• WSA: Brak decyzji w sporze o ekwiwalent urlopowy przez ponad rok to rażąca bezczynność
  Policjant wniósł o przyznanie mu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Komendant odmówił wydania decyzji w sprawie, wskazując, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego brakuje w tym zakresie stosownych regulacji prawnych. Taki stan nie usprawiedliwiał jednak bezczynności organu - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

 • Z powodu RODO nie udostępniamy informacji - urzędowy dylemat między jawnością i prywatnością
  Niepublikowanie informacji na stronach BIP urzędów bywa tłumaczone tym, że „jest RODO”. Problem jest, bo prawo nie stanowi wprost, co publikować, ani kiedy informację publiczną zdjąć z BIP ze względu na zasady ochrony danych osobowych. Decyduje więc o tym administrator, kalkulując, czy bardziej się opłaca ograniczyć jawność, czy „przetrzymać” wpis. Niestety, zła decyzja grozi karą.

 • Brak kadr kluczowym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa cywilnego i wojskowego
  Brak kadr zarówno w sektorach cywilnych, jak wojskowych jest kluczowym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa w Polsce - podkreślali uczestnicy panelu o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

 • Cięcia wynagrodzeń i przez kryzys gorsze umowy. Pracownicy nie muszą się godzić
  Jesień może być czasem dużych zmian strukturalnych na rynku pracy. Wielu pracowników może spodziewać się zmiany umów o pracę, obniżek wynagrodzeń lub nawet zwolnień. - Co do zasady zmiana warunków pracy i płacy może zostać zmieniona przez porozumienie z pracownikiem - nie ma on obowiązku podpisania takiego porozumienia - mówi radca prawny mec. Mateusz Galikowski.

 • Firmy z branży turystycznej muszą poczekać. Druga tarcza antykryzysowa wraca do komisji
  Tzw. druga tarcza antykryzysowa skierowana dla branży turystycznej wraca do senackiej komisji gospodarki i innowacyjności. Podczas rozpatrywania jej w czwartek na forum Senatu zgłoszono kolejne poprawki do treści ustawy.

 • GUS: Liczba wolnych miejsc pracy wzrosła o 6,4 proc.
  Liczba wolnych miejsc pracy wyniosła 81,4 tys. na koniec II kwartału 2020 r. i była większa o 4,9 tys., tj. o 6,4% niż kwartał wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • GUS: powroty do biur widoczne, tempo likwidacji miejsc pracy spada
  W II kwartale 2020 r. zlikwidowano 93,6 tys. miejsc pracy; w porównaniu z I kwartałem trend likwidacji miejsc pracy wyhamował, choć dużo częściej miał związek z epidemią - wynika z opublikowanych w czwartek danych GUS. Został również zatrzymany spadek liczby wolnych miejsc.

 • Ile miejsc pracy zlikwidowano w czasie lockdownu? GUS podał dane za II kw.
  W II kwartale 2020 r. zlikwidowano 93,6 tys. miejsc pracy; w porównaniu z I kwartałem trend likwidacji miejsc pracy wyhamował, choć dużo częściej miał związek z epidemią - wynika z opublikowanych w czwartek danych GUS. Został również zatrzymany spadek liczby wolnych miejsc.

 • Koronawirus nie zatrzymał rozwoju FMCG
  W sieciach franczyzowych funkcjonuje już ponad 43 tys. sklepów spożywczych oraz ponad 3 tys. drogerii. Mimo koronakryzysu sieci FMCG rozwijają się prężnie, gdyż to właśnie dzięki przynależności do nich małe sklepy są w stanie dynamicznie reagować na zmieniające się otoczenie rynkowe i oczekiwania klientów - wynika z raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS).

 • Koronawirus uderzył w rynek pracy
  W II kw. utworzono 81,9 tys. nowych miejsc pracy, o 48,0 proc. mniej kdk - podał w czwartek GUS.

 • Kryzys zredefiniował przestrzeń biurową. Elastyczne biura zyskują na znaczeniu
  Po miesiącach zawieszenia firmy ponownie otwierają swoje siedziby. Jednak modele pracy się redefiniują, a jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo oraz zachowanie ciągłości działań. W nowych okolicznościach na znaczeniu będzie zyskiwał trend emergency office - ratunkowych elastycznych biur, stanowiących błyskawiczne zabezpieczenie dla firm w nagłych wypadkach.

 • Lewiatan: W II kwartale było najmniej wolnych miejsc pracy od czterech lat
  Dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące popytu na pracę w II kwartale 2020 roku wskazują na stopniowe stabilizowanie się sytuacji na rynku pracy po pierwszym szoku spowodowanym COVID-19 i w efekcie zamrożeniem gospodarki - ocenia Konfederacja Lewiatan.

 • Liczba ofert pracy w sierpniu wzrosła
  Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu wzrósł od lipca o 1,5 pkt. do 227,0 pkt. - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 • Podkarpackie: W ramach Tarczy Antykryzysowej w regionie wypłacono już 1 mld 72 mln zł
  Od aktywacji Tarczy Antykryzysowej do końca sierpnia br. podkarpackim przedsiębiorcom wypłacono łącznie 1 mld 72 mln zł. Znaczna część tej kwoty została przeznaczona na mikropożyczki do 5 tys. zł.

 • Pomorskie: Firmy wznawiają działalność, ale bezrobocie rośnie
  Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przygotował szacunkowe dane dotyczące rynku pracy w Pomorskiem za sierpień 2020. Przedsiębiorcy, którzy z powodu pandemii koronawirusa musieli spowolnić lub zaprzestać produkcji, powoli wznawiają działalność. Mimo to w regionie odnotowano spory, w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku, wzrost liczby bezrobotnych.

 • Przed kolejną rewolucją? Podsumowujemy badanie bankowców
  W czerwcu 2020 r. już po raz piąty przeprowadziliśmy badanie pracowników banków i osób, które w ostatnim czasie porzuciły karierę w bankowości. Tym razem czas był szczególny – zaraz po pandemii, która będzie zapewne kamieniem milowym w rozwoju zdalnych kanałów sprzedaży w tym sektorze. Przedstawiamy podsumowanie wyników sondażu Bankier.pl.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.