• Badanie trzeźwości pracowników. Po nowelizacji RODO zamieszanie jeszcze większe
  Do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wpłynął pierwszy wniosek o zmianę przepisów dotyczących badania stanu trzeźwości pracowników. Eksperci spodziewają się, że podobnych głosów w najbliższym czasie będzie więcej. Sprawa skompilowała się bowiem w maju wraz z kolejną nowelizacją RODO.

 • Bezrobocie najwyższe w Grecji, najniższe w Czechach. A w Polsce?
  Stopa bezrobocia w strefie euro w VI, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,5 proc., wobec 7,6 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 7,5 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

 • Coraz więcej cudzoziemców przyjeżdża za pracą do Polski
  O nieco ponad 27 tys. osób wzrosła w pierwszej połowie roku liczba cudzoziemców posiadających ważne zezwolenia na pobyt w Polsce.

 • Eurostat: Coraz więcej Polaków może pozwolić sobie na tygodniowy urlop poza domem
  W ciągu ostatnich pięciu lat Polska odnotowała jeden z najwyższych spadków odsetka pracowników niezdolnych do skorzystania z tygodniowego urlopu poza domem. Wyższy spadek miał miejsce jedynie w Bułgarii.

 • Eurostat: w Polsce wskaźnik umiędzynarodowienia wyniósł 4,1 proc. To jeden z gorszych wyników
  Dokładnie 4,1 proc. wśród wszystkich studentów w Polsce w 2017 roku stanowili ci z zagranicy. To - jak wynika z danych Eurostatu - jeden z najsłabszych wskaźników wśród 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej.

 • Firmom brakuje rąk do pracy. Coraz częściej sięgają po młodych
  Ochotnicze Hufce Pracy, które zajmują się aktywizacją zawodową i pośredniczeniem w znalezieniu zatrudnienia dla młodych pracowników, będą mieć w tym roku nawet 70 tys. ofert pracy z całego kraju.

 • Firmy namawiają pracowników do proekologicznych zachowań
  Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla firm i ich pracowników. Ponad 50 proc. z nich podejmuje kroki mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

 • Google szkoli AI. Pracownicy szukają "twarzy" do testów
  Google płaci chętnym w USA po 5 dolarów za udostępnienie wizerunku twarzy. Zbiór danych biometrycznych ma posłużyć do szkolenia sztucznej inteligencji (AI), która znajdzie się w następnej generacji telefonów Google Pixel 4.

 • Najniższe od ośmiu lat bezrobocie wśród młodzieży
  Do 9,7 procent spadł wskaźnik bezrobocia we Włoszech - poinformował w środę krajowy Instytut Statystyczny Istat. Najniższe od ośmiu lat jest bezrobocie wśród młodzieży.

 • Od jutra młodzi ludzie zarobią więcej. Wchodzi w życie zerowy PIT
  Od czwartku, 1 sierpnia wchodzą w życie zapisy ustawy wprowadzającej zerowy PIT dla ludzi do 26. roku życia.

 • Prawie co drugi Polak otrzymał podwyżkę
  44 proc. z nas dostało w ciągu ostatniego roku podwyżkę - wynika z sondażu IBRIS dla Dziennika Gazety Prawnej i radia RMF.

 • Rośnie liczba bezrobotnych w Niemczech
  Stopa bezrobocia w Niemczech w VII, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5 proc. - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

 • Uber będzie zwalniać. Bez pracy zostanie 400 pracowników
  Amerykański koncern Uber świadczący usługi przewozu osób zapowiedział, że na całym świecie zwolni 400 pracowników zajmujących się w firmie marketingiem - podała agencja Bloomberga. Decyzja jest podyktowana obawami o kondycję finansową firmy.

 • Wskaźnik Rynku Pracy wciąż rośnie. Są powody do niepokoju?
  Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, w lipcu br. ponownie wzrósł - podało BIEC. To trzeci miesiąc wzrostu wartości wskaźnika, a skala zmian była nieznacznie większa niż przed miesiącem.

 • W tych obszarach medycyny przybywa specjalistów
  Przybywa specjalistów od medycyny ekstremalnej i medycyny podróży – w ciągu trzech lat ok. 100 osób ukończyło jedyne w kraju, działające na UJ CM w Krakowie, studia podyplomowe w tym zakresie.

 • W tym regionie bezrobocie spada, a poziom zatrudnienia rośnie
  Od stycznia do czerwca 2019 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w woj. mazowieckim wyniosło 1523,5 tys. osób i było o 2,3 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2018 r. – poinformował Urząd Statystyczny w Warszawie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.