• Podkarpackie: Pracodawcy zgłosili chęć zwolnienia ponad 4 tys. osób od początku roku
  Od początku roku do końca sierpnia podkarpaccy pracodawcy zgłosili do Powiatowych Urzędów Pracy (PUP) zamiar zwolnienia 4 053 pracowników. Do tej pory wypowiedzenia wręczono 2 073 pracownikom.

 • Podwyżka dla pracowników samorządowych - dlaczego pominięto pracownika na zasiłku chorobowym?
  Jestem od pięciu lat zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony w instytucji samorządowej. Od prawie czterech miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z ciążą. Aktualnie w mojej pracy wszyscy pracownicy dostali podwyżki, ja niestety nie. Jestem jedyną osobą, która nie dostała nic. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

 • Polfarmex rekrutuje. Tylko we wrześniu zatrudnił kilkanaście osób
  Polfarmex producent leków z Kutna rekrutuje. Poszukiwani są nowi pracownicy zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i w laboratoryjnym.

 • Pracodawco szczep pracowników. I płać podatek
  Rząd zaleca szczepionki na grypę. Mają pomóc w walce z Covid-19. Ale firma, która sfinansuje je pracownikom, musi naliczyć im przychód i potrącić PIT – twierdzi Ministerstwo Finansów.

 • Pracownik świadkiem w sądzie. Za utracony zarobek dostaje rażąco niską kwotę
  Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o podwyższenie rekompensaty dla pracowników, którzy zostali wezwani na przesłuchanie w charakterze świadka. Obecnie maksymalnie może dostać od państwa za utracony zarobek lub dochód 82,31 zł brutto. - To rażąco niska kwota, bo np. dzienne wynagrodzenie przy płacy minimalnej to dziś 124 zł - podkreśla RPO.

 • Rośnie liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych
  Liczba cudzoziemców zarejestrowanych w ZUS na koniec sierpnia tego roku wynosiła 658,2 tys., czyli o 30 tys. więcej niż w lipcu. Oznacza to, że wracamy do sytuacji sprzed pandemii - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

 • Trudny rynek pracy po lockdownie. Popyt na pracę mniejszy o 1/5
  Choć minęły już ponad 3 miesiące, od kiedy polski rząd ogłosił odmrażanie gospodarki, to rynek pracy w Polsce nadal ma się nie najlepiej. Z najnowszej edycji badania Grant Thornton oraz firmy technologicznej Element, wynika, że w sierpniu 2020 roku pracodawcy na 50 największych portalach rekrutacyjnych w kraju opublikowali 238,2 tys. nowych ofert pracy. Ich wartość jest dużo mniejsza, niż rok wcześniej.

 • Wkrótce wartość rynku e-commerce w Polsce może przekroczyć 120 mld zł
  Wartość rynku e-commerce w Polsce może przekroczyć 120 mld zł - powiedział prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Dodał, że usługi kurierskie, ekspresowe i paczkowe (KEP) obsługujące sprzedaż internetową stanowią trzon tworzonej właśnie nowej strategii Poczty Polskiej.

 • Wynagrodzenia pracowników fizycznych w 2020 roku
  Artykuł powstał w oparciu o wyniki Raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2020. Zawarte w nim dane pochodzą z 536 firm i dotyczą 726 stanowisk. Więcej informacji o raporcie mogą Państwo znaleźć tutaj. W tegorocznym raporcie na szczeblu pracowników fizycznych wyszczególniliśmy 102 różne stanowiska pracy, na których zatrudnionych było 99 901 pracowników, z czego 83 151 zatrudniona była w firmach o profilu produkcyjnym.

 • W ZUS ubywa ubezpieczonych Polaków
  W lipcu o około 75 tysięcy osób spadła liczba ubezpieczonych w ZUS, licząc miesiąc do miesiąca. Od końca 2019 roku z rejestrów ZUS zniknęło już 230 tys. ubezpieczonych, za których opłacane były składki na ubezpieczenie zdrowotne. Może to oznaczać o ponad 100 mln zł mniej trafiających co miesiąc do ZUS, a także rosnącą szarą strefę i bezrobocie.

 • Za nami pół roku pracy zdalnej. Biura nie wrócą już do dawnej rzeczywistości
  Firmy wciąż będą potrzebowały biur, ale do realiów pracy biurowej sprzed okresu pandemii Covid-19 już nie wrócimy. Po pół roku pracy zdalnej zarówno najemcy, jak i deweloperzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 • Amazon zatrudni 100 tysięcy osób
  Niesiony falą covidowego boomu gigant handlu detalicznego online - firma Amazon - wciąż potrzebuje nowych pracowników.

 • Biznes w dobie pandemii. Kiedy trzeba działać nieprzerwanie
  Pandemia koronawirusa na dobre zmieniła biznes. Firmy i instytucje z dnia na dzień zostały zmuszone do wdrożenia zasad bezpieczeństwa i reorganizacji systemu pracy. O swoich doświadczeniach opowiedzieli eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - w dyskusji "Biznes w czasach pandemii".

 • Czy długość i jakość snu ma wpływ na to ile zarabiamy?
  Sen jest czynnością, której poświęcamy najwięcej czasu – przesypiamy aż 1/3 życia. Brak snu ma negatywny wpływ na zdrowie, pogarsza samopoczucie i zdolności poznawcze. Ale czy sen, długość i jego jakość mają związek z naszą wydajnością i wynagrodzeniem?

 • Epidemia może obniżyć skłonność firm do zatrudniania imigrantów. Raport NBP
  Epidemia COVID-19 może obniżyć skłonność ok. 15 proc. firm do zatrudniania imigrantów w najbliższej przyszłości - napisano w raporcie przygotowanym przez NBP.

 • Nadchodzi kryzysowa fala weryfikacji menedżerów
  Po nadzwyczajnej mobilizacji kadra kierownicza staje teraz przed kolejnym, trudniejszym, wyzwaniem. Dla części szefów może się to skończyć utratą pracy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.