• Cisco, DHL Express, Hilton na czele światowego rankingu. Jest mocny akcent polski
  Cisco, DHL Express, Hilton, Salesforce, Stryker Corporation, Mars, Incorporated, Adecco Group, Mercado Libre, SAS Institute oraz EY. Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka firm z rankingu 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie 2020. Wnioski z zestawienia? Wewnętrzne zasoby firmy - jakość relacji i kapitał zaufania - mają przełożenie na rynek i konkurencyjność.

 • Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele mają dziś swoje święto
  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

 • Hiszpanie uregulowali pracę zdalną. Przepisy weszły w życie
  W Hiszpanii od wtorku obowiązują przepisy dotyczące pracy zdalnej. Ta pierwsza w historii hiszpańskiego ustawodawstwa regulacja dotycząca telepracy została uchwalona z inicjatywy rządu z powodu nasilenia się epidemii koronawirusa.

 • Hiszpański rząd będzie kontrolował, czy kobiety w firmach nie są dyskryminowane zarobkowo
  Rząd premiera Pedra Sancheza zatwierdził przepisy służące walce z zarobkową dyskryminacją kobiet w Hiszpanii. Na podstawie przyjętych we wtorek rozporządzeń przeprowadzane będą regularne kontrole w przedsiębiorstwach.

 • Informatyzacja i usprawnienie komunikacji to najważniejsze reakcje firm na pandemię
  Głównym wyzwaniem dla działów HR podczas pandemii stało się zapewnienie bezpiecznych warunków pracy przy jednoczesnej poprawie komunikacji kanałami online. Jednocześnie 71 proc. firm nadal prowadziło procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Co czwarta firma podjęła decyzje o zwolnieniach – wynika z badania „Puls rynku pracy”.

 • Jedyny taki ranking. Oto 40 największych firm budowlanych w Polsce
  Od ponad 400 mln zł do blisko 7,6 mld zł - przychodami w takim przedziale legitymują się firmy, które znalazły się na liście 40 największych podmiotów na polskim rynku budowlanym. Portal WNP.PL - jako jedyny - publikuje ranking, który przygotowała firma badawcza Spectis.

 • Koniec z wyliczaniem zasiłków dla pracowników
  ZUS planuje pełną automatyzację pobierania składek, ale także przyznawania świadczeń. Chory, wychodząc z gabinetu lekarskiego, będzie miał już przyznane świadczenie chorobowe.

 • Kontroler ruchu lotniczego. W Polsce ten zawód wykonuje tylko ok. 600 osób
  Pracę kontrolerów lotów można porównać do jazdy rollercoasterem – może być tak samo satysfakcjonująca, jak i stresogenna. Ale zawsze powinna odbywać się w granicach przepisów bezpieczeństwa, a każda decyzja podejmowana jest z wielką odpowiedzialnością. W Polsce ten zawód wykonuje jedynie ok. 600 osób.

 • Na firmy czeka 650 mln zł na Politykę Nowej Szansy
  Na kontach Agencji Rozwoju Przemysłu dostępnych jest 650 mln zł dla firm, które chcą skorzystać z rządowego programu Polityka Nowej Szansy - powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński. Dodał, że trwa weryfikacja pierwszych kilkudziesięciu złożonych wniosków.

 • NSA: Inspektor pracy ma wiedzę, by ocenić czy instrukcja BHP jest dość szczegółowa
  Śmierć pracownika obsługującego niebezpieczną maszynę wymagała nie zmiany obowiązujących instrukcji bhp, ale także utworzenia nowych. Dowód na zgodność z przepisami prawa tych instrukcji nie wymaga wiadomości specjalnych, inspektor pracy ma wystarczające wykształcenie by to ocenić - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

 • Po Covidzie pozostaną zaległe urlopy. Pracodawcy mogą narzucić ich wykorzystanie
  Polacy przez pandemię albo odłożyli na bok plany urlopowe, albo postanowili zamienić wakacje za granicą na odpoczynek w kraju. Część z nich nie wykorzystała przysługującego w tym roku urlopu wypoczynkowego z myślą o lepszym czasie.

 • Prezes PFR TFI mówi jak wdrożyć PPK w firmie. "Większość pozostaje w programie"
  Odpowiedni plan, edukacja oraz nowe technologie - to zdaniem prezes PFR TFI Ewy Małyszko udana recepta na wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jak mówi w rozmowie z PulsHR.pl, choć każda firma jest inna, ma własną kulturę organizacyjną, historię, potrzeby oraz zasoby, to te elementy są niezbędne do skutecznego i sprawnego uruchomienia programu.

 • Tutaj zapotrzebowanie na pracowników jest dziś największe
  Choć pandemia koronawirusa wywołała rewolucję na rynku pracy, w ostatnich miesiącach firmy poszukiwały coraz więcej pracowników. Jednak w obliczu drugiej fali koronawirusa, jesień może okazać się ważnym testem dla pracodawców i specjalistów.

 • Warszawa: Tysiące nauczycieli na L4. Część zakażona koronawirusem
  Mamy bardzo wiele osób na zwolnieniach lekarskich. W Warszawie ponad dwa tysiące nauczycieli jest na L4 - powiedziała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Poinformowała przy tym, że zakażonych koronawirusem jest obecnie 87 nauczycieli oraz 129 uczniów stołecznych szkół.

 • Większa ochrona przedsiębiorców w Shenzhen
  W Shenzhen wzmocniona będzie ochrona praw własności i przedsiębiorczości prywatnej - zapowiedział w środę przywódca ChRL Xi Jinping, który odwiedził to miasto z okazji 40-lecia utworzenia tam pierwszej specjalnej strefy ekonomicznej w kraju.

 • Wraca sprawa umów o pracę dla adwokatów - warszawski samorząd zdecydowanie na "tak"
  Blisko 90 proc. adwokatów i aplikantów, którzy wzięli udział w ankiecie przygotowanej przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, chce podjęcia działań zmierzających do cofnięcia zakazu zatrudnienia na umowę o pracę. Teraz - jak mówią organizatorzy badania - czas na ruch ze strony Naczelnej Rady Adwokackiej i szerszą dyskusję nad zmianami w tym zakresie.

 • Strony: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.