• Rząd będzie pracować w formule telekonferencji
  Będziemy zmieniali ustawę o Radzie Ministrów, m.in. po to, żeby posiedzenia rządu mogły się odbywać w formule telekonferencji, żeby to była typowa Rada Ministrów, bo w tej chwili to jest obarczone pewnym kłopotem - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

 • Nagana z datą wsteczną
  Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dowiedziałam się, że pracodawca w styczniu zamierza mi wręczyć oświadczenie o ukaraniu karą porządkową nagany z datą 22 grudnia ubiegłego roku. Rzekome przewinienie, za które mam być ukarana, miało miejsce 10 grudnia. Pracodawca o tym przewinieniu dowiedział się tego samego dnia.

 • Eksperci: Praca zdalna musi zostać jak najszybciej uregulowana
  W stanie zagrożenia epidemiologicznego duże problemy dla przedsiębiorców rodzi fakt braku przepisów dokładnie regulujących zasady świadczenia pracy zdalnej.

 • Rynek pracy w dobrej kondycji. Tak było przed wirusem
  W lutym wyraźnie przyspieszył wzrost płac w sektorze przedsiębiorstw, ale zatrudnienie ledwie drgnęło.

 • Rząd przygotował pakiet antykryzysowy
  - Prezentujemy dzisiaj odważny, ale i rozważny plan, który ma zapobiec przede wszystkim utracie miejsc pracy, bankructwom tam, gdzie jest to możliwe, zamykaniu zakładów, zmniejszaniu obrotów firm, zmniejszaniu przychodów poszczególnych przedsiębiorców - ogłosił podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

 • 600 mln zł na wsparcie niepełnosprawnych i ich pracodawców
  Tworzymy specjalny program w ramach PFRON - zapowiedziała w środę (18 marca) Marlena Maląg. Chodzi o pomoc dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i pomoc dla samych niepełnosprawnych w czasie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa.

 • Dla pracodawców liczy się czas i konkrety. Nie możemy pracować na postulatach
  Czego w zapisach tarczy antykryzysowej brakuje pracodawcom? - Kluczowy dla nas problem to fakt, że nadal nie mamy projektu zapisanego w formie ustawy. Pracujemy na postulatach, ale kluczowym elementem jest projekt - mówi w rozmowie z PulsHR.pl ekspert Pracodawców RP Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji.

 • Gigantyczne zarobki w branży IT to mit
  Branża IT jest postrzegana jako ta, która oferuje jedne z najwyższych wynagrodzeń. Tymczasem – jak wynika z przeprowadzonego na początku tego roku „Badania społeczności IT 2020” – to tylko część prawdy.

 • Jak pracować zdalnie, by zachować balans między pracą a życiem domowym?
  Przestawienie się na „home office” dla wielu w ostatnim czasie stało się koniecznością. Jednak w domu bywa, że trudniej jest się skupić na zawodowych obowiązkach. Oto siedem prostych rad, które pomogą w lepszej organizacji zdalnej pracy.

 • Jak skutecznie rekrutować w mediach społecznościowych. Uwaga na hejt
  Z dnia na dzień przybywa osób zarażonych koronawirusem. Firmy muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami - także w rekrutacji, która przenosi się do świata online. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami są przeprowadzane za pośrednictwem Skype'a lub telefonu.

 • MI: kierowcy międzynarodowi nie mogą pracować więcej niż 11 godz. dziennie
  Resort infrastruktury poinformował w środę, że z powodu koronawirusa, wprowadza czasowe zmiany przepisów dot. kierowców w międzynarodowym transporcie drogowym. M.in. dzienny czas prowadzenia pojazdów nie może przekroczyć 11 godz. Dotąd było to 9 godz.

 • PAIH: odwoływanie spotkań biznesowych i targów uderzy w polskich przedsiębiorców
  Wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa ochrona granic prowadzi do odwoływania spotkań biznesowych i wydarzeń targowych, co uderzy w polskich przedsiębiorców - oceniła Natalia Leśniak z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wiele kontraktów nie zostanie bowiem podpisanych - dodała.

 • Pomoc państwa ma objąć przedsiębiorców, osoby na umowach cywilnoprawnych, niepełnosprawnych
  Pomoc państwa dotyczyć będzie przedsiębiorców, ale także osób na umowach cywilnoprawnych i osób niepełnosprawnych - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odnosząc się do pakietu antykryzysowego. Zapewniła, że program Rodzina 500 plus będzie w pełni realizowany.

 • Powstał Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług
  Właściciele polskich marek odzieżowych, obuwniczych i akcesoryjnych powołali Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług – poinformował w środę (18 marca) w komunikacie Związek.

 • Pracownicy dołożą się do walki z wirusem
  System dotacji w razie przestoju firmy zakłada obniżenie pensji zatrudnionych. Wypłata będzie prawdopodobnie uzależniona od utrzymania etatów.

 • Pracownicy ze Wschodu będą mogli pracować w Polsce dłużej
  Podjęliśmy starania, by w nowej ustawie wydłużyć pobyt w Polsce dla pracowników sezonowych zza granicy - mówi Jan Ardanowski, minister rolnictwa.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.