• Minister rozwoju obiecuje pomoc przedsiębiorcom na trudny czas
  Przygotowujemy regulacje pomagające przedsiębiorcom, w których biznesy najmocniej uderza obecna sytuacja, przetrwać trudny czas - wskazała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że w tym tygodniu przedstawi projekt ustawy będącej pakietem osłonowym dla firm, w związku z koronawirusem.

 • Na co może liczyć pracownik? Jakie ulgi przysługują pracodawcy? Odpowiadamy!
  Kiedy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, chociaż zostaje w domu? Na jakie ulgi może liczyć pracodawca? Ustawa dotycząca szczególnych rozwiązań w walce z koronawirusem zawiera szereg nowych regulacji skierowanych m.in. do pracowników i pracodawców. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

 • Praca za granicą w dobie koronawirusa. Polacy mogą swobodnie wyjeżdżać
  13 marca 2020 r. polski rząd wydał rozporządzenie, zgodnie z którym od godziny 0:00 w niedzielę 15 marca w Polsce zostały zamknięte granice kraju dla cudzoziemców na 10 dni. Zawieszono międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe, natomiast transport kołowy działa bez zmian. Ograniczenia dotyczą jedynie ruchu wjazdowego do kraju. Polacy mogą nadal swobodnie wyjeżdżać z kraju.

 • Pracownik i przedsiębiorca w obliczu koronawirusa - praktyczny poradnik
  Zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa stawiają przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i przedsiębiorców. Dzisiaj na zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy musimy spojrzeć w inny sposób, a istniejące zasady dostosować do nowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

 • Rekrutacja w obliczu koronawirusa. Jak firmy radzą sobie z pozyskiwaniem kandydatów?
  Instrukcje dla kandydatów dotyczące higieny podczas rozmowy kwalifikacyjnej, środki do dezynfekcji rąk i coraz częstsze sięganie po nowoczesne technologie. Koronawirus już wpływa na rekrutacje. Firmy muszą zmieniać formę prowadzenia spotkań, bo kandydaci boją się bezpośrednich rozmów kwalifikacyjnych.

 • Zakłady pracy z wyższymi wymogami sanitarnymi, ale bez limitu do 50 osób
  Zakłady pracy muszą zachować podwyższone zasady sanitarne, ale są wyłączone z zakazu zgromadzeń do 50 osób; restauracje hotelowe mogą dostarczać posiłki gościom do pokoi - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

 • Zalecenia dla zakładów pracy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, MR - we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym - przygotowało zalecenia dla zakładów pracy.

 • Amazon: w marcu nielimitowane dni chorobowe
  Amerykański koncern z branży detalicznej Amazon poinformował, że marcu pracownicy mogą skorzystać z nielimitowanych dni chorobowych, ale zasiłek chorobowy otrzymają wyłącznie ci, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – podał serwis BBC.

 • Doradcy podatkowi i księgowi apelują o dodatkowy czas na rozliczanie podatków
  Doradcy podatkowi i księgowi apelują do premiera o odroczenie obowiązków podatkowych lub odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie. Ma to związek z pojawieniem się w Polsce koronawirusa i działaniami przeciwdziałającymi jego rozprzestrzenianiu - tłumaczą.

 • Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych
  Zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy.

 • Koronawirus: 5 rad, jak przygotować pracowników do pracy zdalnej
  Przyjęta przez Sejm 2 marca 2020 r. specustawa ws. koronawirusa przewiduje, że pracodawca będzie mógł zlecić pracownikowi pracę zdalną. Na razie trudno oszacować, ile firm się na to zdecyduje, ale około 2,5 miliona Polaków jest zatrudnionych w branżach, które mają taką możliwość.

 • Koronawirus zaraził turystykę. Cierpi już cała branża
  Wśród turystów stan zawieszenia i wyczekiwania. Wśród ludzi z branży niepokój, ogromny, bo od ruchu turystów zależy ich być albo nie być. Przemysł turystyczny na razie bardzo dużo traci na koronawirusie. Ale nie tylko on. Biura podróży czy hotele ciągną w dół inne sektory: transport autokarowy, gastronomię czy choćby miejskie instytucje kultury.

 • MS: Komunikat w sprawie organizacji pracy sądów
  W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli w sądach od 13 do 31 marca 2020 r. przesuwane będą terminy rozpraw w postępowaniach, które nie mają naglącego charakteru. Rekomendacja ograniczenia wokandy do spraw najbardziej pilnych jest wynikiem dzisiejszej video-konferencji prezesów Sądów Apelacyjnych z udziałem wiceministrów sprawiedliwości Anny Dalkowskiej i Michała Wójcika

 • Od pracy zdalnej konsultantów i sprzedawców nie ma już odwrotu
  Zdarzenia - bardziej lub mniej nagłe - mogą zmusić konsultantów lub sprzedawców do pracy spoza biura. Home office, czyli praca zdalna, jest wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla pracodawcy, ale przede wszystkim dla zatrudnionych osób. Jest to elastyczny sposób wsparcia pracowników w przypadkach losowych, ale nie tylko.

 • Praca zdalna to nie urlop
  Przedsiębiorcy starają się obecnie tak przygotować pracę w swoich firmach by zniwelować zagrożenia, utrzymać zatrudnienie i jednocześnie kontynuować działalność. Efektywna praca zdalna jest możliwa, ale wymaga konsekwencji zarówno ze strony pracowników jak i pracodawców.

 • Szwed: do otrzymania zasiłku opiekuńczego wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy
  Występując o wypłatę zasiłku, należy złożyć jedynie oświadczenie do pracodawcy o nieprzewidzianym zamknięciu placówki, do której uczęszcza dziecko. Nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego – przypomina wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

 • Strony: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.