• Są miejsca w Polsce, gdzie ponad 40 proc. zatrudnionych w firmach to górnicy
  Zatrudnienie w górnictwie ma istotne znaczenie dla niektórych powiatów. Udział miejsc pracy w górnictwie jest znaczny w stosunku do ogółu zatrudnionych w małych, średnich i dużych firmach w powiecie bieruńsko-lędzińskim (42 proc.), Jastrzębiu-Zdroju (33 proc.) oraz Rudzie Śląskiej (20 proc.).

 • Samorząd apeluje do przedsiębiorców: pozwólcie na pracę zdalną
  Władze Warszawy walczą z koronawirusem i apelują do wszystkich o odpowiedzialność i profilaktykę. Zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski wysłał list do organizacji zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców.

 • W pandemii jesteśmy bardziej narażeni na uzależnienia
  Lęk przed chorobą COVID-19, a także przed skutkami ekonomicznymi pandemii sprawia, że ludzie są bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju uzależnienia, zarówno od substancji psychoaktywnych jak i tzw. uzależnień behawioralnych – ostrzegają eksperci.

 • Freelancing 2020. Kto, na czym i ile zarabia?
  „Geek economy” rozwija się w zawrotnym tempie i jest już nie tylko dorywczym zajęciem, ale także stałym i coraz lepiej płatnym sposobem zarobkowania. Pandemia Covid-19 tylko ten proces przyśpieszyła. Wartość całego rynku freelancingu w Polsce zwiększy się w 2020 roku o 28 proc. W górę idą również zarobki wolnych strzelców.

 • Ile zarabiają specjaliści w Polsce?
  Od początku 2019 do końca pierwszej połowy 2020 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 94 254 specjalistów z czego 52% stanowili mężczyźni. Mediana zarobków specjalistów w półtorarocznym okresie wyniosła 5 164 PLN brutto miesięcznie.

 • Ile zarabia kucharz, kelner i menedżer restauracji w 2020 roku?
  W latach poprzedzających pandemię branża gastronomiczna w Polsce wyraźnie rozkwitała, społeczeństwo coraz chętniej korzystało z usług, szczególnie w większych miastach. Jednak, ostatnie miesiące były dla tej branży szczególnie trudne. Ograniczenia gospodarcze spowodowane koronawirusem zminimalizowały możliwości zarobkowe. Przez blisko trzy miesiące usługi gastronomiczne ograniczały się do dostarczenia posiłków na wynos. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przedstawiają się w 2020 roku zarobki na najpopularniejszych stanowiskach w gastronomii i to, jakie czynniki determinują ich wysokość. W artykule nie uwzględniono dodatkowych dochodów pochodzących z napiwków.

 • IV kwartał raczej dobry dla branży meblarskiej. Ryzyko problemów rośnie
  Jeśli nie będzie kolejnego lockdownu, IV kwartał br. będzie dobry dla branży meblarskiej - uważa Michał Koleśnikow z PKO BP. Na początku 2021 r. sytuacja sektora może się znów pogorszyć - wskazuje analityk, który nie przewiduje jednak długotrwałego tąpnięcia.

 • Koronawirus nie zabierze 13-tek i 14-tek
  Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 r. - uspokaja wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

 • Kwarantanna w przedszkolu lub szkole. Kiedy i na jakich zasadach rodzic może wnioskować o zasiłek?
  Pogarszająca się sytuacja w placówkach oświatowych sprawia, że uczniowie z dnia na dzień znajdują się na kwarantannie. Niektórzy z dyrektorów placówek oświatowych sięgają po godziny dyrektorskie. Zamykane są grupy przedszkolne i żłobkowe. Kiedy i na jakich zasadach rodzic może zawnioskować o zasiłek opiekuńczy? Kiedy zamknięcie z dnia na dzień przedszkola czy szkoły może dać podstawę do wypłaty zasiłku opiekuńczego? Sprawdzamy.

 • Miasta i powiaty delegują urzędników do pracy w Sanepidzie
  Liczby nie pozostawiają złudzeń - koronawirus jest w natarciu. W szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów, a stacje sanitarno-epidemiologiczne nie nadążają z pracą. Aby wspomóc te drugie, kolejni włodarze miast delegują do nich swoich urzędników.

 • Nauczyć programowania może się każdy. Zostać programistą - nie
  W 2013 roku bracia Marcin i Jacek Tchórzewscy założyli pierwszy w Polsce bootcamp programistyczny. Dziś szkoła IT Coders Lab pochwalić się może ponad 6 tysiącami wykształconych specjalistów. Między innymi o tym czy każdy może zostać programistą Marcin Tchórzewski opowiada Rafałowi Kergerowi w podcaście 20. piętro.

 • Niemcy mają coraz więcej pracujących emerytów
  W Niemczech rośnie liczba emerytów pracujących zarobkowo. Według statystyk Federalnej Agencji Pracy w 2019 roku około 1,29 mln osób, które osiągnęły wiek emerytalny, nadal pracowało - pisze w poniedziałek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 • PAŻP: Praca kontrolerów to służba. Od ich decyzji zależy życie tysięcy ludzi
  Przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobre, w całym roku ponad 600 polskich kontrolerów ruchu lotniczego czuwa nad bezpieczeństwem pasażerów. We wtorek (20 października) kontrolerzy obchodzą swoje święto - przypomina PAŻP.

 • Podsumowanie XV Krakowskiego Forum Wynagrodzeń cz. II
  W dniach 5-6 października 2020 roku po raz piętnasty odbyło się Krakowskie Forum Wynagrodzeń (KFW) zorganizowane przez Sedlak & Sedlak. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, zdecydowaliśmy się na nową formę wydarzenia – online. Nie zmieniło to jednak naszych priorytetów i nadal mocno postawiliśmy na merytorykę. W ciągu dwóch dni odbyło się 7 sesji, podczas których wystąpiło 23 prelegentów. Nie zabrakło tematów związanych z wynagradzaniem w czasach kryzysu, zarządzaniem efektywnością i analityką czy premiowaniem długoterminowym.

 • Podsumowanie XV Krakowskiego Forum Wynagrodzeń cz. I
  W dniach 5-6 października 2020 roku po raz piętnasty odbyło się Krakowskie Forum Wynagrodzeń (KFW) zorganizowane przez Sedlak & Sedlak. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, zdecydowaliśmy się na nową formę wydarzenia – online. Nie zmieniło to jednak naszych priorytetów i nadal mocno postawiliśmy na merytorykę. W ciągu dwóch dni odbyło się 7 sesji, podczas których wystąpiło 23 prelegentów. Nie zabrakło tematów związanych z wynagradzaniem w czasach kryzysu, zarządzaniem efektywnością i analityką czy premiowaniem długoterminowym.

 • Pracownicy nie wiedzą, jak chronić dane. A cyberataki wzrosły czterokrotnie
  Praca zdalna zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem, zwiększa natomiast zagrożenie wyciekiem danych osobowych. Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało niedawno, że od początku pandemii liczba cyberataków wzrosła o 400 proc.!

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.