• 02.04.2020

  Co trzeba wdrożyć, aby braki kadrowe nie zatrzymały linii produkcyjnych?

  Braki kadrowe to jedna z największych obaw producentów żywności związana z utrzymaniem ciągłości produkcji i zaopatrzenia w żywność – mówi serwisowi portalspożywczy.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności.

 • 02.04.2020

  Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników w praktyce. Są wzory formularzy

  Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą wnioskować do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w związku z kryzysem wywołanym przez rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Wypłaty świadczeń będą możliwe do końca 2020 roku. Urząd opublikował wzory dokumentów, które należy złożyć.

 • 02.04.2020

  Emilewicz: 3 tys. wniosków o zawieszenie składek ZUS po pierwszym dniu obowiązywania tarczy

  Ponad 3 tys. wniosków o zawieszenie składek na ubezpieczenia społeczne złożono w pierwszym dniu obowiązywania tarczy antykryzysowej - powiedziała w czwartek (2 kwietnia) minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że wypłaty postojowego nastąpią na koniec kwietnia.

 • 02.04.2020

  Eurofundusze na ratunek dla rynku pracy

  Ruszyły przygotowania do uruchomienia pieniędzy z Unii Europejskiej na utrzymanie zatrudnienia. Już jednak dochodzi do ostrych starć na linii rząd – marszałkowie województw – donosi w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

 • 02.04.2020

  Koronawirus. Urzędy pracy: jeszcze nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji!

  Raptem w drugiej połowie grudnia pisaliśmy jeszcze, że urzędy pracy redukują zatrudnienie - wskutek niskiego bezrobocia w naszym kraju. Jego malejąca stopa oznaczała mniejszą liczbę petentów, a co za tym idzie - mniejszą liczbę urzędników niezbędnych do ich obsługi. Dziś, w dobie pandemii koronawirusa, rzeczywistość niczym nie przypomina tej z końca roku.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.