• Pomaganie przez bieganie coraz popularniejsze w polskich firmach
  Prawie dziesięć tysięcy pracowników wrocławskich firm wzięło udział 18 maja w charytatywnym Biegu Firmowym 2019. Przy okazji imprezy zbierane były pieniądze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji piątki podopiecznych wrocławskiej Fundacji Everest.

 • Zarobki w FMCG. Tyle zarabia dyrektor ds. sprzedaży, ile dyrektor ds. marketingu, a ile przedstawiciel handlowy
  Branża FMCG znajduje się w fazie intensywnej, ale zrównoważonej transformacji, która jest wynikiem wpływu nowych trendów technologicznych i konsumenckich. Jak sytuacja na rynku wpłynęła na zarobki?

 • Są najnowsze dane o zarobkach Polaków. Wynagrodzenia mocno w górę
  Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w kwietniu 2019 r. wzrosło o 7,1% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 2,9% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny

 • ArcelorMittal wstrzymuje rekrutację. Chce zapewnić pracę obecnej załodze
  Spółka ArcelorMittal Poland wstrzymała rekrutację i zawiesiła przejmowanie pracowników firm zewnętrznych. Powodem takiej decyzji jest wstrzymanie pracy wielkiego pieca i stalowni w krakowskim oddziale.

 • Bezrobotni z dyplomem. Mamy problem ze studentami?
  Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ciągu 18 lat liczba bezrobotnych osób z dyplomem uczelni wyższych wzrosła o ponad 11 proc.

 • Eksplozji wynagrodzeń nie będzie
  - Odnotowany w marcu 2019 r. silny spadek dynamiki płac był przejściowy i wynikał przede wszystkim z niekorzystnych efektów statystycznych.

 • Fakty o podróżach służbowych w nowym raporcie
  W maju 2019 r. opublikowano pierwszy raport na temat podróży służbowych polskich pracowników. Wynika z niego na przykład, że na formalnościach związanych z wyjazdem spędzamy średnio ponad jedną trzecią dnia.

 • Firma konsultingowa Bain & Company zatrudni w Polsce, w Warszawie
  Bain & Company planuje poszerzyć zespół pracujący w Polsce. Firma planuje zatrudnić 20 osób. Chwali się także nowym biurem w stolicy.

 • Firma NGK Ceramics otworzyła w Gliwicach nowy zakład
  Działająca w Gliwicach od 16 lat firma NGK Ceramics Polska w swojej nowej fabryce będzie produkowała nowoczesne czujniki kontroli składu spalin. W zakładzie pracę znajdzie 400 osób – poinformował gliwicki magistrat.

 • Grupa Enea tworzy oferty pracy dla osób niepełnosprawnych
  Enea przystąpiła do pilotażowego programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Praca-Integracja”. Jego celem jest zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne i długoterminowe bezrobocie.

 • Japońskie koleje "zatrudniły" humanoidalne roboty
  Japoński przewoźnik East Japan Railway zaprezentował w środę testowe wersje dwóch robotów wyposażonych w sztuczną inteligencję (AI), których zadaniem będzie pomoc pasażerom na dworcu kolejowym w Tokio.

 • Karty sportowe zyskują na popularności. Kluby fitness liczą zyski
  Pod koniec pierwszego kwartału 2019 r. grupa Benefit Systems zarządzała spółkami prowadzącymi łącznie 150 klubów własnych na terenie całego kraju oraz 21 na rynkach zagranicznych. Ile zarobiła?

 • Kiepska praca może być gorsza niż bezrobocie?
  Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Manchesterze wykazało, że ludzie zatrudnieni w nisko płatnych lub bardzo stresujących miejscach pracy nie cieszą się lepszym zdrowiem niż ci, którzy pozostają bezrobotni.

 • Kolejny kierunek rekrutacji z zagranicy: Białoruś, Azerbejdżan a może Kazachstan?
  Pogłębiający się deficyt kadrowy oraz emigracja pracowników z Ukrainy do innych krajów Europy zmuszają pracodawców do poszukiwania nowych źródeł zasobów pracowniczych.

 • Obniżenie klina podatkowego najbardziej palącą potrzebą przedsiębiorców
  Firmy coraz częściej chcą dzielić się zyskiem z pracownikami, dobrze oceniają bezpośrednie kontakty z urzędnikami, narzekają na niesprawne instytucje i zawiłe przepisy - wynika z raportu "Przedsiębiorca wysłuchany: czego potrzebuje do rozwoju".

 • Oto miasta najbardziej atrakcyjne dla inwestorów. Z potencjałem zatrudnienia
  Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Kraków, Szczecin, Lublin – te miasta cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.