• Niskie koszty i wykwalifikowana kadra przyciągają inwestorów jak magnes
  Niskie koszty działają jak magnes. Ale nie tylko to jest ważne dla inwestorów. Oprócz tego liczy się dostęp do wykwalifikowanej kadry czy ulgi podatkowe.

 • Rodzinne firmy inwestycyjne w Polsce dopiero raczkują. TDJ chce być pionierem
  Chcemy być kimś, kto zarabia na tym, że pomaga firmie żeby stawała się lepsza. Nie jesteśmy spekulantami - mówił Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej, TDJ podczas sesji "Sukcesja i firmy rodzinne" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 • Śląskie: Coraz więcej miejsc pracy w sektorze usług biznesowych
  W 2020 roku liczba miejsc pracy w sektorze usług biznesowych w woj. śląskim może wzrosnąć do ok. 25 tys.

 • Sonia Draga: Potrzeba wymiany pokoleniowej, by pokonać stereotypowe podejście do kobiet
  Polki już nie boją się brać spraw w swoje ręce. Jeśli chodzi o przedsiębiorczość, to w Europie jesteśmy liderkami. Dwa razy więcej Polek jest właścicielkami małego biznesu - przekonuje Sonia Draga, prezes i redaktor naczelna wydawnictwo Sonia Draga.

 • Zatory płatnicze: Nowa ustawa rozwiąże ogromny problem firm
  Zatory płatnicze to olbrzymi problem. Na opóźniające się płatności skarży się 80-90 proc. firm, czas to zmienić – podkreślił wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak.

 • Nowelizacja Kodeksu pracy: Skuteczniejsza ochrona praw pracowniczych
  Na początku jesieni wejdą w życie przepisy, które ułatwią egzekwowanie praw pracowniczych. Chodzi o dyskryminację, mobbing, opiekę nad dziećmi, wydawanie świadectw pracy.

 • W branży IT dyplom jest niepotrzebny: Połowa specjalistow nie ma wykształcenia technicznego
  Do czerwca 2019 r. firmy z branży IT chcą zatrudnić 6 tys. pracowników. Prawdopodobieństwo, że będą to specjaliści z dyplomami uczelni technicznych jest znikome, szczególnie że by wypełnić rosnący deficyt osobami z wykształceniem kierunkowym.

 • Inteligencja emocjonalna - słaba strona polskich menadżerów
  Polski menedżer nie wykorzystuje ogromnej części swojego potencjału. Jak pokazuje Raport o stanie inteligencji emocjonalnej w Polsce 2018, ponad połowa badanych ma inteligencję emocjonalną rozwiniętą na średnim lub niskim poziomie.

 • Jak znaleźć wymarzoną pracę? Oto kilka porad rekrutera
  „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko, co robiłem, to była przyjemność". Jak wielu z nas mogłoby powtórzyć za Thomasem Edisonem te słowa?

 • Połączenie takich gigantów jak Orlen i Lotos wymaga zaangażowania pracowników obydwu firm
  Połączenie Orlenu i Lotosu byłoby wyjątkową transakcją. Aby zrealizować cele, potrzeba zaangażowania pracowników obydwu firm. Otwarta i przejrzysta komunikacja w trakcie połączenia jest niezwykle ważna, ale jest też wyjątkowo niedocenianym narzędziem budowania zaufania pracowników.

 • Specjaliści od cyberbezpieczeństwa pilnie poszukiwani
  Większe przedsiębiorstwa decydują się zazwyczaj na tworzenie 2-3 osobowego, a niekiedy jeszcze większego zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo cybernetyczne, nad którym pieczę sprawuje manager, pełniący też rolę lidera technicznego.

 • Centra usług biznesowych przyciągają osoby rozpoczynające karierę zawodową
  W 2018 roku centra usług biznesowych zwiększyły zatrudnienie, w większości dużych miast pojawiły się również nowe globalne marki. Liczba pracowników sektora przekroczyła 250.000.

 • Czy pracodawca może wprowadzić ewidencję przerw na posiłek i wyjść na papierosa?
  Pracodawca może wprowadzić ewidencję wyjść prywatnych pracowników, np. na papierosa, na spożycie posiłku itp., która będzie wskazywać godzinę wyjścia i powrotu - wyjaśnia ekspert LEX Kadry.

 • Dobrowolność ubezpieczeń społecznych może być szansą na nową falę przedsiębiorczości
  Wprowadzenie dobrowolności uczestnictwa samozatrudnionych w powszechnym systemie zabezpieczenia społecznego może być szansą na nową falę przedsiębiorczości, na którą czeka polska gospodarka - pisze dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

 • Nawet groszowy dług w ZUS, to groźba zwrotu pobranych świadczeń
  Długi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie przedawniają się. Jednak zdaniem ekspertów, urzędnicy powinni informować o zaległościach, zamiast "hodować" odsetki.

 • Pięć pokoleń na rynku pracy to wyzwanie dla menedżera
  Zarządzanie wiekiem i zarządzanie multigeneracyjne - to niezwykle aktualne wyzwania w organizacjach, które nabierają coraz większego znaczenia.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.