• Ministerstwo Rozwoju: w 2019 roku mniej zamykanych firm, wyższe zyski przedsiębiorców
  Mniej zamykanych przedsiębiorstw, wyższe zyski firm, rekordowa liczba firm założonych online, popularność ulgi na start - wskazuje Ministerstwo Rozwoju we wtorkowym komunikacie podsumowującym mijający rok.

 • Młodzi najbardziej zadowoleni z pracy. Problemem jest satysfakcja pracowników 50+
  Obok wyzwań związanych z poszukiwaniem nowych talentów, firmy zwiększają więc swoje wysiłki również w celu zatrzymania obecnych pracowników.

 • Od 1 stycznia ważne zmiany podatkowe dla firm
  Zapłata podatków na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. ulga na złe długi w PIT i CIT, obowiązek zapłaty faktury o wartości powyżej 15 tys. zł na rachunek z tzw. białej listy.

 • Podkarpacie: ponad 100 mln zł m.in. na tworzenie nowych firm w regionie
  Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w 2019 r. wydał ponad 100 mln zł m.in. na utworzenie w regionie nowych przedsiębiorstw. Pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego, z osi Regionalny rynek pracy.

 • Polska gospodarka będzie się bronić przed spowolnieniem w 2020 roku
  Wskaźniki makroekonomiczne dla gospodarki światowej pogarszają się, a w 2020 r. wypadnie dołek cyklu koniunkturalnego - mówi Wojciech Matysiak z PKO BP.

 • Raport: większość Polaków zadowolona ze swojej sytuacji ekonomicznej
  Większość Polaków (73,2 proc.) jest zadowolona ze swojej sytuacji ekonomicznej, w tym ponad 15 proc. - bardzo; zdecydowanie niezadowolonych jest 7,7 proc. - wynika z raportu Santander Consumer Banku.

 • Regulacje prawne rynku pracy do zmiany. Tych oczekuje się najbardziej w 2020 roku
  Automatyzacja i robotyzacja, nowe narzędzia w pracy i sposoby komunikacji wewnętrznej, media społecznościowe – te wszystkie elementy sprawiają, że praca HR-owca jest dziś zupełnie inna niż kilka lat temu.

 • Szkoły będą mogły lepiej dostosowywać kształcenie do lokalnego rynku pracy
  Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało kolejne umowy na realizację działań w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 • Termin składania wniosków ws. tzw. Małego ZUS-u mija 8 stycznia
  Termin składania wniosków dotyczących korzystania z tzw. Małego ZUS-u mija 8 stycznia 2020 r. - przypomina we wtorek Ministerstwo Rozwoju. Przedsiębiorcy, którzy korzystali z ulgi w dotychczasowej formie i nadal spełniają jej kryteria, nie muszą składać nowego wniosku.

 • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma pomysł na przyciągnięcie inwestorów
  Wartość projektów zrealizowanych w 2019 roku na terenie województwa opolskiego z udziałem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park opiewa na 200 mln złotych - poinformował wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda.

 • Walka o cudzoziemców zaostrzy się. "Nie wyobrażamy już sobie polskiego rynku pracy bez imigrantów"
  Imigrantów na polskim rynku pracy jest coraz więcej. Tymczasem niemiecki rynek pracy otwiera się na cudzoziemców spoza UE. Również Czesi chcą podwoić roczne normy przyjmowania Ukraińców. Jak bardzo rywalizacja o kadry w Europie przybierze na sile?

 • Wzrost wynagrodzeń w Roca Polska
  Od 1 stycznia 2020 roku wynagrodzenia pracowników produkcyjnych w firmie Roca Polska w Gliwicach wzrosną od ok. 200 zł do przeszło 300 zł brutto. Podwyżki dla załogi wynegocjowała działająca w tej firmie Solidarność.

 • Zatrudnienie i zarobki w górę, ale nie we wszystkich branżach
  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia w gospodarce krajowej w I-III kwartale 2019 r.

 • Zbyt gwałtowne wzrosty płacy minimalnej mogą doprowadzić do zwolnień w mniejszych miastach
  Od stycznia 2020 roku minimalne wynagrodzenie wzrasta do rekordowego poziomu 2600 zł brutto. To o 150 zł więcej, niż pierwotnie planowano.

 • Płaca minimalna w górę
  Nowy Rok przyniósł dobre wiadomości dla polskich pracowników. Od 1 stycznia br. wynagrodzenie minimalne wzrosło aż o 350 zł – do 2600 zł, a minimalna stawka godzinowa do 17 zł.

 • Od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy zyskają prawo do błędu
  1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy, które osobom fizycznym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą przyznają całkowicie nowe przywilej.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.