• Generacyjna wieża Babel w firmach. Jak przyciągnąć i zatrzymać młodych?
  Oczekiwania i postawa przedstawicieli pokolenia Y są przedmiotem dyskusji w branży HR. W tej chwili dołączają do nich młodzi koledzy z generacji Z. Jak pozyskać młodych?

 • Niepełnosprawni na rynku pracy. Ponad milion nie pracuje w wieku aktywności zawodowej
  W Polsce ok. 1,2 mln osób z niepełnosprawnościami nie pracuje w wieku aktywności zawodowej - wynika z przedstawionego we wtorek (9 kwietnia) raportu Fundacji Aktywacja o sytuacji zawodowej niepełnosprawnych.

 • Polska Agencja Żeglugi Powietrznej szuka kontrolerów ruchu lotniczego
  Osoby odporne na stres, z wyobraźnią przestrzenną, podejmujące błyskawicznie decyzje mają szansę zostać kontrolerami ruchu lotniczego. Zgłoszenia można składać do 6 maja br.

 • Pracownicy wybrali. Oto najlepsze miejsca pracy w Polsce
  American Express Services Europe Limited, Cisco Poland, Chatham Financial Europe Ltd, Microsoft czy Sii Poland - w sumie 29 firm - znalazło się na liście Great Place to Work 2019. W tym roku po raz pierwszy poznaliśmy miejsca pracy, które doceniają milenialsi.

 • Rady pracownicze to fikcyjne byty? Jest apel o pilną nowelizację ustawy
  Instytut Spraw Obywatelskich ujawnił wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie przestrzegania przez pracodawców przepisów „Ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji".

 • W maju ruszą otwarte szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych
  Otwarte szkolenia dla pracodawców na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych ruszą od maja, po zakończeniu wszystkich regionalnych konferencji na ten temat.

 • "Zapewnienie bezpieczeństwa pracy powinno być absolutnym priorytetem każdego pracodawcy"
  Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że zgłoszono przez miniony rok 84 304 wypadków. To o 4,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedzającego roku.

 • Polacy pozytywnie o rynku pracy
  Ponad połowa Polaków ocenia obecną sytuację na rynku pracy w Polsce dobrze lub bardzo dobrze – wynika z kwietniowego raportu CBOS. Dla porównania, w 2014 r. takiego zdania był zaledwie co piąty badany.

 • Stolica zaprasza start-upowców na Warsaw Booster’19
  Masz innowacyjny pomysł w zakresie rozwiązań smart city lub działań na rzecz zrównoważonego rozwoju? Miasto zaprasza początkujących przedsiębiorców do udziału w programie akceleracyjnym.

 • CSR coraz popularniejszy. W ciągu roku 30 proc. wzrost
  Coraz więcej firm wdraża i realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” znalazło się ponad 1,5 tys. praktyk zgłoszonych przez 229 firm, co oznacza 30-proc. wzrost w ciągu roku.

 • Czy boimy się automatyzacji i czego oczekujemy od pracy w przyszłości?
  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeprowadza kolejne badania związane z przyszłością pracy. Częścią próby badawczej jest internetowa ankieta, w której może oddać głos każdy.

 • Grupa Selena otwiera centrum laboratoryjne. Zatrudni 50 chemików
  50 wyspecjalizowanych chemików z całego kraju, którzy będą opracowywać innowacje dla rynku chemii budowlanej w nowo powstałym centrum laboratoryjnym w Dzierżoniowe zatrudni Grupa Selena.

 • Potężne zwolnienia w Bayer. Stracić pracę może nawet 12 tys. osób
  Farmaceutyczna firma niemiecka Bayer chce zwolnić 4500 osób w Niemczech, a to dopiero początek kadrowego trzęsienia ziemi. 10 proc. wszystkich pracowników koncernu na świecie straci pracę.

 • Pracy w IT w Poznaniu. Znajomość Java i Java Script poszukiwana
  W pogoni za informatykami na rynku pracy przyglądamy się, jak wygląda walka o tych specjalistów w Poznaniu. Z dociekań agencji rekrutacyjnej Experis wiemy, że w mieście tym szukają przede wszystkim znawców Java i Java Script.

 • Randstad: Polacy zadowoleni z pracy. Połowa nie rozgląda się za nową
  W Polsce rośnie satysfakcja z wykonywanej pracy - 79 proc. badanych pracowników jest z niej zadowolonych. Jest to rekord w historii badania Monitor Rynku Pracy, realizowanego od ponad 8 lat przez Randstad.

 • Societe Generale będzie zwalniać. Duża redukcja etatów szykuje się we Francji i nie tylko
  Jeden z największych i najstarszych banków francuskich będzie zwalniał ludzi. Societe Generale (SG) uszczupli kadry w stolicy Francji o ok. 700 osób. W innych krajach też nie obędzie się bez zwolnień.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.