• Wskaźnik Rynku Pracy spada trzeci miesiąc z rzędu
  W grudniu zmalał Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Dodano, że to trzeci miesiąc spadku.

 • Za firmami pierwszy pełny rok z przepisami RODO. Co przyniesie 2020 r.?
  Ciągła edukacja oraz samodoskonalenie - to stwierdzenie, które najlepiej obrazuje rok 2019 z perspektywy RODO. Jakie wydarzenia w 2019 r. wywarły największy wpływ na ochronę danych osobowych w Polsce?

 • Nowe składki ZUS dla firm
  Przedsiębiorcy od nowego roku będą płacić wyższe składki ZUS. Na razie znane są tylko te na ubezpieczenie społeczne i chorobowe.

 • Polacy wolą studia zamiast pracy
  Mimo coraz mniejszej wartości wyższej edukacji w powszechnej opinii, młodzi decydują się na kontynuację nauki na studiach. Zaledwie 10 proc. chce pracować po ukończeniu obecnej szkoły, a 5 proc. myśli o założeniu własnej firmy.

 • 14,7 mln zł. na innowacje dla opolskich przedsiębiorców
  Opolscy przedsiębiorcy od poniedziałku (30 grudnia) mogą składać wnioski na dofinansowanie innowacji w swoich firmach - poinformowała Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

 • Adecco Poland z nowym szefem. Anna Wicha w szczerej rozmowie
  Rozmawiamy z Anną Wichą, prezes Polskiego Forum HR i ustępującą prezes Adecco Poland, lidera na rynku agencji pracy tymczasowej.

 • Będziemy jak Niemcy i Austriacy. Koniec z pracą w handlu w niedziele
  Od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Handlowe będą dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

 • Bitwa o talenty potrwa. Przed rekruterami niemałe wyzwania
  Employer branding, rekrutacja w sieci i mediach społecznościowych, chatboty, a może zupełnie coś nowego. Po jakie narzędzia będą sięgać HR-owcy, aby sprostać wyzwaniu i znaleźć pracowników?

 • Cyberprzestępcy zmieniają taktykę ataków na przedsiębiorstwa
  Cyberprzestępcy atakujący cele korporacyjne zmieniają swoją taktykę, by zaskakiwać przedsiębiorców - wynika z kwartalnego raportu o cyberzagrożeniach firmy Fortinet. Na popularności traci phishing, a rośnie zainteresowanie naruszaniem bezpieczeństwa usług brzegowych.

 • Kto może skorzystać z "małego ZUS"? Sprawdź na eSkladka.pl
  Przedsiębiorcy na stronie internetowej eSkladka.pl mogą obliczyć podstawę wymiaru składek za styczeń 2020 roku. Prowadzący firmę dzięki temu mogą sprawdzić, czy kwalifikują się do „małego ZUS”.

 • Mamy bezrobocie najniższe od 30 lat. W 2020 r. pobijemy kolejny rekord?
  Mijający rok 2019 przejdzie do historii jako czas rekordowo niskiego bezrobocia. Według danych GUS w październiku tego roku stopa bezrobocia wyniosła 5 proc., osiągając tym samym najniższy poziom od 30 lat.

 • Nietypowa rekrutacja. Poszukiwani chętni do życia w raju
  Niemiecki multimilioner Karl Reipen ogłosił nietypową rekrutację. Poszukuje 10 „miłych osób”, które zdecydują się zamieszkać w jego rajskiej posiadłości w Nowej Zelandii.

 • Podwyżka płacy minimalnej. Pracodawcy niezadowoleni
  Wizja podwyższenia płacy minimalnej do poziomu 2,6 tys. w 2020 roku nie wzbudza entuzjazmu w środowisku pracodawców i ekspertów zajmujących się rynkiem pracy.

 • Ponad 13 tys. uczniów odbyło płatne staże i praktyki w podkarpackim
  Ponad 13 tys. uczniów z podkarpackich ponadpodstawowych szkół zawodowych uczestniczyło w płatnych stażach i praktykach w projektach dofinansowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

 • Pracodawcy w 2020 r. nie będą mieli lżej. 15 menedżerów nie ma złudzeń
  Powolne wyhamowanie, mniejszy wzrost gospodarczy. Takie opinie pojawiają się coraz częściej. O tym, jak wpłynie to na polski rynek pracy i czy pomoże pracodawcom borykającym się z rynkiem pracownika.

 • Przedsiębiorcy nie płacący faktur będą płacić kary. Wchodzi ustawa antyzatorowa
  3 miesiące i 25 dni - tyle musi średnio czekać polski przedsiębiorca na zapłacenie faktury. To krócej niż w poprzednim kwartale, ale dla wielu przedsiębiorstw zatory w płatnościach stanowią barierę w prowadzeniu działalności.

 • Strony: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.