• 2 mln zł ze środków UE na zwiększenie poziomu cyfryzacji firm
  Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze projekty zwiększające poziom cyfryzacji przedsiębiorstw - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że do 105 laureatów trafi ok. 2 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

 • Dodatek zadaniowy w DPS też za urlop i dla pracujących na czas pandemii
  Dodatek zadaniowy przysługuje pracownikom domów pomocy społecznej także za okres urlopu, w trakcie zwolnienia związkowego oraz dla pracowników, którym powierzono bezpośrednią pracę z mieszkańcami jedynie na czas pandemii – wynika z odpowiedzi resortu polityki społecznej na pytania Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

 • Menedżerowie ciągną na północ. Najnowsze trendy w relokacji kadr
  Warszawa, Trójmiasto, Wrocław, Kraków i Poznań. To czołówka polskich miast, do których specjaliści i menedżerowie gotowi są przeprowadzić się w poszukiwaniu lepszej pracy. Choć w obecnym czasie może być to trudne, bo liczba ofert dla nich zmalała.

 • Można sprawdzić, ile firma dostała wsparcia z tarczy finansowej czy antykryzysowej
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi ogólnopolski portal informacji o udzielonej pomocy publicznej, na którym można sprawdzić, ile dana firma otrzymała pomocy z tarczy antykryzysowej i finansowej. SUDOP - tak nazywa się ten system - pozwala wyszukać przedsiębiorców po numerze NIP lub rodzaju pomocy.

 • Norwegia zaostrza restrykcje. Dotkną one pracowników z Polski
  Premier Norwegii Erna Solberg ogłosiła w poniedziałek kolejne zaostrzenie restrykcji w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Jako ich źródło wskazała imigrantów zarobkowych, w tym z Polski, którzy od soboty nie unikną już kwarantanny.

 • Poczta Polska zatrudni 1,2 tys. osób
  W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i wynikającym z tego zwiększonym przesyłem paczek, Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1,2 tys., głównie kierowców i pracowników sortowni - poinformował w poniedziałek operator.

 • Policjanci proszą o podwyżkę dodatków służbowych i funkcyjnych
  Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski wystąpił do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego z wnioskiem o wzrost dodatków służbowych i funkcyjnych dla funkcjonariuszy zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii covid-19.

 • Polska gospodarka wciąż potrzebuje rąk do pracy
  Ponad 42 proc. cudzoziemców pracujących w Polsce skorzystało z automatycznego przedłużenia pozwolenia na legalny pobyt i pracę, zaoferowanego przez polski rząd w trakcie pandemii koronawirusa. Co trzeci planuje z tego rozwiązania skorzystać. Jednak emigrantów zarobkowych z Europy Wschodniej jest zdecydowanie mniej niż rok temu. Tymczasem polska gospodarka ich potrzebuje.

 • Polska i inne kraje skarżą przepisy pakietu mobilności w TSUE
  Kilka krajów Unii Europejskiej złożyło skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE na przepisy unijnego pakietu mobilności, domagając się, by sędziowie w Luksemburgu uznali cześć rozwiązań za dyskryminujące.

 • Polski rynek pracy w czasie pandemii w dużo lepszej kondycji niż reszta Europy
  Bezrobocie nie zwiększyło się znacząco, podobnie jak inne wskaźniki brane pod uwagę przy analizie zastoju na rynku pracy. Nie należy jednak popadać w zbytni optymizm. Dla większości krajów UE pandemia oznacza spowolnienie, któremu należy przeciwdziałać. Warto też pamiętać, że obecna fala zakażeń jest znacznie większa niż ta zanotowana w drugim kwartale - tak przedstawione przez Eurostat dane o polskim rynku pracy komentuje Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service i ekspert ds. rynku pracy.

 • Prawie 1 mln zł rocznie zarabia ponad połowa zarządzających największymi spółkami z GPW
  Ponad połowa zarządzających największymi spółkami notowanymi na GPW zarabiała rocznie znacznie ponad 1 mln zł - wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek giełdowych w Polsce” przygotowanego przez firmę doradczą EY Polska.

 • Prywatne korzystanie ze służbowych pojazdów ciągle pełne niejasności
  Wydana przez ministerstwo finansów interpretacja ogólna dotycząca rozliczania przychodów z tytułu wykorzystywania przez pracowników służbowych samochodów do celów prywatnych miała szanse zakończyć spory w tym zakresie. Okazuje się jednak, że wątpliwości pozostały. Resort skupił się tylko na umowach o pracę, a zapomniał o innych formach zatrudnienia.

 • Przewrót kopernikański w wynagradzaniu
  Tytuł przewrotny, ale w ten sposób chciałbym zwrócić uwagę na rozwiązania w zakresie nagradzania, które dobrze znamy, a których nie doceniamy. Zacznę od przypomnienia co zrobił Kopernik. Nie zmienił on rzeczywistości, nie odkrył nowych planet czy galaktyk. Zmienił jedynie nasz sposób patrzenia na świat, sposób jego interpretacji. Spojrzał z innego punktu na to, co dla ówczesnego społeczeństwa było czymś tak normalnym i oczywistym, że nie warto było temu poświęcać uwagi. Być może mnie również uda się zmienić sposób myślenia czytelników o znanych, a zarazem niedocenianych rozwiązaniach w zakresie nagradzania.

 • System ochrony zdrowia w Polsce nie może dłużej działać w oparciu "powołanie do zawodu”
  Ochrona zdrowia w Polsce nie może „jechać na koniku powołania do zawodu” w warunkach w zasadzie niefunkcjonujących systemów zarządzania zasobami ludzkimi – oceniła dr hab. Beata Buchelt, specjalistka ds. zarządzania personelem medycznym.

 • Tarcza Branżowa dla przedsiębiorców. Rząd przygotował nowe wsparcie
  Zwolnienie ze składek ZUS, dodatkowe świadczenie postojowe, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla mikrofirm oraz zwolnienie z opłaty targowej - to najnowszy, rządowy plan ratunku dla zamkniętych przez w związku z pandemią koronawirusa pod nazwą Tarcza Branżowa. Szczegółowe rozwiązania premier Mateusz Morawiecki przedstawił na wtorkowej (27 października) konferencji prasowej.

 • We wtorek konferencja premiera w sprawie wsparcia dla branż dotkniętych ograniczeniami
  We wtorek planowana jest wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz ministra finansów Tadeusza Kościńskiego na temat działań pomocowych dla branż dotkniętych ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
  Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.