• Indie, Nepal i Bangladesz rozczarowały. Agencje pracy zmieniają kierunek poszukiwania pracowników
  Agencje pracy w Polsce sięgają coraz dalej w poszukiwaniu chętnych do pracy. W azjatyckich konsulatach trwa wizowy zator, jednak nadzieję budzą Filipiny i Wietnam.

 • Już 50 proc. specjalistów pracuje w IT bez wyższego wykształcenia technicznego
  Do czerwca 2019 r. firmy z branży IT chcą zatrudnić 6 tys. pracowników. Prawdopodobieństwo, że będą to specjaliści z dyplomami uczelni technicznych jest znikome.

 • Kontakt z naturą zmotywuje młodych do pracy? Nietypowy projekt w Polsce
  Dzięki wyprawom do lasu i kontaktowi z naturą młodzi ludzie z Warmii i Mazur mają się uczyć kreatywności, współpracy z innymi, a przez to motywować do pracy. W Olsztynie ruszył projekt "Z natury do rynku pracy". Ma on objąć 330 osób.

 • Piotr Marczuk, Microsoft Polska: Technologia i rozwój biznesu nie muszą łamać praw
  - Można robić biznes, szanując prawa człowieka. Żyjemy w czasach, w których technologia wyprzedza prawo i prawo musi ją doganiać, najlepiej w sposób zbalansowany, żeby można było robić biznes, a nie blokować go - powiedział Piotr Marczuk.

 • Prezes Velux Polska: Robotyzacja stanowisk pracy nie zmniejsza zatrudnienia
  To, że robotyzujemy stanowiska pracy w naszej firmie nie wpływa negatywnie na poziom zatrudnienia. Cały czas poszukujemy nowych pracowników - mówi Jacek Siwiński, prezes Velux Polska. Wskazuje jednak na pewien problem.

 • Rekrutacja na trudnym rynku pracy nie zawsze zgodna z przepisami. To błąd. Również wizerunkowy
  Walka o pracowników staje się coraz bardziej zacięta i dotyczy niemal wszystkich branż. W tej walce stosuje się wiele różnych narzędzi i strategii. Nie zawsze procedury rekrutacyjne przeprowadza się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 • Siła influencerów będzie rosła
  Marki chciałyby wejść w dialog z klientami. Większość jednak zamiast słuchać, podsłuchuje ludzi - mówi Rafał Krauze, Country Manager w trnd Polska.

 • Skala problemów na rynku pracy jest większa niż szacowano
  Już w 2025 r. będzie nam brakowało około 2,5 miliona rak do pracy - podaje PwC. Z kolei prognozy długoterminowe GUS mówią o tym, że w 2050 r. już jedną trzecią populacji stanowić będą ludzie w wieku nieprodukcyjnym. Jak się do tego przygotować?

 • Studenci podpowiedzieli Deloitte, jak usprawnić rekrutację
  Nowoczesna technologia jest bardzo istotna. Ważny jest jednak też czynnik ludzi. To kreatywność pracowników pozwala tworzyć nowe rozwiązania.

 • Sztuczna inteligencja daje olbrzymie możliwości, ale rodzi też wyzwania
  Sztuczna inteligencja daje obecnie olbrzymie możliwości, ale zarazem rodzi istotne pytania i wyzwania, przed którymi stają społeczeństwa i rządy - wynika z dyskusji która 15 maja odbyła się na European Start-up Days w ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Sztuczna inteligencja nie zabierze pracy, tylko ją ułatwi
  Sztuczna inteligencja już teraz prowadzi do zanikania niektórych zawodów i to zjawisko będzie się nasilać. Jednocześnie pojawiają się nowe zajęcia, ale nie jest wcale oczywiste, że w pełni wyrównają straty. Być może jednak nie jest to wcale konieczne.

 • To w Krakowie bije serce innowacji
  Skala wydarzenia i kaliber jego uczestników oznaczają, że Impact’19 stał się najważniejszym wydarzeniem ekonomicznym w regionie CEE. To tu zapadną kluczowe decyzje, zawiążą się trwałe sojusze i urodzą się nowe idee dla biznesu oraz gospodarki napędzanej przez innowacje.

 • Zety stawiają na technologię. Millenialsi wolą spotkania z rekruterem w realu
  Technologia jest istotna, jednak nie jest konieczna, aby funkcjonować na polskim rynku - mówi Cezary Mączka, członek zarządu i dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

 • Zmiana pokolenia i rozwój gospodarczy wymuszają ewolucję na polskim rynku pracy
  Polski rynek pracy się zmienia. Po części wynika to z poziomu rozwoju gospodarczego, po części jednak ze zmian pokoleniowych.

 • Pomoc wszechstronna, ale zindywidualizowana
  W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęliśmy założenie, że wszystkie działania adresowane do osób niepełnosprawnych wypracowujemy w dialogu z tym środowiskiem, żeby proponowane wsparcie było jak najlepiej dopasowane do potrzeb.

 • Rozmyta odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy
  Firmy mają zapewniać bezpieczne warunki wszystkim zatrudnionym, nie tylko tym na umowach o pracę. W praktyce taka ochrona jest często fikcją.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.