• Rolnicy apelują do premiera ws. pracowników z Ukrainy. Ich brak grozi paraliżem produkcji
  Rolnicy z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość pozostania w Polsce pracowników z Ukrainy. Ich brak grozi paraliżem produkcji rolno-spożywczej - ocenili.

 • Wynagrodzenia przyspieszyły, zatrudnienie ledwo drgnęło
  Lutowe dane z polskiego rynku pracy pokazały przyspieszenie wzrostu przeciętnego wynagrodzenia oraz utrzymanie styczniowego tempa przyrostu zatrudnienia. Tyle tylko, że to statystyki sprzed „zamknięcia gospodarki” z powodu epidemii koronawirusa.

 • Zasiłki chorobowe dla rolników na nowych zasadach
  Wprowadzamy w trybie pilnym nowe zasady dot. zasiłku chorobowego dla rolników - zapowiedział w poniedziałek na twitterze minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 • Podczas zawieszenia zajęć nauczycielom nie przysługuje dodatek za warunki pracy
  Nauczycielowi w sytuacji zawieszenia zajęć w szkole przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną. Nie jest to jednak wynagrodzenie ustalane według zasad dotyczących tzw. średniej urlopowej - wyjaśnia ekspert LEX Prawo Oświatowe.

 • Przez lukę w przepisie obywatele państw UE nie mogą wrócić do pracy w Polsce
  Cudzoziemcy z innych krajów UE, którzy pracują w Polsce, nie mogą po weekendzie wrócić do kraju. Nie wpuszcza ich Straż Graniczna, żądając udokumentowania zatrudnienia. Zdaniem ekspertów, taka interpretacja przepisów to naruszenie unijnej swobody przepływu osób.

 • 4 miliony Polek są poza rynkiem pracy
  Różnica między uczestnictwem kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym jest nadal widoczna. Mimo iż Polska w rankingu analizującym sytuację kobiet na rynku pracy „Women in Work Index” z 2019 r. zajęła 8. miejsce, nadal w naszym kraju poza rynkiem pracy pozostaje 34 proc. kobiet w wieku 20–64 lat. W krajach UE jest ich mniej o 5 punktów procentowych.

 • Amazon z powodu koronawirusa chce zatrudnić 100 tys. pracowników
  Gigant e-handlu Amazon poinformował, że zatrudni 100 000 pracowników do magazynów i jako dostawców. To odpowiedź na wzrost zamówień online spowodowanych zdaniem specjalistów epidemią koronawirusa.

 • Cztery największe błędy w przestawianiu firmy na pracę zdalną
  Czy w sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa możliwe jest, aby przestawić przedsiębiorstwo, właściwie z dnia na dzień, na pracę w tzw. modelu home office? Jakie firmy nadają się najbardziej do takiego systemu pracy? Które z nich są do tego przygotowane? Jakich błędów unikać, aby odnieść sukces w pracy w modelu zdalnym? Podpowiadamy.

 • Epidemia koronawirusa a praca na statku. Marynarze z ograniczoną możliwością zejścia na ląd
  Pandemia COVID-19 oznacza zmiany dla wszystkich morskich statków na świecie. Polska Żegluga Morska ograniczyła zejścia z pokładu i wejścia personelu portowego. Polskie porty mają obowiązek sprawdzać stan zdrowia załóg wpływających tam jednostek.

 • Koronawirus. Agencje pracy tymczasowej obawiają się strat
  Koronawirus wpływa na polski rynek pracy tymczasowej. Zmniejszyło się zatrudnienie nowych pracowników w produkcji, logistyce i handlu - najważniejszych odbiorcach pracy tymczasowej. Właściciele agencji mają nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje, kiedy wirus zostanie opanowany.

 • Koronawirus. Biedronka przechodzi na pracę rotacyjną w sklepach
  Biedronka wprowadza w swoich sklepach specjalne rozwiązania. Chodzi m.in. o możliwość skorzystania przez klientów z płynów dezynfekujących i nawilżanych chusteczek, zmianę czasu pracy sklepów i limity osób na terenie placówek.

 • Koronawirus. Kwarantanna w Polsce pozbawi Ukraińców możliwości zarobku
  Pracownik z Ukrainy, któremu w okresie kwarantanny wygaśnie lub wygasła wiza, powinien mieć automatycznie odnawiane prawo do pobytu i pracy. To postulat, który firma Personnel Service wspólnie z Pracodawcami RP wystosowała do władz państwowych.

 • Koronawirus. Zmiany w czasie pracy kierowców zawodowych
  W związku z zagrożeniem koronawirusa minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska wprowadza tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy - przekazał w środę Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

 • Powstał pakiet antykryzysowy - po pierwsze bezpieczeństwo pracowników
  Pierwszy filar Tarczy Antykryzysowej ma na celu bezpieczeństwo pracowników. Ma on chronić pracowników przed utratą pracy, a dla pracodawców wprowadzać działania osłonowe na rynku pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 • Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych apelują do rządu. "Bez uproszczeń nasza sytuacja będzie jeszcze trudniejsza"
  Zwracamy uwagę na szczególną sytuację osób niepełnosprawnych, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i ich pracodawców. Zwracamy się o uzupełnienie proponowanych działań rządu o instrumenty wprost kierowane do tej grupy – postuluje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 • Pracodawcy z Pomorza piszą do samorządowców
  Pracodawcy domagają się podjęcia w trybie pilnym działań mających na celu wsparcie i ochronę mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw przed negatywnymi skutkami dynamicznie pogarszającej się sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.