• Profesjonalizacja plus wartości. Oto klucze do sukcesu firm rodzinnych
  Profesjonalizacja, stawianie nie na związki rodzinne, ale najlepsze osoby w firmie, a także wartości: uczciwość, poszanowanie własnego nazwiska, osobowości - to klucze do sukcesu firm rodzinnych wskazywane przez liderów tego typu spółek.

 • Utrata pracy. Na jakie odprawy mogą liczyć specjaliści?
  Dla wielu specjalistów utrata pracy jest osobistym wyzwaniem, a presja społeczna i ekonomiczna, aby szybko znaleźć nową pracę, jest bardzo wysoka. Jak firmy wspierają zwalnianych pracowników?

 • Bezpieczeństwo druku: czy wiesz, jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?
  Właściwe zabezpieczenie urządzeń wielofunkcyjnych w firmie to już nie nadmierna ostrożność, lecz konieczność. Cyberprzestępcy nie śpią. Dowiedz się, jak efektywnie zablokować ich działania.

 • Firmy uczą się dbać o dobre relacje z kandydatami do pracy
  W czasach ostrej konkurencji o pracowników coraz ważniejszym atutem staje się dobry wizerunek, który wzmacniają pozytywne doświadczenia z rekrutacji.

 • (Nie)nowy syndrom pierwszej dniówki. Zatrudnienie na czarno wciąż solą w oku inspekcji
  W razie ujawnienia pracy na czarno firmy twierdzą, że podwładny jest zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej, której nie trzeba zawierać na piśmie.

 • Przechodzisz na emeryturę? Pamiętaj o wniosku o przeliczenie kapitału początkowego
  Nawet 400 zł miesięcznie mogą stracić osoby, które nie przypilnują jego przeliczenia przez ZUS przy przechodzeniu na emeryturę. Eksperci radzą, żeby złożyć wniosek w tej sprawie.

 • Zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku: Kto może otrzymać? Ile dostaje się "na rękę"?
  Zasiłek dla bezrobotnych waloryzowany jest co roku 1 czerwca. Zasiłek dla bezrobotnych przez pierwszą połowę 2020 roku będzie, więc równy temu, który obowiązuje obecnie.

 • Automatyzacja pracy w coraz to nowych branżach. Ciekawe przykłady
  Kolejne sfery gospodarki zaczynają wdrażać rozwiązania z sektora automatyzacji i robotyzacji. Czy AI będzie angażowała się w coraz ciekawsze i ambitniejsze projekty?

 • Łowicz doczekał się efektów powiatowego programu stypendialnego dla studentów medycyny
  Studentki IV roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wesprą kadrowo Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Do pracy w lecznicy zachęcił przyszłe lekarki powiatowy program stypendialny.

 • Poziom rotacji w firmach coraz wyższy. Powodem nie są tylko pieniądze
  Największą rotację widać wśród inżynierów oraz kasjerów i sprzedawców. Na zmianę pracy decydują się również robotnicy wykonujący proste prace fizyczne i kierowcy. Takie wnioski płyną z 37. edycji badania „Monitor Rynku Pracy” firmy Randstad.

 • PwC rozpoczyna rekrutację w Lublinie. Otwiera nowy oddział
  PwC chce przyjąć do pracy około 40 wykwalifikowanych osób w Lublinie. Otwiera w tym mieście kolejny oddział.

 • Żołnierze zarobią więcej. Prezydent podpisał rozporządzenie
  Od przyszłego roku przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł - zapowiedział we wtorek (8 października) na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpacie) prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej.

 • Fedorczuk: Bezrobocie spada. Pracodawcy inwestują w osoby o niskich kwalifikacjach
  Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że pracodawcy są gotowi zatrudniać osoby, które mają stosunkowo niskie lub niedopasowane do obecnych wymagań kompetencje, a po zatrudnieniu inwestować w ich rozwój i podnoszenie kwalifikacji.

 • Rada UE poparła dyrektywę o sygnalistach
  W poniedziałek 7 października Rada UE zatwierdziła nową unijną dyrektywę skuteczniej chroniącą sygnalistów. Polska ma dwa lata na jej wdrożenie.

 • Kontynuowanie zwolnienia lekarskiego na inną jednostkę chorobową
  Obecnie leczę się u psychiatry, mam zwolnienie od tego specjalisty aż do 170 dni L4. Równolegle leczę się u innego specjalisty. Później biorę dwa zaległe dni urlopu i nie wiem, czy już będę wystarczająco zdrowa, by wrócić do pracy.

 • Różnica w wynagrodzeniach między wschodem a zachodem Niemiec
  Prawie 30 lat po zjednoczeniu Niemiec nadal występują dysproporcje w wynagrodzeniach między pracownikami ze wschodu i zachodu kraju.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.