• Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte
  Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

 • Dochód rozporządzalny kolejny rok w górę
  GUS ogłosił, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2019 r. wyniósł 1819 zł.

 • Epidemia koronawirusa – specjalne rozwiązania dla cudzoziemców
  W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Sejm RP uchwalił 28 marca 2020 r. ustawę przewidującą m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce.

 • Gdzie znaleźć pracę w czasie pandemii?
  Stoi branża turystyczna, hotelarska i eventowa. Ale za to prężnie działają producenci żywności, branża gier i telekomunikacyjna. Rynek pracy mierzy się z nowymi wyzwaniami. Są sektory mocno doświadczone, ale są też takie, w których rekrutacje prowadzi się nawet ze zdwojoną siłą. Kto ma największe szanse na znalezienie zatrudnienia w okresie pandemii?

 • Koronawirus. Niższa pensja w zamian za pracę
  48 proc. Polaków przepytanych przez Gi Group i Grafton Recruitment boi się, czy utrzyma obecną pracę i czy będzie dostawać wynagrodzenie. Więcej niż jedna trzecia (34 proc.) szuka nowej pracy. 14 proc. deklaruje, że zgodzi się pracować za niższe wynagrodzenie. Dane to efekt badania „Praca w czasie kwarantanny”.

 • Pod jednym dachem z pracą, rodziną i (może) koronawirusem
  Wpływ epidemii koronawirusa na pracę przedsiębiorstw i przestrzeń publiczną widać już w całej okazałości. Praca zdalna, zamknięcie placówek oświatowych i zakaz wychodzenia z domu to polska rzeczywistość. Jak w tej sytuacji mają poradzić sobie pracujący rodzice?

 • Podpowiadamy jak chronić dane w zdalnej pracy
  Praca zdalna to wyzwanie także dla ochrony danych osobowych. Wiąże się to z wypełnieniem szczegółowych wymagań związanych z bezpieczeństwem informacji i użytkowaniem sprzętu komputerowego. Decydując się na powierzenie zatrudnionym takiej formy pracy, właściciel firmy lub zwierzchnik sam powinien ustalić dokładne procedury dotyczące pracy z domu.

 • Programiści do dzieła. Pomóżcie w walce z pandemią
  Rusza wirtualny konkurs dla programistów - hackathon - HackYeah Online powered by GovTech, podczas którego uczestnicy wypracują rozwiązania, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii. Pula nagród to 100 tys. zł - poinformował w poniedziałek GovTech.

 • "To bezprecedensowa pomoc dla zatrudnionych na umowy o dzieło i zlecenie"
  Środki, które będą służyły na wypłaty świadczeń dla osób zatrudnionych na umowy o dzieło i zalecenie, będą pochodziły z nowego funduszu, który na mocy tej ustawy tworzymy - powiedziała w poniedziałek w Senacie minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 • W 2019 roku mniej wypadków przy pracy
  83205 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy zgłoszono w sumie w 2019 roku. To o 1,3 proc. mniej niż w roku 2018. Zmniejszył się również wskaźnik wypadkowości z 6,37 w 2018 r. do 6,15 w 2019 r.

 • Wznowienie handlu w niedziele? Jest odpowiedź minister rozwoju
  Pakiet antykryzysowy nie przewiduje umożliwienia handlu w niedziele, ale pozwala sklepom na przyjmowanie i rozładowywanie towaru i rozładowywanie go na półki - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 • Zezwolenia na pobyt i pracę cudzoziemców. Nowe przepisy specustawy
  Nowe przepisy zawarte w nowelizacji specustawy ws. Covid-19 umożliwią legalne pozostanie w kraju cudzoziemcom, którzy chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - przekazał w poniedziałek (30 marca) Urząd do Spraw Cudzoziemców.

 • Jak firmy zdają egzamin ze społecznej odpowiedzialności? Ocenia ekspert z Uniwersytetu Łódzkiego
  Zdaniem dr Agaty Rudnickiej z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego nastał odpowiedni moment, aby przyjrzeć się temu, jak firmy zdają egzamin ze społecznej odpowiedzialności - idei, jaka jeszcze do niedawna deklarowana była jako kluczowy element biznesu.

 • Katowice: Miasto przygotowało zestaw rozwiązań dla przedsiębiorców
  Zwolnienia z czynszów i opłat dzierżawnych, podatków od nieruchomości, a także doradztwo kryzysowe – to propozycje samorządu Katowic dla przedsiębiorców na czas epidemii. Miasto zamierza też apelować do rządu o wsparcie dla firm i różnych instytucji.

 • Szczecin: Pakiet pomocowy dla lokalnych artystów
  Stypendia twórcze miasta, program małych grantów czy imprezy po szczecińsku – to założenia przygotowywanego przez magistrat pakietu pomocowego dla lokalnych artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji podczas epidemii COVID-19.

 • Wiele przedsiębiorstw straci na wartości. Pojawią się okazje do przejęć
  Popyt stoi dzisiaj przed dużym znakiem zapytania. Na przykład kopalnie muszą znaleźć odbiorców na wydobyty węgiel, co nie jest łatwe. Jeżeli walka z epidemią będzie się przedłużać do miesięcy, Polskę czeka recesja. Wtedy przełożyłoby się to na upadłość części firm

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.