• BCC: oskładkowanie umów zleceń i o dzieło zagraża gospodarce
  Zapowiedź pełnego, tzw. oskładkowania umów zleceń i o dzieło, pogarszająca się sytuacja finansowa Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz pogłębiający się kryzys demograficzny. Zdaniem dra Wojciecha Nagela z Bussines Centre Club, to największe zagrożenia dla gospodarki.

 • Centralny Port Komunikacyjny zapewni 300 tys. miejsc pracy?
  Firma analityczna Kearney przygotowała drugą część raportu poświęconego Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu, tym razem oceniając jego wpływ na gospodarkę w latach 2028-2040. - Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie - wyliczyła.

 • Chcą przetrwać i tną zatrudnienie. Kto będzie zwalniał?
  Nie ulega wątpliwości, że pandemia odcisnęła piętno na pracodawcach, którzy musieli podjąć trudne decyzje kadrowe. Do wojewódzkich urzędów pracy zgłaszano rekordowe liczby osób objętych zwolnieniami grupowymi, a kolejne firmy informują o restrukturyzacjach.

 • Długi hoteli, restauracji i firm cateringowych wzrosły do blisko 281 mln zł
  Branża HoReCa nie może odrobić strat spowodowanych koronawirusem, co odbija się na jej zadłużeniu - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zaległości hoteli, restauracji i firm cateringowych wynoszą ok. 281 mln zł - o 68 mln zł więcej niż przed pandemią.

 • Dziś Światowy Dzień Godnej Pracy. OPZZ organizuje obchody
  W środę, punktualnie o godz. 11 przed gmachem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie rozpoczną się obchody Światowego Dnia Godnej Pracy.

 • Europejski Kongres Gospodarczy największym hybrydowym wydarzeniem w Polsce
  Zorganizowana we wrześniu stacjonarnie i online 12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była największym jak dotąd hybrydowym wydarzeniem w Polsce - oceniają jej organizatorzy. W imprezie uczestniczyło ponad 3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online.

 • Google Workspace. Nowe narzędzie dla pracowników
  Google uruchamia narzędzie, które ma służyć pracownikom. Były G Suite zamienił się w Google Workspace i według zapewnień giganta, w jednym miejscu zawiera wszystko, czego potrzebuje zatrudniony.

 • Góral: Nie ma odwrotu od hybrydowego modelu pracy
  Szok wywołany pandemią powoli mija. Mając świadomość powagi sytuacji, zaczynamy rozumieć, że nie ma powrotu do świata, w którym dotychczas funkcjonowaliśmy.

 • Gowin: Dobry rynek pracy opiera się na równowadze praw pracodawców i pracowników
  Chcę jasno zadeklarować - nikogo, absolutnie nikogo nie pozostawimy w tych trudnych czasach bez pomocy - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Zaznaczył, że dobry rynek pracy opiera się na równowadze praw pracodawców i pracowników.

 • Kubisiak z PIE: Rynek pracy odbuduje się w 2022 r., ale problemy podażowe pozostaną
  Odbudowa rynku pracy nastąpi w perspektywie 2022 roku, natomiast poziom zatrudnienia może nie powrócić w pełni do poziomu sprzed pandemii z uwagi na postępujące problemy podażowe na polskim rynku pracy, które z kolei były jednym z czynników amortyzujących wzrost stopy bezrobocia w wyniku kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

 • Minister Gowin przeciwny ozusowaniu umów o dzieło
  Jestem kategorycznie przeciwny ozusowaniu umów o dzieło. To jest praca twórcza i powinna być opodatkowana na dotychczasowych zasadach - wskazał w środę wicepremier Jarosław Gowin. Według niego, nieuchronne jest natomiast oskładkowanie umów cywilnoprawnych.

 • Monitor Rynku Pracy, czyli kto i gdzie zmieniał pracę w czasie pandemii
  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy miejsce zatrudnienia zmieniło 20 proc. Polaków. W porównaniu do wyników poprzedniego Monitora Rynku Pracy Randstad, jest to o 2 pkt. proc. więcej.

 • Monitor Rynku Pracy: mniejszy lęk przed utratą zatrudnienia i większe szanse na znalezienie nowej pracy
  Już nie boimy się tak bardzo o utratę zatrudnienia, nastroje wróciły do poziomu sprzed pandemii. Aż 84 proc. Polaków deklaruje, że w przypadku zwolnienia uda im się znaleźć jakąkolwiek pracę w ciągu pół roku, a 62 proc., że będzie to praca tak samo dobra.

 • Na kwarantannie przysługuje wynagrodzenie za czas choroby
  Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego, którą można dostarczyć pracodawcy lub ZUS po zakończeniu kwarantanny lub izolacji.

 • PGE uruchmiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników
  Polska Grupa Energetyczna uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników zatrudnionych w centrum korporacyjnym Grupy Kapitałowej, w spółce PGE - podała spółka. Jeżeli program nie doprowadzi do zmniejszenia zatrudnienia o ok. 20 proc., będą zwolnienia grupowe.

 • Polska docelowym krajem pracy dla coraz większej liczby cudzoziemców
  Ponad 79 proc. zatrudnionych w naszym kraju cudzoziemców poleci pracę w Polsce swoim znajomym i bliskim. Nie poleci jej jedynie 2,5 proc. badanych. Ponad 10 proc. mniej cudzoziemców, niż przed pandemią, chce wyjechać za pracą z Polski do innych krajów. Takie wnioski płyną z badania socjologicznego „Pracownik zagraniczny w dobie pandemii”, przeprowadzonego przez EWL oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.