• Wzrost średniego wynagrodzenia na Ukrainie
  Średnie wynagrodzenie na Ukrainie w marcu bieżącego roku wyniosło 10 237 UAH (ok. 1 498 PLN), czyli 2,5 razy więcej niż ustalona płaca minimalna.

 • PIP i generalni wykonawcy chcą poprawić bezpieczeństwo na budowach
  W 2018 roku 540 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym 70 straciło życie. To oznacza, że co tydzień na budowie ginie co najmniej jedna osoba.

 • Zaniedbanie kadrowej w przesłaniu zwolnienia do ZUS a odszkodowanie za opóźnienie wypłaty zasiłku
  Dostarczyłam zwolnienie lekarskie w terminie. Niestety pani kadrowa nie przesłała zwolnienia do ZUS-u w ciągu 7 dni, co spowodowało opóźnienie wypłaty zasiłku.

 • Amazon pomoże pracownikom, którzy założą własne firmy
  Pracownicy Amazona, którzy zrezygnują z pracy w koncernie i założą firmy dostarczające jego przesyłki, otrzymają pomoc w rozwoju tego biznesu. Ta oferta to jeden ze sposobów, w jaki Amazon zamierza usprawnić swoje usługi - pisze agencja Associated Press.

 • Automatyzacja wyeliminuje część zawodów. Minister wymienia najbardziej zagrożone branże
  - Rozwojowi nowych technologii i związanymi z tym procesami automatyzacji i robotyzacji towarzyszy istotna zmiana modelu społecznego - podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

 • Bez zmian w fundamentach firmy nie można wdrożyć zasad zarządzania danymi
  Nie można z sukcesem wdrożyć zasad zarządzania danymi bez zmian w fundamentach firmy. Właśnie dlatego stworzyliśmy Centrum Kompetencyjne związane z zaawansowaną analityką danych - podkreśla Jarosław Kawula z Grupy Lotos.

 • Dobrze wykwalifikowana siła robocza to czynnik, który będzie napędzał gospodarkę
  Naszym błogosławieństwem jest dobrze wykwalifikowana siła robocza. To czynnik, który będzie napędzał gospodarkę i zwiększał siłę tego regionu. Bardzo ważny będzie system startupów.

 • Firmy rodzinne: skąd wziąć spadkobierców?
  Rola firm rodzinnych jest nie do przecenienia – wynika z debaty "Sukcesja i firmy rodzinne" na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Tym ważniejsza jest dyskusja, jak te firmy mają zminimalizować zakłócenia w działalności przy zmianie pokoleniowej.

 • Google: Startupów w Polsce jest ciągle za mało. Dlaczego?
  Startupowcy potrzebują pomocy związanej z wiedzą na temat zarządzania i przywództwa, budowaniem zespołu, a także wiedzy produktowej. To są wyzwania, z którymi się mierzą – ocenia Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, Country Director & Head w Google for Startups.

 • Harm reduction? Trzeba dostosować komunikację do poszczególnych pokoleń
  Programy harm reduction musimy przełożyć na języki poszczególnych pokoleń. Tylko wtedy, gdy znajdziemy sposób na dotarcie do nich, działania mogą zakończyć się powodzeniem - zaznacza Dorota M. Fal z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

 • Jak wygląda współpraca biznesu ze startupami?
  Albo zarząd jest gotowy podjąć ryzyko i otworzyć się na zewnętrzne innowacje, albo tylko udaje, że spółka jest innowacyjna - mówi Patrycja Panasiuk, dyrektor biura innowacji w PKN Orlen.

 • Kobiety w biznesie nie chcą naśladować mężczyzn. "Zaczynamy dostrzegać naszą wyjątkowość"
  Kobiety w końcu dostrzegły, że nie muszą być lepsze od mężczyzn, bo się od nich różnią. Wykorzystajmy więc nasze cechy wrodzone do tego, żeby zmieniać ten świat.

 • Liderzy przemysłu 4.0 potrzebują nowych kompetencji
  Przemysł 4.0 wymaga innego podejścia do edukacji nie tylko od inżynierów, ale również od menedżerów. Jakie kompetencje powinien mieć menedżer 4.0?

 • Młodzi u progu wielkiej kariery. Rusza European Start-up Days
  Kilkadziesiąt debat z udziałem przedstawicieli korporacji i odnoszących sukcesy start-upów. 100 finalistów konkursu Start-up Challenge. Dziś inauguracja czwartej edycji European Start-up Days w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 • Niskie koszty i wykwalifikowana kadra przyciągają inwestorów jak magnes
  Niskie koszty działają jak magnes. Ale nie tylko to jest ważne dla inwestorów. Oprócz tego liczy się dostęp do wykwalifikowanej kadry czy ulgi podatkowe.

 • Rodzinne firmy inwestycyjne w Polsce dopiero raczkują. TDJ chce być pionierem
  Chcemy być kimś, kto zarabia na tym, że pomaga firmie żeby stawała się lepsza. Nie jesteśmy spekulantami - mówił Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej, TDJ podczas sesji "Sukcesja i firmy rodzinne" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.