• Coraz łatwiej o pracę w mniejszych miejscowościach. Kogo szukali pracodawcy?
  Z raportu serwisu Praca.pl wynika, że nadal najłatwiej o pracę jest w województwie mazowieckim - z tego regionu pochodziło aż 15 proc. wszystkich ogłoszeń. Gdzie jeszcze można było znaleźć pracę w drugim kwartale 2019 r.?

 • Jako jedyni w kraju kształcą w zawodzie technika automatyki i robotyki
  W jedynym w kraju Technikum Automatyki i Robotyki prowadzonym w Łodzi przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej inwestorów we współpracy z Politechniką Łódzką zainaugurowano pierwszy rok szkolny.

 • Millenialsi są samotni. Portret pokolenia na rynku pracy
  Angielska firma badania opinii publicznej YouGov w badaniu "Friendship" przeanalizowała sytuację urodzonych w latach 1980-1994. Wynik jest pesymistyczny. Co trzecia osoba z pokolenia milenialnego czuje się opuszczona i samotna, zastępuje relacje prywatne technologią.

 • Polska na europejskim podium pod względem bezrobocia. Pracodawców to jednak nie cieszy
  Utrzymująca się rekordowo niska stopa bezrobocia to rosnące wyzwanie dla pracodawców. Zwłaszcza że nasi bezpośredni sąsiedzi zmagają się z takim samym problemem kadrowym.

 • Ponad 644 tys. cudzoziemców pracuje legalnie. Dominują młodzi mężczyźni
  Rośnie liczba cudzoziemców, którzy płaca składki za ubezpieczenie społeczne do ZUS. Największą grupę stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-34 lat.

 • Spada liczba ciężkich wypadków przy pracy. W którym sektorze jest najbezpieczniej?
  W pierwszym kwartale 2019 r. miało miejsce prawie 16 tys. wypadków, to o 100 mniej w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku - wynika z danych GUS.

 • Szybka randka z rekruterem. Firma szuka inżynierów i specjalistów
  Firma Ayming Polska postawiła na niestandardową metodę rekrutacji, dzięki której kandydaci będą mogli pokazać swój sposób myślenia i działania - Job Dating.

 • ZUS szuka lekarzy orzeczników. Potrzeba ich co najmniej 200
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszukuje co najmniej 200 lekarzy orzeczników. Wszystko przez wejście w życie przepisów o wypłacie świadczenia w wysokości 500 złotych dorosłym niepełnosprawnym, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Lekarzy brakuje, choć ZUS kusi dobrymi zarobkami.

 • PGE Energia Ciepła w trzy lata może stracić 500 pracowników. Ale ma ambitny plan
  O zarządzaniu ciągłą zmianą, przygotowaniu pracowników i walce z luką pokoleniową rozmawiamy z Magdaleną Wyrzykowską-Glezner, dyrektor departamentu zasobów ludzkich w PGE Energia Ciepła, spółce należącej do PGE.

 • Ile zarabia ławnik sądowy? Kto może pełnić tę funkcję?
  Ławnicy sądowi dysponują tymi samymi prawami przy rozstrzyganiu spraw co sędzia czy asesorzy sądowi.

 • Świadectwa pracy, przepisy dyskryminacyjne i wynagrodzenia młodocianych: Oto 4 ważne zmiany w Kodeksie pracy we wrześniu
  We wrześniu wchodzą w życie cztery ważne zmiany w Kodeksie pracy. Zmianie ulegają m.in. przepisy dotyczące wydawania świadectw pracy, a także te dotyczące mobbingu i dyskryminacji.

 • Zwolnienie z PFRON tylko dla pracodawców prowadzących działalność wskazaną w przepisach
  Pracodawca, który chce korzystać z uprzywilejowanego traktowania przy dokonywaniu wpłat na PFRON, nie może prowadzić działalności w żadnym innym zakresie niż wskazany w jej przepisach.

 • Młodzi zmieniają podejście. Tytuł magistra nie jest już wyznacznikiem sukcesu
  Młodzi ludzie często decydują się na pracę poniżej swoich kwalifikacji za niskie wynagrodzenie, w branżach i zawodach, których przyszłość jest niepewna lub na które nie ma popytu.

 • Ambroziewicz: Badania lekarskie przeprowadza się w godzinach pracy
  Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy, a za czas absencji w pracy, w związku z przeprowadzanymi badaniami, pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

 • PIP: Pracodawcy często nie ewidencjonują czasu pracy
  Nieewidencjonowanie czasu pracy może się wiązać z próbą uniknięcia obowiązku wypłacania pracownikom dodatkowego wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych - wskazuje Państwowa Inspekcja Pracy.

 • Zaangażowani pracownicy – wyzwanie naszych czasów
  Sukces firmy w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, jest w dużej mierze determinowany przez zaangażowanych pracowników.

 • Strony: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.