• Przychody największych spółek budowlanych w 2018: to ponad 33 mld zł. Branża na podium w zatrudnianiu cudzoziemców
  Przychody w 2018 r. największych spółek z branży budowlanej przekroczyły 33 mld zł, czyli o 11,3 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu „Polskie spółki budowlane 2019 – najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży”.

 • Rusza kampania "Fizjoterapia porusza". Ma budować prestiż zawodu fizjoterapeuty
  "Fizjoterapia porusza" - to hasło przygotowanej przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów (KIF) kampanii promującej fizjoterapię. Pierwsze spoty pojawią się w sieci w sobotę (12 października). Zostanie też uruchomiony portal dla pacjentów.

 • Sztuczna inteligencja zabiera pracę ludziom? To krzywdzący stereotyp
  - Często spotykam się ze stereotypem, że sztuczna inteligencja może zabierać pracę ludziom. Nie jest on prawdziwy - mówi Bogdan Łukasik, prezes Modern Expo.

 • Thyssenkrupp chce poprawić wyniki. Planuje zwolnienia i reorganizację
  Niemiecki koncern Thyssenkrupp zredukuje zatrudnienie i przeprowadzi wewnętrzną reorganizację, która obejmie m.in. oddział zajmujący się produkcją podzespołów samochodowych.

 • Na rynku pracy widać wzrost poziomu rotacji w firmach
  Najczęściej pracę zmieniają inżynierowie, kasjerzy i sprzedawcy oraz zatrudnieni w branży hotelarskiej.

 • Rośnie aktywność osób niepełnosprawnych na rynku pracy
  PFRON przeznaczył w tym roku ok. 3,4 mld zł na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. - To jest nasze wyzwanie, aby osoby niepełnosprawne były aktywne zawodowo.

 • Samorządom brakuje kadr - najbardziej specjalistów od inwestycji i IT
  Lokalna administracja ma coraz większe problemy z rekrutacją specjalistów, szczególnie od budownictwa, dróg, ochrony środowiska, architektów i informatyków.

 • Aktywność zawodowa kobiet w Polsce należy do najniższych w UE
  Tylko nieco ponad 56 proc. Polaków jest aktywnych zawodowo. W przypadku kobiet wskaźnik aktywności wynosi 48,3 proc., spada też ich zatrudnienie – do poziomu 46,8 proc., co jest jednym z najgorszych wyników w Unii Europejskiej.

 • Boeing inwestuje w start-up. Komercyjne loty kosmiczne w 2020 r.?
  Amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny Boeing za 20 mln dolarów kupił mniejszościowy pakiet akcji w start-upie Virgin Galactic, który w 2020 r. chce zaoferować swoim klientom pierwsze komercyjne loty w kosmos - podała we wtorek (8 października) agencja Bloomberga.

 • Call center: Automatyzacja zwiększa produktywność i zmniejsza koszty zatrudnienia
  Obsługa klientów kosztuje coraz więcej. Odpowiedzią na problem z rekrutacją i rosnące koszty pracy w call center są AI, Chatboty i Voiceboty.

 • Co czwarty Polak rozważa emigrację zarobkową. Oto najnowsze dane
  24 proc. pracowników rozważa wyjazd do pracy za granicę w ciągu najbliższego roku. To wyniki 37. edycji badania „Monitor Rynku Pracy”.

 • Kamila Boruta o sytuacji kobiet na rynku pracy: czasy się zmieniły, kobiety są silne
  Współczesne kobiety doskonale radzą sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu, godzą karierę zawodową z wychowaniem dzieci, często samotnym. Kobiety są dziś silne, przejęły role mężczyzn - uważa Kamila Boruta, aktorka znana m.in. z telewizyjnych seriali.

 • Konkurs She’s Mercedes rozstrzygnięty. Samochodowa marka wybrała wyjątkowe kobiety
  Beata Śniechowska, Małgorzata Kluska-Nowicka, Joanna Reczek-Szwed, Paula Kurant, zespół straży OSP Miejsce Odrzańskie i Olga Witman - to laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes.

 • Mobbing, przemoc słowna i fizyczna w pracy. Kodeks pracy wymaga zmiany
  46 proc. pracowników padło ofiarą mobbingu, ponad połowa doświadczyła przemocy słownej, a 14 proc. przemocy fizycznej w pracy - wynika z najnowszego raportu "Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019".

 • Pierwszy dzień w nowej pracy. Co zrobić, by dobrze wypaść
  Na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia mamy średnio 10-15 sekund. To oznacza, że jesteśmy oceniani nie tylko poprzez pryzmat naszych umiejętności i doświadczenia, ale również tego, jak w ciągu tych kilku chwil się zaprezentujemy.

 • Prezes PFRON stawia na podniesienie współczynnika aktywności zawodowej niepełnosprawnych
  W tym roku z budżetu PFRON, który wyniósł niemal 5,5 mld zł, na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przeznaczamy ok. 3,4 mld zł - powiedziała prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.