• Jesienna fala pandemii skutkuje pogorszeniem na rynku pracy
  Poprawa sytuacji na rynku pracy w Polsce nie trwała długo. We wrześniu 2020 roku liczba nowych ofert pracy publikowanych przez polskich pracodawców wróciła już niemal do stanu sprzed pandemii, ale październik wyhamował tę pozytywną tendencję.

 • Kiedy unijna płaca minimalna? Projekt budzi ostry sprzeciw w kilku krajach UE
  Według związkowców projekt dyrektywy w sprawie najniższego wynagrodzenia jest za mało precyzyjny, a zdaniem pracodawców zbyt radykalny. Na dodatek budzi ostry sprzeciw w niektórych krajach UE

 • Liczba ofert pracy w Polsce znów nurkuje. Najgorsza sytuacja w Poznaniu i Katowicach
  Pracodawcy w Polsce opublikowali w październiku br. 240,3 tys. nowych ofert pracy, tj. o 21,2 proc. mniej niż przed rokiem (wobec spadku o 9,9 proc. r/r we wrześniu), podano w raporcie "Rynek pracy w czasie COVID-19" Grant Thornton, którego partnerem technologicznym była firma Element.

 • Luka płacowa w firmach Europy Środkowo - Wschodniej
  Artykuł stanowi podsumowanie publikacji wydanej przez Instytut Badań Strukturalnych (IBS). Autorzy publikacji przeanalizowali nierówności płac i ich wymiar w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W badaniu wykorzystano dane z Europejskiego Badania Struktury Wynagrodzeń (ESES) za lata 2002, 2006, 2010 oraz 2014 przeprowadzonego przez Eurostat. Analizowano dane dotyczące zarobków pracowników oraz ich cech indywidualnych i zawodowych. Bazowano na danych dla dziewięciu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Bułgarii) oraz dla porównania dla Holandii, Norwegii, Szwecji i Portugalii.

 • Opodatkować pracę z domu? Deutsche Bank: to oczywiste
  Argumentacja ekonomisty banku wspierająca pomysł 5-procentowego podatku wygląda logicznie.

 • Pandemia i zatrudnienie w IT. Nowe zjawiska, nowe pomysły
  Gdy na początku pandemii rozmawialiśmy z branżą IT, wnioski były proste. Branża choć odczuje skutki pierwszej fali koronawirusa, to będzie jedną z tych, które pandemiczne miesiące będzie mogła uznać za udane. Jak jest dziś? Dobrze - choć firmy IT muszą poradzić sobie z nowymi wyzwaniami na rynku pracy...

 • Pandemia wzmogła restrukturyzację zatrudnienia
  Wskutek pandemicznego kryzysu w Europie dwukrotnie wzrosła liczba miejsc pracy utraconych w wyniku procesów restrukturyzacyjnych.

 • Pandemia zabiera pracę młodym Europejczykom. Polakom też
  O ponad 2 pp. spadło zatrudnienie w Unii Europejskiej w grupie osób w wieku 15-24 lat względem IV kw. 2019 r. – wynika z danych Eurostatu za II kw. 2020 r. Spadek zatrudnienia był w tym czasie szczególnie widoczny w Słowenii, Irlandii i Szwecji. Pierwsze półrocze 2020 r. na plus mogą zapisać jedynie Niemcy. Jak na tym tle wypadła Polska?

 • Personel do szpitali pilnie poszukiwany
  Szpitale tymczasowe dla pacjentów z COVID-19, powstające pod auspicjami wojewodów i spółek Skarbu Państwa, szukają pracowników, przede wszystkim personelu medycznego. Większość lecznic ma być gotowa do końca listopada, ale przedłuża się budowa niektórych z nich.

 • PIP nie złagodzi kar za zatrudnianie dłużników alimentacyjnych na czarno
  Uruchomienie Krajowego Rejestru Zadłużonych opóźni się o siedem miesięcy – do 1 lipca 2021 r. Inspekcja twierdzi jednak, że to nie problem, a czas zalegania w płatnościach sprawdzi gdzie indziej.

 • PKO Leasing przeznaczy 500 mln zł na pomoc przedsiębiorcom
  PKO Leasing i Europejski Fundusz Inwestycyjny podpisały kolejną umowę o udzielenie gwarancji Cosme na portfel o wartości 1,9 mld zł, z których 500 mln zł przeznaczone zostanie na wsparcie płynności finansowej małych i średnich firm w walce ze skutkami pandemii - poinformowało PKO Leasing.

 • Podcast kolejnym sposobem na kontakt z kandydatami do wojska
  Podcast to kolejna forma komunikacji między wojskiem a osobami potencjalnie zainteresowanymi służbą – poinformowało w czwartek Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, które uruchomiło to internetowe narzędzie.

 • Polskie uczelnie otrzymają pieniądze na umiędzynarodowienie szkół doktorskich
  Dziesięć polskich uczelni otrzyma blisko 20 mln zł w ramach program STER, którego celem jest umiędzynarodowienie szkół doktorskich - poinformowała w czwartek Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA). W ten sposób sfinansowane będą m.in. szkoły letnie i wyjazdy badawcze.

 • Pracodawca może zmusić pracownika do testu na koronawirusa?
  Pracownik ma objawy koronawirusa, ale nie chce poddać się testom. Co powinien zrobić pracodawca?

 • Pracujesz w domu? Powinieneś zapłacić dodatkowy podatek
  Zdaniem strategów z działu analiz Deutsche Banku, decyzja o pracy w domu po zakończeniu pandemii jest przywilejem, za który należy zapłacić dodatkowy podatek.

 • Prawo do emerytury mundurowej: kto skorzysta na nowelizacji MSWiA?
  Obecnie o tym, czy cywilny staż jest doliczany do służby, decyduje data wstąpienia do formacji. Ma to zmienić projekt przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, do którego dotarł DGP.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.