• MRPiPS o dokumentacji pracowniczej. Najważniejsze stanowiska z 2019 roku
  W 2019 r. problematyka dokumentacji pracowniczej budziła najwięcej wątpliwości i doczekała się aż kilkudziesięciu urzędowych stanowisk (w większości wydanych na prośbę DGP), w tym zwłaszcza Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Więcej firm skorzysta z niższego ZUS
  Choć mały ZUS plus wejdzie w życie dopiero od lutego, do 8 stycznia przedsiębiorcy spełniający kryteria do małego ZUS (czyli preferencji obowiązującej obecnie) mogą zgłosić chęć skorzystania z niego i zapłacić niższe składki również w styczniu.

 • 10 najważniejszych zadań do zrealizowania na przełomie roku przez pracodawcę
  Przełom roku to nie tylko intensywny czas bilansów, analiz wyników i podsumowań w zakresie funkcjonowania firmy. Jest to również okres, w którym następują istotne zmiany prawne, pociągające za sobą nowe obowiązki pracodawców.

 • 2020 rokiem podwyżek? Presja płacowa wyzwaniem dla pracodawców
  W listopadzie 2019 r. wzrosło przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw i wyniosło 5229,44 zł brutto (dane GUS). - Wzrost płac wciąż jest spory, ale hamuje.

 • Estoński CIT dla firm zostanie wprowadzony w 2021 r.
  Wprowadzenie tzw. estońskiego CIT-u planowane jest na 2021 r., a pierwszy projekt powinien się pojawić w II kwartale 2020 r. - powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

 • Jawność wynagrodzeń w ofertach pracy. Opinie w branży HR podzielone
  W Europie temat jawności płac podejmowany jest coraz częściej. Informowanie o proponowanym wynagrodzeniu jest już standardem np. w Wielkiej Brytanii.

 • Nowa płaca minimalna wyższa o 350 zł
  Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie wzrasta o 350 zł i wyniesie 2,6 tys. zł, a minimalna stawka godzinowa – 17 zł.

 • Po 60 latach z rynku znika firma odzieżowa. Pracę straci 140 osób
  Po 60 latach działalności z rynku znika firma odzieżowa Warmia, która szyła m.in. stroje dla polskich olimpijczyków zimowych oraz współpracowała ze znanymi światowymi markami.

 • Polacy coraz częściej zakładają fundacje
  Polacy coraz częściej zakładają fundacje. W 2018 r. powstało niemal 6,5 tys. nowych organizacji społecznych – podaje w poniedziałkowym komunikacie Stowarzyszenie Klon/Jawor, badające sytuację polskich organizacji społecznych.

 • PPK - od 1 stycznia średnie firmy będą musiały zmierzyć się z tym wyzwaniem
  Od 1 stycznia 2020 r. średniej wielkości firmy zaczną wprowadzać Pracownicze Plany Kapitałowe - wynika z ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Obowiązek ten dotyczy przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 249 osób.

 • Praca zdalna zyskuje w oczach pracowników. Szczególnie ta wykonywana także poza... domem
  Rozróżnienie na pracę zdalną skądkolwiek i z domu pokazało, że im większa jest wolność oddana pracownikom, tym większy jest wzrost jego produktywności - wynika z analizy naukowców z katedry zarządzania Harvard Business School.

 • Pracodawcy mogą wynajmować roboty. "Prędzej czy później wejdą do każdej firmy"
  Ponad połowa firm ma problemy z rekrutacją pracowników, co trzecia nie może z tego powodu zawierać nowych kontraktów.

 • Pracowity 2019 rok. ZUS obsłużył 18 mln klientów
  Mały ZUS, tzw. 500 plus dla niesamodzielnych, program Mama 4 plus oraz 13. emerytura - to tylko niektóre z zadań, jakie zrealizował w 2019 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Pracownicy z Ukrainy w Polsce. Kto i gdzie zarabiał najwięcej w 2019 roku?
  Zatrudnieni w Polsce obywatele Ukrainy w 2019 roku najwięcej zarabiali w województwie mazowieckim, a wśród najpopularniejszych branż polskiej gospodarki najwyższe stawki godzinowe obowiązywały w budownictwie.

 • Spora część Ukraińców zostanie w Polsce. Powodów jest kilka
  1 stycznia 2020 r. Niemcy otwierają się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Z ankiety przeprowadzonej przez agencję Alikon wynika, że zdecydowaną chęć wyjazdu zadeklarowało 15 proc. ankietowanych. Większość deklaruje, że zostanie w Polsce.

 • W 2020 r. firmy czeka szereg legislacyjnych zmian
  Jak podkreśla wiceminister rozwoju Marek Niedużak – resort pracuje nad kolejnymi ułatwieniami dla biznesu. Wśród priorytetów na nadchodzące miesiące jest m.in. pakiet rozwiązań, które mają zachęcić polskie firmy do automatyzacji.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.