• 30.10.2020

  "Kto tak dużo zarabia?". Wynagrodzenia w Polsce - jak GUS to liczy?

  Comiesięczne raporty z polskiego rynku pracy wywołują spore wzburzenie u części naszych Czytelników. I trudno się temu dziwić, ponieważ publikacje GUS-u obrazują tylko wąski wycinek rzeczywistości.

 • 30.10.2020

  11 instytucji podpisało blisko 50 tys. umów w ramach II i III etapu PPK

  11 z 18 instytucji podpisało ponad 48,5 tys. umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, w ramach wdrażanych obecnie dwóch etapów. Jak szacuje PFR, firm zobowiązanych do wdrożenia programu w ramach II i III fazy jest około 60-65 tys. Instytucje spodziewają się niższego uczestnictwa pracowników w programie niż wśród największych firm, która przed rokiem wyniosła 39 proc.

 • 30.10.2020

  Bilans pierwszych tygodni Tarczy Turystycznej

  Ponad 26 mln zł wsparcia z ZUS i tysiące wniosków w ramach Turystycznego Funduszu Zwrotów - to nieoceniona pomoc dla branży.

 • 30.10.2020

  Błędy we wnioskach firm o tarczę 5.0. Jak prawidłowo złożyć wniosek?

  Przedsiębiorcy, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w ubiegłym roku nie mogą liczyć na dodatkowe świadczenie postojowe oraz zwolnienie z opłacania składek w ramach tarczy antykryzysowej 5.0. Nie spełniają bowiem jednego z istotnych warunków wskazanych w ustawie - przypomina ZUS.

 • 30.10.2020

  Konsultacje kierownictwa MRPiT z branżą targową: kolejne wsparcie przewiduje tzw. tarcza branżowa

  Polskie firmy, w tym branża targowa, dostały już blisko 150 mld zł wsparcia z tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej. Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów jest też na liście sektorów, dla których pomoc przewiduje tzw. tarcza branżowa – mówił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Szef MRPiT, wraz z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i wiceminister Olgą Semeniuk, przeprowadził dziś konsultacje z branżą targową.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.