcie wellbeing w pracy zna zaledwie 10-15 proc. specjalistów HR w Polsce.

 • Agencje mają problem? Firmy oburzają się, że nie rekrutują jak "za starych, dobrych czasów"
  W dobie rynku pracownika coraz więcej firm zwraca się po pomoc do agencji zatrudnienia. Z jednej strony pracodawcy są świadomi, że sytuacja na rynku pracy jest trudna. Z drugiej strony zdarza się, że podczas współpracy z zewnętrznym rekruterem o tym zapominają.

 • Spółdzielnie socjalne receptą na aktywację osób niepełnosprawnych
  - Rola spółdzielni socjalnych jest nie do przecenienia. To przestrzeń, w której ważniejszym od efektywności ekonomicznej jest indywidualnie doceniony człowiek – mówi minister Elżbieta Rafalska.

 • Szpital od miesiąca bez dyrektora. Kandydat pilnie poszukiwany
  Od ponad miesiąca Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Mielcu nie ma dyrektora. Mielecki samorząd pilnie poszukuje kandydatów na to stanowisko.

 • Węglokoks szuka prezesa i wiceprezesów
  Rada nadzorcza spółki Węglokoks z siedzibą w Katowicach przeprowadza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz trzech wiceprezesów - ds. finansowych, ds. grupy kapitałowej oraz ds. handlowych.

 • Wypełnienie PIT zajmuje Polakom średnio 42 minuty. Będzie jeszcze szybciej
  – Od 15 lutego 2019 roku Krajowa Administracja Skarbowa każdemu podatnikowi w Polsce, który rozlicza się za pomocą PIT-37 bądź PIT-38, rozlicza formularz automatycznie na podstawie danych uzyskanych za zeszły rok od pracodawcy czy od ZUS-u.

 • Wyższe wynagrodzenie w Orlen Serwis. Od kwietnia 2019 wzrost o 250 zł brutto
  Wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 250 zł brutto począwszy od 1 kwietnia 2019 roku zakłada porozumienie płacowe w Orlen Serwis.

 • Zmieniają kraj z powodu pracy. Nowy europejski urząd ma chronić ich prawa
  – Europejski Urząd ds. Pracy to nowa, zdecentralizowana agencja UE, która ma za zadanie weryfikować przepisy prawa w zakresie mobilności pracowników, czy są one sprawiedliwe, przejrzyste i proste.

 • Fedorczuk: Płace dalej szybko rosną, wzrost zatrudnienia nieco wyhamował
  Wzrost liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw jest ograniczony przez niewystarczającą dostępność osób posiadających odpowiednie kwalifikacje.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.